5 Şubat 2019 Kova Burcunda Yeniay ve Etkileri

5 Şubat 2019 Kova Burcunda Yeniay ve Etkileri

5 Şubat 2019 Salı günü, 00:05’te kova burcunun 15 derecesinde bir yeniay meydana geliyor sevgili okuyucularım.

Yeniay ne demekti ?

Yeni gündemler, yeni gelişmeler, başlangıçlar, girişimler !

Yeniay zamanı yaşamımızda, yeni fikirler çıkar ortaya, yeni planlar oluşur.

Kendimizi yeni şeylere niyet ederken buluruz, yeni adımlarımız olur.

Yeniayda Güneş ve Ay bir araya gelir, yani kavuşum açısında olurlar.

Yeniayda başlattığımız şeylerin en net sonuçlarını dolunay zamanında görürüz.

Her zaman söylediğim gibi, yeniay ekme, dolunay ise biçme zamanıdır.

Yeniay, doğum haritanızda hangi evinizde gerçekleşiyorsa, o evin temalarında başlangıçlar yapmak için destekleyici bir dönemdir (yeniay ve takip eden ortalama 1 haftalık dönem).

Bu arada önemli bir bilgi vereyim.

Yeniayda yeni şeyler başlatıyoruz ya, işte bunun için direct yeniay gününü değil de, en azından bir gün sonrasını seçmeliyiz.

Çünkü Güneş ve Ay, birbirinden en az 12 derece uzaklaşsın, Ay biraz büyüsün, görünür olsun isteriz.

Ay büyüyen fazda iken başlatılan işler, büyür, bereketlenir, çoğalır.

Dolayısıyla yeniaydan sonraki günler, yeniay haftası çok güzeldir girişim ve başlangıçlar için.

Yeniayın haritasına bakalım şimdi. Yani yeniay sırasında, gökyüzü ne durumda, gezegen konumlarını ele alalım :

Yeniayda Güneş ve Ay bir araya, aynı dereceye gelir.

Bu yeniayda Güneş ve Ay’a bir de Merkür eşlik ediyor.

Merküryen bir yeniay diyebiliriz esasen. Merkür’ün temsil ettiği konularda yeniliklere açık olacağımız, yapacağımız girişimler için destekleneceğimiz bir yeniay bu.

Hem de oldukça güçlü ve şanslı etkiler alabiliriz. Çünkü yeniaya şansın, bolluğun, bereketin gezegeni Jüpiter uyumlu açı yapıyor. Altmışlık bir açı var Jüpiter ile Güneş-Ay kavuşumu arasında.

Merkür iletişim, bilgi paylaşımı, eğitim, danışmanlık, satış, pazarlama, reklam, tanıtım, sosyal medya gibi alanları kapsar. Bu yöndeki faaliyetler Jüpiter desteğiyle artabilir, büyüyebilir, çoğalabilir kova yeniayında.

Yine kova sebebiyle Merküryen konularda yeni fırsatlarla karşılaşabilir, yeni gruplara girebiliriz. Bir ekibin parçası olabilir, takım çalışmalarına katılabiliriz. Yeni işler, projeler, yeni sosyal çevreler olası.

Aynı olasılığı destekleyen bir başka görünüm de şu ki, yeniay haritasında terazi burcu yükseliyor.

Demek ki insan ilişkilerimiz, çevremiz, sosyal ağımız vurgu kazanıyor. Yeni insanlar tanımak, yeni iş veya sosyal bağlantılar oluşturmak, anlaşmalar, sözleşmeler yapmak bu yeniay ile mümkün.

Mevcut ilişkilere yenilikler de getirebiliriz.

Kova yeniayı olduğundan, söz konusu yenilikler özgürlük temalı olacaktır, sıradanın dışına çıkaracaktır bizi.

Yeniayın yöneticisi Uranüs, koç burcunda. Koç da girişim demektir, kendini ortaya koymaktır, gücünü göstermektir. Uranüs etkisiyle, bizden beklenmeyen sürprizli yenilikler çıkabilir ortaya. Şaşırtan biz olabiliriz 🙂

Yeniayın burçlar için etkilerine geçeceğiz şimdi. Öncesinde bir hatırlatma !

@anlatburcak instagram hesabım burada ! Takip ederek güncel gelişmelerden ve günlük tüyolardan haberdar olabilirsiniz.

Ayrıca 2019 için Bireysel Doğum Haritası Analizi yaptırmak, 2019’un size özel etkilerini öğrenmek için, astrolojik danışmanlık hizmeti alabilir, bunun için bana anlatburcak@gmail.com üzerinden ulaşabilirsiniz efendim. Yeni yılda aşk görünüyor mu ? parasal durumlar nasıl olacak ? eğitim ? sağlık ? seyahatler ? ve daha birçok konuda, 2019 olasılıklarınızı öğrenebilirsiniz danışmanlık alarak. Çünkü burç yorumları çok geneldir, aslolan kişinin haritasıdır.

