8-14 Mart 2021 Astroloji Gündemi

8-14 Mart 2021 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Yazıma kadınlar günümüzü kutlayarak başlamak istiyorum. Ne yazık ki büyük bir coşku yok içimizde. Haberlerde izlemeye tahammül edemediğimiz korkunç görüntüler görüyoruz. Biz bakamıyoruz bile. Ama bir yerlerde insanlar bu vahşeti yaşıyorlar.

Lütfen sessiz, tepkisiz ve duyarsız kalmayalım. Toplum içinde bu hastalıklı ruhları barındırmayalım. Aklı başa getirecek cezalar olmadığı sürece, bunların sonu gelmez.

Tüm hemcinslerimin sevgiler içinde, sağlıklı bağlar içinde olmasını diliyorum.

Emeğiyle bir şeyleri güzelleştirme gayesinde olan, üreten, çalışan, fayda sunan, seven, şefkatiyle saran, besleyen, büyüten, koruyan, destek olan, ışık olan, ilham olan tüm kadınların kadınlar gününü kutluyorum !

Çok da güzel bir haftaya giriyoruz. Umarım hepimiz için iyi geçen bir hafta olur.

Bu hafta Neptün enerjisinde bir hafta sevgili okuyucularım. Hem Güneş, hem Venüs, Neptün ile kavuşuyor.

Bu kavuşumlar bizim için kıymetli. Sevgiyi, barışı ve huzuru, kabule geçmeyi, değişen koşullarla uyumlanmayı anlatan görünümler bunlar. Bir dinginleşme haftası diyebilirim.

Son zamanlarda agresyonlar yaşadıysak, bunların yatışabileceği bir hafta. Küslükler, dargınlıklar olduysa barışmaların, uzlaşmaların olabileceği bir hafta. Ruhsal anlamda ferahlıyoruz. Sakinleşiyoruz. Olanı kabule geçip akışla uyumlanıyoruz Neptün’ün desteğiyle.

13 Mart Cumartesi günü, Venüs ve Neptün ile kavuşum halinde bir yeniay meydana geliyor. Balık burcunda gerçekleşecek bu yeniay, affedicilik, tolerans, anlayış ve barış enerjisi taşıyor.

Özel ve sosyal ilişkilerde hatalarımızı telafi edebileceğimiz, anlayış ve hoşgörünün yükseleceği, birbirimize daha yüksek bir şefkatle, daha güçlü bir empatiyle yaklaşacağımız bir yeniay döngüsündeyiz. Barış ve huzur getirmeye geliyor yeniay ! Ama tabii ki üzerimize düşeni yapalım. Adım atalım, atılan adımları görelim.

Ayrıca bu yeniay Venüs ve Neptün ile kavuşum halinde olduğundan, sanatsal yaratımlar, yaratıcılık gerektiren işler için mühiş bir ilham, müthiş bir derinlik taşıyor.

Hepimize güzel şeyler getirsin !

Şimdi her zamanki gibi haftanın tüm detaylarını konuşacağız. Öncesinde iletişim bilgilerimi veriyorum.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


8-14 Mart haftasının başlıca gelişmeleri :

13 Mart Cumartesi günü Türkiye saati ile 13:20’de balık burcunun 23 derecesinde Venüs ve Neptün kavuşumu eşliğinde bir yeniay meydana geliyor yukarıda söylediğim gibi.


8-14 Mart haftasının öne çıkan gezegen açıları :

10 Mart : Güneş Neptün kavuşumu : Güneş 20°Balık, Neptün 20°Balık

İlişkilerde gücenmeler, dargınlıklar ya da agresif durumlar olduysa, sönümlemeye geliyor bizi bu kavuşum 🙂 Birbirimizi çok daha ılımlı bakış açılarıyla değerlendirebiliriz. Empati kurabiliriz. Daha anlayışlı, daha yumuşak olabiliriz. Barışmaların olabileceği bir hafta.

Ayrıca sanatsal anlamda müthiş bir ilhamdır bu. Venüs Neptün kavuşumu için de geçerli bu söylediklerim.

Sadece şu var uyarı olarak söyleyebileceğim : Neptün dalgınlıklar, yanılgılar getirebiliyor. Uyku hali, sersemlik getirebiliyor. Gerçeklik halinden uzaklaşma, durumları doğru değerlendirememe şeklinde anlatabileceğim bir tesiri de var. Bir içe dönüş etkisi ve yavaşlama isteğidir aynı zamanda.

