7-13 Eylül 2020 Astroloji Gündemi

7-13 Eylül 2020 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım ve danışanlarım, nasılsınız ?

Güzel bir balık dolunayı yaşadık geçen hafta. Umarım yaşamınızda gözlemliyorsunuzdur dolunay etkilerini.

Bu hafta nasıl bir hafta ? Yukarıda neler oluyor 🙂 ?

Mars retrosu başlıyor !!! 2020’ye girerken yılın en önemli gündemlerinden biri olarak vurgulamıştık. Bu vakte kadar da konuştuk Mars retrosunu. Artık başlıyor. Hatta bir süredir etkisine girmiş durumdayız. 14 Kasım’a kadar sürecek bir retro bu. Aşağıda detaylandıracağım konuyu.

Merkür artık terazi burcunda. Venüs haftanın başında aslan burcuna geçiyor. Bu ikisi de gayet güzel transitler.

Jüpiter’i başrolde göreceğiz bu hafta. Jüpiter’den Güneş’e gelen şahane bir üçgen deneyimleyeceğiz.

Bir yıl içinde sadece 2 defa yaşıyoruz Güneş Jüpiter üçgenini.

Haftanın başka detayları da var tabii. Onlardan önce iletişim bilgilerim gelsin.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz, tıklayınız.


7-13 Eylül haftasının başlıca gelişmeleri :

Venüs 7 Eylül’de aslan burcuna geçiyor. Yazısı gelecek, anlatacağım transit etkilerini.

Keyif, aşk, cinsellik, sanat, eğlence, şıklık, güzellik temaları hem Venüs ile, hem aslan burcu ile alakalı. O yüzden oldukça güçleniyor bu kavramlar hayatımızda. Güzel bir transit olacak 🙂 Ayrıca konuşacağız dediğim gibi.

10 Eylül’de Mars retrosu başlıyor. 14 Kasım’a kadar retroda olacak Mars.

Ne diyor bize bu süreç ? ‘Öfkeni yönet, enerjini doğru yere harca, sabırlı ol, acele etme, oldurmaya çalışma’ diyor. Aylık burç yorumlarınızda burçlar üzerinden de uyarılarımı yapmış bulunuyorum, okuyabilirsiniz.

13 Eylül’de bir süredir retro olan Jüpiter ileri hareketine dönüyor. Oğlak burcu geçişinin son döneminde artık. Burada bir daha retro yapmayacak. Hızlıca ilerleyip yılın sonunda, 19 Aralık’ta bitirecek bu transiti.

Retronun bitiyor olması, eğitim, akademi, yayıncılık, hukuksal konular ve finansal konular açısından olumlu bir değişim. Bu konularda açılımlar olacaktır. Ancak bunu 13 Kasım ve civarı zamanlar için söylemiyorum. Çünkü Jüpiter, Pluto ile kavuşacak tekrar (son kez).


7-13 Eylül haftasının öne çıkan gezegen açıları :

9 Eylül : Güneş Jüpiter üçgeni : Güneş 17° Başak, Jüpiter 17° Oğlak

Sadece bu haftanın değil, yılın en iyi açılarından biri. Devlet bağlantılı konularda şanstır. İş ve kariyer konularından, terfilerden, yöneticilerden yana şanstır. Parasal anlamda oldukça bir pozitif etkidir. Eğitim, yayıncılık işleri ve hukuksal konular açısından da güzel gelişmeler getirebilir.

11 Eylül : Güneş Neptün karşıtlığı : Güneş 19° Başak, Neptün 19° Balık

Buna dikkat. Neptün kare ve karşıtlıklarında kafa karıştırabiliyor. Dalgınlıklar ve dikkatsizlikler olabiliyor. Bunun dışında yanlış anlamalar, aldanmalar, kandırılma gibi durumlar Neptün ile alakalı. Temkinli olun, uyanık olun derim o yüzden.


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

7 Eylül 2020 Pazartesi

Ay bugün boğa burcunda. Bugünün açıları şahane !

Günün ilk yarısında Ay Uranüs kavuşumu, yaptığınız şeylerde değişim yaratacak yenilikler getirebilir size. Parasal konularda sürprizli gelişmeler olabilir.

Günün ikinci yarısında Ay Güneş üçgeni, ikili ilişkilerde keyif yaratıyor. İş ortamında, yöneticilerle iletişimlerde, işe dair konularda da çok güzel bir etki.

Akşam saatleri de harika 🙂 ! Ay Jüpiter üçgeni, her anlamda güzel bir atmosfer oluşturuyor. İçinizi umutla dolduracak güzel şeyler olabilir. Eğitim, danışmanlıklar, yolculuklar, hukuksal süreçler ve finansal konular açısından da iyicil bir görünüm.

Gece saatlerinde Ay, Neptün ile altmışlık açıya ilerliyor. İç huzurumuz yükseliyor. Akışta olmanın, istekleri serbest bırakmanın, Yaradana güvenmenin huzuru ve hafifliği var bu gece.


8 Eylül 2020 Salı

Ay bugün de boğa burcunda. Sabah saatlerinde bizi destekleyen bir Ay Pluto üçgeni var. Devlet dairelerinde yapacağınız işlemlerde, devletle, otorite ile, patronlarla, yöneticilerle ilgili konularda şanslı bir sabah.

