6-12 Nisan 2020 Astroloji Gündemi

6-12 Nisan 2020 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım ve danışanlarım,

Nasılsınız ? Nasıl gidiyor karantina 🙂 Birçoğumuz alıştık, uyumlandık sanırım. Mecburen uyumlandık. Hayat neyi gerektiriyorsa, insan bir şekilde adapte oluyor.

Benim de dahil olduğum büyük bir grup evden çalışma halinde. Öğrenciler uzaktan eğitim alıyor. Bir kısmımız boş vaktini iyi değerlendirmeye çalışıyor.

Elimizden geleni yapalım. Modumuzu, moralimizi koruyalım.

Önlemlere maksimum derecede uyarak bir süre için sabredeceğiz. Bir noktada bu da geçip gidecek illa ki.

Bu arada Nisan ayı burç yorumlarınızı okudunuz mu ?

Nisan ayı gökyüzü gündemi ve burç yorumlarınızı aşağıya bırakayım şöyle :

Nisan 2020 Astroloji Gündemi

Koç Burcu Nisan 2020, Boğa Burcu Nisan 2020, İkizler Burcu Nisan 2020,

Yengeç Burcu Nisan 2020, Aslan Burcu Nisan 2020, Başak Burcu Nisan 2020,

Terazi Burcu Nisan 2020, Akrep Burcu Nisan 2020, Yay Burcu Nisan 2020,

Oğlak Burcu Nisan 2020, Kova Burcu Nisan 2020, Balık Burcu Nisan 2020

Şimdi haftanın detaylarına geçelim.

Instagram sayfama da beklerim sizi, takip etmek için tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak

Ayrıca size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.


6-12 Nisan 2020 haftasının önemli gelişmeleri :

8 Nisan Çarşamba günü, terazi burcunun 18 derecesinde bir dolunay gerçekleşecek.

Türkiye haritasında 18 derece koç burcunda yer alan Kiron ile teması var bu dolunayın. Kiron yaralanmayı, yarayı şifaya dönüştürmeyi simgeliyor. Hem hastalanmakla, hem iyileşmekle ilgili bir asteroid. Tevafuk, salgınla mücadele halindeyiz.

Dolunay için ayrı bir yazı hazırlıyorum. Takipte kalınız. Instagram hesabımda buraya kıyasla daha fazla şey anlatıyorum esasen. Oradan da takip edebilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


11 Nisan’da Merkür koç burcuna geçiyor.

Uzun zamandır balık burcunda. Çünkü burada bir retro yaptı.

Bir süredir ileri harekete geçmiş olsa da, Merkür ve balığın doğası uyumsuz olduğu için, problemli durumlara neden oluyor.

Balık hastalıklarla, gizli ve görünmeyen düşmanlarla, bulaşıcılıkla, salgınlarla ilişkili olan bir alan. Zaten Merkür de bir süredir balık temalarını güçlü şekilde çalıştırdı ne yazık ki.

Aynı zamanda kararlarımızdır, uygulamalarımızdır, analitik tarafımızdır Merkür. Balık teslimiyetçi bir alan. Belirsizliği, akışa bırakmayı sembolize ediyor. Melankolik, dalgın, konsantre olmakta zorlanan bir doğaya sahip aynı zamanda. Göreceli olarak dağınık bir enerji.

11 Nisan’da Merkür koç burcuna geçince, zihinsel- düşünsel anlamda güçleneceğiz. Kararlarımız çok daha rasyonel ve koç enerjisinde olacak. Yani cesur, iddialı, net kararlar alacağız. Akışa bırakmak yerine inisiyatif kullanacağız. İzlemek yerine dahil olacağız.

Salgın sürecini yönetmekte de koç tavrında olacağız belli ki. Otorite figürleri tedbirleri düzenleyebilirler. Yeni önlemler, uygulamalar başlayabilir. Daha keskin kararlar alınabilir.


6-12 Nisan 2020 haftasının öne çıkan gezegen açıları :

7 Nisan : Mars Uranüs karesi : Mars 5° Kova, Uranüs 5° Boğa

Bu zor bir görünüm. Mars’ın sembolize ettiği temalarda Uranüs’ün ani ve beklenmedik etkileri harekete geçiyor ne yazık ki. Agresyondur, mücadeledir, savaşma halidir Mars. Askeri konular da Mars’ın yönetiminde. Dikkat gerektiren, süreçleri iyi yönetmek zorunda olduğumuz bir haftadayız.