Parasal konularda, hesap kitap işlerinde dikkatli olalım. Bu etki altında büyük kararlar almayalım. Kendimize çok yüklenmeden yavaşlatmak istediğimiz yaşam bileşenlerimizi rölantiye alalım biraz.

14 Mart : Venüs Neptün kavuşumu : Venüs 20°Balık, Neptün 20°Balık

Özel ve sosyal ilişkiler açısından harika bir uyum, anlaşma, barışma, uzlaşma etkisi bu. Sevdiklerimize bizim için ne ifade ettiklerini en güzel şekilde göstermeye çalışalım.

Ruhsal ve duygusal ihtiyaçlarımızı daha iyi duyabileceğimiz, kendimizi daha iyi etmek isteyeceğimiz ve bu doğrultuda bir şeyler yapabileceğimiz bir hafta.

Ayrıca sanatsal konularda son derece yaratıcı işler çıkarabiliriz bu güzel kavuşumların desteğiyle.


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

8 Mart 2021 Pazartesi

Kadınlar günümüzü kutluyorum tekrar !

Ay bugün oğlak burcunda ve çok güzel açılarda sevgili okuyucularım. Tevafuk, tam bir dişil enerji günü. Ay’ın Venüs, Güneş ve Neptün ile harika açıları var.

Sabahın erken saatlerinde Ay Venüs üçgeni aktif. Güne güzel bir başlangıç yapabiliriz. Sevdiklerimiz bizi mutlu edecek şeyler yapabilirler.

Öğle saatlerinde Ay Güneş altmışlığı, kadın ve erkek uyumunu anlatıyor. Çünkü Ay kadını, Güneş erkeği simgeliyor. Erkek figürlerden, yöneticilerden, üstlerden, konum sahibi kişilerden güzel jestler gelebilir. Kendimizi iyi hissedeceğimiz etkiler var. Günümüzü en güzel şekilde kutlayalım.

Günün ikinci yarısında yumuşacık bir Ay Neptün altmışlığı bekliyor bizi. Tam bir ‘sevelim, sevilelim’ açısı 🙂 Özel ve sosyal ilişkilerde ılımlı tavırlar, atılan adımlar olabilir. Neptün empati ve tolerans getiriyor.


9 Mart 2021 Salı

Ay bugün 10:40’a kadar oğlak burcunda.

03:52-10:40 arasında boşlukta, bir açısı yok. 10:40’ta kova burcuna geçiyor.

Günün ikinci yarısında Ay Mars üçgeni, çok güzel bir hareket enerjisi yaratıyor. Spor yapmak, yürüyüş yapmak, bedensel kuvvet gerektiren işleri yapmak için iyi bir vakit.

Ayrıca cesaret gerektiren bir konunuz varsa, gündüz saatlerini kullanın derim. Daha girişken hissedeceğiz Mars ile.


10 Mart 2021 Çarşamba

Ay gün boyunca kova burcunda. Sosyal ilişkiler, arkadaşlıklar, gruplar, takım çalışmaları ön planda.

Dostluk bağlarımız içinde güzel paylaşımlarımız olabilir bugün.

Akşam saatlerinde Ay, Jüpiter ile kavuşacak. Gün içinde de alıyoruz bu etkiyi. Ay gündüz saatlerinde Jüpiter’e yaklaşmakta olacak çünkü. Şanslı hissedeceğimiz, güzel şeyler olabilir. Arkadaşlarımızdan bizi mutlu edecek şeyler gelebilir.

Jüpiter’in temsil ettiği temalarda da şanslıyız. Nedir onlar ? Yolculuklar, seyahatler, akademik konular, eğitimle ilgili konular, ayrıca finansal konular, kazançlarımız, maddi fırsatlar.


11 Mart 2021 Perşembe

Ay bugün 17:43’a kadar kova burcunda olmaya devam ediyor. Ama günün büyük çoğunluğunda boşlukta. Bir açısı yok. Konuların biraz havada kalabileceği bir gün.

06:31-17:43 arasında Ay’ın boşlukta olduğunu görüyoruz. Önemli işlerinizi, imzalı işlerinizi, büyük girişimlerinizi bu zaman diliminde yapmamanızı öneririm. Ay boşlukta iken başlatılan şeyler, istediğimiz gibi ilerleyemeyebiliyor.

