8 Nisan 2020 Terazi Burcunda Dolunay

8 Nisan 2020 Terazi Burcunda Dolunay

Merhabalar sevgili okuyucularım ve danışanlarım !

8 Nisan Çarşamba günü, Türkiye saati ile 05:34’te, terazi burcunun 18 derecesinde bir dolunay meydana geliyor.

Dolunayın bizlere neler getirebileceğini anlamak için, dolunay anında gökyüzünde nasıl görünümler var, hangi gezegen nerede ve nasıl açılarda, bakalım birlikte.

Dolunay sırasında, ufukta balık burcu yükseliyor. Hastalıklar, bulaşıcı durumlar, hastaneler balık burcu yönetimindedir. Dolayısıyla balık temaları, belirgin biçimde önde olmaya devam edecektir. Zaten hali hazırda tablo da bu yönde.

Dolunay sırasında Ay ve Güneş’in, Jüpiter-Pluto kavuşumundan kare açı aldığını görüyoruz.  Zorlanmaları anlatır kare açılar. Mücadele ve savaşma halini anlatır.

Jüpiter-Pluto kavuşumu otorite figürlerini, devleti, devlet büyüklerini, resmi, yasal konuları, kanunları, kuralları simgeleyen oğlak burcunda. Dolunay ve takip eden günlerde yine otoritenin vurgulu olacağını anlıyoruz. Salgınla mücadelede yeni düzenlemeler, yeni kurallar da eklenebilir hayatımıza.

Dolunay Türkiye haritasının 4.evine düşmekte. Halkı anlatan alandır burası. Tevafuk, ülke olarak bir çaba ve sabır döneminden geçiyoruz.

Dolunay sırasında Güneş, Türkiye haritasında koç burcunun 18 derecesinde bulunan Kiron ile kavuşuyor. Kiron hem hastalanmayı, yara almayı, hem de şifalanmayı, iyileşmeyi anlatan bir asteroid.

Önemli bir temas bu. Korona ile mücadelede yeni tıbbi uygulamalar girebilir devreye. Kullanılan ilaçların etkinliği ile ilgili daha net açıklamalar duyabiliriz. Bir süredir deneme aşamasında olan, ne ölçüde işe yarayacağı gözlemlenmekte olan uygulamalar ile ilgili sonuç alabiliriz, netleşebiliriz. Şifa yönünde emin olabiliriz.

Yara aldığın yerden güçlenmektir Kiron. Yaranın kendisinden gelen şifadır. Biliyorsunuz Korona tedavisinde, iyileşen hastaların antikorlarından yararlanmaya çalışıyoruz, bunun üzerine çalışmalar yapılıyor. İşte tam Kiron’un sembolize ettiği bir şey bu. Umarım tedaviye ihtiyaç duyan tüm vakalar için şifa olur.

Türkiye’nin 10.evinde olduğu için Kiron, dolunay ile buraya temas eden bir Güneş, diğer ülkeler nezdinde öne çıkarabilir bizi ayrıca.

Şimdi dilerseniz, dolunayın burçlar üzerindeki etkilerine geçelim.

Öncesinde →→ Instagram sayfamı takip etmek, güncelden haberdar olmak isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak

Ayrıca size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.


(Yükselen burcunuza öncelik veriniz, çünkü öngörülerde yükselen burç kullanılır)

Koçlar ve Yükselen Koçlar :

Dolunay 7.evinizde gerçekleşiyor. İlişkiler ve ortaklıklar üzerinden etki alıyorsunuz.

Bir ilişkiniz varsa ya da evli iseniz, partnerle ilgili konular doğabilir. Kendilerinin yaşamında bir konu tamamlanabilir, bir meselede sonuç alınabilir.

İlişkinizle ilgili bazı farkındalıklar da getirecektir dolunay. Bir gözden geçirme yaşayabilirsiniz. Krizleri dönüştürmeniz gerekebilir.

Özel ilişkiler yerine sosyal ilişkiler üzerinden de gelebilir dolunay etkisi.

Psikologları, terapistleri, danışmanlık aldığınız kişileri de anlatır 7.ev. Devam ettiğiniz bir terapi süreci varsa sonlanabilir, tamamlanabilir.


