7-13 Ocak 2019 Astroloji Gündemi

7-13 Ocak 2019 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım ve danışanlarım ! Nasılsınız ?

Tarihlerde 2019 yazmaya alıştınız mı bakalım 🙂

Yıl, hızlı başladı bu kez. 2019’un ilk tutulması 6 Ocak itibariyle gerçekleşti.

Ama yaşadık, bitti mi ? Sadece olduğu gün mü etkilidir tutulmalar ? Hayııırrr !!

Tutulmalar, aylara, haftalara şekil verirler, fakat tabii gerçekleştiği zamana yakın günlerde, etkiler maksimum seviyededir. Sonrasında azalarak devam eder.

Dolayısıyla bu hafta 6 Ocak Güneş tutulmasının yoğun etkileri altındayız.

Tutulmayı, doğum haritamızda hangi ev üzerinden yaşıyorsak, oralardan yana gelişmelerin yaşanabileceği bir haftadayız, tutulma linkini tekrar bırakıyorum :

6 Ocak 2019 Oğlak Burcunda Güneş Tutulması ve Etkileri

Yeni haftayı anlatmaya başlamadan evvel, 2019 yorumlarınızı da ekleyeyim sizler için :

2019 Astroloji Gündemi burada. 2019 burç yorumlarınız da aşağıda :

Koç 2019, Boğa 2019, İkizler 2019, Yengeç 2019, Aslan 2019, Başak 2019, Terazi 2019 Akrep 2019, Yay 2019,

Oğlak 2019, Kova 2019, Balık 2019

Ayrıca 2019 için Bireysel Doğum Haritası Analizi yaptırmak, 2019’un size özel etkilerini öğrenmek için, astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirsiniz (İletişim: anlatburcak@gmail.com).

Yeni yılda aşk görünüyor mu ? parasal durumlar nasıl olacak ? eğitim ? sağlık ? seyahatler ? ve daha birçok konuda, 2019 olasılıklarınızı öğrenebilirsiniz danışmanlık alarak. Çünkü burç yorumları çok geneldir, aslolan kişinin haritasıdır.

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Şimdi yeni haftanın etkilerine geçelim :

7-13 Ocak 2019 haftasının önemli gelişmeleri :

1. Venüs, 7 Ocak Pazartesi günü yay burcuna geçiyor. Günün ikinci yarısında, 14:20 civarında gerçekleşiyor bu geçiş.

Uzun bir süredir akrepteydi Venüs, çünkü orada bir retro yaşadı. Şimdi hızlı bir yay süreci başlıyor. Venüs yay transiti yazım da Perşembe günü geliyor.

2.7 Ocak Pazartesi günü Uranüs retrosu da bitiyor ! Düşündürdü, dönüştürdü bizi Uranüs. Şimdi önümüze bakacak, yenilikler için daha cesur ve atak olacağız.

3. Merkür yay transitini tamamladı ve 5 Ocak Cumartesi günü, oğlak burcuna geçti.

Bu hafta net olarak hissedeceğiz etkilerini.

Merkür oğlak transitini de Perşembe günü ayrı bir yazıda etraflıca anlatıyor olacağım, takip edebilirsiniz sevgili okuyucularım.

7-13 Ocak 2019 haftasının başlıca önemli açıları :

8 Ocak 2019 : Merkür Mars karesi : Merkür 4° Oğlak, Mars 4° Koç

İletişimlerde sakin ve kontrollü olmak, çabuk parlamamak gerekiyor bu açı sebebiyle. Bir de acelecilikten doğabilecek kaza ve sakarlıklara karşı uyarayım. Esasen her şeyde sakin, dingin bir enerjide olmak hayatı kolaylaştırır.


11 Ocak 2019 : Güneş Pluto kavuşumu : Güneş 20° Oğlak, Pluto 20° Oğlak

Güç ve yetki sahibi kişilerden desteklere, otorite figürleriyle temaslara, devlet bağlantılı işlemlere işaret ediyor bu açı. Bu hafta bazı evrak teslim, başvuru, kayıt, vb işler gündeme gelebilir bireysel yaşamlarımızda.