17:43’te Ay balık burcuna geçiyor. Akşam saatlerinde yaklaşmakta olan Ay Mars karesinin etkisindeyiz. Sakarlık etmemeye dikkat edelim. Kendimize zarar vermeyelim. Ayrıca tartışmalara dahil olmamaya da özen gösterelim. Sakinliğimizi koruyalım.


12 Mart 2021 Cuma

Ay balık burcunda bugün. Yeniay öncesindeyiz.

Günün ilk yarısı harika görünüyor. Ay Uranüs altmışlığı canlandırıyor bizi. Birbirimize sürpriz güzellikler, hoşluklar yapabiliriz insan ilişkilerimizde. Rutin dışına çıkabiliriz. Daha önce denemediğimiz şeyleri deneyebiliriz.

Gün boyunca balığın enerjisiyle, huzurlu, ılımlı bir atmosferdeyiz. Yeniay öncesinde, yani Ay’ın kapanış fazında olduğumuzdan, bitirmek, tamamlamak, geride bırakmak istediğimiz şeyler için kullanabiliriz bugünü. Bu eski eşyaları, çöp diyebileceğimiz şeyleri atmak olabilir. Bir küslüğü sonlandırmak olabilir. Yapılacak bir işi tamamlamak olabilir. Bir kapanış hali söz konusu.


13 Mart 2021 Cumartesi

Yeniay günündeyiz !

Sabah saatlerinde Ay, Venüs ve Neptün ile kavuşuyor. 13:20’de Güneş ile kavuşuyor ve yeniay meydana geliyor. Yazımın giriş kısmında yeniayı anlattım. Bu hafta içinde ayrı bir yazıda da konuşuruz, burçlar üzerinden etkilerine bakarız 🙂

Çok güzel bir gün. Akşamı da güzel. Ay Pluto altmışlığı var bu akşam. Maddi manevi bir dirilme hali bu. Bize yeni kararlar getiriyor. Arınma ve hafifleme hali getiriyor. Huzurumuzu, ruhsal konforumuzu, duygusal dengemizi çok daha iyi edecek yeni niyetler doğuyor içimizde. Açının etkisi, günün ikinci yarısından başlıyor. Gündüz saatlerini de sayalım o yüzden.

Ay bu açıyı yaparak 19:37’de boşluğa giriyor. Pazar 02:43’e kadar boşlukta olacak. Bu gece koç burcuna geçecek Ay.


14 Mart 2021 Pazar

Ay 02:43’ten itibaren koç burcunda. Canlı, dinamik, hareketli bir atmosfer var. Enerjimiz yüksek. Evde spor yapmak için çok güzel bir gün.

Venüs Neptün kavuşumu kesinleşiyor ayrıca. Yukarıda haftanın açılarını anlattığım başlık altında etkilerini görebilirsiniz.

Bugün söz, nişan, nikah için kullanabileceğiniz bir gün.

Gündüz saatlerinde Ay Mars altmışlığı girişimlerimizi destekliyor. Heveslerimizin yükseldiği bir gündeyiz.

Akşam üstü saatlerinde Ay, Kiron ile kavuşuyor. Acelecilikten doğabilecek sakarlıklara dikkat.

Akşam saatlerinde harika bir Ay Satürn altmışlığı devrede. Mantıklı kararlar alabiliriz. Temeli sağlam şeyler başlatabiliriz. Deneyim sahibi kişilerden yol gösterici öneriler, işimizi kolaylaştıracak tavsiyeler gelebilir. Gün bütünüyle güzel 🙂


2021 burç yorumlarınız da aşağıda sevgili okuyucularım↓

Koç Burcu 2021, Boğa Burcu 2021, İkizler Burcu 2021, Yengeç Burcu 2021,

Aslan Burcu 2021, Başak Burcu 2021, Terazi Burcu 2021, Akrep Burcu 2021,

Yay Burcu 2021, Oğlak Burcu 2021, Kova Burcu 2021, Balık Burcu 2021

Aşağıdaki linklerde ise günceldeki transitler yer alıyor :

Jüpiter Kova Burcunda 19 Aralık 2020-29 Aralık 2021

Satürn Kova Burcunda 17 Aralık 2020-7 Mart 2023

İyi haftalar diliyorum hepinize 🙂

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!