6 Ocak 2019 Oğlak Burcunda Güneş Tutulması

6 Ocak 2019 Oğlak Burcunda Güneş Tutulması

Herkese merhabalar efendim ! 6 Ocak-Güneş tutulmasını anlatmaya geldim bu kez.

2019 yılına epey hareketli başlıyoruz. Ocak ayı, yeni birçok gelişmeye müsait bir zemin hazırlıyor bizler için.

Neden böyle söylüyorum ?

Çünkü Ocak ayında iki tutulma meydana gelecek ve bu tutulmalar yıla şekil verecek.

Bu arada 2019 burç yorumlarınızı okudunuz mu ?

2019 Astroloji Gündemi burada. 2019 burç yorumlarınız da aşağıda :

Koç 2019, Boğa 2019, İkizler 2019, Yengeç 2019, Aslan 2019, Başak 2019, Terazi 2019 Akrep 2019, Yay 2019,

Oğlak 2019, Kova 2019, Balık 2019

Ocak ayında gökyüzü, epey hızlı görünüyor.

Her ay içerisinde bir yeniay, bir dolunay yaşanır. Ayın döngülerinde düzen bu şekildedir.

Güneş tutulmaları, yeniaylarla birlikte,

Ay tutulmaları ise, dolunaylarla birlikte gerçekleşirler.

Ama onlardan kat be kat güçlüdürler, etkileri daha majör olur, aylara yayılır.

Güneş tutulmalarını turbo yeniay, ay tutulmalarını ise turbo dolunay gibi düşünebilirsiniz yani.

Ocak ayının yeniayında Güneş tutulması, dolunayında ise Ay tutulması gerçekleşiyor !

Bu arada bu yıl toplam 5 tutulma yaşayacağız. Sırayla şöyle :

6 Ocak 2019,  15 derece Oğlak Burcunda Güneş Tutulması

21 Ocak 2019,  1 derece Aslan Burcunda Ay tutulması

2 Temmuz 2019, 10 derece Yengeç Burcunda Güneş Tutulması

17 Temmuz 2019, 24 derece Oğlak burcunda Ay tutulması

26 Aralık 2019, 4 derece Oğlak Burcunda Güneş Tutulması

Zamanı geldikçe, hepsini anlatacağım inşallah.

Ama bu yazımda 6 Ocak Güneş tutulmasını ele alalım.

Bu arada öncesinde 2019’un size neler getirebileceğini, aşk, iş, para, eğitim, yaşam planları, vb birçok konuda nasıl olasılıkları ve hangi fırsatları yaşamınıza dahil edebileceğini öğrenmek için Doğum Haritası Analizi yaptırabileceğinizi hatırlatayım. Bunun için bana, anlatburcak@gmail.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

Çünkü burç yorumları, çok genel etkilerdir. Önemli olan doğum haritamızın nasıl etkiler aldığıdır.

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, daha detaylı bilgi sahibi de olabilirsiniz.

6 Ocak 2019 Pazar günü, Türkiye saati ile 04:29’da oğlak burcunun 15 derecesinde yeniay ile birlikte, bir Güneş tutulması meydana geliyor sevgili okuyucularım.

Her şeyden önce, tutulmanın öncü bir burçta gerçekleşiyor olması, yaşamımızda önemli yeni gelişmelerin oluşabileceğini gösteriyor (Koç, yengeç, terazi ve oğlak öncü burçlardır, tutulma oğlakta).

Yeni şeyler denemekten çekinmeyeceğiz, gereken sorumluluğu alacağız, yeni fikirler üretecek ve uygulayacağız tutulmanın vereceği destekle. Öncü burç teması, bunlara işaret ediyor.

Tutulma sırasında akrep burcu yükseliyor. Yani tutulma haritasında akrep temaları öne çıkıyor.

Akrep krizleri, problematik durumları simgeler. Yaşamımızda sorunlu olduğunu düşündüğümüz alanları iyileştirecek, düzenleyecek yönde yeni adımlar attıracak tutulma bize. Bazı şeylere artık, ‘bu böyle gitmez’ diyeceğiz ve daha iyi hale gelmesi için yeni şeyler yapacağız.

