7 Mayıs 2020 Akrep Burcunda Dolunay

7 Mayıs 2020 Akrep Burcunda Dolunay

Merhabalar sevgili okuyucularım ve danışanlarım !

7 Mayıs Perşembe günü, Türkiye saati ile 13:45’te, akrep burcunun 17 derecesinde bir dolunay meydana geliyor.

Merkür’ün karşıt açısını görüyoruz bu dolunayda. Diğer yandan Neptün’ün uyumlu açısı sebebiyle, güzel bir dolunay diyebiliriz akrep dolunayı için. Dolunay sırasında Güneş ve Ay, Neptün’den uyumlu açı alıyor.

Dilerseniz önce pürüzlü tarafları konuşalım. Sonra güzel olasılıklara geçelim 🙂

Dolunay anında, Ay ile Merkür’ün karşıt açıda olacağını, ayrıca Merkür ile Mars arasında bir kare açı oluşacağını görüyoruz. Agresif etkiler barındıran bir yanı var dolunayın.

Dolunaylar, enerjinin yükseldiği, içimizde tuttuklarımızı dışa vurma eğiliminde olduğumuz, agresyona müsait zamanlardır. Ay-Merkür karşıtlığı, birikmiş olan öfkelerin kelimelere dökülebileceğini gösteriyor. Merkür ile dolunayın yöneticisi Mars arasında bir kare açı olması, tartışmalara açık bir atmosferde olduğumuzu gösteriyor.

İçsel öfkelerin yükselebileceği, psikolojik bazı zorlanmaların tekrarlanabileceği bir dolunay döngüsü. Öncesi-sonrası birkaç günlük süreçte, etkiler yoğun olacaktır.

Neptün, Güneş’e ve Ay’a uyumlu açılarda. Ayrıca Merkür ile Neptün arasında çok güzel bir altmışlık açı var.

Neptün hastalıklarla, tedavilerle ilgili olduğu için, uyumlu bir açıda olması, salgında iyileşmelerin artacağına, daha iyi tablolara varacağımıza işaret ediyor. Ayrıca dolunay sırasında, ufukta başak burcu yükseliyor. Sağlık, hastaneler, hizmet alanları başak burcu yönetimindedir. Dolayısıyla başak temaları, vurgulu olacaktır dolunay ve civarı günlerde.

Merkür hayli ön planda bu dolunayda. Neptün ile, Jüpiter ile ve Pluto ile çok iyi açılar yapıyor.

Daha iyi bakış açılarına varmak için destekliyor dolunay bizi. İyi fikirlerle sorunlara çözüm bulabiliriz. Konularımızı daha iyi bir çerçeveye taşıyabiliriz. İşimizi büyütecek uygulamalarımız olabilir. Güzel işler yapabiliriz.

Akrep krizlerdir, krizlerle dönüşmektir. Dolunay ile güçleneceğiz. Sorun olarak gördüğümüz birçok şeyin aslında hiçbir öneminin olmadığını, bir şeyleri algımızda büyüttüğümüzü, gereksiz yere kendimizi yorduğumuzu fark edeceğiz. Takıntılı düşüncelerimizden, korkularımızdan arınacağız, yenileneceğiz.

Şimdi dilerseniz, dolunayın burçlar üzerindeki etkilerine geçelim.

Öncesinde →→ Instagram sayfamı takip etmek, güncelden haberdar olmak isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak

Ayrıca size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.


(Yükselen burcunuza öncelik veriniz, çünkü öngörülerde yükselen burç kullanılır)

Koçlar ve Yükselen Koçlar :

8.evinizde yaşanacak bu dolunay ile parasal konular, özellikle de borçlar, ödemeler öne çıkıyor.

Borçlar, ortaklaşa paralar, ortak mülkler, kredi konuları gündeme gelebilir, krizleri yönetmeniz gerekebilir. Bazı tartışmalar, anlaşmazlıklar yaşanabilir.

