7 Kasım 2018 Akrep Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri

7 Kasım 2018 Akrep Burcunda Yeniay  ve Burçlara Etkileri

7 Kasım 2018 Çarşamba günü, Türkiye saati ile 18:02’de akrep burcunun 15 derecesinde bir yeniay meydana geliyor sevgili okuyucularım.

Yeniay, yeniliklerin zamanıdır, yeni gelişmeler getirir bize. Yeni fikirler, yeni niyetler, yeni adımlar, yeni başlangıçlar demektir.

Yeniayda Güneş ve Ay bir araya gelir, kavuşumda olurlar. Yeniayda yeni şeyler başlatırız ve başlattığımız işlerin en net sonuçlarını dolunay zamanında görürüz.

Yani yeniay ekme, dolunay ise biçme zamanıdır.

Yeniay, doğum haritanızda hangi evinizde gerçekleşiyorsa, o evin temalarında başlangıçlar yapmak için destekleyici bir dönemdir (yeniay ve takip eden 1 hafta-10 günlük süreç).

Ayrıca oldukça güzel bir yeniay bu. Son derece olumlu gezegen açıları eşliğinde gerçekleşiyor 🙂 Anlatacağım 🙂

1. Balık burcunda yer alan Neptün, yeniaya üçgen dediğimiz çok olumlu bir açı yapıyor !

Bu açı şunu gösteriyor : Bu yeniayda ihtiyaç duyduğumuz konularda, yardım alabileceğiz. Biri yol gösterecek belki ve işimizi kolayca halledebileceğiz. Biri destek olacak, bir vesile olacak ve çözüme varabileceğiz.

 

Aynı zamanda biz de başkalarına yardım edebiliriz. Elimizden gelen bir şeyse, biz de bir başkasının şansı olabiliriz.

2. Oğlak burcunda yer alan Pluto da, yeniaya olumlu görünümde, altmışlık dediğimiz uyumlu bir açıda 🙂

Bu açı ise, güç sahibi, yetki sahibi kişilerden destekler bulabileceğimizi simgeliyor. Devlet bağlantılı işler, işlemler için destekleyici bir zemin hazırlıyor. Yöneticilerle ilişkiler ya da terfi, yükselmek gibi konularda şansı artırıyor.

 

Ayrıca söz konusu otorite figürü biz de olabilir, bir yenilik meydana getirebiliriz yeniay etkisiyle.

 

 

 

 

3. Yeniay sırasında balık burcunun son derecesinde yer alan Şiron, yengeç-oğlak aksına henüz geçmiş ay düğümleri ile üçgen konumda. Bu da çok olumlu bir etki.

Şiron, şifacıdır, şifalanmayı, çözümü simgeler. Bu yeniayda, bir problemin köklü çözümü sağlanabilir yaşamınızda.

Bir sağlık sorunu halledilebilir mesela. Fiziksel ya da ruhsal bir şey olabilir bu. Akrepte gerçekleştiğinden, akrep sağlık konularını, ameliyatları da simgelediğinden bir problemi, ameliyat olarak çözmek mümkün.

Benim annem Allah’ın izniyle bir operasyon geçirecek örneğin.

4. Ayrıca yeniay esnasında, Venüs ve Mars arasında çok olumlu (üçgen açı) bir görünüm var.

Bu da ilişkiler adına işimize yarayacak. Kadın-erkek ilişkileri, eril-dişil dengesi anlamında güzel bir görünüm.

E daha ne olsun değil mi 🙂 Örneğin bir önceki yeniay, yani Ekim ayında gerçekleşen yeniay zorluydu. Pluto karesi vardı orada. Ama bu kez Pluto, yeniaya uyum gösteriyor.

Şimdi, yeniayın burçlar için nasıl etkiler getirdiğine bakalım :

(Yükselen burcunuza öncelik veriniz, öngörülerde yükselen kullanılır efendim.)

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 8.evinizde gerçekleşen bu olumlu yeniay sayesinde, parasal güç elde etmeniz, psikolojik ve ruhsal anlamda çok daha olumlu bir döneme geçmeniz, bir sağlık sorununu çözmeniz münkün. Sizin ya da bir yakınınızın problematik bir konusu, bu yeniayın güçlü desteği ile geride kalabilir.

