6 Mart 2019 Balık Burcunda Yeniay ve Etkileri

6 Mart 2019 Balık Burcunda Yeniay ve Etkileri

6 Mart 2019 Çarşamba günü, Türkiye saati ile 19:05’te balık burcunun 15 derecesinde Neptünyen (Neptün etkili, Neptün karakterinde) bir yeniay meydana geliyor sevgili okuyucularım.

Neden Neptünyen dedim ? Çünkü tam orada, balık burcunun 15 derecesinde Neptün var.

Halihazırda balıkta ilerleyen Neptün, yeniay ile kavuşum yapıyor.

Yeniay zaten bir kavuşumdur, Güneş ve Ay’ın bir araya gelmesidir. İşte bu ikiliye Neptün de eşlik ediyor bu kez.

Bu da yeniayın etkilerini şekillendirecek majör bir faktör haline geliyor bizler için.

Neptün, puslu sisli bir gezegendir biraz. Yanılsamalar, yanlış düşünceler getirebilir açıkçası. Çünkü Neptün etkisinde, çok da mantıkla tartamayız bir şeyleri. Teraziyi kalbimize kurarız, aklımız yerine. Duygularımızla hareket etmeye meyilli oluruz. Bu da yanlış adımlara, hayal kırıklığına neden olabilir. Bir fikir gözümüze çok parlak görünür mesela, aslında öyle değildir, ama bize o an öyle gelir işte 🙂 Dolayısıyla hızla girişmemek lazım bu yeniayda hiçbir şeye.

Diğer yandan, güzel bir denge unsuru var ama. Satürn’ün uyumlu açısı. Bu açı, ayağı yere basan planlar, fikirler, mantıklı düşünceler anlamına geliyor. Neptün hayalleri, Satürn ise gerçekleri sembolize ettiği için, bu ikilinin uyumu, hayallerimizin gerçekleşebileceğini de gösteriyor. Fazla hayalci olmadığımız ve akıldan uzaklaşmadığımız takdirde, çok güzel bir yeniay. Tabii Merkür retrosuna da dikkat edeceğiz. Hadi aşağıda detaylandırayım durumları.


Yeniay, yeni gündemler, yeni gelişmeler, yeni başlangıçlar ve girişimler demektir.

Yeniay zamanı yaşamımızda, yeni fikirler, niyetler çıkar ortaya, kendimizi yeni bir şeyler planlarken buluruz 🙂

Bir şeyler başlatmak için en uygun zamandır, o yüzden tabii ki yararlanalım. Amaaaa !

Bir gün öncesinde, 5 Mart’ta Merkür retrosu başlıyor, ki gölge etkisi günlerdir zaten var.

Retro sebebiyle, geçmişi olmayan, daha önce hiç düşünmediğimiz, hiç konusu olmamış yeniliklerden uzak durmamız gerekiyor. Sıfırdan bir şeyler geliyorsa aklımıza, öncesi yoksa bu şeyin, retro sürecinin geride kalmasını bekleyelim lütfen.

Diğer yandan, bir süredir niyetinde olduğumuz, bir türlü gerçekleşmemiş, sürümcemede kalmış konular bu kez çözülmek, hallolmak üzere önümüze gelebilir, bu şeylere artık adım atabiliriz.

Merkür retrosu çok belirleyici bir faktör bu çerçevede. Dolayısıyla etkilerinden mutlaka haberdar olunuz. İşte yazım burada : Merkür Retrosu ve Etkileri 5-29 Mart 2019

Yeniay gerçekleşirken, gökyüzü ne durumda peki ?

Mars boğada ve yeniaya çok güzel bir altmışlık açı yapıyor. Bu da girişim gücünü ve başlangıçları sembolize ediyor.

Oğlaktaki Satürn’ün de uyumlu açısını görüyoruz. Şu ana kadar emek verdiğimiz, efor sarf ettiğimiz, ‘başlasın artık’ dediğimiz şeyler için destekleyici görünümler bunlar.