Diğer yandan alacaklar, krediler, nafaka, miras, başkalarından gelen maddi kaynaklar gibi konularda beklemede olduğunuz durumlar varsa bu temalarda, sonuç alabileceğiniz bir dolunay döngüsündesiniz.

Ruhsal alanda biraz kasvetli bir enerji söz konusu 8.ev olması sebebiyle. Ama gereğinden fazla odaklandığınız, aslında buna değmeyen, önemsememeniz gereken, takıntılı düşüncelerden arınmak için bir fırsat bu dolunay. Neptün’ün desteği sizinle. Kendinize söz verin. Tekrar tekrar aynı konulara dönmeyin zihninizin içinde. Takıntılı düşüncelerinizden arınmanızı istiyor gökyüzü.


Boğalar ve Yükselen Boğalar : 

Dolunay 7.evinizde gerçekleşiyor. İlişkiler ve ortaklıklar üzerinden etki alıyorsunuz.

Bir ilişkiniz varsa ya da evli iseniz, partnerle ilgili konular doğabilir. Kendilerinin yaşamında bir konu tamamlanabilir, bir meselede sonuç alınabilir.

İlişkinizle ilgili bazı farkındalıklar getirecektir dolunay. Tartışmalar da olabilir. Bir gözden geçirme süreci yaşayabilirsiniz. Özel ilişkiler yerine sosyal ilişkiler üzerinden de gelebilir dolunay etkisi.

Psikologları, terapistleri, danışmanlık aldığınız kişileri anlatır ayrıca 7.ev. Bir terapiye başlayabilirsiniz önümüzdeki günlerde. Bir konuda danışmanlık alabilirsiniz.

Neptün’ün uyumlu açısı, iyileşmeler sağlayacaktır. İlişkileri gerekiyorsa bitirmek, bitirmek değilse bile dönüştürmek, kendinizi hatırlamak, alma-verme dengesini kuramadığınız noktaları fark etmek olabilir dolunayın getirileri. Şifa kopuşlarla da gelebilir, ilişkilerin dönüşmesi ile de.

Hayatınızda biriyle, adı konmamış bir ilişki, bir çekim, bir bağ varsa aranızda, dolunay döngüsünde ilişkiniz başlayabilir.


İkizler ve Yükselen İkizler :

Dolunay 6.evinizde meydana geliyor.

İş hayatınızda, çalışma ortamınızda, görevlerinizde, günlük düzeninizde bir değişim olabilir. İş ile alakalı agresyonlar yaşanabilir. İş arkadaşlarınızla gergin birkaç gün geçirebilirsiniz. Diğer yandan beklemede olan konular çözülebilir. Salgında kapanmış olan iş yeriniz açılabilir örneğin.

Yanınızda çalışan insanlar, astlarınız varsa, onlarla ilgili bir konu olabilir dolunay ve takip eden günlerde. Hizmet sunduğunuz ve hizmet aldığınız alanlar üzerinden yaşıyorsunuz dolunayı. Bir tamamlanma döngüsü bu. İşten ayrılanlar olabilir.

Önümüzdeki birkaç gün sağlığınıza dikkat edin ayrıca. 6.ev sağlık temasını da kapsayan bir alan.

Sağlık sorunu varsa, çözüm de gelebilir, konu tamamlanabilir, geride kalabilir. Neptün ile iyileşme, şifa gelebilir.

Bu arada evcil hayvanlarınız varsa, dolunay onlarla ilgili gündemler de getirebilir size.


Yengeç ve Yükselen Yengeç : 

Dolunay 5.evinizde meydana geliyor.

Aşk hayatınızda bazı farkındalıklar yaşayabilirsiniz. Dolunay ve civarı günlerde agresif dialoglar yaşanabilir. Bir flört varsa, sonlanabilir.

Çocuklarınız, yeğenleriniz varsa, onlarla ilgili konular, ufak tefek sorunlar olabilir.

Hobiler, yetenekler, sanatsal faaliyetler, ilgi alanları bu evin yönetiminde ayrıca. Dolunay ile yaratıcılığınız yükseliyor. Evde olduğumuz bu süreçte, yeni bir hobi de eklenebilir hayatınıza.