Boğalar ve Yükselen Boğalar : 7.evinizde yeniay meydana geliyor. 7.ev eştir, partnerdir, ilişkidir, evliliktir. Evli olan ya da halihazırda ilişkisi olan okuyucularım için, partnere dair olumlu gelişmelerin yaşanabileceğini söyleyebilirim. Hayatında kimse olmayanlar için ise, bu yeniay yeni bir partner getirebilir, evet. Doğum haritanız bunu destekliyorsa, mümkün müdür, mümkündür 🙂 Ayrıca ortaklaşa bir ticari faaliyet başlatmak, bir iş ortağı ile yola çıkmak için zemin müsait efendim.

İkizler ve Yükselen İkizler : 6.evinizde yeniay doğuyor. Dolayısıyla iş, sorumluluklar, rutinler, sağlık, bakım, vb konularında destekliyor sizi. Buralardan olumlu yenilikler geliyor. İş yaşamınızda yeni bir sorumluluk, yeni bir görev ya da yeni bir iş arkadaşı mesela. İşinizi kolaylaştıracak bir asistan ya da size bağlı çalışacak biri gibi destekleyici olasılıklar var. Sağlık problemi olan okuycularım için, bu yeniayın size iyi geleceğini söyleyebilirim. Şartlar uygun. Lütfen aksiyon alın, beklemeyin ve hiçbir sorunu ihmal etmeyin.

Yengeç ve Yükselen Yengeç : Yeniay 5.evinizde gerçekleşiyor, dolayısıyla 5.evin konuları üzerinden  şanslı hissetirecek güzel gelişmeler getiriyor size. 5.evin konuları : Aşk, çocuklar, hobiler, keyifli aktiviteler, sanat, tatiller, lüks alışverişler. Ayrıca saçları simgeler bu ev. Dış görünüşünüzde bir değişiklik yapabilirsiniz mesela bu yeniay ile. Yeni bir aşk doğabilir. Çocuk sahibi olanlar, onlarla ilgili istedikleri yönde, keyifli gelişmeler yaşayabilirler. Yeni bir hobiye başlamak, bir kursa yazılmak, vb için de çok uygun bir süreç 🙂

Aslan ve Yükselen Aslan : 4.evinizde gerçekleşen bu olumlu yeniay ile, aile bireylerinize, yuvanıza dair yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz. Ayrıca evinizde tadilat, bakım, yenileme, vb için de güzel bir dönem. Anneyle sorunu olan, uyumsuzlık yaşayanlar için, bu yeniayın toparlayıcı olduğunu da belirteyim. İşin içinde Neptün var. Anneniz size bir konuda kızgınsa, kendinizi affettirmeye çalışıyorsanız, bu yeniaydan yararlanabilirsiniz.

Başak ve Yükselen Başak : 3.evinizde meydana gelen bu yeniay ile, kardeşlerinize dair olumlu gelişmeler yaşanabilir. Akrabalar, komşular, arkadaşlar gibi yakın çevre temalarını kapsar bu ev. Buralardan güzellikler olası. Bunlar dışında bir kursa, eğitime başlamanız, satış, pazarlama, vb yönünde aksiyon almanız, bu faaliyetlerinizle ilgili iletişim ağınızı genişletmeniz, sosyal medya, internet gibi platformlarda güçlenmeniz olası. Çünkü Pluto devrede 🙂

Terazi ve Yükselen Terazi : 2.evinizde yeniay gerçekleşiyor. Yeniayın olumlu açıları sizlere parasal fırsatları müjdeliyor. Yeni iş, yeni bağlantılar, gelirinizi artıracak yeni fikirler, yeni kazançlar olası. Ayrıca mülk edinmek gibi bir planınız varsa, yeniay bu açıdan da güzel etkiler sunuyor. Yeme-içme üzerine bir iş, bir eğitim, yeni bir plan da olası. Çünkü 2.ev bunları da kapsar.

Akrep ve Yükselen Akrep : Yeniay sizde gerçekleşiyor. Hem de gayet güzel gezegen açıları ile birlikte. Bu son derece olumlu bir gelişme sizin için. 1.ev her tür adımımızdır, kararımızdır, yeni başlangıçlarımızdır. Ayrıca dış görünüşümüzdür, insanların bizi hangi sıfatlarla bildiğidir. Bu güçlü yeniay ile, yeni bir sayfa, hatta sayfalar açmanız, iş, eğitim, sağlık, seyahat, taşınma, vb her tür konuda yeni başlangıçlar yapmanız olası. Dış görünüşünüzde de güncellemeler mümkün 🙂 Bir süredir sessiz sedasız hazırlığında olduğunuz planlarınız, fikirleriniz, yani projeleriniz varsa, ki akrepler ketumdur ve her zaman anlatmadıkları bir şeyler illa ki vardır, işte onları gün yüzüne çıkarma, duyurma zamanı şimdi. Sahne sizin, buyrun akrepler !

