7 Aralık 2018 Yay Burcunda Yeniay ve Etkileri

7 Aralık 2018 Yay Burcunda Yeniay ve Etkileri

7 Aralık 2018 Cuma günü, Türkiye saati ile 10:20’de yay burcunun 15 derecesinde bir yeniay meydana geliyor sevgili okuyucularım. Bu yeniay, bizler için nasıl etkiler getiriyor, etraflıca anlatacağım.

Bu arada yeni yıl yaklaşırken, 2019’un size özel etkilerini, haritanızın yeni yıl için neler söylediğini (aşk, iş, kariyer, maddi fırsatlar, eğitim, sağlık, vb kapsamlı) öğrenmek isterseniz, Doğum Haritası Analizi yaptırabilirsiniz. İletişim için : anlatburcak@gmail.com

Yeniay, yenilik zamanıdır efendim, yeni gelişmeler, gündemler, başlangıçlar getirir bize.

Yeni fikirlerdir, yeni planlardır. Yeni niyetler ve yeni adımları sembolize eder.

Yeniayda Güneş ve Ay bir araya gelir, kavuşumda olurlar. Yeniayda yeni şeyler başlatırız ve başlattığımız işlerin en net sonuçlarını dolunay zamanında görürüz.

Yani yeniay ekme, dolunay ise biçme zamanıdır.

Yeniay, doğum haritanızda hangi evinizde gerçekleşiyorsa, o evin temalarında başlangıçlar yapmak için destekleyici bir dönemdir (yeniay ve takip eden ortalama 1 haftalık dönem).

Yeniayın haritasına bakalım şimdi.

Yani, yeniay sırasında hangi gezegen nerede, ne konumda ve bu görünümler bizler için nelere işaret ediyor, inceleyelim.

Yeniay haritasında oğlak burcu yükseliyor. Ayağı yere basan, mantıklı, somut, kalıcı başlangıçlar için iyi bir etki bu, çünkü oğlak tam da bu niteliktedir. Fayda odaklı bir tavırda olacak, çözüm üretebilecek, net ve gerçekçi şeyler başlatacağız demek ki bu yeniayda.

Yeniay esnasında, Mars ve Neptün kavuşum halinde ve yeniaya kare konumda.

Kare açılar zorlayıcıdır sevgili okuyucularım. Yeniayın Mars’tan kare açı alıyor olması, başlatacağımız şeylerin ciddi bir efor ve emek istediğini gösteriyor. Uğraşacağız biraz.

Neptün karesi nasıl olasılıklar getirebilir peki Burçak? derseniz, Neptün zorlu açılarında belirsizlik, netleşememe gibi etkiler getirir, dolayısıyla bir şeylerin hemen netice vermesi yerine, belki bir müddet sürümcemede kalması gibi durumlar yaşanabilir. Bu durumlar da stres yaratabilir biz de. Bir karmaşa doğabilir ve kaygı yaratabilir. İçsel huzurumuzu dalgalandırabilecek bir yeniay bu açıkçası.

Neptün kareleri, kimyasallardan, sıvılardan, gazlardan gelebilecek olumsuzları, zehirlenmeleri de simgeler. Buralara dikkat lütfen. Yeniay, bu yönde tedbirler gerektiriyor

Bir de bu yeniayda şöyle bir sıkıntı göze çarpıyor. Yay yeniayı bu, yay uzak yerlere seyahatleri, göçleri, göçmenleri simgeler. Sulardan yana olumsuzluklar olası dediğim gibi. Umarım deniz yolculuklarında yine üzücü görüntüler görmeyiz.

Tüm bunlar dışında, yay burcu eğitimden, ticarete, yurt dışı bağlantılı konulara kadar birçok temayı kapsadığından, yaşamsal büyüme sağlayacak, fırsatlar sunan bir yeniay geliyor. İyi değerlendirelim.

Şimdi, yeniayın burçlar için nasıl etkiler getirdiğine bakalım :

(Yükselen burcunuza öncelik veriniz, öngörülerde yükselen kullanılır efendim.)

