6-12 Mayıs 2019 Astroloji Gündemi

6-12 Mayıs 2019 Ast:roloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım ! Yeni haftayı anlatacağım şimdi sizlere.

Eskimiş ve görevini tamamlamış olanın devreden çıktığı, yeni güzel şeylerin, yeni düzenlerin oluştuğu günlerden geçiyoruz. Umarım, iyisinizdir, güzel etkiler alıyorsunuzdur 🙂

Bu hafta nasıl bir gökyüzü bekliyor bizi ? derseniz, çok sayıda gezegen açısı olduğunu söylemek isterim en başta.

Her zaman böyle olmuyor, çok daha durgun günler de yaşıyoruz. Ama bu hafta yukarısı şenlik-şölen. Çünkü hayat artık ilerlememizi, eldeki işleri tamamlamamızı, yeni şeylere adım atmamızı istiyor.

Hadi detaylara geçelim şimdi ! Bu arada  @anlatburcak instagram hesabımı takip ederek,  günlük tüyolardan yararlanabilirsiniz. Astroloji dışında da, işinize yarayacak şeyler paylaşmaya çalışıyorum, oraya da beklerim 🙂

6-12 Mayıs 2019 haftasının başlıca önemli gelişmeleri :

–Merkür, 6 Mayıs Pazartesi günü, 21:26’da boğa burcuna geçiyor. Boğa temalarında iletişimler getirecek bize. Nedir onlar ? En başta parasal konular, yeni kazançlar, harcamalar, ayrıca yeme-içme konuları, bu yönde eğitimler, kurslar. Merkür boğa geçişi için, ayrı bir yazıda vereceğim detayları.

–5 Mayıs’ta güzel bir yeniay gerçekleşti. Boğa burcunda meydana gelen yeniayın etkileri, bu birkaç içinde görünür olacak hayatımızda. Etkiler bu hafta güçlü, o yüzden linkini bırakayım sizler için :

5 Mayıs 2019 Boğa Burcunda Yeniay ve Etkileri


6-12 Mayıs 2019 haftasının başlıca önemli açıları :

7 Mayıs 2019 : Venüs Satürn karesi : Venüs 20° Koç, Satürn 20° Oğlak

Aşkta, ilişkilerde soğukluk yapabilir biraz 🙂 Satürn kısıtlar, kısar, engeller çünkü. Duygusuzluk ya da öyle görünmek, duyguları saklamak mümkün bu açı etkisinde, partnerinizin böyle davrandığını düşünebilirsiniz, bunu yapan taraf siz olabilirsiniz.


8 Mayıs 2019 : Merkür Uranüs kavuşumu : Merkür 3° Boğa, Uranüs 3°Boğa

Sürpriz haberler getiriyor, gündelik akışlar içerisinde rutin dışı yeniliklere işaret ediyor bu kavuşum.


9 Mayıs 2019 : Güneş Neptün altmışlığı : Güneş 18° Boğa, Neptün 18° Balık

Çok güzel bir sevgi, uyum, yardımlaşma, empati, maneviyat açısı. Niyet çalışmaları için de çok güzel.

Emin olun, neyin niyetine girerseniz, o şeyi çekiyorsunuz hayatınıza. O yüzden niyetin gücünün farkında olalım. Ben sıkça altını çiziyorum, yeri gelmişken bu parantezi de açmış olayım 🙂


9 Mayıs 2019 : Venüs Jüpiter üçgeni : Venüs 22° Koç, Jüpiter 23° Yay

Bu haftanın favori açısı bu 🙂 Jüpiter şans gezegenidir, Venüs ise Jüpiter’den sonra ikinci iyicil gezegendir. İki şans gezegeninin üçgen açı dediğimiz, en olumlu açı kalıbını yapıyor olması gerçekten harika bir etki 🙂 Her tür konuda güzel fırsatlar gelebilir. Çünkü Venüs de, Jüpiter de birçok temayı barındırıyor. Sıralayayım şöyle :

Venüs : Aşk, sevgi, güzellik, zarafet, estetik, sanat, eğlence, keyif, sefa, alışverişler.