Neptün’ün uyumlu desteği ile kendiniz için güzel şeyler yapacağınız bir dolunay. Bir iyileşme, şifalanma teması var dolunayın.


Aslan ve Yükselen Aslan :

4.evinizde, bir dolunay gerçekleşiyor.

Ev, yuva, aile, aile bireylerine dair konularda bir tamamlanma yaşayabilirsiniz. Sonuç alabilir, neticeye varabilirsiniz. Örneğin bir süredir evinizde yapmak istediğiniz bir değişiklik vardır ya da çözmeniz gereken bir sorun vardır. Dolunay döngüsü ile konu sonuçlanabilir.

Ev içerisinde bazı tartışmalar da olası. Ay-Merkür karşıtlığı ve Merkür-Mars karesi, bu olasılığı da anlatıyor.

Geçmişinizle, çocukluğunuzla, aile kökleriyle ilgili konular öne çıkacaktır ayrıca. Emlak, arsa konuları varsa, bunları ele alıp artık çözmek isteyebilirsiniz.


Başak ve Yükselen Başak : 

3.evinizde gerçekleşen bir dolunay. Kardeşlerle, kuzenlerle, yakın akrabalarla ilgili sonuç beklenen konular varsa, neticeye varılabilir, belirsiz durumlar sonuçlanabilir.

Diğer yandan bu birkaç gün, iletişimlere dikkat edin derim. Sonradan pişmanlık duyabileceğiniz fevri çıkışlar yapmayın. Kardeşler, akrabalar, yakın çevre üzerinden etki alıyorsunuz.

Sosyal medyada keyfinizi kaçırabilecek bir şeyler de getirebilir dolunay. Gergin enerjilerden uzak tutun kendinizi. Huzurunuza hizmet eden şeylerle vakit geçirmeyi seçin.

Neptün’ün uyumlu açısı, ilişkiler yoluyla çözümler getirebilir konularınıza.


Terazi ve Yükselen Terazi :

2.evinizde bir dolunay gerçekleşiyor.

Para alanıdır burası. Maddi konuları, maddesel değerleri, kişisel kazançları anlatıyor. Gelirlerinizle ilgili bir konu gündem oluşturabilir. Önemli bir harcama, sizi biraz kızdırabilecek bir masraf doğabilir. Dolunayı takip eden günlerde, odağınızda maddi konular olacaktır daha çok.

Diğer yandan gelirinizi artırabilecek yeni fikirler, ilham, yaratıcılık getirebilir dolunay size. İşinizden daha çok kazanabileceğiniz, daha üretken ve verimli olabileceğiniz bir dolunay döngüsü. Neptün uyumu söz konusu çünkü.


Akrep ve Yükselen Akrep :

Dolunay sizde gerçekleşiyor. Yüksek bir enerjiye ev sahipliği yapıyorsunuz. Gergin hissedebileceğiniz, agresif olabileceğiniz bir dolunay döngüsü. Kontrollü olmanız gerekiyor.

Bir kararınızı gözden geçirmek durumunda kalabilirsiniz ayrıca. Tamamladığınız, bitirdiğiniz konular da olabilir. 23 Nisan boğa yeniayı ve civarı günlerde, bir ortaklık, bir ilişki başladıysa, bir anlaşma, bir el sıkışma olduysa, buralarda tamamlanmalar, sonlanmalar olabilir.

Dolunay ile dış görünüşünüzde bir değişim yapabilirsiniz ayrıca. Çünkü 1.ev üzerinden etki alıyorsunuz.


Yay ve Yükselen Yay : 

12.evinizde bir dolunay meydana geliyor.

Bilmediğiniz bir konu açığa çıkabilir. Gizli saklı işler, gizli düşmanlıklar görünür olabilir. Uyanışlar yaşayabilirsiniz dolunay ile. Bundan sonraki davranışlarınızı, kararlarınızı, ilerleme şeklinizi değiştirecek şeyler olabilir bunlar.

