5 Nisan 2019 Koç Burcunda Yeniay ve Etkileri

5 Nisan 2019 Koç Burcunda Yeniay ve Etkileri

5 Nisan 2019 Cuma günü, Türkiye saati ile 11:50’de koç burcunun 15 derecesinde bir yeniay meydana geliyor sevgili okuyucularım.

Yeniay, Güneş ve Ay kavuşumudur, Güneş ve Ay’ın bir araya gelmesidir. Yeni başlangıçları sembolize eder. Yenilikler getirir.

Bu yeniayın, Alpheratz sabit yıldızı ile kavuştuğunu görüyoruz.

Birçok sabit yıldız var bu arada, burçların farklı farklı derecelerinde, farklı karakter ve etkilerde çok sayıda sabit yıldız mevcut.

Alpheratz ise, harekete geçmek, ilerlemek, hızlanmak gibi temaları sembolize ediyor. Bir şeyleri artık gerçekleştirmek isteyeceğiz bu yeniay etkisiyle.

Ancak diğer yandan Satürn’ün yeniaya kare açı yaptığını görüyoruz.

Satürn kareleri, engellenmeler, gecikmeler getirir. Bir şeyler baskı kurar üzerinizde ve özgürlüğünüzün bir şekilde kısıtlandığını hissedersiniz. Yapmanız gereken şeyler çıkarır Satürn, ‘o şey için, önce bunları halletmen gerekiyor’ der. Yani görev ve sorumluluklarımız çalıştıracak bizi, yoracak biraz.

Bakalım yeniay sırasında, diğer gezegenler nerede, nelere işaret ediyorlar ?

Yeniay haritasında, yengeç burcu yükseliyor. Güneş ve Ay kavuşumu, yani yeniay haritanın 10.evinde.

Demek ki kariyerimiz, işimiz, sıfatlarımız için yeni şeyler başlatmak istiyoruz.

Şans gezegeni Jüpiter, 6.evde ve iş konularında destekliyor bizi.

Satürn ise 7.evden kare yapıyor. Olasılıkları üretelim birlikte !

7.ev eştir, sevgilidir, aynı zamanda iş ortaklarını simgeler. Ortaklı bir ticari faaliyetiniz varsa, yeni şeyler başlatmak isteyeceksiniz, ama ortağınız aynı düşünce ve istekte olmayacak belki, onu ikna etmeniz gerekecek.

Kariyerinizde güzel fırsatlar doğacak, ama partneriniz durumu desteklemeyecek belki, uzlaşmanız gerekecek…ya da şehir değiştirmenizi gerektiren bir fırsat olacak, ama ilişkiniz sebebiyle gitmeyeceksiniz..gibi gibi bir şeyler.

Yani bir başlangıç var, ama ona engel oluşturabilecek ve aşmamız gereken, efor isteyen bir şeyler de var. Özeti bu yeniayın.

Güzel olan şey ise, Satürn karesinin çok kuvvetli olmaması. 5 derece bir fark çünkü yeniay ile.

Yani engel diyebileceğimiz durumları halledersek, sorumluluk alırsak, üzerimize düşeni yaparsak şayet, Alpheratz başarı vaad ediyor 🙂 ! Bir süredir büyümesini, şekle girmesini beklediğimiz işlerde, yeni gelişmeler doğuyor.

Zaten koç yeniayı bu 🙂 Koç öncüdür, başlatıcıdır. Zodyağın ilk burcudur, doğanın uyanışıdır.

İşte biz de uyanıyoruz ve kendimiz için, hayatımız için bir şeyler yapıyoruz.

Başlıyoruz, başlatıyoruz, e tabii koç olduğuna göre işin içinde, risk de alıyoruz.

Mevcut yaşam çerçevemizi yenilemek adına nefis bir yeniay !

Bu arada her daim işinize yarayacak bir bilgiyi de ekleyeyim :

Yeni başlatacağımız şeyler için, yeniay günü yerine, yeniayın en az 1 gün sonrasını ve devamındaki günleri kullanmak iyidir.

Çünkü Güneş ve Ay, birbirinden en az 12 derece uzaklaşsın, Ay biraz büyüsün, görünür olsun isteriz.

