5 Mayıs 2019 Boğa Burcunda Yeniay ve Etkileri

5 Mayıs 2019 Boğa Burcunda Yeniay ve Etkileri

5 Mayıs 2019 Pazar günü, Türkiye saati ile 01:45’de boğa burcunun 14 derecesinde bir yeniay meydana geliyor sevgili okuyucularım.

Boğa berekettir, huzurdur, istikrardır.

Kazanmak, harcamak, yatırım yapmak boğa temalarındandır. Yaşam standartlarımızdır boğa. İhtiyaçlarımızı karşılayan kaynaklarımız boğa yönetimindedir.

Gelir akışımız, işimiz, işimizi büyütecek uygulamalardır.

Ayrıca boğa, duyuları, 5 duyuyu yönetir. Duyulardan keyif almak demektir. Yüksek bir estetik anlayışını sembolize eder. Güzel müzikler, güzel mekanlar, lezzetli yemekler, boğadan sorulur 🙂 Sefadır, refahtır, keyiftir, konfordur, hayatın tadını çıkarmaktır yani 🙂

Tüm bu saydığım temalar üzerinden yeniay etkileri yaşayacağız. Yani yeni başlangıçlar buralardan geliyor.

Boğa, sabit nitelikte bir burç olduğundan (Boğa, Aslan, Akrep, Kova sabit burçlardır), düzen kurmak, mevcut bir şeyi kalıcı ve sürdürülebilir hale getirmek, verim artırmak için çok güzel bir yeniay döngüsündeyiz 🙂

Bize daha fazla kazandıracak fikirler bulacağız, yapacağımız irili ufaklı her tür yeni uygulama başarımızı, gelirimizi, verimimizi artıracak.

Boğa, kazanç sağlayacak yeteneklerimizi, donanımlarımızı simgeler. Dolayısıyla bu yeniay ile, bir yeteneğimizi, becerimizi, meşgalemizi işe çevirebilir, ondan gelir elde edebiliriz. Gerçekten güzel, etkileri olumlu bir yeniay bu.

Boğada meydana geliyor madem, yeme-içme konularında da yenilikler yaşayacağız 🙂

Ev almak isteyenler ve bu yönde bir adımın hazırlığında olan okuyucularım için de, uygun bir yeniay olduğunu söyleyeyim. Ev, emlak, mülk temaları boğadadır çünkü 🙂

Şimdi her zaman olduğu gibi, yeniay sırasında gökyüzü ne durumda, gezegenler arasında nasıl açılar var, bakalım :

Yeniay haritasında, kova burcu yükseliyor. Bu da sabit bir burç. Demek ki başlayacak olan yenilikler, kalıcı olacak hayatımızda. Kova vurgusuyla, topluluklara hitap etmek, daha fazla insana ulaşmak için işimize yarayacak bu görünüm. Kalabakların önünde olacağız, fayda üreteceğiz, bilgi sunacağız ve karşılığını göreeceğiz.

Yeniay, Güneş ve Ay kavuşumudur, Güneş ve Ay’ın bir araya gelmesidir.

Bu kavuşuma, Neptün altmışlık, uyumlu, şanslı bir açı yapıyor. Hayalleri gerçkleştirmek için çok güzel bir destek. Yaratıcılığımız artacak, güzel fikirler bulacağız Neptün uyumu ile. Ayrıca beklenmedik yardımlar, destekler olası. Ne kadar sevildiğimizi göreceğiz 🙂 Başka ?

Satürn, yeniaya üçgen açı yapıyor. Bu da çok güzel ! İş ve para alanında güzel ve kalıcı olacak fırsatlar sunuyor gökyüzü. Hak ettiklerimizi, emeklerimizin karşılığını almaya başlıyoruz artık. Satürn de retroda olduğu için, hayat bize birikmiş ödemeleri yapıyor 🙂

Bu arada her daim işinize yarayacak bir bilgiyi de eklemiş olayım :

Yeni başlatacağımız şeyler için, yeniay günü yerine, yeniayın en az 1 gün sonrasını ve devamındaki günleri kullanmak iyidir.

Çünkü Güneş ve Ay, birbirinden en az 12 derece uzaklaşsın, Ay biraz büyüsün, görünür olsun isteriz.

