7-13 Aralık 2020 Astroloji Gündemi

7-13 Aralık 2020 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım ve danışanlarım, nasılsınız ?

Hareketli bir haftaya giriyoruz. Güneş ve Mars arasında çok güzel bir açı deneyimleyeceğiz bu hafta. Bir üçgen oluşacak.

Güneş yay burcunda, Mars ise koç burcunda ilerliyor halihazırda. Her ikisi de ateş elementi burçlarda yer alıyorlar. Enerjimizin yükseleceği, kendimize hedefler belirleyeceğimiz, hedeflerimiz için neler yapabileceğimizi planlayabileceğimiz, kendimize bir güzergah oluşturup harekete geçebileceğimiz bir haftaya giriyoruz ! Mars hareketi, enerjiyi, cesareti, başlangıçları sembolize eden bir gezegen. Yeni adımlarımız ve atılımlarımız olacak bu etki altında.

Bu anlamda gayet güzel. Diğer yandan hedeflerin gerçekçi olması gerekiyor tabii.

Cesaret dozunda olmalı. Hedefler rasyonel ve ulaşılabilir olmalı. Güneş ve Neptün arasında bir kare açı var çünkü bu hafta. Hayal kırıklığı yaşamamak, yanlış hedefler peşinde enerji ve zaman kaybı yaşamamak adına, atılımlarımızda mümkün olduğunca aklın söylediğini dinleyelim. Etraflıca araştırma yapalım. Soralım, soruşturalım, tavsiye alalım derim 🙂

Haftayı detaylıca konuşalım şimdi.

Öncesinde iletişim bilgilerimi vereceğim her zamanki gibi.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz, tıklayınız.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


7-13 Aralık haftasının öne çıkan gezegen açıları :

9 Aralık : Güneş Neptün karesi : Güneş 18° Yay, Neptün 18° Balık

Yazımın giriş bölümünde anlattığım gibi, yanılgılara, aldanmalara dikkat etmek, aklın uzağına düşmeden hareket etmek gereken bir haftadayız. Aklımıza gelen fikirlerin üzerinde tekrar tekrar düşünelim. Enine boyuna tartalım konuları. Herkese kolayca güvenmeyelim ayrıca. Hemen ikna olmayalım.

10 Aralık : Venüs Pluto altmışlığı : Venüs °Akrep, Pluto °Oğlak

Venüs’e çok güzel bir Pluto desteği geliyor. İnsan ilişkilerimizde, sosyal bağlantılarda güçlü kişilerden, konum/ünvan/yetki sahibi kişilerden destekler alabileceğimiz bir haftadayız.

Aşkta, özel ilişkilerde de çok güzel çalışır bu açı. Pluto, uyumlu açılarında güçlü dönüşümleri, sorun çözmeyi, yenilenmeyi, iyileştirmeyi, şifalandırmayı anlatır. İlişkiler içerisinde sorunlarınızı konuşup çözebileceğiniz bir hafta. Ayrıca partnerinizden kişisel konularınıza destek gelebilir.

11 Aralık : Güneş Mars üçgeni : Güneş 19° Yay, Mars 19° Koç

Bize cesaret, özgüven, girişim isteği, enerji, motivasyon getiriyor Mars 🙂 Bu hafta güzel başlangıçlar yapabiliriz. Üzerinde yeterince düşündüğümüz ve emin olduğumuz konularda harekete geçelim. Değerlendirelim bu güzel etkiyi.

13 Aralık : Merkür Neptün karesi : Merkür 18° Yay, Neptün 18° Balık

Fikirlerimizin üzerinde tekrar tekrar düşünelim dedim. Çünkü bir de bu kare var.

Merkür zihnimiz, zihinsel faaliyetlerimiz, düşüncelerimiz, fikirlerimiz, kararlarımız demektir. Kare açı, uyumsuz bir açı ve Neptün uyumsuz açılarında yanılgılar, netleşememe, yönsüz kalma, yanlış karar verme gibi ihtimalleri anlatıyor. Bu hafta büyük kararlarda iyi düşünün o yüzden.

