7-13 Mayıs 2018 Başak Burcu

7-13 Mayıs 2018 Başak burcu yorumlarına hoşgeldiniz 🙂

(Okurken yükselen burcunuza öncelik veriniz)

Haftanın genel astrolojik değerlendirmesini buradan okuyabilirsiniz.

Oldukça gergin, sabırlı olmamızı gerektiren bir haftaya giriyoruz. Genel değerlendirme yazımda belirttiğim gibi, çok daha olumlu zamanlar gelecek Mayıs içerisinde. Ancak bu hafta, Mayıs’ın en gergin haftası.

Sakin olmamız gereken, mümkün olduğunca empatiyle, anlayışla, sözlere dikkat ederek geçirmemiz gereken bir hafta.

Kıvılcımların çok rahat büyüebileceği bu atmosfere bir zırh olarak, sevgi enerjimizi yüksek tutalım !

7 Mayıs 2018 Pazartesi

Ay kovada, 6.evinizde. Günlük koşturmalar artıyor ve siz yetişmekte zorlanıyorsunuz. Bugün kesinleşen Merkür-Pluto karesi, aşk evinizi zorluyor. İlişkilerde dönüşümler getirecek tartışmalar yaşamanız olası. Akşam saatlerinde Ay-Venüs üçgeni var. Biraz olsun durumlar dengeleniyor, ancak olumsuz açılar daha güçlü açıkçası.

8 Mayıs 2018 Salı

Ay, yine kovada, 6.evinizde, günün ilk yarısında Güneş ve Jüpiter ile kare açı yapıyor. İdealleriniz ve gelecek planlarınız ile, şu anki günlük rutinlerinizin uyuşmadığını düşünebilirsiniz. Kendinizi hedeflerinizin uzağında hissetmediğiniz mümkün. Yaşam amacınız olan şeylere hizmet etmek istiyor, yeni yollar çizmeye çalışıyorsunuz kendinize. Ani kararlar almayın. Değişiminizi, dönüşümünüzü şayet mümkünse, zamana yayarak, adımlarınızı hesaplayarak atın. Günün ikinci yarısında ise, Merkür ile altmışlık, uyumlu bir açı yapan Ay, ruhsal anlamda daha iyi hissettirecek, rahatlayın biraz. Kendi üzerinize gitmeyin.

9 Mayıs 2018 Çarşamba

Bugün ise gökyüzünde Güneş Jüpiter karşıtlığı oluşuyor. Güneş, halihazırda 9.evinizde. Jüpiter ise 3.evinizde. Eğitim, yabancı dil kursları, yüksek öğrenim konularında emeklerinizin karşılığını alabileceğiniz zamanlar. Sadece egodan uzak durmak gerekiyor. Biz iyi olduğumuzu biliyoruz. Bunu kimseye ispatlamaya çalışmayalım, rahat olalım 🙂

Ay, sabah erken saatlerde balık burcuna geçiyor bu arada. 7.evinizi aktive ettiğinden gündeminiz bu 2,5 gün boyunca ikili ilişkiler ve ortaklaşa işler. Bu hafta hiçbir şeyi oldurmaya, yol alamadığınızı hissettiğinizde, ısrarla yol almaya çalışmayın. Partnerinizin üstüne gitmek de problem yaratacaktır.

10 Mayıs 2018 Perşembe

Ay balık burcundaki seyrine devam ediyor. 7.evinizde, dolayısıyla ilişkiler odak noktanız. Ay, öğleden önce Güneş ile altmışlık, akşam üstü saatlerinde ise akrep burcundaki Jüpiter ile güzel bir üçgen açı yapıyor. Geleceğe dair iyimserliğinizi artıracak gelişmeler olası.

Akşamüstü saatlerinde Ay-Venüs karesi mevcut, dolayısıyla kadın erkek ilişkilerinde gerginliklere zemin hazırlıyor. Venüs 10.evinizde olduğundan, yöneticilerinizle ilgili sorunlar da yorabilir sizi. Ancak peşinden gelen Jüpiter üçgeni durumları toparlamada etkili olacaktır.

11 Mayıs 2018 Cuma

Ay, 12.00 -15.45 arasında boşlukta. 15.45’te koç burcuna 8.evinize geçiyor. Maddi anlamda tüm kaynaklar gündeminiz. Kendinizi güvende hissetmek istiyor, bunca zamandır yaşadığınız maddi sorunların artık geride kalmasını istiyorsunuz. Kalacak elbet. Önce siz inanın buna. Donanımlarınızı, hayatın bir gün mutlaka takdir edeceğini, hak ettiğinizi yaşamınıza dahil edeceğini bilin.

Zaten Koç burcunun ilk derecesindeki Şiron ile kavuşan Ay ise, geleceğe umutla bakmanızı sağlayacak, motive edecek bir şeyleri simgeliyoor 🙂

12 Mayıs 2018 Cumartesi

Günün ilk yarısında sabah saatlerinde kesinleşen Ay-Satürn karesinin etkisi var. Bunun dışında Merkür-Mars karesinin de bugün kesinleştiğini tekrar belirteyim. 8.evinizde yer alan Merkür, günlük işlerin rahat akmayabileceğini gösteriyor. Ancak diğer yandan sezgileriniz inanılmaz derecede yükselecektir. Bugünün bir başka önemli başlığı ise, Güneş Pluto üçgeninin kesinleşiyor olması. Aşk hayatınıza, çocuklarınıza dair olumlu ve kalıcı dönüşümler gerçekleşebilir.

13 Mayıs 2018 Pazar

Sabah saatlerinde, Ay-Venüs arasında altmışlık, uyumlu bir açı var. Ancak günün ilerleyen saatleri için olumlu etkilerden söz edemiyoruz. Gerginlik yaratabilecek, sinirleri yükselten Ay-Mars karesinin ardından, Merkür koç burcunun son derecesindeki Uranüs ile kavuşuyor ve hemen ardından 15.40’ta boğa burcuna geçiyor. Merkür Uranüs kavuşumu, iletişimde ani, beklenmedik parlamalara, çıkışlara işaret ediyor. Bu kavuşum sizin 8.evinizde gerçekleşeceği için, para konuları üzerinden yaşanacaktır bu gerginlikler. Kontrollü olunuz.

 

Yazımın en başında belirttiğim gibi, zorlu bir hafta. Yüce Yaradan her şeyi görüyor, akla hayale gelmeyecek şekillerde teslim ediyor kişiye kişinin hak ettiğini. İyiye iyi, kötüye kötü veriliyor nasıl olsa. Siz arada durmayın, kendinizi yıpratmayın. Eden bulur nasıl olsa. Siz huzuru seçin, olur mu 🙂

 

Bu arada gökyüzünün önemli gündemleri olan ‘Satürn retrosu’nu, ‘Şiron’un koç burcuna geçişi’ni ve ‘Uranüs’ün boğa burcuna geçişi’ni anlattığım, her bir burç için etkilerini incelediğim yazılarımı da okuyabilirsiniz.

Mayıs 2018 Astroloij Gündemi’ne buradan bakabilirsiniz.

Her bir burç için Mayıs ayı burç yorumlarına da aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık

Kocamaaann sevgiler,

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!