6-12 Ağustos 2018 Astroloji Gündemi

 6-12 Ağustos 2018 haftasının astrolojik değerlendirmelerine hoşgeldiniz sevgili okuyucularım 🙂

İşte yine bir tutulma haftasına giriyoruz !!

‘Ama usandık artık tutulmalardan’ dediğinizi duyar gibiyim 🙂

Neyse ki bu, yılın son tutulması.

11 Ağustos’ta aslan burcunda gerçekleşecek olan bir Güneş tutulması deneyimleyeceğiz bu hafta ve etkileri bir sonraki Güneş tutulmasına, yani Ocak 2019’a kadar azalarak devam edecek.

11 Ağustos 2018 Aslan Burcunda Güneş tutulması ve burçlara etkileri yazım burada efendim.

Şimdi gelelim bu haftanın öne çıkan gezegen açılarına :

6 Ağustos 2018 : Güneş-Jüpiter karesi : Güneş 14° aslan, Jüpiter 14° akrep

7 Ağustos 2018 : Venüs-Mars üçgeni : Venüs 1° terazi, Mars 1° kova

8 Ağustos 2018  : Venüs-Şiron karşıt açısı : Venüs 1° terazi, Şiron 1° koç

9 Ağustos 2018 : Venüs-Satürn karesi : Venüs 3° terazi, Satürn 3° oğlak

11 Ağustos 2018 : Merkür-Jüpiter karesi : Merkür 14° aslan, Jüpiter 14° akrep

 

Bakın, ne kadar çok açı kalıbı kesinleşiyor. Gökyüzü coşmuş durumda. Bu haftayı temkinli geçirin, derim. Yolda, trafikte, seyahatlerde, işte, parasal alışverişlerde, her anlamda dikkatli olmamız gereken bir zaman dilimindeyiz efendim.

Her bir günün detaylı incelemesi ise şöyle :

6 Ağustos 2018 Pazartesi

Ay, ikizler burcunda ve gün içinde uyumlu açılar alıyor. En temelde günün kalitesini, nasıl bir gün olacağını Ay’ın hareketleri belirler efendim. Olumlu açılar aldığında, önemli işlerimiz için kullanabileceğimiz, keyifli programlar yapabileceğimiz, işlerin rahat akacağı günler yaşanır. Sabah saatlerinde etkin olan Ay-Mars üçgeni, enerjimizi yükseltecek. Spor için, efor gerektiren işler için uygun. Ancak cesaretimizi de artırabilir. Bugün kesinleşen Güneş-Jüpiter karesi de abartılara zemin hazırladığından, cesaret konusunda kontrollü olmalı, haddimizi aşmadan, dengede kalmalıyız. Akşam ise ilişkilerde uyumlu etkiler yaratacak bir Ay-Güneş altmışlığı var. İletişimleri destekleyecek.

7 Ağustos 2018 Salı

Bugün Uranüs retrosu başlıyor ve 6 Ocak 2019’a dek sürecek.

Ay ikizler burcunda. Ama 10:54’e kadar. Bu saat sonrasında boşlukta olacak Ay etkisiyle, yeni ve önemli işlere girişmemeli, eldeki işleri tamamlamaya bakmalıyız. Sabah saatlerinde Ay-Merkür altmışlığı, iletişimlerde şans verecek bize, iyi hissedeceğiz. Bugün ayrıca Venüs burç değiştiriyor. Bir süredir başaktaydı, şimdi terazi burcuna geçiyor. Yani yüceldiği yere. O yüzden güçlü şekilde gösterecek etkilerini. Mis gibi bir Venüs terazi seyri yaşayacağız. Empatiyi, uyumu, hoşgörüyü artıracak Venüs. Bugün ayrıca Venüs-Mars arasında üçgen yani çok olumlu bir görünüm var. Özellikle kadın-erkek ilişkilerinde şanslı etkiler getireceğini söyleyebilirim.

8 Ağustos 2018 Çarşamba

Ay, 07:01 itibariyle yengeç burcuna geçiyor. Duygu yoğunluğu yüksek bir gün diyebilirim Çarşamba için. Çünkü Venüs-Şiron karşıt açısı ilişkilerde kırgınlıkların yaşanabileceğini gösteriyor. Ayrıca Ay, hem Şiron, hem Satürn, hem Venüs ile uyumsuz açılar yapıyor gün boyunca. İletişimlere dikkat diyorum. Kırmak, kırılmak olası. Önemli işleriniz için de kullanmanızı önermem. Bugünü durgun ve dingin geçirin mümkün olduğunca.

