7-13 Mayıs 2018 Boğa Burcu

7-13 Mayıs 2018 Boğa burcu yorumlarına hoşgeldiniz 🙂

(Okurken yükselen burcunuza öncelik veriniz)

Haftanın genel astrolojik değerlendirmesini buradan okuyabilirsiniz.

Oldukça gergin, sabırlı olmamızı gerektiren bir haftaya giriyoruz. Genel değerlendirme yazımda belirttiğim gibi, çok daha olumlu zamanlar gelecek Mayıs içerisinde. Ancak bu hafta, Mayıs’ın en gergin haftası.

Sakin olmamız gereken, mümkün olduğunca empatiyle, anlayışla, sözlere dikkat ederek geçirmemiz gereken bir hafta.

Kıvılcımların çok rahat büyüebileceği bu atmosfere bir zırh olarak, sevgi enerjimizi yüksek tutalım !

7 Mayıs 2018 Pazartesi

Ay kovada, 10.evinizde. İş hayatınız ön planda. Bugün kesinleşen Merkür-Pluto karesi, eğitim hayatınıza dair  aksamalar getirebileceği gibi, yurt dışı bağlantılı konularda da olumsuz gelişmeler yaşanabilir. Çözüme odaklanın bu hafta. Ne yapabilirim? kısmına odaklanın. Çünkü problemler olduklarından daha büyük görünecekler gözünüze.

8 Mayıs 2018 Salı

Ay, yine kovada, 10.evinizde, günün ilk yarısında Güneş ve Jüpiter ile kare açı yapıyor. İnsan ilişkileri anlamında gergin bir gün. Partnerinizle de bir şeyleri zorlamamak, sonra konuşmak üzere bırakmak, olumsuzlukların üzerine gitmemek gerekiyor.  Günün ikinci yarısında ise, Merkür ile altmışlık, uyumlu  bir açı yapan Ay, maneviyatınızı, sevgi enerjinizi yükseltiyor ve daha anlayışlı yapıyor sizi. Sürpriz iletişimler de olabilir.

9 Mayıs 2018 Çarşamba

Bugün ise gökyüzünde Güneş Jüpiter karşıtlığı oluşuyor. Güneş, halihazırda burcunuzda. Jüpiter ise 7.evinizde. Evliliğinizde, ilişkinizde ego savaşlarına girmeniz olası. Sorunları büyütmeye teşvik eden bir atmosfer var. Lütfen bir şeyleri çözmeyi erteleyiniz. Çözmeye çalıştıkça gürültüler yükselecek çünkü. Her şey vakti geldiğinde, en olması gereken şeklini alır. Bu haftayı pas geçin biraz, rahat olun 🙂

Ay, sabah erken saatlerde balık burcuna geçiyor bu arada. 11.evinizi aktive ettiğinden arkadaş destekleri, dertleşmeler, buluşmalar için güzel bir destek açısı bu 🙂

10 Mayıs 2018 Perşembe

Ay balık burcundaki seyrine devam ediyor. 11.evinizde, keyifli bir sosyallik getiriyor size. Ay, öğleden önce Güneş ile altmışlık, akşam üstü saatlerinde ise akrep burcundaki Jüpiter ile güzel bir üçgen açı yapıyor. Birkaç gündür ilişkinizde yaşadığınız problemleri, iletişim sorunlarını aşmada ılımlı ve destekleyici bir atmosfer yaratıyor. Akşamüstü saatlerinde Ay-Venüs karesi mevcut, dolayısıyla kadın erkek ilişkilerinde gerginliklere tekrar zemin hazırlıyor. Parasal problem getirmesi de olası. Ancak peşinden gelen Ay-Jüpiter üçgeni durumları toparlamada etkili olacaktır.

11 Mayıs 2018 Cuma

Ay, 12.00 -15.45 arasında boşlukta. 15.45’te koç burcuna, 12.evinize geçiyor. Yani enerjiniz içe dönüyor. Şiron ile kavuşan Ay, yaraları sarmak, yardımcı olmak, yardımlaşma, maneviyat, hoşgörü, anlayış enerjilerini yükseltiyor.

12 Mayıs 2018 Cumartesi

Günün ilk yarısında, sabah saatlerinde kesinleşen Ay-Satürn karesinin etkisi var. Bunun dışında Merkür-Mars karesinin de bugün kesinleştiğini tekrar belirteyim. 12.evinizde yer alan Merkür, önden hesap etmediğiniz ani tatsızlıkları getirebilir. Partnerinizin ailesi, gelecek planlarınız üzerinden gerilmeniz de olası. Günün şansı ise, Güneş Pluto üçgeninin bugün kesinleşiyor olması. Durumları dengelemede işinize yarabilir, ancak siz yine de temkinli olun.

13 Mayıs 2018 Pazar

Gerginlik yaratbilecek, sinirleri yükselten Ay-Mars karesinin ardından, Merkür koç burcunun son derecesindeki Uranüs ile kavuşuyor ve hemen ardından 15.40’ta boğa burcuna geçiyor. Merkür Uranüs kavuşumu, iletişimde kontrolsüz durumları simgeliyor. Sürpriz paralar da harcatabilir bu açı ise. Yazımın en başında belirttiğim gibi, zorlu bir hafta. Yüce Yaradan her şeyi görüyor, akla hayale gelmeyecek şekillerde teslim ediyor kişiye kişinin hak ettiğini. İyiye iyi, kötüye kötü veriliyor nasıl olsa. Siz arada durmayın, kendinizi yıpratmayın. Eden bulur, onu da unutmayın 🙂 Huzuru seçin, olur mu 🙂

 

Bu arada gökyüzünün önemli gündemleri olan ‘Satürn retrosu’nu, ‘Şiron’un koç burcuna geçişi’ni ve ‘Uranüs’ün boğa burcuna geçişi’ni anlattığım, her bir burç için etkilerini incelediğim yazılarımı da okuyabilirsiniz.

Mayıs 2018 Astroloij Gündemi’ne buradan bakabilirsiniz.

Her bir burç için Mayıs ayı burç yorumlarına da aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık

Kocamaaann sevgiler,

Burçak Kayış

 

 

 

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!