Ruhsal konularda ise, oldukça destekleyici bir dolunay ve bir dönüşüm başlatıyor iç dünyanızda. Neptün’ün çok güzel bir desteği var.

Spiritüel konu ve yöntemlere yönelebileceğiniz, bir arınma süreci başlıyor. Önemli farkındalıklar ve ardından gelen şifalı değişimler olacaktır.


Oğlak ve Yükselen Oğlak :

Dolunay, 11.evinizde gerçekleşiyor.

Bir takım çalışmasının, bir projenin tamamlama döngüsü olabilir bu. Bir grup üyeliği sonlanabilir. Proje bazlı bir ekip oluşturuldu ise, projeyi bitirebilirsiniz örneğin.

Sosyal çevrenizde, işinizde ekipler içerisinde daha sakin olmanız gereken etkiler var.

Dostlarla dialoglara dikkat edin derim. Dolunay agresif ve hırçın bir enerji çünkü. Parasal bir konu da sorun yaratabilir aranızda.


Kova ve Yükselen Kova : 

10.evinizde, bir dolunay meydana geliyor.

İş ve kariyer alanında, vurgulu birkaç gün. Sorumluluklar artabilir, üzerinizde bir otorite baskısı oluşabilir. Yöneticilerle iletişimlerde kontrollü olun lütfen. Agresif etkiler var.

Devlet bağlantılı konularda, evrak, imza, onay, vb işlerde bir tamamlanma, sonuç alma durumu olabilir. Beklemede kalan konular, şekle girebilir dolunay ile.

Aile büyükleri ile ilgili sorumluluklarınızın sizi ruhsal açıdan zorlayabileceği, iş yükünüzün artabileceği bir dolunay döngüsü. Ama öncesi ve sonrası birkaç günlük bir etki bu. Sakin kalın. Geçecek.


Balık ve Yükselen Balık :

9.evinizde gerçekleşen bu dolunay ile eğitimde, akademik çalışmalarda, hukuksal meselelerde sonuç alabilir, bir tamamlanma yaşabilirsiniz. Bir projeyi bitirebilirsiniz.

Uzakta (başka şehirde ya da başka ülkede) yaşayan dostlarınız ve akrabalarınız ile ilgili konular da gündeme gelebilir. Bilmediğiniz bazı durumlardan haberdar olabilirsiniz. Kandırılmalar, dolandırıcılıklar, vb tatsız durumlar da gelebilir kulağınıza.

Hayat görüşümüzdür ayrıca 9.ev. Önemli farkındalıklar geliyor. Düşüncelerinizi, inançlarınızı değiştirebilecek farkındalıklar.


Güneş, 19 Nisan itibariyle boğa burcuna geçti ve 1 ay süreyle boğada olacak. Transitin genel ve burcunuza etkileri için tıklayınız : Güneş Boğa Burcunda 19 Nisan-20 Mayıs 2020

Mayıs ayı gökyüzü gündemi ve burç yorumlarınız da aşağıda :

Mayıs 2020 Astroloji Gündemi

Koç Burcu Mayıs 2020, Boğa Burcu Mayıs 2020, İkizler Burcu Mayıs 2020,

Yengeç Burcu Mayıs 2020, Aslan Burcu Mayıs 2020, Başak Burcu Mayıs 2020,

Terazi Burcu Mayıs 2020, Akrep Burcu Mayıs 2020, Yay Burcu Mayıs 2020,

Oğlak Burcu Mayıs 2020, Kova Burcu Mayıs 2020, Balık Burcu Mayıs 2020

22 Mart’ta Satürn, kova burcuna geçti sevgili dostlarım. Yeni bir döngü başlattı.

Bu transitin hangi olasılıkları çalıştırabileceğini, neler getirebileceğini henüz okumadıysanız, burayı tıklayabilirsiniz : Satürn Kova Burcunda 22 Mart – 2 Temmuz 2020

Dolunayın herkes için en güzel sonuçları getirmesini diliyorum.

Görüşmek üzere,

Dr. Burçak Kayış

 

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!