Ay büyüyen fazda iken başlatılan işler, büyür, bereketlenir, çoğalır.

Dolayısıyla yeniaydan sonraki günler, yeniay haftası çok güzeldir girişim ve başlangıçlar için !

Şimdi, yeniayın burçlar için nasıl etkiler getirdiğine bakalım  birlikte :

(Yükselen burcunuza öncelik veriniz, öngörülerde yükselen kullanılır efendim.)

Koçlar ve Yükselen Koçlar : Yeniay sizde gerçekleşiyor. Yeni bir döngü başlıyor sizin için. Bir süredir planladığınız, hazırlığında olduğunuz şeyleri, artık hayata geçirebilir, uygulamaya dökebilirsiniz.

Geri durma, bekleme zamanı bitti. Merkür retrosu da geride kaldı. Şimdi artık başlatın, girişimleriniz olsun, yeniliklere açık olun. Desteklendiğiniz bir süreçtesiniz, en güzel şekilde kullanın lütfen. Satürn biraz yoracak ama, emin olun bu yeniayda başlattığınız şeyler çok güzel büyüyecek, çok iyi gelecek size. Jüpiter’den de üçgen açı alıyorsunuz çünkü. Hadi bakalım, sahne sizin 🙂 !

Boğalar ve Yükselen Boğalar : 12.evinizde bir yeniay meydana geliyor. Ruhsal şifa adına olumlu etkiler alıyorsunuz. Satürn sizi zorlayarak, halletmeniz gereken şeyleri net olarak görmenizi sağlıyor. Geçmişin yüklerinden kurtulmak, size negatif duygulardan başka bir şey getirmeyen, işinize yaramayan olumsuz düşüncelerden özgürleşmek, yeni bakış açılarına geçmek için gökyüzü destekliyor sizi.

Bu değil ama, Mayıs yeniayı sizin zamanınız olacak. Bu yeniayda planlayın, tasarlayın, sonra gerçekleştireceksiniz o şeyleri Mayıs’ta 🙂

İkizler ve Yükselen İkizler : 11.evinizde bir yeniay meydana geliyor. 11.ev hedeflerimiz, amaçlarımız, niyetlerimiz, dileklerimizdir.  Bir süredir niyetinde olduğunuz, gerçekleştirmek istediğiniz şeylerle ilgili adımlar atacak, harekete geçeceksiniz.

Satürn, parasal alanda biraz  zorluyor sizi. Ama istekleriniz için gereken bütçeyi oluşturmanın alternatif yollarını düşünürseniz, çözüm bulacak ve hedeflerinizde ilerleyebileceksiniz.

Bu arada 11.ev etkisiyle, sosyal sorumluluk adına yeni bir şeylere başlamanız da olası. Vakıflar, dernekler, gönüllü çalışmalar da bu evin kapsamındadır çünkü. Olumlu, gayet gayet tazeleyici bir yeniay sizin için 🙂 Arkadaş destekleri görünüyor.

Yengeç ve Yükselen Yengeç : 10.evinizde bir yeniay gerçekleşiyor. İş ve kariyer alanında başlangıçlar, yeni görevler, yeni sıfatlar, terfiler olası. Ancak partnerinizden gereken desteği göremeyebilirsiniz, evliyseniz iş ve yuvanız aranızda dengeyi kurmakta zorlanabilirsiniz.  Diğer yandan aile büyükleri ile ilgili sorumluluk almanız gerekebilir. Partnerinizle uyumsuzluk buradan da doğabilir, onu ikna etmeniz gerekebilir. Satürn’ün başrolde olduğu bir yeniay bu. Güzel yenilikler vaad ediyor, ama engelleri aşmak için çabalarsak !

