6-12 Temmuz 2020 Astroloji Gündemi

6-12 Temmuz 2020 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım ve danışanlarım,

5 Temmuz günü oğlak burcunda gerçekleşecek olan Ay tutulmasının etkileri, yoğun şekilde yaşanacaktır bu hafta. Esasen önümüzdeki aylar boyunca sürecek bir etki bu. Hatta zaman zaman çeşitli gezegenler tarafından tutulma derecesi tetiklenecek. Ama özellikle bugünlerde yansımaları daha belirgin olacaktır. Tutulma yazım burada, tıklayınız :

5 Temmuz 2020 Oğlak Burcunda Ay Tutulması ve Etkileri

Haftanın diğer detaylarına geçeceğiz şimdi. Öncesinde Instagram sayfam ve iletişim adresim geliyor.

Instagram hesabım : astroloji.anlatburcak

 

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, danışmanlık hizmeti almak isteyenler için iletişim adresim : anlatburcak@gmail.com

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz, tıklayınız.


6-12 Temmuz haftasının önemli gelişmeleri :

12 Temmuz itibariyle Merkür retrosu bitiyor !

18 Haziran’dan bu yana retrodaydı Merkür. İmzalı konular, anlaşmalar, önemli başlangıçlar, büyük alışverişler, özellikle de elektronik alışverişler konusunda beklememizi gerektiren bir süreçti bu.

İletişim sorunları da yarattı kimi zaman.

Yengeçte gerçekleştiği için geçmişi çok fazla ve tekrar tekrar düşünmemize neden oldu.

Tabii olumlu taraflarını da yaşadık. Kendimize, nasıl hissettiğimize baktık.  Duygusal ihtiyaçlarımızı gözden geçirdik.

Ev ve aile konularında değişimler yaşadık. Küsler barışmış olabilir. Evinizle ilgili düzeltilmesi gereken şeyleri de yapmış olabilirsiniz bu süreçte.

Artık retro bitiyor. Beklemeler sonlanıyor. Yine de büyük girişimleriniz için 12 Temmuz’a birkaç gün, 1 hafta daha eklemenizi öneririm. Önce Merkür bir eski hızına dönsün bakalım 🙂


6-12 Temmuz haftasının öne çıkan gezegen açıları :

8 Temmuz 2020 : Merkür Mars karesi : Merkür 6° Yengeç, Mars 6° Koç

Mars bu hafta kelimelerimizin ayarını kaçırmamıza neden olabilir. Öfke çıkışları, ani beklenmedik sert tavırlar, tartışmalar olmaması adına, dürtüsel davranmamak gerekiyor.

Merküryen temalarında kızgınlığa neden olabilecek durumlara da müsait bir hafta. Merkür iletişim, eğitim, kısa seyahatler, yakın yerlere gidişler, trafik, araba, ayrıca kontrat, imza, anlaşma, ticaret konularını anlatıyor. Münakaşalara açık bir atmosfer var. Kimsenin düşük frekanslı, negatif enerjisine girmeyin. Haklı çıkmasanız da olur, boş verin. Tartışmayın, yolunuza, işinize bakın.

Aksi takdirde kabalıklarla karşılaşabilirsiniz. Ben ‘kabalık’ diyeyim, siz anlayın.

10 Temmuz : Venüs Kiron altmışlığı : Venüs 9° İkizler, Kiron 9° Koç

Kiron’un uyumlu açılarında çok seviniyorum. Çok kıymetli bir etki bu. Şifalanmak, iyileşmek, güçlenmek demek çünkü. Venüs’e uyumlu açı yaptığından ilişkilerde bir şifalanma, bir onarma, bir yeniden yapılandırma, iyileştirme hali var bu hafta. Merkür Mars karesi tartışmalara neden olabilir ama açıkça her şeyi konuşup, yüzleşip, nelere neden kızdığınızı ifade edebilirsiniz. Samimiyetle, içtenlikle sizi rahatsız eden noktaları anlatabilirsiniz. Bu da ilişkilerde bir şifalanma yaratacaktır. Merkür retrosu da bitiyor zaten 🙂 Aşağıda göreceğiniz Neptün üçgeni de var. Barışmalar olası 🙂

12 Temmuz 2020 : Güneş Neptün üçgeni : Güneş 20° Yengeç, Neptün 20° Balık

Öfkeleri yumuşatan, huzurumuzu artıran, kabule geçmenin hafifliğine vardıran, empatiyi güçlendiren, misler  gibi bir üçgen 🙂 Yardım etmek, sunmak, ihtiyacı karşılamak demektir ayrıca. Birbirini desteklemektir. Sevgiyi göstermektir. Güzel olan duygulara odaklanmaktır. Çok ferah bir enerji 🙂


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

6 Temmuz 2020 Pazartesi

Bugün Ay, 13:08’e kadar oğlak burcunda. 12:35-13:08 arasında boşlukta, 13:08’de kova burcuna geçiyor.