Özellikle iş ve kariyer konularını vurgulayan bir tutulma bu, oğlak burcunda gerçekleştiği için. Yapılandırmaları sembolize ediyor.

İşimizi büyütecek yeni uygulamalar yapacağız, yeni planlarımız, hedeflerimiz olacak.

Mevcut işinden, istifa edip kendi işini kuranlar olacak bu tutulma döngüsünde.

Devlet bağlantılı iş ve işlemlerde de yenilikler, yeni gündemler, değişimler, dönüşümler var bu arada, o da aklınızda olsun.

Peki Güneş tutulması sırasında gökyüzü ne durumda, gezegen konumlarını inceleyelim şimdi :

Birçok gezegen ilginç şekilde kendi alanında, kendi yönettiği burçta, dolayısıyla güçlü konumda. Bu çok güzel.

Mars, koç burcunu yönetir, tutulma sırasında koçta.

Jüpiter, yay burcunu yönetir, tutulma sırasında yayda.

Satürn oğlak burcunu yönetir, tutulma sırasında oğlakta.

Neptün, balık burcunu yönetir, tutulma sırasında balıkta.

E daha ne olsun, hepsinden yararlanacağız bu güçlü etkilerin 🙂 Önemli değişimler geliyor, göreceksiniz 🙂

Ayrıca Neptün uyumlu bir açı yapıyor tutulmaya. Bu da ne getirir ? Hayal ettiklerimizi, hayata geçirmemiz için, uygulamaya dökmek için bizi destekler.

Bunun dışında tutulma esnasında, Venüs – Şiron – Kuzey ay düğümü arasında bir su üçgeni oluşuyor. Bu da şifalanabileceğimizi, sorunları çözmek, ‘daha iyi’ye varmak için yeni, güzel fırsatlar yakalayabileceğimizi gösteriyor.

Bir şeyler değişecek. Tutulmalar göksel birer müdahaledir değişmesi gereken durumlar için. Bu mistik su üçgeni, olumlu gelişmeler yaşama ihtimalimizi artırıyor.

Bu arada tutulma, Satürn ve Pluto arasında, yani bu iki gezegenin orta noktasında gerçekleştiği için yeni, kalıcı sistemler kuracağız hayatımızda, tam bir dönüşüm demek bu.

Yaşamımızda birçok alanı yeniden yapılandıracağız.

Şimdi bakalım tutulma burçlara neler getirebilir ? Tabii, her zaman  yükselen burcunuza öncelik verin efendim, çünkü öngörülerde yükselen burç kullanılır.

Bu arada bir önemli bilgi ! Tutulma, dolunay, yeniay ya da bir başka gelişmeyi anlatırken, o şeyi hangi evinizde yaşıyorsunuz, dolayısıyla hangi konular tetiklenebilir noktasında, doğum haritanızı bilmediğimiz için bizler belli kabul ve varsayımlar yaparak, evlerinizi eşit düşünerek genel yorumlar sunabiliyoruz. İşte bu nedenle her zaman doğum haritası önemlidir. Örneğin yükseleniniz koç, oğlaktaki Güneş tutulması 10.evinize denk geliyor diyorum, ama belki haritanızda oğlak 9.eviniz ve başka konular getirecek size o tutulma. Haritanın önemi, işin mantığı bu efendim.

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 10.evinizde bir Güneş tutulması gerçekleşiyor. 10.ev iş, kariyer, yaşamınızdaki yetki ve otorite sahibi kişilere dair konular, devlet bağlantılı konular, aile büyükleri gibi temaları kapsar. Toplum önünde sahip olduğumuz sıfatlardır aynı zamanda 10.ev. Size buralardan yenilikler geliyor. Yaşamınızı daha iyi bir çerçeveye taşıyacak yeni sayfalar açılıyor. Ama hayattan beklemek değil burada doğru tavır. ‘Bekleyeyim, bakalım ne olacak’ değil, ki zaten koçlar beklemeyi hiiiçç sevmez. Benim de yükselenim koç 🙂 Gerekenleri ertelemeden yapın, hayata geçirin, emin olun güzel sonuçlarını alacaksınız.

