8-14 Ekim 2018 Astroloji Gündemi

8-14 Ekim 2018 Astroloji Gündemi

Merhabalar herkese 🙂

Ekim’in 2.haftasını, nasıl etkiler ve potansiyeller içerdiğini anlatacağım bu yazımda.

Bu arada Ekim 2018 Astroloji Gündemi yazımı buyrunuz, ayın dinamiklerini bir görün bakalım. Ayrıca yazının içerisine, Ekim ayında gerçekleşecek şanslı-zorlayıcı tüm gezegen açılarının listelerini de hazırlayıp ekledim, ayı planlamada yararlanabilirsiniz.

Ekim ayı burç yorumlarını da aşağıya bırakıp bu haftanın analizine başlıyorum !

Ekim ayı burç yorumları (Yükselen burcunuza öncelik veriniz.)

Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık

Bu haftanın önemli gelişmeleri :

1. 9 Ekim 2018’de zorlu açılar eşliğinde bir yeniay meydana geliyor. Genel çerçevesini ve burçlara etkilerini sizler için yazdım, buradan okuyabilirsiniz : 9 Ekim 2018 Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri

2.Merkür, 10 Ekim Çarşamba günü akrep burcuna geçiyor ve ay sonuna kadar burada olacak.

Genel ve burçlara etkilerini bu yazımdan görebilirsiniz : Merkür Akrep Burcunda 10-30 Ekim 2018

 

Bu arada 5 Ekim’de başlamış olan Venüs retrosu, halihazırda en önemli gündemlerden.

Venüs Retrosu ve Burçlara etkileri 5 Ekim-16 Kasım 2018 yazım burada. Retro etkilerinden haberdar olarak, kontrollü ilerleyin ve temkinli olun lütfen.

 

Haftanın başlıca önemli açıları :

10 Ekim 2018 : Merkür Uranüs karşıt açısı : Merkür 1° Akrep, Uranüs 1° Boğa

11 Ekim 2018 : Venüs Mars karesi : Venüs 10° Akrep, Mars 10° Kova

12 Ekim 2018 : Güneş Pluto karesi : Güneş 18° Terazi, Pluto 18° Oğlak

12 Ekim 2018 : Merkür Satürn altmışlığı : Merkür 3° Akrep, Satürn 3° Oğlak

Günlerin detaylı analizi ise şöyle :

8 Ekim 2018 Pazartesi

Ay terazi burcunda, sabah saatlerinde Satürn ile uyumsuz açıda. Karamsar hissedebilir, motive olmakta güçlük çekebiliriz. Her hafta Pazartesi sendromuna böyle açılar denk geliyor efendim, tevafuk 🙂

Günün ikinci yarısı çok daha enerjik ve hareketli olmamız mümkün. Girişimlerde bulunmak, sorumluluk almak, atak olmak için bizi destekleyen bir Ay-Mars üçgeni olacak. Önemli işleriniz için, günün ikinci yarısı göreceli olarak daha rahat akıyor sevgili okuyucularım, bilginize 🙂

9 Ekim 2018 Salı

Bugün yeniay günü ! Linki tekrar buraya bırakayım sizler için.  9 Ekim 2018 Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri

Yeni başlangıçlar yapacağız, yeni gündemlerimiz olacak yeniay etkisiyle. Bu arada Ay, 11:50’de boşluğa giriyor ve günün devamında boşlukta olacak. Yeniay girişim enerjisidir, ancak Ay boşlukta iken başlatılan işler, tam olarak istediğimiz yönde sonuç vermez. Ayrıca yeniaylarda şöyle bir durum var efendim. Ay’ın Güneş’ten en az 12 derece uzaklaşmasını isteriz bir girişim için, Ay biraz büyüsün görünsün isteriz. Yeniay gününü değil, en azından ertesi günü kullanmak, sonrasındaki 3-4 günü kullanmak daha iyi olabilir. Ay da madem boşlukta, bugünü geçelim 🙂

10 Ekim  2018 Çarşamba

Ay, sabah saatlerinde akrep burcuna geçiyor. Sabah Ay-Merkür kavuşumu, iletişimi, bilgi paylaşımlarını artırıyor. Bu saatlerde Ay, Uranüs ile karşıt konumda aynı zamanda. Dialoglarda ani gelişen durumlara dikkat. Sözlerimizi seçelim.