Kalabalıkları, toplulukları, toplumu ilgilendiren konuları, toplumun iyiliği ve menfaati için olan çabaları simgeler kova burcu. Haklar, özgürlükler, eşitliğin ve adaletin bozulduğu noktalara verilebilecek tepkiler bugünün teması. Ayrıca teknolojide yeni gelişmeler, bilim dünyasından yeni haberler gelebilir. Uzay ve astronomi ile ilgili konular konuşulabilir gün içinde sohbetlerde.

Bugün Ay’ın güzel açıları var. Akşam saatlerinde Ay-Mars altmışlığı etkin. Sosyal çevremiz içinde hareketli bir akşam olabilir. Birlikte sporla ilgili konularda başlangıçlar yapılabilir. Cesaret ve güç isteyen, enerji isteyen şeyleri birlikte halledebilirsiniz ya da. İnternet ve dijital alanlarda da yeni girişimler yapabilirsiniz.

Bu gece güzel bir gece. Ay ve Venüs üçgen açıda olacaklar. Aşkta, özel ilişkilerde, ayrıca genel olarak insan ilişkilerimiz açısından da pozitif bir zaman. Birbirinizi sevindirecek, sevdiğinizi, verdiğiniz değeri gösterecek şeyler yapabilirsiniz. Küslükler varsa adım atabilirsiniz.


7 Temmuz 2020 Salı

Ay kova burcundaki ilerleyişine devam ediyor. 07:37 itibariyle boşluğa giriyor ama. Günün geri kalanında, yani neredeyse tamamında boşlukta.

07:37’de son açısı Uranüs ile karesi. Parasal konularda şartlar değişken. Özellikle elektronik alışverişleri için, internet ile ilgili anlaşmalar için önermem bu sabahı.

Ay boşluk etkisiyle, gündelik konuların beklemede kalabileceği, haber beklemek, mail beklemek, onay beklemek gibi sebeplerle ilerlemekte zorlanabileceğimiz bir gün. Bugün rölantideyiz. Hızla ilerlemenin günü değil. Yarın da değil aslında. Yarın akşam itibariyle, Ay boşluktan çıkıyor çünkü.

8 Temmuz 2020 Çarşamba

Ay bugün 21:12’ye kadar kova burcunda ve boşlukta yine. Merkür ve Mars arasındaki kare açı kesinleşiyor bugün ayrıca. Merküryen temalarda agresyon doğabilir. Eğitim, ticaret, hesaplamalar, iletişim, bilgi paylaşımları, haberler, bildirimler Merkür’ün anlattığı şeyler.

21:12’de balık burcuna geçiyor Ay. Açı almaya başlıyor. Kendimize geliyoruz 🙂 Dağınık enerjimiz toparlanıyor. Akşamın huzurlu bir enerjisi var.


9 Temmuz 2020 Perşembe

Ay, bugün balık burcunda. Sabah saatlerinde Ay-Merkür üçgeni ile başarılı görüşmeler, verimli toplantılar yapılabilir. Ticari anlaşmalar için destekleyici. Eğitimle ilgili konular için de güzel bir sabah. İletişimler keyifli akıyor.

Öğle saatlerinde biraz daha farklı bir atmosfer var. Ay ve Venüs kare açıda. Özel ilişkilerde de, sosyal ilişkilerde de uyumu yakalamak zorlaşabilir. Gösterdiğiniz iyi niyetin karşılığı aynı ölçüde gelmeyebilir.

Günün ikinci yarısında Ay, Uranüs ile altmışlık açıya doğru ilerliyor. Akşam üstü ve akşam saatlerinde tatlı sürprizler olabilir. Beklenmedik yerlerden yardım ve çözüm gelebilir. Ummadığınız birilerinden destek gelebilir.

Ruhsal konular ve şifa çalışmaları için de güzel bir akşam. Uyanıştır Uranüs. Size bir şeyleri fark ettirir. Ay balıkta olduğundan, bu fark ettiğiniz şeyler, ruhsal bir yükünüzden özgürleşmenizi sağlayabilir.