Uranüs beklenmeyi getirir. Ani değişimleri sembolize eden bir gezegendir. Aynı zamanda elektriği, elektrikli aletleri de simgelediği için bu anlamda da dikkatli olalım. Kendi işimizi görebilmek adına bir şeyleri kendimiz tamir etmek isteyebiliriz. Çok fazla kurcalamayalım elektrikli aletleri, risk almayalım.

Mars öfkeyi, agresyonu da anlatıyor. Uranüs kareleri ani öfke çıkışlarına, şiddet içeren davranışlara zemin hazırlayabileceğinden, kimselere uymayın, tartışmalara girmeyin derim.


7 Nisan : Merkür Jüpiter altmışlığı : Merkür 24° Balık, Jüpiter 24° Oğlak

Jüpiter oğlak burcunda, otoriteyi anlatan alanda. Merkür ise bilgi paylaşımlarını, gündelik akışları, haberleri, kararları, düzenlemeleri anlatıyor.

Otorite figürlerinin, devlet büyüklerinin uygulamaları yine ön planda. Yeni kararlar da gelebilir.

Bireysel bazda düşündüğümüzde ise, patron ve yönetici figürleriyle iletişimleri destekleyecek bir açı bu.


7 Nisan : Merkür Pluto altmışlığı : Merkür 24° Balık, Pluto 24° Oğlak

Pluto krizdir, kaostur. Merkür’e yaptığı bu uyumlu açı, krizi doğru karar ve uygulamalar ile yönetmeye devam edeceğimizi anlatıyor.


11 Nisan : Venüs Kiron altmışlığı : Venüs 6° İkizler, Kiron 6° Koç

Şifa getirir Kiron uyumlu açılarında. Corona ile mücadelede ilaç ve yöntemler konusunda güzel gelişmelere işaret ediyor olabilir bu görünüm.


12 Nisan : Merkür Satürn altmışlığı : Merkür 1° Koç, Satürn 1° Kova

Bilimsel tarafta güzel gelişmelerin yaşanabileceğini, buluşlar ve keşifler alanında yeni haberler duyabileceğimizi gösteriyor Merkür Satürn altmışlığı.

Yine kişisel anlamda baktığımızda, hocalarla, öğretmenlerle, deneyim sahibi kişilerle iletişimler için destekleyici bir altmışlık.


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

6 Nisan 2020 Pazartesi

Ay gün boyunca başak burcunda olacak. Sabah saatlerinde hem Merkür, hem Neptün ile karşıt açı yapıyor. Dalgınlık, uyku hali, isteksizlik olası. Motive olmakta, konsantre olmakta zorlanabileceğimiz bir atmosferdeyiz. Halsiz hissedebiliriz ayrıca.

Günün ikinci yarısı daha iyi görünüyor. Ay, Jüpiter-Pluto kavuşumu ile üçgen açı yapıyor. Krizleri yönetmekte elimiz güçleniyor.

16:28 sonrası Ay boşlukta.


7 Nisan 2020 Salı

Ay, günün ilk dakikalarında terazi burcuna geçiyor.

Sabah saatlerinde Ay-Venüs üçgeni, Ay-Mars üçgeni gibi güzel açılar görüyoruz.

İletişimler, ilişkiler açısından güzel bir sabah. Sportif faaliyetler, sanatsal faaliyetler için de güzel.

Ay-terazi geçişi ile bugün ve yarın, işbirlikleri, insan ilişkilerinden elde edeceğimiz faydalar öne çıkacaktır. ‘Ben’ yerine ‘biz’ enerjisinde olacağız.

Mars ve Uranüs’ün kare açısı kesinleşiyor bugün. Ay’ın açıları kötü görünmüyor ama Mars-Uranüs sebebiyle harika bir gün olarak bahsedemiyorum bugünden. Yukarıda bu karenin etkilerini detaylandırmıştım.


8 Nisan 2020 Çarşamba

Ay neredeyse gün boyunca, 23:16’ya kadar terazi burcunda olacak bugün.

Sabahın ilk saatlerinde, terazi dolunayı gerçekleşiyor.