9 Ağustos 2018 Perşembe

Ay gün boyu yengeç burcunda, sabah saatlerinde hem Jüpiter, hem Neptün ile üçgen, yani son derece olumlu açılar yapıyor. Sevgi, saygı, empati, yardımlaşma enerjileri yükseliyor. Ayrıca Jüpiter desteği ile eğitimden ticarete, birçok girişimimizi destekleyecek bir şans faktörü devrede. Değerlendirebileceğiniz bir zaman dilimi sevgili okuyucularım.

Bugün Merkür Güneş kavuşumu aslan burcunda kesinleşiyor ayrıca. Merkür retroda olduğundan, geçmişe dair bir şeylerin konu olması mümkün. Ama yaratıcılık açısından işimize de yarayacak tabii.

Öğle civarı Ay, Pluto ile karşıt açı yapıyor. Otorite ve güç sahibi kişilerden, terslikler, kabalıklar görmek olası. Ayrıca Venüs- Satürn ile kare yaptığından, konum sahibi kişilerle işlerin çok da yolunda gitmeyeceğini, iletişimin zorlu akacağını söyleyebilirim. Kadın yöneticilere karşı uyarayım özellikle. Özetle, günün ikinci yarısını çok sevemedim, dikkatli olunuz efendim.

10 Ağustos 2018 Cuma

Ay 07:18 itibariyle aslan burcuna geçiyor ve bu geçişi yapar yapmaz Mars ile karşıt konuma geliyor. Bu da güç gösterisi demektir, haklı çıkmaya, sözünü geçirmeye çalışmak demektir. Egodan kaynaklı çıkışlar, agresyonlar olası, kimselere uymayın lütfen. Çünkü sabah saatlerinde Ay’ın, Uranüs ile de uyumsuz açısı var. Sürpriz tatsızlıklar olası. Neyse ki günün ilerleyen saatlerinden, öğleden itibaren Ay-Venüs altmışlığı iletişimleri güzelleştirecek. Günün ikinci yarısı rahat akıyor.

11 Ağustos 2018 Cumartesi

Ay aslan burcunda. Bugün büyük gün ! Güneş tutulması gerçekleşiyor !

Merkür ile Jüpiter uyumsuz açıdalar. Maalesef bu da iletişimde, girişimlerde abartıya meyilli olmamıza, risk almamıza, problemlere yol açıyor. Sabah saatlerinde Ay da Merkür ile kavuşum yaparak bu kare açının etkisini güçlendiriyor. Ayrıca tutamayacağımız sözler vermeyelim derim, tam böyle bir moddayız çünkü.

12 Ağustos 2018 Pazar

06:59 itibariyle Ay, başak burcunda, sabah saatlerinde hem Satürn, hem Uranüs ile üçgen yani uyumlu açı yapıyor. Bu da keyifli değişiklikler, rutin dışına çıkacağımız programlar yapabileceğimiz bir günde olduğumuzu söylüyor. Temizlik, tadilat, düzenleme, yer değiştirme, vb için de uygun bir gün ayrıca.

 

Bu arada Merkür retrosundayız ve 19 Ağustos’a kadar sürecek. Hepimiz türlü türlü konular üzerinden etkiler alıyoruz.

Merkür retrosu yazımı buradan okuyabilirsiniz. Yazı içerisinde bu retronun hem genel, hem burçlara etkileri yer alıyor her gök gündeminde olduğu gibi 🙂

Her haftanın başında, her bir günün detaylı analizini yaptığım haftalık yazılarımı paylaşıyorum efendim, takip edebilirsiniz.

Ayrıca doğum haritası analiz talepleriniz, yıllık ya da aylık astrolojik danışmanlık istekleriniz için anlatburcak@gmail.com‘a mail atabilir, bilgi alabilirsiniz. Önemli olan doğum haritamızın nasıl etkiler aldığıdır, biliyorsunuz. Haritamız doğrultusunda olay ve durumlar çıkar yaşam yolunda karşımıza.

Şimdi yaptığım doğum haritası analiz çalışmaları ile ilgili, tercih edebileceğiniz seçenekler ve içerikleri konusunda bilgilendirme yapmış olayım.

Analiz teslim konusunu da yanıtlayayım sizler için.

 

Doğum Haritası Analizi Nedir ? yazımı okuyarak, konuyla ilgili daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bu arada @anlatburcak instagram hesabını takip ederek, yazılardan haberdar olmanız da mümkün.

İyi bir hafta olsun 🙂 Sağlık, bereket, huzur diliyorum herkese 🙂

Sevgiler,

Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!