10 Temmuz 2020 Cuma

Ay, yine balık burcunda bugün. Haftanın en iyi günündeyiz diyebilirim.

Sabah saatlerinde bir Ay-Güneş üçgeni görüyoruz 🙂 Önemli işler için de kullanabilirsiniz, ilişkiler açısından da güzel.

Öğle saatlerinde Ay, Neptün ile kavuşuyor. Yumuşak, anlayışlı, empatisi yüksek duygular, sakin ruh halleri, yardımlaşmalar, karşılıksız yapılan iyilikler anlamına geliyor bu bizim için. İbadet, şifa çalışmaları, meditasyon için de değerlendirebilirsiniz bu manevi enerji akışını.

Günün ikinci yarısında Ay-Jüpiter üçgeni aktif. Kendimizi şanslı hissedeceğimiz şeyler olabilir. Eğitim, yolculuklar, finansal konular, hukuksal konular açısından da pozitif bir etki.

Bitti mi, hayır 🙂 Akşam saatlerinde de güzel bir açı var : Ay Pluto altmışlığı. Olumsuz duyguları dönüştürmek, kendi içimizde şifalanmak için çok güzel bir açı. Destek bulabiliriz ayrıca.


11 Temmuz 2020 Cumartesi

Ay, sabahın ilk saatlerinde Satürn ile uyumlu açı yaparak boşluğa giriyor. 06:48-08:05 arasında boşlukta. 08:05’te koç burcuna geçiyor.

Geride bıraktığımız Ay balık geçişine kıyasla, çok daha hareketli bir gün. Enerjik hissediyoruz kendimizi. Spor yapmak istiyoruz, yürüyelim, koşalım, hareket edelim istiyoruz.

Sabah ve gündüz saatleri değerlendirebilir ama akşamın enerjileri pek keyifli değil 🙁

Günü kullanın, akşam ise geri plana alın kendinizi. Dialogları azaltın. Riskli girişimler yapmayın. Tehlikeli olasılıklardan uzak durun. Trafikte sürat yapmayın. Ay, Mars ile kavuşacak + Merkür ile kare açı yapacak çünkü.


12 Temmuz 2020 Pazar

Ay, koç burcunda ilerliyor. Sabah saatleri Ay Venüs altmışlığı ile güzelleşiyor 🙂 Şöyle mis gibi huzurlu, bol sohbetli bir Pazar kahvaltısı güzel olur 🙂

Bugün Güneş Neptün üçgeninin kesinleştiği gün. Ruhumuz hafifliyor. Kabule geçip sevgiyle serbest bırakıyoruz geçmişi. ‘O öyle oldu, bu böyle oldu’ları bırakıp bugünümüze bakıyoruz.

Merkür retrosu da bitiyor bugün. Geçmişi yeterince düşündük. Şimdi önümüze bakma zamanı. İletişim, teknoloji, ticaret, eğitim gibi konularda beklemeler sona eriyor ayrıca. Daha pürüzsüz, daha kolay ilerlemeye başlıyoruz.


Temmuz ayı içerisinde Ay’ın boşlukta olduğu zamanları listeledim sizler için. Bu zamanlara dikkat etmek neden önemli, yazı içinde sebepleri de göreceksiniz, tıklayınız :

Temmuz 2020 Ay Boşlukta Takvimi

Temmuz ayı astroloji gündemi ve burç yorumlarınız da aşağıda :

Temmuz 2020 Astroloji Gündemi

Koç Burcu Temmuz 2020, Boğa Burcu Temmuz 2020, İkizler Burcu Temmuz 2020

Yengeç Burcu Temmuz 2020, Aslan Burcu Temmuz 2020, Başak Burcu Temmuz 2020,

Terazi Burcu Temmuz 2020, Akrep Burcu Temmuz 2020, Yay Burcu Temmuz 2020

Oğlak Burcu Temmuz 2020, Kova Burcu Temmuz 2020, Balık Burcu Temmuz 2020

Aşağıdaki linklerde ise günceldeki gelişmeler yer alıyor :

21 Haziran 2020 Yengeç Burcunda Güneş Tutulması

Mars Koç Burcunda 28 Haziran 2020-7 Ocak 2021

Merkür Retrosu 18 Haziran-12 Temmuz 2020

Satürn Kova Burcunda 22 Mart – 2 Temmuz 2020

Ay Düğümleri İkizler Yay Aksına Geçiyor !

İyi haftalar diliyorum herkese !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!