13 Ocak 2019 : Merkür Satürn kavuşumu : Merkür 12° Oğlak, Satürn 12° Oğlak

Hayatımızda hoca, rehber, yol gösterici konumunda olan kişilerle görüşmeler, toplantılar, fikir alışverişleri yapabiliriz bu açı sebebiyle.


13 Ocak 2019 : Jüpiter Neptün karesi : Jüpiter 14° Yay, Neptün 14° Balık

Bakın, bu açı için çok güzel şeyler söyleyemiyorum. Hayal kırıklığı, yanılsamalar, yanılgılar, yanlış anlamalar verebilir, fazla hayalci olabiliriz, olmayacak şeyler için kendimizi kandırabilirsiniz bu etki altında. Akıldan, rasyonellikten uzaklaşmayalım lütfen.

Ayrıca fazla parlak görünen tekliflere, anlaşmalara hemen evet demeyin, kolay ikna olmayın. Kandırılmalar, dolandırılmalar olası çünkü, onu da belirteyim.

Diğer yandan yaratıcılığa dayalı işler de tam bir ilham perisi olarak çalışacak bu açı. Neptün hayal dünyamızdır, Jüpiter etkileri çoğaltacak 🙂 Haberci rüyalar görmek de mümkün. Sezgiler şelale bu hafta 🙂

Günlerin detaylı analizi ise şöyle :

7 Ocak 2019 Pazartesi

Sabah erken saatlerde oğlak burcunda olan ve Venüs ile uyumlu açı yapan Ay, 09:45’te kova burcuna geçiyor. Akılcı, yaratıcı, orijinal fikirler bulabileceğimiz, takım çalışmalarında kolay ilerleyebileceğimiz, toplantılar, görüşmeler için uygun olan bir atmosfer var. Özellikle belirtiyorum ki, bu işler için kullanın, işinize yarasın 🙂

Akşam üstü saatlerde devreye Ay-Mars altmışlığı (uyumlu açı) giriyor. Güç ve cesaret gerektiren girişimler için destekliyor, enerji veriyor, uygun zemin sağlıyor bize. Güzel bir gün, açıları olumlu 🙂

8 Ocak 2019 Salı

Ay kova burcunda, dolayısıyla kova enerjisindeyiz. Grup çalışmalarında bireysel, bencil davranmıyoruz, takım oyuncusu olarak katkımızı sunuyoruz. Arkadaşlarla buluşmak, programlar yapmak için uygun bir atmosfer. Sadece Merkür-Mars karesi sebebiyle sözlere dikkat. Bir de aceleci davranmayın yolda, trafikte. Tabii ki her gün dikkatli olmalıyız, ama böyle açılarda ekstra özen gerekiyor.

Öğle saatlerinde harika bir Ay-Jüpiter almışlığı var. Eğitimden ticarete, iletişimden seyahatlere, Jüpiter’in temsil ettiği birçok konuda şanslı olacağız, değerlendirelim.

9 Ocak 2019 Çarşamba

Ay, akşam saatlerine kadar kova burcunda, gün içinde sert bir açısı yok diyebilirim.

Hatta akşam Ay-Uranüs altmışlığı var ki, o bayağı güzel 🙂 Tatlı sürprizler mi geliyor yoksa 🙂

19:52-22:42 arası boşlukta olan Ay, 22:43 itibariyle balık burcuna geçiyor. Dingin, mistik bir atmosfer başlıyor. Enerji çalışmaları, ritüeller, dilekler, niyetler için güzel bir gece 🙂

10 Ocak 2019 Perşembe

Güne biraz düşük bir enerji ile başlayabiliriz Ay balıkta olduğundan. Sabah saatlerinde Ay-Venüs karesi de var. Hayatın tadını çıkaramadığımızı düşünüyoruz. Tembellik etmek istiyoruz, yorganın altından çıkasımız yokkk 🙂 Hava buzzzz 🙂