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 9.evinizde bir yeniay meydana geliyor. Eğitim hayatınızda, akademik konularda yeni gündemler, girişimler olası. Ayrıca bir taşınma gündeme gelebilir sizler için. Uluslararası konular, uzak yerlere seyahatler, ticaret, danışmanlık, yayıncılık, sosyal medya, reklam, tanıtım, hukuksal meseleler bu evin kapsamındadır. Bu alanlarda yenilikler görünüyor. Mars’ın agresyonunu dizginleyerek kontrollü ilerlemeniz, fayda sağlayacak yenilikleri dahil edecektir mevcut çerçevenize.

Boğalar ve Yükselen Boğalar : 8.evinizde bir yeniay gerçekleşiyor. 8.evin konuları doğrultusunda yenilikler dahil oluyor yaşamınıza. Nedir onlar ? Ortaklaşa paralar, eşin geliri, borçlar, krediler, yatırımlar, miras, nafaka, prim, sigorta gibi temalar, ayrıca sağlık konuları, ameliyatlar bu evdedir. Yeni konular buralardan geliyor size. Ama yeniaya kare açı yapan Neptün sebebiyle, yolun başında net hissetmeyeceğiniz, içinizde belirsizlik ve huzursuzluk da yaratabilecek bir şey bu. İç sesinizi dinleyin, aceleden uzak, sakince ilerleyin lütfen.

İkizler ve Yükselen İkizler : 7.evinizde bir yeniay meydana geliyor. İlişkileri, partneri, eşi, evliliği simgeler bu ev. Yaşamınıza yeni bir partner dahil olabilir bu yeniay etkisiyle. Ama işin içinde Neptün karesi var. Bir kararsızlık, bir belirsizlik yaşayabilirsiniz kendi içinizde. Hali hazırda bir ilşkisi olan okuyucularım ise, ilişkilerinde yeni bir karar alabilirler ya da partnerlerinin yaşamında bir yenilik meydana gelebilir. İş ortakları, anlaşmalar, sözleşmeler de bu evin kapsamındadır. Bu alanlarda da yeni gündemler olası sizin için. Hızlı karar almayın lütfen, bu sayede Neptün karesinin getirebileceği hayal kırıklıklarından korumuş olursunuz kendinizi.

Yengeç ve Yükselen Yengeç : Yeniay 6.evinizde gerçekleşiyor. İş, çalışma hayatı, günlük görevler ve sorumlulukları sembolize eder bu ev. Dolayısıyla bu alanda meydana gelen bir yeniay, yeni bir iş ya da mevcut işinizde yeni görevler getirebilir size. Günlük rutinlerimiz de 6.ev kapsamındadır. Dolayısıyla düzenli olarak yapacağınız bir yenilik dahil olabilir yaşamınıza. Ayrıca sağlıklı beslenmek, fit olmak, spor yapmak gibi temalara ilginizin artacağı bir yeniay bu. Çünkü 6.evde bu temalar da vardır. Mars ve Neptün, yeniaya kare açı yaptığı için, sporda sakatlanmak, bir yerinizi incitmek gibi durumlara açıksınız yeniay ve takip eden 15 günlük süreçte, o yüzden dikkat diyorum sevgili yengeçler. Fazla yüklenmeyin kendinize.

Aslan ve Yükselen Aslan : 5.evinizde gerçekleşecek bu yeniay yeni bir aşk, yeni bir hobi ya da çocuklarınıza dair yeni gündemler getirebilir size. Çünkü aşk, hobiler, sanatsal aktiviteler, çocuklar 5.ev kapsamındadır. Ayrıca altın, döviz, vb yeni yatırım planlarınız olabilir, bu yönde isteklerinizi artırabilir yeniay. Neptün karesi var yeniay çerçevesinde, dolayısıyla yatırımlarınızda ekstra dikkatli olun, hayal kırıklığı olabilir çünkü.

Başak ve Yükselen Başak : 4.evinizde gerçekleşen yay yeniayı, aile bireylerine dair konularda yenilikler getirebilir size. Ailenizden biri bir başlangıç, bir girişim yapmak isteyebilir. Mars yeniaya kare yapıyor. Dolayısıyla, aile içinde agresyon yaratabilecek bir başlangıç olabilir bu. Yuvanıza, huzurunuza daha çok önem vermeniz gereken bir 10-15 günlük süreç geliyor sevgili başaklar.