Retroya dikkat edersek, kötü bir yeniay değil asla, onu not düşeyim efendim.

Bu yeniayın özeti şu : Öncesi olmayan yeni konularda başlangıç yapma ! Bir süredir istediğin, bir türlü yapmadığın şeyler için ise başlangıç zamanı 🙂

Bu arada önemli bir bilgi vereyim.

Yeniayda yeni şeyler başlatıyoruz ya, işte bunun için direkt yeniay gününü değil de, en azından bir gün sonrasını seçmeliyiz.

Çünkü Güneş ve Ay, birbirinden en az 12 derece uzaklaşsın, Ay biraz büyüsün, görünür olsun isteriz.

Ay büyüyen fazda iken başlatılan işler, büyür, bereketlenir, çoğalır.

Dolayısıyla yeniaydan sonraki günler, yeniay haftası çok güzeldir girişim ve başlangıçlar için.

Yeniayın burçlar için etkilerine geçeceğiz şimdi. Öncesinde hatırlatmalarım var !

@anlatburcak instagram hesabım burada ! Takip ederek güncel gelişmelerden ve günlük tüyolardan haberdar olabilirsiniz.

Mail adresimi de hatırlatayım. Bireysel Doğum Haritası Analizi yaptırmak ya da 2019’un size özel etkilerini öğrenmek için, astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirsiniz (İletişim: anlatburcak@gmail.com).

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sinastri (İlişki – Uyum Analizi) yaptırabilirsiniz ayrıca.

Sinastriyi anlattığım yazımın linkini de bırakıyorum sizin için buraya : İlişki – Uyum Analizi (Sinastri)

Şimdi, yeniayın burçlar için nasıl etkiler getirdiğine bakalım  birlikte :

(Yükselen burcunuza öncelik veriniz, öngörülerde yükselen kullanılır efendim.)

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 12.evinizde bir yeniay meydana geliyor. Ruhsal şifa adına çok olumlu etkiler alıyorsunuz. Geçmişin yüklerinden kurtulmak, size negatif duygulardan başka bir şey getirmeyen, işinize yaramayan olumsuz düşüncelerden özgürleşmek, yeni bakış açılarına geçmek için gökyüzü destekliyor sizi. Değişiyorsunuz, yanlış düşünce kalıplarınızı kırıyorsunuz. Bunlar da yeni kapılar açıyor size 🙂

Boğalar ve Yükselen Boğalar : 11.evinizde meydana gelen balık yeniayı, geçmişten birilerini, arkadaşları, dostları, içinde bulunduğunuz grupları tekrar getirebilir size. Uzun zamandır görüşmediğiniz insanlar, hayatınıza yeniden dahil olabilirler. Ayrıca 11.ev hedeflerimiz, amaçlarımız, niyetlerimiz, dileklerimizdir.  Bir süredir niyetinde olduğunuz, gerçekleştirmek istediğiniz şeylerle ilgili planlar yapabilir, kendinize yeni hedefler koyabilir, harekete geçebilirsiniz. Sosyal sorumluluk adına yeni bir şeylere başlamanız da olası. Vakıflar, dernekler, gönüllü çalışmalar da bu evin kapsamındadır çünkü. Olumlu, tazeleyici bir yeniay sizin için 🙂

İkizler ve Yükselen İkizler : 10.evinizde bir yeniay gerçekleşiyor. İş, kariyer, terfiler, görevler gibi temaları, hayatta bulunduğunuz nokta, her tür sıfatınız (eş olmak, anne-baba olmak da dahil), sıfatlarınızın getirdiği sorumlulukları kapsar bu ev. Buralardan yana hak ettiğiniz, henüz varamadığınız sıfatlara bu yeniayla varmak mümkün. Yöneticilerle iletişime dikkat edin ama. Merkür retrosu aklınızda olsun. Ayrıca aile büyükleri 10.ev kapsamındadır, onlara dair yeni gündemleriniz de olabilir yeniay etkisiyle.