Boğalar ve Yükselen Boğalar : 

Dolunay 6.evinizde meydana geliyor.

İş hayatınızda, çalışma ortamınızda, görevlerinizde, günlük düzeninizde bir değişim olabilir. Zaten güncel çerçevede salgın hayatımızı değiştirmiş durumda.

Yanınızda çalışan insanlar, astlarınız varsa, onlarla ilgili bir konu olabilir dolunay ve takip eden günlerde. İşten ayrılabilirler. Hizmet aldığınız alanlar üzerinden yaşıyorsunuz dolunayı. Bir tamamlanma döngüsü bu.

Önümüzdeki birkaç gün sağlığınıza dikkat edin ayrıca. 6.ev sağlık temasını da kapsayan bir alan.

Evcil hayvanlarınız varsa, dolunay onlarla ilgili gündemler de getirebilir.


İkizler ve Yükselen İkizler :

Dolunay 5.evinizde meydana geliyor.

Aşk hayatınızda bazı farkındalıklar yaşayabilirsiniz. Netleşmektir çünkü dolunay, emin olmaktır.

Çocuklarınız, yeğenleriniz varsa, onlarla ilgili konular, ufak tefek sorunlar olabilir.

Hobiler, yetenekler, sanatsal faaliyetler, ilgi alanları bu evin yönetiminde ayrıca.

Dolunay ile yaratıcılığınız yükseliyor. Evde olduğumuz bu süreçte, yeni bir hobi de eklenebilir hayatınıza.


Yengeç ve Yükselen Yengeç : 

4.evinizde, bir dolunay gerçekleşiyor.

Ev, yuva, aile, aile bireylerine dair konularda bir tamamlanma yaşayabilirsiniz. Sonuç alabilir, neticeye varabilirsiniz. Örneğin bir süredir evinizde yapmak istediğiniz bir değişiklik vardır ya da çözmeniz gereken bir sorun vardır. Dolunay döngüsü ile konu sonuçlanabilir.

Geçmişinizle, çocukluğunuzla, aile kökleriyle ilgili konular öne çıkacaktır ayrıca.

Aile içinde tartışmalardan uzak durun, sakin kalın lütfen. Dolunay yükselten bir enerji. Malum evdeyiz, bir süredir karantinadayız ve bunaldık haliyle. Dolunay duygularımızı köpürtebilir.


Aslan ve Yükselen Aslan :

3.evinizde gerçekleşen bir dolunay. Kardeşlerle, kuzenlerle, yakın akrabalarla ilgili sonuç beklenen konular varsa, neticeye varılabilir, sonuç alınabilir.

Diğer yandan bu birkaç gün, iletişimlere dikkat edin derim. Sonradan pişmanlık duyabileceğiniz fevri çıkışlar yapmayın. Kardeşler, komşular, yakın akrabalar üzerinden etki alıyorsunuz.

Sosyal medyada keyfinizi kaçırabilecek bir şeyler de getirebilir dolunay. Gergin enerjilerden uzak tutun kendinizi. Huzurunuza hizmet eden şeylerle vakit geçirmeyi seçin.


Başak ve Yükselen Başak : 

2.evinizde bir dolunay gerçekleşiyor.

Para alanıdır burası. Maddi konuları, maddesel değerleri, kişisel kazançları anlatıyor.

Gelirlerinizle ilgili bir konu gündem oluşturabilir. Önemli bir harcama, bir masraf doğabilir.

Dolunayı takip eden günlerde, odağınızda maddi konular olacaktır daha çok.


Terazi ve Yükselen Terazi :

Dolunay sizde gerçekleşiyor. Harekete geçme niyetinde olduğunuz bir planınız değişebilir. Bir kararınızı gözden geçirmek durumunda kalabilirsiniz.

Salgın sebebiyle birçok insanın takvimi, planları değişmiş durumda. Siz de hazırlığında olduğunuz bazı başlangıçları, yenilikleri ertelemiş olabilirsiniz.

Dolunay ile dış görünüşünüzde bir değişim yapabilirsiniz ayrıca. Çünkü 1.ev üzerinden etki alıyorsunuz.


