7-13 Mayıs 2018 Balık Burcu

7-13 Mayıs 2018 Balık burcu yorumlarına hoşgeldiniz 🙂

(Okurken yükselen burcunuza öncelik veriniz)

Haftanın genel astrolojik değerlendirmesini buradan okuyabilirsiniz.

Oldukça gergin, sabırlı olmamızı gerektiren bir haftaya giriyoruz. Genel değerlendirme yazımda belirttiğim gibi, çok daha olumlu zamanlar gelecek Mayıs içerisinde. Ancak bu hafta, Mayıs’ın en gergin haftası.

Sakin olmamız gereken, mümkün olduğunca empatiyle, anlayışla, sözlere dikkat ederek geçirmemiz gereken bir hafta.

Kıvılcımların çok rahat büyüebileceği bu atmosfere bir zırh olarak, sevgi enerjimizi yüksek tutalım !

7 Mayıs 2018 Pazartesi

Ay kovada, 12.evinizde.  İç dünyanızla meşgulsünüz. Enerjiniz düşük ve kendinizi keyifsiz hissediyorsunuz. Bir şeyler için gerekli motivasyonu bulmakta güçlük çekiyorsunuz. Bu hafta çoğunlukla böyle hissetmeniz mümkün, ama inanın, geçecek. Akşam Ay-Venüs üçgeni var. Biraz olsun durumlar dengeleniyor, daha iyi hissedebilirsiniz. Ancak olumsuz açılar daha güçlü açıkçası, bu haftayı sakince atlatmanızı öneriyorum tüm burçlara.

8 Mayıs 2018 Salı

Ay, yine kovada, 12.evinizde, günün ilk yarısında Güneş ve Jüpiter ile kare açı yapıyor. Hakkınızda yapılan konuşmaların, sizden habersizce yapılan planların önünüze gelmesi muhtemel.  Kendinize sözler veriyorsunuz bugünlerde, yeni kararlar alıyorsunuz. Bir dönüşüm sürecinden geçiyorsunuz. Yaşadığınız ve sizi güçlü kılan şeylere minnettarsınız ama üzüntülerinden arınıyorsunuz o şeylerin. Şafaktan önceki karanlık gibi biraz.  Az kaldı 🙂 Günün ikinci yarısında ise, Merkür ile altmışlık, uyumlu bir açı yapan Ay, ruhsal anlamda daha iyi hissettirecek, modunuzu yükseltecek. Ruhsal şifa günlerindesiniz.

8 Mayıs 2018 Çarşamba

Bugün ise gökyüzünde Güneş Jüpiter karşıtlığı oluşuyor. Güneş, halihazırda 3.evinizde. Jüpiter ise 9.evinizde. Kardeşlerle tartışmalar, komşular ve akrabalarla uyumsuzluklar olabilir. Onlarla ilgili bir süredir sürümcemede kalmış konular çözülebilir de.

Ay, sabah erken saatlerde burcunuza geçiyor bu arada. Sizi ön plana çıkarıyor. Konular sizin etrafınızda dönüyor daha çok. Konuşulan kişisiniz bugünlerde.

10 Mayıs 2018 Perşembe

Ay balık burcundaki seyrine devam ediyor. Dış görünüşünüze, imajınıza daha çok özeniyorsunuz bugün. Ay, öğleden önce Güneş ile altmışlık, akşam üstü saatlerinde ise akrep burcundaki Jüpiter ile güzel bir üçgen açı yapıyor. Keyifli şeyler yaşamanız olası.

Akşamüstü saatlerinde Ay-Venüs karesi mevcut, dolayısıyla kadın erkek ilişkilerinde gerginliklere zemin hazırlıyor. Venüs 4.evinizde olduğundan, aile içinde uyumsuzluklar yaşanabilir.

11 Mayıs 2018 Cuma

Ay, 12.00 -15.45 arasında boşlukta. 15.45’te koç burcuna 2.evinize geçiyor. Gündeminiz, parasal konular.

Akşamüstü saatlerde Koç burcunun ilk derecesindeki Şiron ile kavuşan Ay ise, geleceğe umutla bakmanızı sağlayacak, motive edecek bir şeyleri simgeliyor 🙂 Beklediğiniz paralar gelebilir. İstediğiniz, biraz lüks tüketim sayılabilecek şeyler satın almanız da mümkün.

12 Mayıs 2018 Cumartesi

Günün ilk yarısında sabah saatlerinde kesinleşen Ay-Satürn karesinin etkisi var. Bunun dışında Merkür-Mars karesinin de bugün kesinleştiğini tekrar belirteyim. 2.evinizde yer alan Merkür, parasal alanda iletişim problemlerini simgeliyor. Harcamalara dikkat. Para alıp verirken de dikkat etmenizi öneririm. Örneğin para üstüne iyi bakmak gibi. Bugünün bir başka önemli başlığı ise, Güneş Pluto üçgeninin kesinleşiyor olması. Dost destekleri var size, hadi gülümseyin biraz 🙂 Bu hafta epeyce yoruldunuz.

13 Mayıs 2018 Pazar

Güne güzel bir Ay-Venüs uyumlu açısı ile başlıyoruz, ilişkilerden yana sabah saatleri keyifli programlar için değerlendirilebilir. Ancak günün ikinci yarısı zorlayıcı. Gerginlik yaratabilecek, sinirleri yükselten Ay-Mars karesinin ardından, Merkür koç burcunun son derecesindeki Uranüs ile kavuşuyor ve hemen ardından 15.40’ta boğa burcuna geçiyor. Merkür Uranüs kavuşumu, iletişimde ani, beklenmedik parlamalara, çıkışlara işaret ediyor. Sizin 2.evinizde, sürpriz para çıkışları, tatsız harcamalar oluşabilir.

 

Yazımın en başında belirttiğim gibi, zorlu bir hafta. Yüce Yaradan her şeyi görüyor, akla hayale gelmeyecek şekillerde teslim ediyor kişiye kişinin hak ettiğini. İyiye iyi, kötüye kötü veriliyor nasıl olsa. Siz arada durmayın, kendinizi yıpratmayın. Eden bulur nasıl olsa. Siz huzuru seçin, olur mu 🙂

 

Bu arada gökyüzünün önemli gündemleri olan ‘Satürn retrosu’nu, ‘Şiron’un koç burcuna geçişi’ni ve ‘Uranüs’ün boğa burcuna geçişi’ni anlattığım, her bir burç için etkilerini incelediğim yazılarımı da okuyabilirsiniz.

Mayıs 2018 Astroloij Gündemi’ne buradan bakabilirsiniz.

Her bir burç için Mayıs ayı burç yorumlarına da aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık

Kocamaaann sevgiler,

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!