Yengeç ve Yükselen Yengeç : 9.evinizde bir yeniay meydana geliyor. Eğitim hayatınızda, akademik alanda, yurt dışı bağlantılı konularda çok güzel yeni gündemler, gelişmeler olası. Bir süredir aklınızda olan şeyler üzerinden gelebilir bu yenilikler. Ayrıca bir taşınma niyetiniz varsa, bu gerçekleşebilir. Uluslararası konular, uzak yerlere seyahatler, ticaret, danışmanlık, yayıncılık, sosyal medya, reklam, tanıtım, hukuksal meseleler de bu evin kapsamındadır. Bu alanlarda yenilikler görünüyor efendim. Harika etkiler alıyorsunuz, değerlendirin mutlaka 🙂

Aslan ve Yükselen Aslan : 8.evinizde bir yeniay gerçekleşiyor, dolayısıyla 8.evin konuları doğrultusunda yenilikler dahil oluyor yaşamınıza. Nedir onlar ? Ortaklaşa paralar, eşin geliri, borçlar, krediler, yatırımlar, miras, nafaka, prim, sigorta gibi temalar, ayrıca sağlık konuları, ameliyatlar bu evdedir. Geçmişten bugüne halledilememiş konularınız varsa bu saydığım temalarda, yeniayın etkisi ve olumlu gezegen açıları sebebiyle, çözüme ulaşabilirsiniz !

Başak ve Yükselen Başak : 7.evinizde bir yeniay meydana geliyor. İlişkileri, partneri, eşi, evliliği simgeler bu ev. Yaşamınıza yeni bir partner dahil olabilir bu yeniay etkisiyle ama Merkür retrosu olduğundan, açıkçası pek önermem. Çünkü Merkür retrosunda gelen şeyler kısa vadeli olur ve retro bitince gider sevgili okuyucularım. Geçmişinizden bir partner tekrar hayatınıza girebilir ama. Bir barışma durumu gündeme gelebilir. Hali hazırda bir ilişkisi olan okuyucularım ise, ilişkilerinde yeni kararlar alabilirler, ilişkiye dair ya da partnerlerinin yaşamında bir süredir çözülememiş konularda olumlu yenilikler yaşayabilirler. İş ortakları, anlaşmalar, sözleşmeler de bu evin kapsamındadır. Buralardan yana yüzünüzü güldürecek bir şeyler de mümkün 🙂

Terazi ve Yükselen Terazi : Yeniay 6.evinizde gerçekleşiyor. İş, çalışma hayatı, günlük görevler ve sorumlulukları sembolize eder bu ev. Dolayısıyla bu alanda meydana gelen bir yeniay, geçmişten bir işi önünüze getirebilir. Mevcut işinizde yeni görevler de olabilir.

Günlük rutinlerimiz de 6.ev kapsamındadır. Dolayısıyla düzenli olarak yapacağınız keyifli yenilikler dahil olabilir yaşamınıza. Ayrıca sağlıklı beslenmek, fit olmak, spor yapmak gibi temalara ilginizin artacağı bir yeniay bu. Çünkü 6.evde bu temalar da vardır. Vallahi güzel ! Detoks, spor, diyet, vb için, yenilenmek, günlük hayata çeki düzen vermek için kullanın bu yeniayı 🙂

Akrep ve Yükselen Akrep : 5.evinizde gerçekleşecek balık yeniayı, bir aşk, bir hobi ya da çocuklarınıza dair yeni gündemler getirebilir size. Çünkü aşk, hobiler, sanatsal aktiviteler, çocuklar 5.ev kapsamındadır. Ama Merkür retrosunun bitmesini bekleyin önemli adımlarınız ve başlangıçlarınız için. Ayrıca altın, döviz, vb yeni yatırım planlarınız olabilir, bu yönde isteklerinizi artırabilir yeniay. Retroya dikkat, önermem !