Yay ve Yükselen Yay : 12.evinizde güzel bir yeniay meydana geliyor. 12.ev sürprizlidir, konunun nereden geleceği öngörülemez. Yeniay, kadersel güzel gelişmeler getirecek size. Psikolojik problemlerin çözümü için de bu yeniay, ruhunuza bir duş gibi olacak, arındıracak, yeni bakış açıları sağlayacak, emin olun. Gizli, platonik duygular da getirebilir bu arada, o da ay sonunda dolunay döneminde ortaya çıkar ve gözle görülür hale gelir.

İç dünyanız, huzurunuz için gayet destekleyici etkiler görünüyor.

Oğlak ve Yükselen Oğlak : 11.evinizde yeniay doğuyor. Dost çevreleridir, arkadaşlardır bu ev. Onlardan güçlü destekler gelebilir, bir konunun çözümü bu yolla sağlanabilir. Aynı zamanda bu ev, takım çalışmalarıdır. İş yaşamınızda, bir grubu yönetmeniz istenebilir ya da bir grup içerisinde başarınızla öne çıkabilirsiniz. Hedefleri, amaçları da sembolize eder 11.ev, gelir akışımızı da. Dolayısıyla başarı ve güç getirecek, idealleriniz doğrultusunda destekleyecek bu yeniay sizi.

Kova ve Yükselen Kova : 10.evinizde gerçekleşecek bu yeniay, iş, kariyer, terfi, güç kazanma, yeni bir göreve atanma, yöneticilerle ilişkileri güçlendirme, otorite figürlerinden destek görme, iş kurma gibi önemli konularda çok güzel destekleyecek sizi. Aile büyüklerinize dair sorunlar varsa, bu yeniay ile çözüm gelebilir. İlişkiler sorunluysa örneğin Neptün etkisiyle, affetme, toparlanma, hoşgörme, geride bırakma enerjisinde, tavrında olabilirler. Aile büyüklerinizin sağlık sorunları varsa, Şiron desteğiyle, şifa da gelebilir. Güzel bir yeniay, hayırlar getirsin.

Balık ve Yükselen Balık : Yeniay 9.evinizde. Dolayısıyla yüksek öğrenim, akademik konular, yurt dışı bağlantılı planlar, seyahatler, basın, yayıncılık, hukuk alanlarında yeni ve güzel gelişmeler getirecek size. Din, ideoloji gibi konularda, dünya görüşünüz, inançlarınız üzerinden iç dünyanızda sorunlar yaşıyorsanız, bu yeniay oraları da toparlayacak sizin için 🙂

Yeniayın ışığı bizlerle olsun, hayırlar getirsin hepimize !

Herkese yeni güzel sayfalar diliyorum !

Kasım ayını da sizler için detaylıca anlattım.

Kasım 2018 Astroloji Gündemi yazımı buyrunuz, ayın dinamiklerini bir görün bakalım. Ayrıca yazının içerisinde, Kasım ayında gerçekleşecek şanslı-zorlayıcı tüm gezegen açılarının listelerini de hazırlayıp ekledim, ayı planlamada yararlanabilirsiniz.

Kasım 2018 burç yorumlarını da aşağıya bırakıyorum  (Okurken yükseleninize öncelik veriniz, öngörülerde yükselen burç kullanılır) :

Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak

(Balık 2018 yorumları, 1 Kasım Perşembe günü geliyor.)

Gökyüzü gündemini takip etmek, güncel etkilerden haberdar olmak için sitemden yararlanabilirsiniz.

@anlatburcak instagram hesabını takip ederek yazılardan haberdar olmanız da mümkün.

Ayrıca, yaptığım doğum haritası çalışmaları konusunda  bilgi vermiş olayım.

Doğum haritası analizi yaptırmak, yıllık ya da aylık astrolojik danışmanlık almak için anlatburcak@gmail.com‘a mail atabilir, bilgi alabilirsiniz. Önemli olan doğum haritamızın nasıl etkiler aldığıdır, biliyorsunuz. Haritamız doğrultusunda olay ve durumlar çıkar yaşam yolunda karşımıza.

Tercih edebileceğiniz seçenekleri ve içeriklerini aşağıda görebilirsiniz :

İstediğiniz sayıda ay için ‘Aylık Analiz’ de tercih edebilirsiniz.

Analiz teslim konusunu da yanıtlayayım sizler için.

Doğum Haritası Analizi Nedir ? yazımı okuyarak, konuyla ilgili daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Görüşmek üzere,

Sevgiler !

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!