Terazi ve Yükselen Terazi : 3.evinizde bir yeniay meydana geliyor. 3.ev iletişimi, bilgi paylaşımlarını, eğitimleri, kursları, danışmanlık hizmetlerini, satış, pazarlama, tanıtım faaliyetlerini, ayrıca kardeşler, akrabalar, komşular gibi yakın çevre bağlarımızı simgeler. Buralardan yana yeni gündemleriniz var sevgili teraziler. Mars ve Neptün yeniaya zorlayıcı açılar yaptığından, tartışmalara, agresyona, belirsizliklerin yatarabileceği gerginliklere karşı uyarayım sizleri. Sükunetle, akl-ı selimle, fevri kararlardan kaçınarak atın adımlarınızı, olur mu ?

Akrep ve Yükselen Akrep : Yeniay, 2.evinizde yani para evinizde gerçekleşiyor sevgili akrepler. Yeni kazançlar, gelir akışınızı artıracak yeni iş fikirleri, iş planları görünüyor size. Yatırım yapmak, mülk edinmek, ev almak gibi konular da bu evin kapsamındadır. Bu yönde bir girişiminiz olursa, bütün koşulları ekstra dikkatle gözden geçirin derim. Çünkü Mars ve Neptün, yeniaya kare konumda. Hızlı kararlardan uzak durun lütfen, sonra pişmanlık yaratabilir çünkü.

Yay ve Yükselen Yay : Yeniay sizde gerçekleşiyor. Sizin zamanınız bu. Bir süredir planladığınız, hazırlığında olduğunuz şeyleri, hayata geçirebileceğiniz bir 10-15 günlük dönem geliyor. Ancak Mars ve Neptün yeniaya kare yaptığından, öfkeyle ani kararlar alabilir, fazla cesur ve risk alan bir tavırda olabilirsiniz. İşte bunlardan kaçının. Enine boyuna tarttığınız, üzerinde yeterince düşündüğünüz şeylerde atın adımlarınızı. Bu, her tür konu olabilir.

Oğlak ve Yükselen Oğlak : 12.evinizde bir yeniay meydana geliyor. Mars ve Neptün karesi eşliğinde gerçekleşen bu yeniay, psikolojik olarak zorlayabilir sizi. Ne kastediyorum ? Enerjinizi düşük hissedebilirsiniz mesela, yataktan çıkmak bile istemeyebilirsiniz. Hayata karışmak, kendinize hedefler koymak, çabalamak istemeyebilirsiniz. Yeniay ve takip eden 10-15 günlük süreçte, ruhsal anlamda bir inzivaya ihtiyaç duyduğunuzu hissederseniz eğer, bunun yeniay etkisi olduğunu, tüm hissettiklerinizin çok normal olduğunu bilin lütfen. Bazen durmak, durup güç toplamak iyidir. Her an her şeye koşturmak, her an bir şeyler başarmak zorunda değiliz. Kendinize bir müddet izin verin, ruhunuzu, zihninizi dinlendirin sevgili oğlaklar. Ocak ayında gerçekleşecek yeniay başlatacak sizin zamanınızı, işte o zaman sahne sizin olacak 🙂

Kova ve Yükselen Kova : 11.evinizde meydana gelen yay yeniayı, yeni yaşamsal hedefler getirecektir size. 11.ev hedeflerimiz, amaçlarımız, niyetlerimiz, dileklerimizdir. Yeni arkadaş ortamları, kurslar, projeler, grup çalışmaları, vb yenilikler de olası 11.ev sebebiyle. Sosyal sorumluluk adına yeni bir şeylere başlayabilirsiniz ayrıca sevgili kovalar.

Balık ve Yükselen Balık : 10.evinizde bir yeniay gerçekleşiyor. İş, kariyer, terfiler, görevler, hayatta bulunduğunuz nokta, her tür sıfatınız ve sıfatlarınızın getirdiği sorumlulukları kapsar bu ev. Eş olmak, anne-baba olmak da dahil bu çerçeveye. Buralardan yana yeni konular geliyor. Ayrıca aile büyükleri 10.ev kapsamındadır, onlara dair yeni gündemleriniz olabilir dolayısıyla.

Yeniayın ışığı bizlerle olsun, hayırlar getirsin hepimize !

Herkese yeni güzel sayfalar diliyorum !

Görüşmek üzere,

Sevgiler !

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!