Akrep ve Yükselen Akrep :

12.evinizde bir dolunay meydana geliyor.

Bilmediğiniz bir konu açığa çıkabilir. Gizli saklı işler, gizli düşmanlıklar görünür olabilir. Uyarmak isterim.

Ruhsal konularda ise, oldukça destekleyici bir dolunay ve bir dönüşüm başlatıyor iç dünyanızda.

Spiritüel konu ve yöntemlere yönelebileceğiniz, bir arınma süreci başlıyor. Kendinize dair önemli farkındalıklar ve ardından gelen değişimler olacaktır.


Yay ve Yükselen Yay : 

Dolunay, 11.evinizde gerçekleşiyor.

Bir takım çalışmasının, bir projenin tamamlama döngüsü olabilir bu. Bir grup üyeliği sonlanabilir.

Sosyal çevrenizde açığa çıkan bazı konular olabilir.

Dostlarla dialoglara dikkat demek istiyorum ayrıca. Dolunay agresif ve hırçın bir enerji çünkü. Karşılıklı beklentiler alınganlıklara neden olabilir.


Oğlak ve Yükselen Oğlak :

10.evinizde, bir dolunay meydana geliyor.

İş ve kariyer alanında, vurgulu birkaç gün. Sorumluluklar artabilir, üzerinizde bir otorite baskısı oluşabilir. Yöneticilerle iletişimlerde kontrollü olun lütfen.

Devlet bağlantılı konularda, evrak, imza, onay, vb işlerde bir tamamlanma, sonuç alma durumu olabilir. Krizli durumları yönetmeniz de gerekebilir bu süreçler içerisinde.

Sakin ve stratejik olun. Stres altında sağlıklı düşünemiyoruz çünkü. Her şeyin bir yolu, bir çözümü bulunur. Akışla uyumlanmamız gereken günlerdeyiz. Kontrolün bizde olmadığını çok net görmüş durumdayız 🙂 Sakin kalın.


Kova ve Yükselen Kova : 

9.evinizde gerçekleşen bu dolunay ile eğitimde, akademik çalışmalarda, hukuksal meselelerde sonuç alabilir, bir tamamlanma yaşabilirsiniz. Bir projeyi bitirebilirsiniz.

Uzakta (başka şehirde ya da başka ülkede) yaşayan dostlarınız ve akrabalarınız ile ilgili konular da gündeme gelebilir.

Hayat görüşümüzdür ayrıca 9.ev. Karantina günleri, bize çok şey öğretiyor. Yaşama dair düşüncelerimizin, önceliklerimizin değiştiği, yeniden şekillendiği bir dolunay döngüsündeyiz.


Balık ve Yükselen Balık :

8.evinizde yaşanacak bu dolunay ile parasal konular, özellikle de ödemeler öne çıkıyor.

Borçlar, ortaklaşa paralar, ortak mülkler, kredi konuları gündeme gelebilir, krizleri yönetmeniz gerekebilir. Diğer yandan beklemede olduğunuz durumlar varsa bu temalarda, sonuç alabileceğiniz bir dolunay döngüsündesiniz.

Başkalarından gelen maddi kaynaklarla ilgili gündemler olası.


Dolunayın herkes için en güzel sonuçları getirmesini diliyorum.

Bu arada Nisan ayı astroloji gündemi ve burç yorumlarınız aşağıda :

Nisan 2020 Astroloji Gündemi

Koç Burcu Nisan 2020, Boğa Burcu Nisan 2020, İkizler Burcu Nisan 2020,

Yengeç Burcu Nisan 2020, Aslan Burcu Nisan 2020, Başak Burcu Nisan 2020,

Terazi Burcu Nisan 2020, Akrep Burcu Nisan 2020, Yay Burcu Nisan 2020,

Oğlak Burcu Nisan 2020, Kova Burcu Nisan 2020, Balık Burcu Nisan 2020

Yeni başlamış olan önemli bir transit var ayrıca. Satürn’ün 22 Mart’ta kova burcuna geçişi ile yeni bir döngüye girmiş bulunuyoruz.

Bu yeni döngünün olasılıklarından haberdar olunuz : Satürn Kova Burcunda 22 Mart – 2 Temmuz

Görüşmek üzere,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!