Jüpiter : Eğitim, ticaret, seyahatler, yurt dışı ile ilgili konular, hukuksal meseleler, danışmanlıklar, pazarlama, reklam, parasal, finansal şanslar.


9 Mayıs 2019 : Venüs Pluto karesi : Venüs 22° Koç, Pluto 23° Oğlak

Otorite figürlerinden özellikle kadın olanları, biraz keyfinizi mi kaçıracak acaba ? Aile büyükleriyle tartışmalara da dikkat.

Bu arada bir parantez daha açayım. Şimdi aile büyüklerinizle tartışabilirsiniz dedim mesela. Bu bir olasılıktır, illa ki her zorlu açıda kötü şeyler yaşanacak diye bir şey yoktur. Çok uyumlusunuzdur ailenizle ya da kavgayı sevmiyorsunuz, ortamı terk ediyorsunuzdur, o zaman bu etkiyi almazsınız mesela. Evet gezegen açıları var, ama yine her şey bizim irademize ve seçimlerimize bağlı 🙂 Temkinli de olursak, hiçbir olumsuz açıdan korkmayalım. Negatif kodlanmayın diye açıklamak istedim 🙂


11 Mayıs 2019 : Güneş Satürn üçgeni : Güneş 20° Boğa, Satürn 20° Oğlak

Aaaa güzelll 🙂 Kalıcı şeyler başlatacağız, hedeflerimiz doğrultusunda ilerleyeceğimiz gelişmeler yaşayacağız. Finansal açıdan da gayet destekleyici.


Günlerin detaylı analizi ise şöyle :

6 Mayıs 2019 Pazartesi

Ay, 06:40’ta ikizler burcuna geçiyor. İletişim yoğun. Kurslar, eğitimler, bilgi paylaşımları demektir ikizler, bu yönde bir şeyler de aktifleşiyor.

Günün ilk kısmında Venüs, ay düğümleri (kuzey-güney ay düğümü) ile kare konumda. Aile büyükleriyle uyumsuzluk olabilir. Akşam saatlerinde, Merkür boğa burcuna geçiyor. En kısa zamanda yazısı geliyor 🙂

7 Mayıs 2019 Salı

Ay, gün boyunca ikizler burcunda yine. Sabah ve öğle saatlerinde Ay-Neptün karesi etkin. İletişimlerde beklenmedik sözler, hayal kırıklıkları ya da gündelik işlerde belirsizlikler olası.

Akşamüstü gibi etkiler dağılmaya başlıyor. Akşam saatlerinde ise Ay-Venüs altmışlığı keyfimizi yerine getirecek 🙂 İletişimler, ilişkiler için gayet güzel.

8 Mayıs 2019 Çarşamba

12:07’ye kadar Ay ikizler burcunda, boşlukta, 12:07 itibariyle yengeç burcuna geçiyor.

Merkür-Uranüs kavuşumda bugün. Akşam saatlerinde Ay, bu ikiliye uyumlu açı yapacak. Keyifli, sürprizli, sevindirici bir şeyler var 🙂

9 Mayıs 2019 Perşembe

Ay, gün boyunca yengeç burcunda. Bugün harika açılar bekliyor bizi. Yukarıdaki listeden görebileceğiniz şekilde Venüs-Jüpiter üçgeni ve Güneş-Neptün altmışlığı bugün kesinleşiyor.

Ayrıca Ay, akşam saatlerinde hem Güneş, hem Neptün ile uyumlu açılar yaparak güzel etkileri güçlendiriyor. Uyum, birlik, sevgi, empati, destekler, yardımlar, bir takım tatlışlıklar geliyor demek ki 🙂

10 Mayıs 2019 Cuma

Ay, 16:13’e kadar yengeç burcunda ve boşlukta, 16:13’te aslan burcuna geçiyor. Günün geri kalanında Ay-Uranüs karesinin etkisindeyiz. Fevri çıkışlardan uzak duralım.