Merkür imzalı işleri de sembolize ediyor. Atacağınız imzalar varsa bu hafta, sözleşmeler, iş anlaşmaları, kontratlar varsa, şartları iyice gözden geçirmenizi, acele etmemenizi öneririm.


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

7 Aralık 2020 Pazartesi

Ay bugün başak burcunda olacak sevgili okuyucularım.

İş konusunda motivasyonumuz yüksek. Çalışmak, üretmek, düzenlemek, yoluna koymak, temizlemek istiyoruz. Evimizde de temizlik yapabilir, yaşam alanımızı düzenleyebiliriz.

Günün ilk yarısında çok güzel bir Ay Uranüs üçgeni görüyoruz. İşimizde ve parasal konularda güzel bir sabah. Olumlu değişimler, tatlı sürprizler olabilir.

Öğle ve gündüz saatlerinde, Ay Merkür karesine dikkat edelim. Eleştirel ve kırıcı sözlerden, eksik ve hata arayan tavırlardan uzak duralım.

Akşam ve gece saatlerinde Ay ve Güneş kare açıda olacak bu kez. İkili ilişkilerde görüş ayrılıkları, anlaşmazlıklar yaşanabilir. Bunun dışında kararsız kalmak, ne düşüneceğini, ne yapmak gerektiğini belirleyememek, duygular ve düşünceler arasında kalmak, aklın söylediği ile duyguların söylediği arasında kalmak şeklinde ifade edebilirim bu açıyı. Ay duygularımızı, Güneş ise aklımızı, rasyonel yanımızı sembolize diyor çünkü.


8 Aralık 2020 Salı

Ay günün tamamında başak burcunda yine. Bugünün açıları bütünüyle uyumlu 🙂

Günün ilk yarısında Ay Venüs altmışlığı ile ilişkilerden yana şanslıyız. Evlilikte, ikili ilişkilerde, sosyal bağlarda, her anlamda güzel bir etki.

Günün ikinci yarısında Ay Pluto üçgenini görüyoruz. İş yaşamımızda, kariyere dair konularda, parasal konularda oldukça güzel, güçlü bir açı. Yeni şeyler üretip güzelce sunabiliriz. Etkili bir izlenim bırakabiliriz. Otorite figürlerinden destek alabiliriz. Ricalar varsa gündüz saatlerinde konuşulabilir, değerlendirebilirsiniz bu vakti.

Akşam saatlerinde Ay Jüpiter ile üçgen açıda bu kez. Parasal şanslar olabilir. Eğitim hayatınızla ilgili güzel şeyler olabilir. Basın, yayıncılık, medya, sosyal medya işlerinde güzel işler sunabilirsiniz. Yolculuklar için de bir Jüpiter desteğimiz var.

Gece saatlerinde yine bir uyumlu açı aktif : Ay Satürn üçgeni. İşimizle, ürettiklerimizle ilgili konularda bize fayda getirecek, verimimizi artıracak iyi fikirler bulabiliriz. Ayağı yere basan, gerçekçi bir moddayız. Mantıklı kararlar alabiliriz bu gece. Yaşça büyük kişilerle, aile büyükleri ile ilgili konularda da pozitif bir etki.


9 Aralık 2020 Çarşamba

01:35-03:01 arasında boşlukta olan, yani açısız ilerleyen Ay, 03:01’de terazi burcuna geçiyor.

Sabah saatlerinde Ay Kiron karşıtlığının etkisindeyiz. İnsan ilişkilerimizde incinmelere açık bir vakit. Sözlerimize ve davranışlarımıza dikkat edelim. Söyleyeceğimiz ya da yapacağımız şeylerin, karşımızdaki kişiye nasıl hissettirebileceğini düşünelim.

Terazi etkisiyle ilişkiler, ortaklıklar, birlikte yapılan şeyler, iş birlikleri ön planda bugün.

Akşam saatlerinde Ay Merkür altmışlığı, iletişimlerde güzel etkiler sunuyor. Ayrıca ufkumuzu açacak ve hayatımızı iyileştirecek yeni şeyler öğrenebiliriz bu akşam.