Boğalar ve Yükselen Boğalar : 9.evinizde güçlü bir tutulma gerçekleşecek. Bu ev yaşam çerçevemizi belirleyen tüm önemli bileşenlerdir esasen. Eğitim, öğretim, uzun vadeli planlar, gelecek kararları, yurt dışı bağlantılı konular, hukuksal meseleler, basın, yayıncılık faaliyetleri, ticaret gibi temaları vardır. Buralardan yenilikler geliyor. Ama onları başlatacak olan sizsiniz. Boğalar risk almayı sevmez, yeniliklere kolay adapte olamazlar. Değişime direnmeyin diyorum sadece size. Yeni olanın, daha güzel olabileceğini kendinize hatırlatın. Yapacağınız önemli girişimler, meyvelerini en güzel şekilde verecektir önümüzdeki aylarda. Tutulma etkileri aylara yayılır çünkü.

İkizler ve Yükselen İkizler : 8.evinizde meydana gelen bu Güneş tutulması ile birlikte, parasal konularda yeni bir dönem başlıyor sizin için. Bu ev özellikle eşin geliri, kredi, miras, nafaka, vb gibi çalışılmadan elde edilen paraları simgeler. Bir miras, nafaka davanız varsa, sonuçlanabilir. Kredi, borç konularında da yeni bir gündem söz konusu. Bu süreçte büyük kredilerden uzak durmanızı öneririm.

Yengeç ve Yükselen Yengeç : 7.evinizde gerçekleşecek bir tutulma bu. Bu evin temaları itibariyle, tutulma evlilik, ilişki, ortaklı işler gibi konular üzerinden yeni sayfalar dahil edebilir yaşamınıza. Yeni bir partner gibi, mevcut ilişkide evlilik kararı gibi, yeni bir iş ortağı gibi gündemler olası. Sözleşmeler, anlaşmalar, imzalar bu evin kapsamındadır. Söz konusu yenilik, önemli bir dönüşüm, değişim etkisi getirecektir yaşamınıza.

Aslan ve Yükselen Aslan : Tutulma 6.evinizde gerçekleşiyor. İş, çalışma, sorumluluklar, günlük akış anlamına gelir bu ev. Dolayısıyla yeni iş, yeni iş arkadaşları, yeni sorumluluklar olası. Çalışmayan okuyucularım için, günlük akışınızda değişiklikler meydana geleceğini, rutin olarak yeni şeyler yapacağınızı söyleyebilirim. Bu ev aynı zamanda sağlık, bakım, diyet, spor anlamına geldiği için buralardan yana yeni başlangıçlarınız olabilir. Bir süredir ihmal ettiğiniz bir sağlık probleminiz varsa, artık erteleyemeyeceğiniz şekilde kendini gösterebilir. Bir sorunu çözmek için, gerekli desteği sunuyor gökyüzü.

Başak ve Yükselen Başak : 5.evinizde bir Güneş tutulması yaşanıyor. Hayatında kimse olmayan okuyucularım için, yeni bir aşkın olasılıklar dahilinde olduğunu söyleyebilirim. Yaşamınızda aşk anlamında yeni bir sayfa açabilir bu tutulma. Çocuk sahibi olmak isteyenler için de şanslı etkiler getiriyor. Çünkü çocuklar ve onlara dair konular da bu evin kapsamındadır. Sanatsal aktiviteler, hobiler üzerinden de hareketlilik var. Bir hobinizi işe çevirmeniz, ondan para kazanmanız mümkün bu tutulma etkisiyle.

Terazi ve Yükselen Terazi : 4.evinizde yenilikler yaratacak bir tutulma bu. Ancak bu yenilikler, sizi biraz zorlayarak dahil olabilirler yaşamınıza. 4.ev konuları, ev, aile, yuva, güvenlik, geleneksel değerler, ailenin kadın figürleri gibi temaları yönettiğinden, yeni başlangıçlar bu konular üzerinden gelecek size. Dönüşüm diyor gökyüzü.