Aslan ve Yükselen Aslan : 9.evinizde bir yeniay meydana geliyor. Eğitim hayatınızda, akademik alanda, yurt dışı bağlantılı konularda çok güzel yeni gündemler, gelişmeler olası. Bir süredir aklınızda olan şeyler üzerinden gelebilir bu yenilikler. Ayrıca bir taşınma niyetiniz varsa, bu gerçekleşebilir. Uluslararası konular, uzak yerlere seyahatler, ticaret, danışmanlık, yayıncılık, sosyal medya, reklam, tanıtım, hukuksal meseleler de bu evin kapsamındadır. Bu alanlarda yenilikler görünüyor efendim. Güzel şeyler olacak, evet, ama Satürn emeğinizi ve çabanızı görmek istiyor. Sorumluluklarınızdan kaçmaz, gerekenleri yaparsanız, yeniay başarı vaad ediyor !

Başak ve Yükselen Başak : 8.evinizde bir yeniay gerçekleşiyor, dolayısıyla 8.evin konuları doğrultusunda yenilikler dahil oluyor yaşamınıza. Nedir onlar ? Ortaklaşa paralar, eşin geliri, borçlar, krediler, yatırımlar, miras, nafaka, prim, sigorta gibi temalar, ayrıca sağlık konuları, ameliyatlar bu evdedir. Geçmişten bugüne halledilememiş konularınız varsa bu saydığım temalarda, yeniayın etkisiyle çözüme ulaşabilirsiniz. Ancak Satürn devrede olduğundan, biraz çaba gerekecek.

Terazi ve Yükselen Terazi : 7.evinizde bir yeniay meydana geliyor. İlişkileri, partneri, eşi, evliliği simgeler bu ev. Yaşamınıza yeni bir partner dahil olabilir bu yeniay etkisiyle, ama Satürn devrede olduğundan, aile büyükleriniz bu kişiyi onaylamayabilir. Mevcut ilişkinizde, evlilik yönünde adım atabilirsiniz, aile büyüklerinizin desteği olmayabilir. Yani çaba isteyen, sorumluluk almamızı isteyen bir yeniay bu.

Ayrıca iş ortakları, ortaklaşa işler de bu evdedir. Yeni niyet girişimlerinizde, ortağınızla fikir ayrılıkları, uzlaşamama gibi durumlar olası.

Akrep ve Yükselen Akrep : Yeniay 6.evinizde gerçekleşiyor. İş, çalışma hayatı, günlük görevler ve sorumlulukları sembolize eder bu ev. Dolayısıyla bu alanda meydana gelen bir yeniay, yapılacak yeni işler getirecektir size. Mevcut işinizde yoğunluğunuz artıyor.

İş arayışında olan okuyucularım için ise, yeni bir iş fırsatının muhtemel olduğunu söyleyeyim (Şayet haritanızda engelleyen gezegen konumlarınız yoksa.) Satürn, 3.evden kare açı yaptığı için, biraz uzak bir iş olabilir, yer değişikliği gerektirebilir.

Bu arada sağlıklı beslenmek, fit olmak, spor yapmak gibi temalar da bu evdedir. Diyet, detoks, vb bir şeylere başlayabilirsiniz yeniay etkisiyle 🙂 

Yay ve Yükselen Yay : 5.evinizde gerçekleşecek koç yeniayı, bir aşk, bir hobi ya da çocuklarınıza dair yeni gündemler getirebilir size. Çünkü aşk, hobiler, sanatsal aktiviteler, çocuklar 5.ev kapsamındadır. Ama Satürn, başlayacak olan yeniliğin biraz çaba gerektireceğini gösteriyor. Gerekenleri yapmanız halinde, oldukça güzel ve destekleyici bir yeniay.

Bu arada spekülatif yatırımlardan, borsadan, altın, döviz, vb alımlardan bu süreçte uzak durmanızı öneririm.

Oğlak ve Yükselen Oğlak : 4.evinizde gerçekleşen koç yeniayı, ev, yuva, aile bireylerine dair sürümcemede kalmış konularda olumlu yenilikler, çözümler, yeni başlangıçlar getirebilir size. Ama Satürn bu şeyleri yaparken, yoracak sizi biraz.

Evinizde bir şey bozulabilir, bozulmuş bir şeyin yerine yenisini alabilirsiniz, tamirat gerektiren işler çıkabilir. Bir yenilenme söz konusu. Aile bireylerinizle ilgili sorumluluk almanız gerekiyor ayrıca. 