Günün ikinci yarısında kesinleşecek Ay-Merkür altmışlığı ile günlük akışımızı, yapmamız gerekenleri güzelce hallediyor, enerji anlamında toparlanıyoruz ama, merak etmeyin 🙂 Öğle saatlerinden itibaren etkisi başlar 🙂

11 Ocak 2019 Cuma

Ay balık burcunda bugün de. Sabah saatlerini keyifsiz gördüm biraz.

Yazımın başında listelediğim gibi, Jüpiter-Neptün karesi var bu hafta. İşte Ay bu sabah, Neptün ile kavuşarak bu açıya dahil oluyor. Yani Jüpiter-Neptün karesinin etkilerini artırıyor. İletişimlerde hayal kırıklıkları, belirsizlikler, netleşememe gibi durumlar olası. Ticari faaliyetlerde, seyahatlerde, reklam, tanıtım, vb faaliyetlerde işler istediğiniz yönde ilerlemeyebilir bu sabah.

Ama günün ikinci kısmı güzel, Ay Güneş ve Pluto ile uyumlu. Güç ve yetki sahibi kişilerden destekler bulabilirsiniz, yardım alabilirsiniz. İş başvuruları, iş görüşmeleri, vb bir şeyler olabilir 🙂

12 Ocak 2019 Cumartesi

Sabah saatlerinde Ay balıkta ve boşlukta. Enerjiler dağınık, konsantre olmakta zorluk çekiyoruz.

Ama 11:17’de Ay’ın koç burcuna geçmesi ile birlikte, bir enerjiler, bir girişkenlikler, oohohoho tutana aşkolsun 🙂

Akşam saatlerinde de çok güzel bir Ay-Venüs üçgeni var. Günün ikinci yarısında etkileri başlayacak. Sevgi, aşk, keyif, eğlence, neşe, güzellik, bakım ayrıca para temaları Venüs’ün yönetimindedir. Demek ki bu uyumlu açı ile, şansımız artıyor bu konularda 🙂

13 Ocak 2019 Pazar

Ay, günün tamamında koç burcunda, sabah saatlerinde Merkür-Satürn kavuşumu ile kare konumda. Bakın bu zorlar. İletişimlerde negatif etkiler verir, karamsar hissettirir. Hoca konumunda olan, yaşça olgun kişilerle bağlantılarda işler keyifli gitmeyebilir.

Ama öğleden sonra bir nebze rahatlıyoruz, çünkü Ay-Jüpiter üçgeni etkinleşiyor.

Jüpiter-Neptün karesi bugün kesinleşiyor, etkilerini yukarıda anlattım. Bunu aklınızda tutun, olur mu sevgili okuyucularım, önemli bir açı bu !

7-13 Ocak 2019 haftasının detayları böyle.

Gökyüzündeki tüm gelişmelerden haberdar olmak için sitemden yararlanabilirsiniz.

Güneş, 22 Aralık 2018 itibariyle oğlak burcuna geçti, etkilerini okudunuz mu ?

Bu geçişi ve etkilerini buradan görebilirsiniz : Güneş Oğlak Burcunda 22 Aralık 2018 – 20 Ocak 2019

Halihazırda, şans gezegeni Jüpiter’in yeni başlamış olan yay transiti de bizler için çok önemli !

Jüpiter Yay Burcuna Geçiyor 8 Kasım 2018-2 Aralık 2019 Burçlara Etkileri

Bu arada @anlatburcak instagram hesabını takip ederek de, yayınlanan yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Ayrıca dilerseniz, bir diğer websitem olan burcakkayis.com‘a da göz atabilirsiniz.

İyi hissedeceğimiz, yapılması gerekenleri kolayca halledeceğimiz bir hafta olsun !

Görüşmek üzere,

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!