15:46’da Ay Satürn üçgeni kesinleşiyor. Öğle saatlerinde, gündüz saatlerinde olumlu etkiler almaya devam ediyoruz otoriteden yana. Kalıcı kazanımlar, sonuç aldığımız durumlar, emeklerin karşılığı diyebileceğimiz şeyler olabilir.

15:46 sonrasında Ay boşlukta. Günün geri kalanında konsantrasyonumuz düşebilir. İş ortamında durgun geçebilir 15:46 sonrası.


9 Eylül 2020 Çarşamba

Ay, gün başlarken 00:27’de ikizler burcuna geçiyor.

Sabah saatlerinde önce bir Ay Venüs altmışlığı, ardından Ay Merkür üçgeni geliyor. Harika açılar bunlar 🙂 Günlük işler rahat akıyor, dialoglar uyumlu, keyifli bir sabah.

Günün ikinci yarısı da güzel ! Ay Kiron altmışlığı etkin. Sevineceğimiz, yüzümüzü güldürecek güzel şeyler olabilir gün içinde. Bir şifalanma etkisi yaratacak bilgiler de çıkabilir karşımıza. Kitap alışverişleri olabilir. Bir konuda işinize yaratacak çok güzel websiteler, youtube kanalları keşedebilirsiniz. Herhangi bir konuda uzman görüşüne başvurmak ve danışmanlık almak için de çok güzel bir etki.


10 Eylül 2020 Perşembe

Ay bugün ikizler burcunda.

Günün açıları sevimsiz biraz 🙁 Ay Güneş, hem Neptün ile kare açılar yaparak Güneş Neptün karşıtlığını tetikliyor. Bu karşıtlığın etkisini çoğaltıyor. İletişimlerde hayal kırıklıkları, günlük işlerde aksamalar olası. Sabah saatlerinden başlayarak gün boyunca bu etkiler altındayız.

Önemli işleri ve görüşmeleri bugüne denk getirmemeye çalışın.


11 Eylül 2020 Cuma

Ay, 11:22’ye kadar ikizler burcunda olmaya devam edecek.

Sabah saatlerinin enerjisi yüksek. Ay-Mars altmışlığı kesinleşiyor 07:47’de. Erken uyanmak, yapılacakları halletmek, spor yapmak, bedensel kuvvet gerektiren işleri aradan çıkarmak için iyi bir sabah.

07:47-11:22 arasında boşlukta olan Ay, 11:22’de yengeç burcuna geçiyor.

Evimizle ilgili konular öne çıkmaya başlıyor.

Akşam saatlerinde iletişimlere dikkat edin. Ay ve Kiron kare açıda. Özellikle aile içi iletişimlerde birbirinizi incitmeyin.


12 Eylül 2020 Cumartesi

Ay bugün yengeç burcunda. Sabah saatlerinde Ay Merkür karesi, ilişkilerde, dialoglarda, toplantılarda, görüşmelerde anlaşmazlıklar yaşanabileceğini, farklı fikirlerin gündemde olabileceğini söylüyor. Ama yine aynı saatlerde bir Ay-Uranüs altmışlığı da var, uyumlu bir açı bu. Farklı görüşler sebebiyle değişimlere gidilebilir, bir çözüm yolu bulunabilir.

Akşam üstü saatlerinde Ay Jüpiter karşıtlığı, fazla mesai getirebilir, iş ile ilgili konularda sorun getirebilir.

Akşam saatlerinde Ay, Güneş ile altmışlık açıya yaklaşıyor. Daha iyi bir atmosfer var bu zaman diliminde. Evde keyifli vakit geçirebileceğiniz, evinizle ilgili güzel şeyler yapabileceğiniz, belki kışlık hazırlıklarınızla ilgilenebileceğiniz bir akşam.


13 Eylül 2020 Pazar

Ay, 18:32’ye kadar yine yengeç burcunda bugün.

Sabah saatlerinde Ay Satürn karşıtlığı, bugün için yaptığınız planı değiştirebilecek şeylere işaret ediyor. Bir tık keyfi eksik bir zaman dilimi.

Günün ikinci yarısında Ay Mars karesi var. Kimseyle tartışmamaya özen gösterin. Agresif ve kaba enerjilerden uzak durun. Onlara karşı haklı çıkmaya çalışmanıza gerek yok. Hayat gereken dersi verir, yolunuza bakın, enerjinizi temiz tutun.

Ay, 15:04-18:32 arasında boşlukta, 18:32’de aslan burcuna geçiyor. Eğlenceli bir akşam. Aşkta yana da güzel 🙂


Eylül ayı astroloji gündemi ve burç yorumlarınız da aşağıda yer alıyor, tıklayınız.

Eylül 2020 Astroloji Gündemi

 Koç Burcu Eylül 2020, Boğa Burcu Eylül 2020, İkizler Burcu Eylül 2020,

Yengeç Burcu Eylül 2020, Aslan Burcu Eylül 2020, Başak Burcu Eylül 2020,

Terazi Burcu Eylül 2020, Akrep Burcu Eylül 2020, Yay Burcu Eylül 2020,

Oğlak Burcu Eylül 2020, Kova Burcu Eylül 2020, Balık Burcu Eylül 2020

Aşağıdaki linklerde ise günceldeki gelişmeler yer alıyor :

Güneş Başak Burcunda 22 Ağustos-22 Eylül 2020

Mars Koç Burcunda 28 Haziran 2020-7 Ocak 2021

Keyifli, huzurlu, sağlıklı bir hafta diliyorum hepinize.

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!