Kova ve Yükselen Kova : 3.evinizde bir yeniay meydana geliyor. 3.ev iletişimi, bilgi paylaşımlarını, eğitimleri, kursları, danışmanlık hizmetlerini, satış, pazarlama, tanıtım faaliyetlerini, ayrıca kardeşler, akrabalar, komşular gibi yakın çevre bağlarımızı simgeler. Buralardan yana yeni gelişmeler, başlangıçlar var size 🙂 İletişim ve haberleşme trafiğiniz artıyor. Güzel şeyler başlatacaksınız, ama Satürn efor sarf etmenizi, emek vermenizi istiyor. Süreç yorucu olacak, ama sonuç memnun edecek 🙂

Balık ve Yükselen Balık : Bu yeniay, 2.evinizde yani para alanınızda gerçekleşiyor. Yeni kazançlar, gelir akışınızı artıracak yeni iş fikirleri, iş planları, ayrıca yatırımlar kuvvetle muhtemel 🙂 Ama Satürn ‘sabırlı ol’ diyor. Bazı şeyler ‘zamanla büyüyecek, zaman içinde artacak’ diyor. Bu şeylerin meyvesini alacaksınız, merak etmeyin. Güzel şeyler olacak, sadece biraz sabır. Lütfen  motivasyonunuzu yüksek tutun !


Eveeet sevgili okuyucularım, yeniayın etkileri böyle !

@anlatburcak instagram hesabım burada ! Takip ederek güncel gelişmelerden ve günlük tüyolardan haberdar olabilirsiniz.

Herhangi bir konu için Bireysel Doğum Haritası Analizi yaptırmak ya da 2019’un size özel etkilerini öğrenmek adına, astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirsiniz (İletişim: anlatburcak@gmail.com).

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sinastri (İlişki – Uyum Analizi) yaptırabilirsiniz ayrıca.

Sinastriyi anlattığım yazımın linkini de bırakıyorum sizin için buraya : İlişki – Uyum Analizi (Sinastri)

Yeniayın desteği bizlerle olsun, güzel yenilikler getirsin hepimize !

Herkese güzel, taze başlangıçlar diliyorum !

Nisan 2019 Burç Yorumlarınız ise aşağıda :

Koç Burcu Nisan 2019, Boğa Burcu Nisan 2019, İkizler Burcu Nisan 2019, Yengeç Burcu Nisan 2019,

Aslan Burcu Nisan 2019, Başak Burcu Nisan 2019, Terazi Burcu Nisan 2019, Akrep Burcu Nisan 2019,

Yay Burcu Nisan 2019, Oğlak Burcu Nisan 2019, Kova Burcu Nisan 2019, Balık Burcu Nisan 2019

Ayrıca gökyüzündeki güncel gelişmelerin linklerini bırakıyorum sizler için :

25-31 Mart 2019 Astroloji Gündemi

Güneş Koç Burcunda 21 Mart – 20 Nisan 2019

Venüs Balık Burcunda 26 Mart -20 Nisan 2019

Mars Boğa Burcunda 14 Şubat – 31 Mart 2019

Uranüs 7 yıllık yeni yolculuğuna başladı. Bizler için de yepyeni 7 yıllık bir döngü bu. Doğum haritamızda Uranüs’ün geçmekte olduğu alanın konuları üzerinden radikal değişimler, büyük ve kalıcı dönüşümler yaşayacağız. Bu önemli transitin tüm detayları ve burçlara etkileri bu yazımda : Uranüs Boğa Burcunda 6 Mart 2019 – 26 Nisan 2026

Jüpiter Yay Burcuna Geçiyor 8 Kasım 2018-2 Aralık 2019 Burçlara Etkileri

2019 yorumlarınızı da ekleyeyim :

2019 Astroloji Gündemi burada. 2019 burç yorumlarınız da aşağıda :

Koç 2019, Boğa 2019, İkizler 2019, Yengeç 2019, Aslan 2019, Başak 2019, Terazi 2019 Akrep 2019, Yay 2019,

Oğlak 2019, Kova 2019, Balık 2019

Ayrıca dilerseniz, bir diğer websitem olan burcakkayis.com‘a da göz atabilirsiniz.

Görüşmek üzere,

Sevgiler !

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!