Öğle civarında devreye giren bir Ay-Satürn altmışlığı var. Kalıcı işler başlatmak için seçilebilir. Ancak yukarıda listelediğim gibi, Merkür-Uranüs karşıtlığı var bugün. Hesapta olmayan tatsız durumlar getirebilir. Akşam saatlerinde Ay-Mars uyumsuzluğu da var. Şartların stabil olmadığı, şaşırtacak, keyfinizi kaçıracak potansiyeller var. Sosyalleşmek için de önermem. Mümkün olduğunca iletişimi azaltarak, sakin geçirilmesi gereken bir gün.

11 Ekim 2018 Perşembe

Ay, günün tamamında akrep burcunda. Sabah saatlerinde Ay-Neptün üçgeni, ilerleyen saatlerde ise Ay-Pluto altmışlığı, olumlu etkiler sunuyor. Yine de bugün Venüs-Mars karesinin etkin olduğunu unutmayalım. Venüs kadını, Mars erkeği simegelediğinden, dişil ve eril enerjinin çatışmasına, kadın-erkek uyumsuzluklarına müsait bir zemin var. Akşam ve sonrası saatlerde ise Ay-Jüpiter ile kavuşarak huzur, şifa, uyum temalarını güçlendiriyor.

12 Ekim  2018 Cuma

Ay, 12:53’e kadar boşlukta, akrep burcunda. Otorite figürleriyle, yetki, güç sahibi kişilerle iletişimlere dikkat edelim bugün Güneş Pluto karesinden dolayı. Merkür-Satürn altmışlığı işimizi kolaylaştıracak, biz de kontrollü olalım. 12:53’te Ay, yay burcuna geçiyor ve canlı, iyimser bir enerji akışı başlıyor. Daha iyi hissediyoruz kendimizi. İletişimler için de göreceli olarak daha destekleyici bir zaman dilimi günün ikinci yarısı.

13 Ekim 2018 Cumartesi

Ay, yay burcundaki seyrine devam ediyor. Enerjimiz yüksek. Buna bir de sabah saatlerinde etkinleşen Ay-Mars altmışlığı ekleniyor. Son derece motiveyiz. Hareket etmek istiyoruz. Spor için çok uygun, yapılacak işler için destekleyici. Günü ikinci yarısında Ay-Neptün karesi var. Bu da iletişimlerde hayal kırıklığı getirebilir, modumuzu değiştirebilir. Akşam saatlerinde ise güzel bir Ay-Güneş altmışlığı görüyoruz. Bu açı, ilişkilerde, iletişimlerde, bir şeylerin çok daha rahat akmasını sağlar. Yani sabah ve akşam, göreceli olarak daha iyi, gündüz saatlerine göre.

14 Ekim 2018 Pazar

Ay, akşam saatlerine kadar yay burcunda ve boşlukta. Tam bir pazar-miskinlik enerjisi var 🙂 Güzel bir gün, kullanılabilir. Akşam saatlerinde Ay, balık burcunun son derecelerindeki Şiron ile kare yapıyor. Bu da incitebilecek sözlere, durumlara işaret ediyor. Hemen sonrasında, 22:17’de oğlak burcuna geçen Ay, Satürn’e yaklaşıyor. Gece saatlerinde karamsar, kısıtlanmış bir ruh halinde hissetmek mümkün.

 

8-14 Ekim 2018 haftasının analizi böyle sevgili okuyucularım 🙂

Ama tabii bunlar genel etkilerdir, her zaman esas almamız gereken doğum haritamızdır.

Gökyüzünde bir başka önemli gündem, Mars’ın kovadaki transiti.

Bu transitten de haberdar olunuz. Mars tekrar kova burcunda! 11 Eylül-16 Kasım 2018

Bu arada, yaptığım doğum haritası çalışmaları konusunda bilgilendirme yapmış olayım.

Doğum haritası analiz talepleriniz, yıllık ya da aylık astrolojik danışmanlık istekleriniz için anlatburcak@gmail.com‘a mail atabilir, bilgi alabilirsiniz. Önemli olan doğum haritamızın nasıl etkiler aldığıdır, biliyorsunuz. Haritamız doğrultusunda olay ve durumlar çıkar yaşam yolunda karşımıza.

Tercih edebileceğiniz seçenekleri ve içeriklerini aşağıda görebilirsiniz :

Analiz teslim konusunu da yanıtlayayım sizler için.

Doğum Haritası Analizi Nedir ? yazımı okuyarak, konuyla ilgili daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca dilerseniz, bir diğer websitem olan burcakkayis.com‘a da göz atabilirsiniz.

İyi bir hafta olsun hepimiz için 🙂

Görüşmek üzere,

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!