Akrep ve Yükselen Akrep : 3.evinizde gerçekleşecek bu tutulma ile, kardeşlerinizin yaşamında yenilikler gerçekleşebilir, yakın çevre bağlantılarınızda yeni gelişmeler yaşanabilir. Satış, pazarlama, tanıtım, vb alanlarda yeni faaliyetlere başlamanız olası ayrıca. İletişim temelli yenilikler var size. Ancak gökyüzü emeğinizi görmek istiyor. 

Yay ve Yükselen Yay : Tutulma 2.evinizde gerçekleşiyor. Bu ev en temelde para demektir, yatırım demektir, kazanmak ve harcamak demektir. Tutulma da bu alanı aktive edeceğinden yeni iş, yeni kazanç kaynakları, yeni iş planları, yeni yatırım kararları getirebilir size. Söz konusu yenilik ya da yenilikler, çok kadersel bir şekilde dahil olacaktır yaşamınıza. Önümüzdeki zamanlara şekil verecek, yaşamınızda önemli olacak yeni gündemler geliyor.

Oğlak ve Yükselen Oğlak : Tutulma sizde gerçekleşiyor. Bu da sizin için, yaşamınız için oldukça önemli, yeni sayfalar, yeni kararlar, yeni başlangıçlar anlamına geliyor. Konu ne olursa olsun, adımlarınızı kontrollü atın lütfen. Yeni bir iş, yeni bir ilişki, yeni başlangıçlar, göz önünde olacağınız, öne çıkacağız yeni görevler, bunların tümü olası. Kadersel bir şekilde yenilikler eklenecek mevcut çerçevenize. Değişimden korkmayın.

Kova ve Yükselen Kova : Tutulma zorlu bir evinizde gerçekleşiyor açıkçası. 12.evinize düşen bir tutulma bu. Tabii burada yaptığımız yorumlar geneldir. Haritanız incelendiğinde, 11. ya da 1. eviniz de olabilir tutulmanın denk geldiği alan. 12.ev üzerinden düşünecek olursak, sürprizli, beklenmedik yeni durum ve olaylar getirebilir size bu tutulma. Şu ana kadar sizden gizlenmiş şeyler, önünüze düşebilir bu süreçte. Dolandırılma, kandırılma gibi durumlara da açıksınız, dikkatli olun lütfen.

Balık ve Yükselen Balık : 11.evinizde gerçekleşecek bu tutulma, size yeni bir sosyal çevre getirebilir. Bir değişim söz konusu arkadaş ve dost çevrenizde. Hedeflerdir 11.ev aynı zamanda, yaşam yolumuzdaki amaçlarımız, ideallerimizdir. Tutulma etkisiyle hedeflerinizde değişikliğe gidebileceğiniz gibi, planlarınız doğrultusunda büyük ilerlemeler de sağlayabilirsiniz. Kadersel bir şekilde olması gerekeni getirir tutulmalar. Olan, hayrınıza olacak, iyiliğinize hizmet edecek bir şekilde. Yeniliklerden korkmayın lütfen.

 

6 Ocak 2019 Güneş tutulmasının burçlara etkileri böyle sevgili okuyucularım. Ancak bunlar genel etkilerdir. Gökyüzünün size, haritanıza özel etkilerini öğrenmek için doğum haritası analizi yaptırabilirsiniz dediğim gibi.

Güneş tutulmasının, hepimize yeni güzellikler getirmesini diliyorum.

Bu arada gökyüzünde önemli bir değişiklik var. Jüpiter’in 13 aylık akrep transiti bitti ve yay burcuna geçti.

Jüpiter şans gezegenidir, hangi evimizden geçiyorsa o alanları büyütür, iyileştirir, bereketlendirir.

Jüpiter-yay transiti etkilerinden haberdar olarak, bu şanslı dönemi en verimli şekilde kullanabilirsiniz.

Yazım burada : Jüpiter yay burcuna geçiyor ! 8 Kasım 2018 – 2 Aralık 2019

Ayrıca dilerseniz, bir diğer websitem olan burcakkayis.com‘a da göz atabilirsiniz.

Görüşmek üzere,

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!