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sinastri (İlişki – Uyum Analizi) yaptırabilirsiniz ayrıca.

Sinastriyi anlattığım yazımın linkini de bırakıyorum sizin için buraya : İlişki – Uyum Analizi (Sinastri)

Şimdi, yeniayın burçlar için nasıl etkiler getirdiğine bakalım  birlikte :

(Yükselen burcunuza öncelik veriniz, öngörülerde yükselen kullanılır efendim.)

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 11.evinizde meydana gelen kova yeniayı, yeni arkadaş çevreleri, yeni gruplar  getirebilir size. Ayrıca 11.ev hedeflerimiz, amaçlarımız, niyetlerimiz, dileklerimizdir. Gerçekleştirmek istediğiniz şeylerle ilgili yeni planlar yapabilir, kendinize yeni hedefler koyabilir, harekete geçebilirsiniz. Sosyal sorumluluk adına yeni bir şeylere başlamanız da olası. Vakıflar, dernekler, gönüllü çalışmalar da bu evin kapsamındadır çünkü. Çok olumlu, çok tazeleyici bir yeniay sizin için 🙂

Boğalar ve Yükselen Boğalar : 10.evinizde bir yeniay gerçekleşiyor. İş, kariyer, terfiler, görevler gibi temaları, hayatta bulunduğunuz nokta, her tür sıfatınız (eş olmak, anne-baba olmak da dahil), sıfatlarınızın getirdiği sorumlulukları kapsar bu ev. Buralardan yana yeni konular, başlangıçlar geliyor. Ayrıca aile büyükleri 10.ev kapsamındadır, onlara dair yeni gündemleriniz de olabilir yeniay etkisiyle.

İkizler ve Yükselen İkizler : 9.evinizde bir yeniay meydana geliyor. Eğitim hayatınızda, akademik alanlarda, yurt dışı bağlantılı konularda çok güzel yeni gündemler, gelişmeler olası. Ayrıca bir taşınma söz konusu olabilir sizin için. Uluslararası konular, uzak yerlere seyahatler, ticaret, danışmanlık, yayıncılık, sosyal medya, reklam, tanıtım, hukuksal meseleler de bu evin kapsamındadır. Bu alanlarda yenilikler görünüyor efendim. Harika etkiler alıyorsunuz, değerlendirin mutlaka 🙂

Yengeç ve Yükselen Yengeç : 8.evinizde bir yeniay gerçekleşiyor, dolayısıyla 8.evin konuları doğrultusunda yenilikler dahil oluyor yaşamınıza. Nedir onlar ? Ortaklaşa paralar, eşin geliri, borçlar, krediler, yatırımlar, miras, nafaka, prim, sigorta gibi temalar, ayrıca sağlık konuları, ameliyatlar bu evdedir. Bu alanlarda problemleriniz varsa, yeniayın etkisi ve olumlu gezegen açıları sebebiyle, çözüme ulaşabilirsiniz !

Aslan ve Yükselen Aslan : 7.evinizde güzel, şanslı bir yeniay meydana geliyor. İlişkileri, partneri, eşi, evliliği simgeler bu ev. Yaşamınıza yeni bir partner dahil olabilir bu yeniay etkisiyle. Hali hazırda bir ilişkisi olan okuyucularım ise, ilişkilerinde yeni kararlar alabilirler ya da partnerlerinin yaşamında olumlu bir yenilik meydana gelebilir. İş ortakları, anlaşmalar, sözleşmeler de bu evin kapsamındadır. Buralardan yana yüzünüzü güldürecek bir şeyler de mümkün 🙂

Başak ve Yükselen Başak : Yeniay 6.evinizde gerçekleşiyor. İş, çalışma hayatı, günlük görevler ve sorumlulukları sembolize eder bu ev. Dolayısıyla bu alanda meydana gelen bir yeniay, yeni bir iş ya da mevcut işinizde yeni görevler getirebilir size. Seveceğiniz ve iyi anlaşacağınız yeni iş arkadaşları da olası 🙂 Günlük rutinlerimiz de 6.ev kapsamındadır. Dolayısıyla düzenli olarak yapacağınız keyifli yenilikler dahil olabilir yaşamınıza. Ayrıca sağlıklı beslenmek, fit olmak, spor yapmak gibi temalara ilginizin artacağı bir yeniay bu. Çünkü 6.evde bu temalar da vardır. Vallahi güzel ! Detoks, spor, diyet, vb için, yenilenmek, günlük hayata çeki düzen vermek için kullanın bu yeniayı 🙂