10 Aralık 2020 Perşembe

Ay terazi burcunda ilerlemeye devam ediyor.

Sabah saatlerini Ay Güneş altmışlığı güzelleştiriyor. İş ortamımızda, günlük akışımızda, insan ilişkilerimizde pozitif bir etki. Uyumluyuz, keyifliyiz.

Akşam üstü saatlerinden itibaren Ay Pluto karesinin zorlu etkileri aktive oluyor. Hakkaniyet kavramı olmayan, adil olmayan, hatalı olduğunu bildiği halde hatasını kabul etmeyen kişilerle karşılaşırsanız, uzaklaşmayı seçin sadece. Onlarla münakaşaya girmek, enerji alanınızı kirletir.

Akşam ve gece saatlerinde Ay, Jüpiter ve Satürn ile kare açılarda. İnsan ilişkilerinden yana zorlu, uyumsuz görünümler bunlar.


11 Aralık 2020 Cuma

03:56-04:58 arasında Ay boşlukta. 04:58’de akrep burcuna geçiyor.

Duygusal yoğunluklar artıyor akrep enerjisi ile. Geçmişin öfkeleri, üzüntüleri zihnimize üşüşebilir.

Günün ikinci yarısında parasal konularda büyük hareketlerden kaçınalım. Ay ve Uranüs karşıt açıda. Bunun dışında duygusal anlamda bizi şaşırtacak şeylere de açık bir vakit.

Bugün bize iyi gelecek bir şeyler yapalım. Bizi dingin tutacak şeylerle vakit geçirmeye çalışalım.


12 Aralık 2020 Cumartesi

Ay gün boyunca akrep burcunda. Uyumlu açılar alacak bugün gezegenlerden 🙂

Sabah saatlerinde Ay Neptün üçgeni ile çok huzurlu bir atmosferdeyiz. Kendi içimizde iyiyiz.

Günün ikinci yarısında Ay Pluto altmışlığı ile parasal şanslara açık bir zaman dilimindeyiz. Ruhsal anlamda da bir dönüşüm ve kuvvetlenme etkisidir bu.

Akşam saatlerinde çok güzel bir şey oluyor. Ay, Venüs ile kavuşuyor ! İlişkilerde, aşkta, sanatsal konularda harika bir etki bu. Destekleniyoruz. Yaratıcılık gerektiren her tür iş için kullanabiliriz.

Gece saatlerinde Ay, Jüpiter ve Satürn ile uyumlu açılar yapıyor ayrıca. Her anlamda şanslı etkiler bunlar.


13 Aralık 2020 Pazar

Ay 04:57-05:39 arasında boşlukta, 05:39’da yay burcuna geçiyor.

Yay burcunun iyimser, pozitif, umut dolu bir enerjisi vardır. Modumuz güzel bugün 🙂 Enerjimiz yüksek.

Sabah saatlerinde Ay ve Kiron üçgen açıda. Kiron’un uyumlu açıları, şifalandırır, iyileştirir, iyi gelir. Bugün hayattan yana daha umutlu, keyifli bir enerjideyiz. Güzel bir Pazar olsun.


Aralık ayı astroloji gündemi ve burç yorumlarınız aşağıda :

Aralık 2020 Astroloji Gündemi,

Koç Burcu Aralık 2020, Boğa Burcu Aralık 2020, İkizler Burcu Aralık 2020,

Yengeç Burcu Aralık 2020, Aslan Burcu Aralık 2020, Başak Burcu Aralık 2020,

Terazi Burcu Aralık 2020,  Akrep Burcu Aralık 2020, Yay Burcu Aralık 2020

Oğlak Burcu Aralık 2020, Kova Burcu Aralık 2020, Balık Burcu Aralık 2020

Aşağıdaki linklerde ise günceldeki gelişmeler yer alıyor :

Venüs Akrep Burcunda 21 Kasım-15 Aralık 2020

Güneş Yay Burcunda 21 Kasım-21 Aralık 2020

Mars Koç Burcunda 2 Haziran 2020-7 Ocak 2021

İyi haftalar herkese ! Verimli, bereketli, keyifli, huzurlu bir hafta olsun !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!