7-13 Mayıs 2018 Kova Burcu

7-13 Mayıs 2018 Kova burcu yorumlarına hoşgeldiniz 🙂

(Okurken yükselen burcunuza öncelik veriniz)

Haftanın genel astrolojik değerlendirmesini buradan okuyabilirsiniz.

Oldukça gergin, sabırlı olmamızı gerektiren bir haftaya giriyoruz. Genel değerlendirme yazımda belirttiğim gibi, çok daha olumlu zamanlar gelecek Mayıs içerisinde. Ancak bu hafta, Mayıs’ın en gergin haftası.

Sakin olmamız gereken, mümkün olduğunca empatiyle, anlayışla, sözlere dikkat ederek geçirmemiz gereken bir hafta.

Kıvılcımların çok rahat büyüebileceği bu atmosfere bir zırh olarak, sevgi enerjimizi yüksek tutalım !

7 Mayıs 2018 Pazartesi

Ay kovada, burcunuzda. Fikirlerinizle, sözlerinizle ön plandasınız. Ancak bugün Merkür-Pluto karesi etkinleştiğinden, temkinli olmakta, planları hemen açıklamamakta fayda var. Bu hafta yeni kararlar aldırabilir gökyüzü size. Ama harekete geçmek yerine, aldığınız kararlar doğrultusunda atacağınız adımları, detayları tasarlayın. Akşam saatlerinde Ay-Venüs üçgeni var. İlişkilerden yana destekler iyi hissettirecek kendinizi 🙂

8 Mayıs 2018 Salı

Ay, yine kovada, burcunuzdaki seyrine devam ediyor. Günün ilk yarısında Güneş ve Jüpiter ile kare açı yapıyor. Kariyerinizde keyifsiz hissettirebilecek açılar bunlar. Sahip olduğunuz sıfatların getirdiği sorumluluklar enerjinizi düşürüyor. Çalışma dışında, aile büyükleri ile ilgili de gergin bir atmosfer var.  Ayrıca Jüpiter etkisiyle, mevcut sorunları büyütmeye meyilliyiz.  Günün ikinci yarısında ise, Merkür ile altmışlık, uyumlu bir açı yapan Ay, ruhsal anlamda daha iyi hissettirecek. Göreceli olarak daha iyi saatler. Önemli işler bu saatlere alınabilir.

8 Mayıs 2018 Çarşamba

Bugün ise gökyüzünde Güneş Jüpiter karşıtlığı oluşuyor. Güneş, halihazırda 4.evinizde. Jüpiter ise 10.evinizde. Aile ve iş konusu arasında sıkışmış hissediyorsunuz ruhunuzu. Bu hafta böyle maalesef 🙁

Ay, sabah erken saatlerde balık burcuna geçiyor bu arada. 2.evinizi aktive ettiğinden gündeminiz bu 2,5 gün boyunca para, maddi varlıklar, emlak, yatırımlar.

10 Mayıs 2018 Perşembe

Ay balık burcundaki seyrine devam ediyor. 2.evinizde, dolayısıyla gelir akışınız odağınızda. Kendi paranızı kazanmak, güçlü olmak sizin için önemli, Henüz böyle değilse durumlar, bir gün olması gerektiği şekilde olacağına emin olun. Sistem herkesi rızklandırıyor, nasibiyle buluşturuyor. Berekete odaklanın, zihninizi de bu doğrultuda kodlayın. Bolluk ve bereketi yaşamınıza çekmek için olumlamalar yazımdan da yararlanabilirsiniz.

Ay, öğleden önce Güneş ile altmışlık, akşam üstü saatlerinde ise akrep burcundaki Jüpiter ile güzel bir üçgen açı yapıyor. Oldukça olumlu bir atmosfer var bu saatlerde.

Akşamüstü saatlerinde Ay-Venüs karesi mevcut, dolayısıyla kadın erkek ilişkilerinde gerginliklere zemin hazırlıyor. Venüs 5.evinizde olduğundan, aşkta bir şeyler yolunda gitmeyebilir. Bunun dışında yaşamdan keyif aldığınız alanlar ne ise, o konular üzerinden keyfiniz kaçabilir.

11 Mayıs 2018 Cuma

Ay, 12.00 -15.45 arasında boşlukta. 15.45’te koç burcuna 3.evinize geçiyor. İletişim trafiği artıyor. Önemli konuşmalar, irtibatlar söz konusu.

Akşamüstü saatlerde Koç burcunun ilk derecesindeki Şiron ile kavuşan Ay ise, yaşadıklarınızdan çıkardığınız derslerin aslında ne kadar işinize yaradığını fark etmenizi sağlayacak. Yaşarken üzüldüğünüz şeylerin, sonra ne kadar doğru kararlar almanızı sağladığını, bugünkü sizi oluşturduğunu görmek, bu açıyla ruhsal şifaya varmak günün karı olacaktır 🙂

12 Mayıs 2018 Cumartesi

Günün ilk yarısında sabah saatlerinde kesinleşen Ay-Satürn karesinin etkisi var. Bunun dışında Merkür-Mars karesinin de bugün kesinleştiğini tekrar belirteyim. 3.evinizde yer alan Merkür, her tür iletişimde agresyonu simgeliyor. Özellikle de kardeşlerle. Bugünün bir başka önemli başlığı ise, Güneş Pluto üçgeninin kesinleşiyor olması. Beklemediğiniz, sürpriz destekler geliyor. Sürprizin tadı başka 🙂

13 Mayıs 2018 Pazar

Güne güzel bir Ay-Venüs uyumlu açısı ile başlıyoruz, ilişkilerden yana sabah saatleri keyifli programlar için değerlendirilebilir. Ancak günün ikinci yarısı zorlayıcı. Gerginlik yaratabilecek, sinirleri yükselten Ay-Mars karesinin ardından, Merkür koç burcunun son derecesindeki Uranüs ile kavuşuyor ve hemen ardından 15.40’ta boğa burcuna geçiyor. Yani 10.evinize. Merkür Uranüs kavuşumu, iletişimde ani, beklenmedik parlamalara, çıkışlara işaret ediyor. Sizin 3.evinizde. Kardeşlerden yana sorunlar var gibi sanki. Akrabalar, komşular gibi yakın çevre figürleri de keyfinizin kaçmasına neden olabilir. İletişimi minimumda tutmak, bugün faydanıza olacaktır.

 

Yazımın en başında belirttiğim gibi, zorlu bir hafta. Yüce Yaradan her şeyi görüyor, akla hayale gelmeyecek şekillerde teslim ediyor kişiye kişinin hak ettiğini. İyiye iyi, kötüye kötü veriliyor nasıl olsa. Siz arada durmayın, kendinizi yıpratmayın. Eden bulur nasıl olsa. Siz huzuru seçin, olur mu 🙂

 

Bu arada gökyüzünün önemli gündemleri olan ‘Satürn retrosu’nu, ‘Şiron’un koç burcuna geçişi’ni ve ‘Uranüs’ün boğa burcuna geçişi’ni anlattığım, her bir burç için etkilerini incelediğim yazılarımı da okuyabilirsiniz.

Mayıs 2018 Astroloij Gündemi’ne buradan bakabilirsiniz.

Her bir burç için Mayıs ayı burç yorumlarına da aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık

Kocamaaann sevgiler,

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!