11 Mayıs 2019 Cumartesi

Ay, günün tamamında aslan burcunda. Sabah saatlerinde Ay-Merkür karesi, akşam ise Ay-Güneş karesi etkin. Bu kareler, boğa-aslan ekseninde, yani iki sabit burçta. Demek ki sabit fikirli davranabiliriz, düşüncelerimizden, kararlarımızdan vazgeçmek, geri adım atmak istemeyebiliriz, egosantrik tavırlarda olabiliriz aslan etkisiyle. Oralardan yana çıkabilir uyumsuz etkiler. Böyle bir atmosferdeyiz.

12 Mayıs 2019 Pazar

Ay, 19:21’e kadar aslan burcunda ve nefis açıları var bugün 🙂 Günün ilk saatlerinde Ay-Jüpiter üçgeni iyimser, keyifli, şanslı etkiler veriyor. Öğle saatlerinde Ay-Venüs üçgeni ilişkilerde uyumu artırıyor, eğlenceli bir atmosfer yaratıyor. Günün ikinci yarısında Ay-Mars altmışlığı bizi aktif, dinamik, girişken kılıyor. Hareketli bir gün.

15:24’te boşluğa giren Ay, 19:21’de başak burcuna geçiyor. Günün geri kalan kısmında Ay-Uranüs üçgeni var. Yeni güzel değişimler için uygun bir zemindeyiz.

6-12 Mayıs 2019 haftasının detayları böyle 🙂

Mayıs 2019 Astroloji Gündemi ve Burç Yorumlarınız ise aşağıda :

Mayıs 2019 Astroloji Gündemi

Koç Burcu Mayıs 2019, Boğa Burcu Mayıs 2019, İkizler Burcu Mayıs 2019, Yengeç Burcu Mayıs 2019,

Aslan Burcu Mayıs 2019Başak Burcu Mayıs 2019, Terazi Burcu Mayıs 2019, Akrep Burcu Mayıs 2019,

Yay Burcu Mayıs 2019, Oğlak Burcu Mayıs 2019, Kova Burcu Mayıs 2019Balık Burcu Mayıs 2019

Herhangi bir konu için Bireysel Doğum Haritası Analizi yaptırmak ya da 2019’un size özel etkilerini öğrenmek için, astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirsiniz (İletişim: anlatburcak@gmail.com).

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sinastri (İlişki – Uyum Analizi) yaptırabilirsiniz ayrıca.

Sinastriyi anlattığım yazımın linkini de bırakıyorum sizin için buraya : İlişki – Uyum Analizi (Sinastri)

Gökyüzündeki tüm gelişmelerden haberdar olmak için sitemi takip edebilirsiniz.

Güncel gelişmelerin linklerini aşağıya bırakıyorum sizler için :

Güneş Boğa Burcunda 20 Nisan – 21 Mayıs 2019

Venüs Koç Burcunda 20 Nisan – 15 Mayıs 2019

Merkür Koç Burcunda 17 Nisan – 6 Mayıs 2019

Uranüs 7 yıllık yeni yolculuğuna başladı. Bizler için de yepyeni 7 yıllık bir döngü bu. Doğum haritamızda Uranüs’ün geçmekte olduğu alanın konuları üzerinden radikal değişimler, büyük ve kalıcı dönüşümler yaşayacağız. Bu önemli transitin tüm detayları ve burçlara etkileri bu yazımda : Uranüs Boğa Burcunda 6 Mart 2019 – 26 Nisan 2026

Jüpiter Yay Burcuna Geçiyor 8 Kasım 2018-2 Aralık 2019 Burçlara Etkileri

2019 yorumlarınızı da ekleyeyim :

2019 Astroloji Gündemi burada. 2019 burç yorumlarınız da aşağıda :

Koç 2019, Boğa 2019, İkizler 2019, Yengeç 2019, Aslan 2019, Başak 2019, Terazi 2019 Akrep 2019, Yay 2019,

Oğlak 2019, Kova 2019, Balık 2019

Çok güzel bir hafta olsun 🙂

Sevgiler !

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!