Yay ve Yükselen Yay : 4.evinizde gerçekleşen balık yeniayı, ev, yuva, aile bireylerine dair sürümcemede kalmış konularda olumlu yenilikler getirebilir size. Anlaşmazlıklar, küslükler varsa geride kalabilir, konular ele alınabilir, uzlaşmaya varılabilir.

Evinizde bir süredir bozulma sinyalleri veren, idareten kullandığınız bir aletin, makinenin tam olarak bozulması gibi durumlar olası bu arada 🙂 Ama bu, yeniliğe vesile olur. Ertelediğiniz tadilat, eşya yenilemek, bakım, onarım, vb türden yenilikleri yapabilirsiniz.

Oğlak ve Yükselen Oğlak : 3.evinizde bir yeniay meydana geliyor. 3.ev iletişimi, bilgi paylaşımlarını, eğitimleri, kursları, danışmanlık hizmetlerini, satış, pazarlama, tanıtım faaliyetlerini, ayrıca kardeşler, akrabalar, komşular gibi yakın çevre bağlarımızı simgeler. Buralardan yana yeni güzel gündemler var size 🙂 İletişim ve haberleşme trafiğiniz artıyor. Mars ve Satürn’ün desteği ile ulaşmak istediğiniz kişilerle yazışabilir, görüşebilirsiniz, değerlendirin bence 🙂

Kova ve Yükselen Kova : Bu yeniay, 2.evinizde yani para evinizde gerçekleşiyor. Yeni kazançlar, gelir akışınızı artıracak yeni iş fikirleri, iş planları kuvvetle muhtemel 🙂 Yatırım yapmak, mülk edinmek, ev almak gibi konular da bu evin kapsamındadır. Bu yönde bir girişiminiz varsa, Merkür retrosunun bitmesini bekleyin derim.

Balık ve Yükselen Balık : Yeniay sizde gerçekleşiyor. Hem de şanslı etkiler, güzel açılar devrede. Sizin zamanınız bu ! Bir süredir planladığınız, hazırlığında olduğunuz şeyleri hayata geçirebileceğiniz zamanlardasınız. Atılın, başlatın, girişimleriniz olsun, yeniliklere açık olun. Desteklendiğiniz bir süreçteyken, rüzgar istediğiniz yönde esiyorken, geride durmayın derim, sahne sizin 🙂

Yeniayın desteği bizlerle olsun, hayırlar getirsin hepimize !

Herkese güzel, taze başlangıçlar diliyorum !

Ayrıca gökyüzündeki güncel gelişmelerin linklerini bırakıyorum sizler için :

25 Şubat – 3 Mart 2019 Astroloji Gündemi

19 Şubat 2019 Başak Burcunda Dolunay ve Etkileri

Güneş Balık Burcunda 19 Şubat – 21 Mart 2019

Mars Boğa Burcunda 14 Şubat – 31 Mart 2019

Venüs Oğlak Burcunda 4 Şubat-1 Mart 2019

Koç Burcu Mart 2019, Boğa Burcu Mart 2019 (Diğer burçlar sırayla geliyor)

Jüpiter Yay Burcuna Geçiyor 8 Kasım 2018-2 Aralık 2019 Burçlara Etkileri

2019 yorumlarınızı da ekleyeyim :

2019 Astroloji Gündemi burada. 2019 burç yorumlarınız da aşağıda :

Koç 2019, Boğa 2019, İkizler 2019, Yengeç 2019, Aslan 2019, Başak 2019, Terazi 2019 Akrep 2019, Yay 2019,

Oğlak 2019, Kova 2019, Balık 2019

Ayrıca dilerseniz, bir diğer websitem olan burcakkayis.com‘a da göz atabilirsiniz.

Görüşmek üzere,

Sevgiler !

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!