Günün ikinci yarısında Ay, Jüpiter-Pluto kavuşumu ile kare açıda. Otoritenin yeni uygulamaları devreye girebilir bu etkiyle. Yeni kurallar, düzenlemeler olası.

Ay, 15:49-23:16 arasında boşlukta. Dolayısıyla netleşmek istediğimiz işlerde beklememiz gerekebilir.

Ay 23:16’da akrep burcuna geçiyor.


9 Nisan 2020 Perşembe

Ay, bugün akrep burcunda. Günün ilk yarısında Uranüs ve Mars ile kare açı yapıyor. Zorlu, gergin etkiler bunlar. Uranüs ani ve beklenmedik olanı, Mars ise agresyonu, öfkeyi anlatıyor.

Kontrollü olalım. Herkesle tartışılmaz, herkes tartışabilecek düzeyde değildir. Kimisi sadece şiddet ile ifade eder öfkesini. Kimselere uymayın, muhattap olmayın.

Elektrikle, elektrikli aletlerle uğraşmayın ayrıca.

Gece saatlerinde, yaklaşmakta olan Ay-Neptün üçgeninin ılımlı etkileri bizimle. Maneviyatımızdan, inancımızdan güç alacağız.


10 Nisan 2020 Cuma

Ay, bugün 23:35’e kadar akrep burcunda.

Gündüz saatlerinde Ay, Jüpiter ve Merkür ile uyumlu açılar yapıyor. Kendimizi göreceli olarak daha iyi hissedebileceğimiz bir zaman dilimi. Gündelik işlerde, iletişimlerde rahat bir akış var.

22:34-23:35 arasında boşlukta olan Ay, 23:35’te yay burcuna geçiyor.

Günü kapatırken Ay ve Satürn uyumlu açıda olacak. Sabır, dirayet, iyimserlik ve umudumuzu korumamız açısından olumlu bir etki. Zor günlerden geçiyoruz. Ama bir noktada bitecek, bir şekilde geride kalacak bu da.


11 Nisan 2020 Cumartesi

Ay, gün boyunca yay burcunda.

Günün ilk yarısında Ay ve Venüs’ün zıt açıda olduğunu görüyoruz. Özel ve sosyal ilişkiler açısından ufak tefek sorunlar yaratabilir bu görünüm. Sevdiklerimizle küçük gerginlikler yaşayabiliriz. Bu da çok normal tabii. Salgın, korku, belirsizlik psikolojimizi etkilemiş durumda. Aynı evin içinde uzun süre bir arada durmak da ilişkileri olumsuz yönde etkileyebiliyor tabii.

Günün ikinci yarısında Ay-Mars altmışlığı ile hedeflerimiz konusunda daha motive hissedeceğiz. Spor yapmak, hareket etmek için çok güzel bir Mars desteği. Dans etmek de çok iyi gelir insana 🙂 Açın bir müzik, kendinizi ritme bırakın. Beden hareket etsin, üzerinizdeki ağır enerjiler gitsin.

Korkular, üzüntüler, ruhumuzdaki negatif enerjiler bedende toplanıyor çünkü. Hareket edelim, bağışıklığımızı güçlü tutalım.


12 Nisan 2020 Pazar

Ay, günün tamamında yay burcunda.

Günün ilk yarısında Ay-Neptün karesi etkin olduğundan, güne başlamak da zorlanabiliriz. Garip rüyalar görebiliriz ayrıca.

İsteksiz oluyoruz, motivasyonumuz düşük oluyor biraz Neptün karelerinde.

Ama günün ikinci yarısında enerjimiz yükseliyor, modumuzu toparlıyoruz. Ay-Güneş üçgeni etkinleşiyor. İlişkilerde uyum açısından da oldukça güzel bir zaman dilimi.


Bu arada gökyüzünde çok önemli bir değişim yaşandı geçtiğimiz günlerde. Satürn, kova burcuna geçti. Kova burcuna gelir gelmez de etkilerini gösterdi kova temaları üzerinden.

Bu geçişin hangi olasılıkları çalıştırabileceğini, neler getirebileceğini henüz okumadıysanız, burayı tıklayabilirsiniz : Satürn Kova Burcunda 22 Mart – 2 Temmuz 2020

İyi haftalar diliyorum herkese !

Sağlıklı, verimli, güzel gelişmeler yaşayacağımız bir hafta olsun.

Görüşmek üzere,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!