7-13 Mayıs 2018 Akrep Burcu

7-13 Mayıs 2018 Akrep burcu yorumlarına hoşgeldiniz 🙂

(Okurken yükselen burcunuza öncelik veriniz)

Haftanın genel astrolojik değerlendirmesini buradan okuyabilirsiniz.

Oldukça gergin, sabırlı olmamızı gerektiren bir haftaya giriyoruz. Genel değerlendirme yazımda belirttiğim gibi, çok daha olumlu zamanlar gelecek Mayıs içerisinde. Ancak bu hafta, Mayıs’ın en gergin haftası.

Sakin olmamız gereken, mümkün olduğunca empatiyle, anlayışla, sözlere dikkat ederek geçirmemiz gereken bir hafta.

Kıvılcımların çok rahat büyüebileceği bu atmosfere bir zırh olarak, sevgi enerjimizi yüksek tutalım !

7 Mayıs 2018 Pazartesi

Ay kovada, 4.evinizde. Ailenize, yuvanıza, evinize odaklanıyorsunuz. Bugün kesinleşen Merkür-Pluto karesi, yakın çevre dialogları üzerinden zorluyor sizi. Tartışmalar, küslükler olabilir. Akşam Ay-Venüs üçgeni var. Biraz olsun durumlar dengeleniyor, daha iyi hissedebilirsiniz. Ancak olumsuz açılar daha güçlü açıkçası, bu haftayı sakince atlatmanızı öneririm, tüm burçlara önerdiğim gibi.

8 Mayıs 2018 Salı

Ay, yine kovada, 4.evinizde, günün ilk yarısında Güneş ve Jüpiter ile kare açı yapıyor. Ailenizle ilişkiler gerilebilir. Ayrıca Jüpiter etkisiyle, mevcut sorunları büyütmeye meyilliyiz. Çözüm haftası değil açıkçası bu hafta, bekleyelim biraz. Sular durulsun. Günün ikinci yarısında ise, Merkür ile altmışlık, uyumlu bir açı yapan Ay, ruhsal anlamda daha iyi hissettirecek kendinizi. Odağınızı olumluya çevirin. Elinizden geldiği kadarıyla yapın bunu lütfen 🙂

8 Mayıs 2018 Çarşamba

Bugün ise gökyüzünde Güneş Jüpiter karşıtlığı oluşuyor. Güneş, halihazırda 7.evinizde. Jüpiter ise burcunuzda. İlişkilere dair aydınlanmalar anlamına geliyor bu. Partneriniz olabilir, iş ortağınız olabilir, hayatınızda sıkça gördüğünüz iş arkadaşlarınız, yakın çevreniz olabilir, insanların daha önce fark etmediğiniz yanlarını göreceksiniz bu hafta. ‘Bu huyunu bilmezdim, aslında böyle biriymiş’ gibi hayal kırıklıkları olabilir. Kimse mükemmel değil maalesef. İnsanları oldukları gibi kabul edin. Canınızı sıkmak, kendinizi tüketmek çözüm getirmeyecektir. Daha huzurlu bir yaşam için olumlamalar yazımdan da yararlanabilirsiniz.

Ay, sabah erken saatlerde balık burcuna geçiyor bu arada. 5.evinizi aktive ettiğinden gündeminiz bu 2,5 gün boyunca aşkınız, çocuklarınız, hobileriniz. Hayatın tadını çıkartmak istiyor, ancak bunu yapmadığınızı, kendinizden bazı şeyleri esirgediğinizi fark ediyorsunuz.

10 Mayıs 2018 Perşembe

Ay balık burcundaki seyrine devam ediyor. 5.evinizde, dolayısıyla aşk, sanatsal faaliyetler, rutin dışı aktivitelerde bugün aklınız. Ay, öğleden önce Güneş ile altmışlık, akşam üstü saatlerinde ise akrep burcundaki Jüpiter ile güzel bir üçgen açı yapıyor. Yüzünüzü güldürecek şeyler yaşamanız olası.

Akşamüstü saatlerinde Ay-Venüs karesi mevcut, dolayısıyla kadın erkek ilişkilerinde gerginliklere zemin hazırlıyor. Venüs 8.evinizde olduğundan, bu kare etkisinde parasal anlamda da, ruhsal anlamda da keyifsiz ve güçsüz hissediyorsunuz kendinizi.

11 Mayıs 2018 Cuma

Ay, 12.00 -15.45 arasında boşlukta. 15.45’te koç burcuna 6.evinize geçiyor. Gündeminiz, günlük halletmeniz gereken işler. Yorucu bir hafta bu. Her zamankinden daha aktif geçecek.

Akşamüstü saatlerde Koç burcunun ilk derecesindeki Şiron ile kavuşan Ay ise, geleceğe umutla bakmanızı sağlayacak, motive edecek bir şeyleri simgeliyor 🙂 İyimserliğinizi küçümsemeyin. Doğru olan zaten bu. Hayır, kendinizi kandırmıyorsunuz. Bunlar geçecek. İstemeseniz bile geçecek. Problemler bazen üst üste gelir ama nasolsa çözülür ve giderler.

12 Mayıs 2018 Cumartesi

Günün ilk yarısında sabah saatlerinde kesinleşen Ay-Satürn karesinin etkisi var. Bunun dışında Merkür-Mars karesinin de bugün kesinleştiğini tekrar belirteyim. 6.evinizde yer alan Merkür, işte agresyonu simgeliyor. Çalışma arkadaşlarınızla dialoglara dikkat. Bugünün bir başka önemli başlığı ise, Güneş Pluto üçgeninin kesinleşiyor olması. Partnerinizden, sizin için önemli olan kişilerden destekler var size.

13 Mayıs 2018 Pazar

Güne güzel bir Ay-Venüs uyumlu açısı ile başlıyoruz, ilişkilerden yana sabah saatleri keyifli programlar için değerlendirilebilir. Ancak günün ikinci yarısı zorlayıcı. Gerginlik yaratabilecek, sinirleri yükselten Ay-Mars karesinin ardından, Merkür koç burcunun son derecesindeki Uranüs ile kavuşuyor ve hemen ardından 15.40’ta boğa burcuna geçiyor. Merkür Uranüs kavuşumu, iletişimde ani, beklenmedik parlamalara, çıkışlara işaret ediyor. Bu kavuşum, sizin 6.evinizde yer aldığından yetişmekte zorlandığınız şeyler sinirlerinizi yıpratabilir. Kendinize vakit ayırın elden geldiğince.

 

Yazımın en başında belirttiğim gibi, zorlu bir hafta. Yüce Yaradan her şeyi görüyor, akla hayale gelmeyecek şekillerde teslim ediyor kişiye kişinin hak ettiğini. İyiye iyi, kötüye kötü veriliyor nasıl olsa. Siz arada durmayın, kendinizi yıpratmayın. Eden bulur nasıl olsa. Siz huzuru seçin, olur mu 🙂

 

Bu arada gökyüzünün önemli gündemleri olan ‘Satürn retrosu’nu, ‘Şiron’un koç burcuna geçişi’ni ve ‘Uranüs’ün boğa burcuna geçişi’ni anlattığım, her bir burç için etkilerini incelediğim yazılarımı da okuyabilirsiniz.

Mayıs 2018 Astroloij Gündemi’ne buradan bakabilirsiniz.

Her bir burç için Mayıs ayı burç yorumlarına da aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık

Kocamaaann sevgiler,

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!