Terazi ve Yükselen Terazi : 5.evinizde gerçekleşecek kova yeniayı, yeni bir aşk, yeni bir hobi ya da çocuklarınıza dair yeni gündemler getirebilir size. Çünkü aşk, hobiler, sanatsal aktiviteler, çocuklar 5.ev kapsamındadır. Ayrıca altın, döviz, vb yeni yatırım planlarınız olabilir, bu yönde isteklerinizi artırabilir yeniay. Enerjinizi yükseltecek, yaşam coşkunuzu artıracak yeni güzel sebepler geliyor size 🙂 !

Akrep ve Yükselen Akrep : 4.evinizde gerçekleşen kova yeniayı, ev, yuva, aile bireylerine dair konularda olumlu yenilikler getirebilir size, anlaşmazlıklar, küslükler varsa geride kalabilir. Eviniz için tadilat, eşya yenilemek, bakım, onarım, vb türden güzel yenilikler de yapabilirsiniz. Aile bireylerinize dair şanslı yeni başlangıçlar da olası 🙂

Yay ve Yükselen Yay : 3.evinizde bir yeniay meydana geliyor. 3.ev iletişimi, bilgi paylaşımlarını, eğitimleri, kursları, danışmanlık hizmetlerini, satış, pazarlama, tanıtım faaliyetlerini, ayrıca kardeşler, akrabalar, komşular gibi yakın çevre bağlarımızı simgeler. Buralardan yana yeni güzel gündemler var size 🙂 İletişim ve haberleşme trafiğiniz artıyor. Jüpiter’in desteği ile ulaşmak istediğiniz kişilerle yazışabilir, görüşebilirsiniz, değerlendirin bence 🙂

Oğlak ve Yükselen Oğlak : Bu olumlu yeniay, 2.evinizde yani para evinizde gerçekleşiyor. Yeni kazançlar, gelir akışınızı artıracak yeni iş fikirleri, iş planları kuvvetle muhtemel 🙂 Yatırım yapmak, mülk edinmek, ev almak gibi konular da bu evin kapsamındadır. Bu yönde bir girişiminiz varsa, Jüpiter destekli bu güzel yeniaydan yararlanabilirsiniz.

Kova ve Yükselen Kova : Yeniay sizde gerçekleşiyor. Hem de şanslı etkiler, güzel açılar devrede. Sizin zamanınız bu ! Bir süredir planladığınız, hazırlığında olduğunuz şeyleri hayata geçirebileceğiniz zamanlardasınız. Atılın, başlatın, girişimleriniz olsun, yeniliklere açık olun. Desteklendiğiniz bir süreçteyken, rüzgar istediğiniz yönde esiyorken, geride durmayın derim, sahne sizin 🙂

Balık ve Yükselen Balık : 12.evinizde bir yeniay meydana geliyor. Yeniay ve takip eden 10-15 günlük süreçte, ruhsal anlamda bir inzivaya ihtiyaç duyduğunuzu hissederseniz eğer, bunun yeniay etkisi olduğunu, tüm hissettiklerinizin çok normal olduğunu bilin lütfen. Bazen durmak, durup güç toplamak iyidir. Her an her şeye koşturmak, her an bir şeyler başarmak zorunda değiliz. Kendinize bir müddet izin verin, ruhunuzu, zihninizi dinlendirin sevgili balıklar.

Ruhsal şifa adına çok olumlu etkiler alıyorsunuz bu arada. Geçmişin yüklerinden kurtulmak, size negatif duygulardan başka bir şey getirmeyen, işinize yaramayan olumsuz düşüncelerden özgürleşmek, yeni bakış açılarına geçmek için gökyüzü destekliyor sizi. Ayrıca düşünün, planlayın, tasarlayın bu dönem. Mart ayında gerçekleşecek yeniayda hayata geçireceksiniz bunları. İşte o zaman sizin zamanınız gelmiş olacak.

Yeniayın desteği bizlerle olsun, hayırlar getirsin hepimize !

Herkese yeni güzel, taze başlangıçlar diliyorum !

Ayrıca gökyüzündeki güncel gelişmelerin linklerini bırakıyorum sizler için :

Jüpiter Yay Burcuna Geçiyor 8 Kasım 2018-2 Aralık 2019 Burçlara Etkileri

6 Ocak 2019 Oğlak Burcunda Güneş Tutulması ve Etkileri

21 Ocak 2019 Aslan Burcunda Ay Tutulması ve Etkileri

Görüşmek üzere,

Sevgiler !

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!