7-13 Mayıs 2018 Oğlak Burcu

7-13 Mayıs 2018 Oğlak burcu yorumlarına hoşgeldiniz 🙂

(Okurken yükselen burcunuza öncelik veriniz)

Haftanın genel astrolojik değerlendirmesini buradan okuyabilirsiniz.

Oldukça gergin, sabırlı olmamızı gerektiren bir haftaya giriyoruz. Genel değerlendirme yazımda belirttiğim gibi, çok daha olumlu zamanlar gelecek Mayıs içerisinde. Ancak bu hafta, Mayıs’ın en gergin haftası.

Sakin olmamız gereken, mümkün olduğunca empatiyle, anlayışla, sözlere dikkat ederek geçirmemiz gereken bir hafta.

Kıvılcımların çok rahat büyüebileceği bu atmosfere bir zırh olarak, sevgi enerjimizi yüksek tutalım !

7 Mayıs 2018 Pazartesi

Ay kovada, 2.evinizde. Gelir akışınız, yatırımlarınız, maddi varlıklarınızla ilgili konularınız olabilir. Bugün kesinleşen Merkür-Pluto karesi, yaşam yolunuzda önemli kararlar aldırabilir size. İletişimde kırıcı olmanız da mümkün. Bir dönüşüm sürecinden geçiyorsunuz uzun zamandır. Epeydir ruhunuzda biriken bir şeyler var. Bu hafta ani çıkışlar yapabilir, içinizi boşaltmak isteyebilirsiniz. Kontrollü olun lütfen. Akşam Ay-Venüs üçgeni var. Biraz olsun durumlar dengeleniyor, daha iyi hissedebilirsiniz. Ancak olumsuz açılar daha güçlü açıkçası, bu haftayı sakince atlatmanızı öneririm.

8 Mayıs 2018 Salı

Ay, yine kovada, 2.evinizde, günün ilk yarısında Güneş ve Jüpiter ile kare açı yapıyor. Maddi anlamda güvende ve konforlu hissetmiyorsunuz. Bu da karamsarlaştırıyor sizi. Ama bu hafta şahane çözümler haftası değil, inanın. Hepimizin gergin hissedebileceği, sorunları olduklarından daha büyük görebileceği bir hafta. Akışına bırakın odağınızda ne varsa, önümüzdeki zamanlar çözümü mutlaka getirecektir.

Bu arada günün ikinci yarısında, Merkür ile altmışlık, uyumlu bir açı yapan Ay, ruhsal anlamda daha iyi hissettirecek size de.

8 Mayıs 2018 Çarşamba

Bugün ise gökyüzünde Güneş Jüpiter karşıtlığı oluşuyor. Güneş, halihazırda 5.evinizde. Jüpiter ise 11.evinizde. Çocuklarınızla ilgili bir süredir konu olmuş şeyleri halledebilir, beklediğiniz neticeleri alabilirsiniz.

Ay, sabah erken saatlerde balık burcuna geçiyor bu arada. 3.evinizi aktive ettiğinden gündeminiz bu 2,5 gün boyunca iletişim trafiğiniz artıyor. Önemli yazışmalar, görüşmeler olacaktır.

10 Mayıs 2018 Perşembe

Ay balık burcundaki seyrine devam ediyor. 3.evinizde, dolayısıyla satış, pazarlama, tanıtım, internet, sosyal medya alanlarınız aktif. Kardeşler, akrabalar, yakın çevre dialogları da artıyor. Ay, öğleden önce Güneş ile altmışlık, akşam üstü saatlerde ise akrep burcundaki Jüpiter ile güzel bir üçgen açı yapıyor. Olumlu gelişmeler yaşanabilir.

Akşam saatlerinde Ay-Venüs karesi mevcut, dolayısıyla kadın erkek ilişkilerinde gerginliklere zemin hazırlıyor. Venüs 6.evinizde olduğundan, işe dair sorunlar olası.

11 Mayıs 2018 Cuma

Ay, 12.00 -15.45 arasında boşlukta. 15.45’te koç burcuna 4.evinize geçiyor. Ailenize, yuvanıza dair konular var size.

Akşamüstü saatlerde Koç burcunun ilk derecesindeki Şiron ile kavuşan Ay ise, geleceğe umutla bakmanızı sağlayacak, motive edecek bir şeyleri simgeliyor. Dönüşmek, şifa bulmak demek bu açı. Arınmaya odaklanın.

12 Mayıs 2018 Cumartesi

Günün ilk yarısında sabah saatlerinde kesinleşen Ay-Satürn karesinin etkisi var. Bunun dışında Merkür-Mars karesinin de bugün kesinleştiğini tekrar belirteyim. 4.evinizde yer alan Merkür, aile içinde yaşanacak uyumsuzluklara işaret ediyor. Kendinizle zaman geçirin mümkün olduğunca. Çünkü küçük şeylerin büyüyebileceği bir gün. Bugünün bir başka önemli başlığı ise, Güneş Pluto üçgeninin kesinleşiyor olması. Yaşadığınız zorluklar karşısında tam bir destek açısı bu. Hangi sorunu neden yaşadığınızı fak ederek, size neyi anlatmaya çalıştığını, hayatın size hangi mesajı vermeye çalıştığını analiz ederek, dersleri alıp yola devam ederek geçirmeniz gereken günlerdesiniz esasen.

13 Mayıs 2018 Pazar

Güne güzel bir Ay-Venüs uyumlu açısı ile başlıyoruz, ilişkilerden yana sabah saatleri keyifli programlar için değerlendirilebilir. Ancak günün ikinci yarısı zorlayıcı. Gerginlik yaratabilecek, sinirleri yükselten Ay-Mars karesinin ardından, Merkür koç burcunun son derecesindeki Uranüs ile kavuşuyor ve hemen ardından 15.40’ta boğa burcuna, 5.evinize geçiyor. Merkür Uranüs kavuşumu, iletişimde ani, beklenmedik parlamalara, çıkışlara işaret ediyor. Sizin 4.evinizde. Aile içi uyumsuzlar gündemde. Meselelerin üstüne gitmeyin. Çözüm için uygun zamanlar değil.

 

Yazımın en başında belirttiğim gibi, zorlu bir hafta. Yüce Yaradan her şeyi görüyor, akla hayale gelmeyecek şekillerde teslim ediyor kişiye kişinin hak ettiğini. İyiye iyi, kötüye kötü veriliyor nasıl olsa. Siz arada durmayın, kendinizi yıpratmayın. Eden bulur nasıl olsa. Siz huzuru seçin, olur mu 🙂

 

Bu arada gökyüzünün önemli gündemleri olan ‘Satürn retrosu’nu, ‘Şiron’un koç burcuna geçişi’ni ve ‘Uranüs’ün boğa burcuna geçişi’ni anlattığım, her bir burç için etkilerini incelediğim yazılarımı da okuyabilirsiniz.

Mayıs 2018 Astroloij Gündemi’ne buradan bakabilirsiniz.

Her bir burç için Mayıs ayı burç yorumlarına da aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık

Kocamaaann sevgiler,

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!