Ay büyüyen fazda iken başlatılan işler, çok güzel büyür, bereketlenir, çoğalır 🙂

Dolayısıyla yeniaydan sonraki günler, yeniay haftası çok güzeldir girişim ve başlangıçlar için ! Aklınızda olsun 🙂

Şimdi, yeniayın burçlar için nasıl etkiler getirdiğine bakalım  birlikte :

(Yükselen burcunuza öncelik veriniz, öngörülerde yükselen kullanılır efendim.)

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 2.evinizde, parasal alanda güzel bir yeniay gerçekleşiyor. Yeni gelirler, yeni siparişler, yeni iş planları, yatırımlar, keyfi harcamalar, lüks tüketimler getiriyor size. İşinizde yol aldığınızı hissettirecek gelişmeler yaşayacağınız bir süreçtesiniz. Artık çerçevenizin büyüdüğünü göreceksiniz, yaşam standartlarınızdan daha memnun olacağınız zamanlar bekliyor sizi 🙂

Boğalar ve Yükselen Boğalar : Yeniay sizde gerçekleşiyor. E güzel de bir yeniay 🙂 Oldukça şanslısınız. Yeni bir döngü başlıyor sizin için. Bir süredir üzerinde düşündüğünüz, planladığınız, hazırlığında olduğunuz şeyleri, artık hayata geçirebilir, uygulamaya dökebilirsiniz. Özellikle Satürn desteği ile kalıcı şeylere adım atabilirsiniz. Hayatınızda önemli olacak yeni sayfalar açılabilir. Bu yeniayı en güzel şekilde kullanmanızı diliyorum.

İkizler ve Yükselen İkizler : 12.evinizde bir yeniay meydana geliyor. Açıları olumlu olduğu için, özellikle de Neptün’den destek alan bir yeniay olduğu için, ruhsal anlamda arınma, iyileşme, şifa adına destekleyici etkiler alıyorsunuz. Beklemediğiniz fırsatlara, sürprizli güzel gelişmelere açıksınız ayrıca. Çünkü 12.ev üstü örtülü alandır ve öngörülemez.

Yeni başlangıçlar için Haziran yeniayını beklemelisiniz. Bu yeniay sizin için planlama ve hazırlanma etkileri içeriyor.

Yengeç ve Yükselen Yengeç : 11.evinizde güzel bir yeniay meydana geliyor. 11.ev hedeflerimiz, amaçlarımız, niyetlerimiz, dileklerimizdir. Bir süredir niyetinde olduğunuz, gerçekleştirmek istediğiniz şeylerle ilgili adımlar atacak, harekete geçeceksiniz. Satürn’ün uyumlu açısı, kalıcı olacak ve fayda getirecek güzel gelişmelere işaret ediyor.

Bunun dışında 11.ev etkisiyle, sosyal sorumluluk adına yeni bir şeylere başlamanız da olası. Neptün’ün yeniaya uyumlu açısı, karşılık beklemeden verme isteğinizi, yardım ve destek arzunuzu, gönüllü çalışma isteğinizi artırıyor. Vakıflar, dernekler, gönüllü çalışmalar da bu evin kapsamındadır. Yeniay döngüsünde, hayatınızda kalıcı olacak, size her daim fayda sunacak yeni arkadaşlar ve dostlar da eklenebilir hayatınıza.

Aslan ve Yükselen Aslan : 10.evinizde bir yeniay gerçekleşiyor. Uyumlu açılar devrede. İş ve kariyer alanında yeni güzel başlangıçlar, görevler, yeni sıfatlar, terfiler olası. Yöneticilerinizle, iş arkadaşlarınızla iletişiminizi iyileştirecek, uyumunuzu artıracak gelişmeler görünüyor. Diğer yandan aile büyükleri ile ilgili sorunlar varsa, çözüm getirebilecek olumlu etkiler sunuyor yeniay.

Başak ve Yükselen Başak : 9.evinizde bir yeniay meydana geliyor. Eğitim hayatınızda, akademik alanda, yurt dışı bağlantılı konularda çok güzel yeni gündemler, sevindirici gelişmeler olası. Ayrıca bir taşınma niyetiniz varsa, bu gerçekleşebilir. Uluslararası konular, uzak yerlere seyahatler, ticaret, danışmanlık, yayıncılık, sosyal medya, reklam, tanıtım, hukuksal meseleler de bu evin kapsamındadır. Bu alanlarda yenilikler görünüyor. Olumlu açılar eşlik ediyor yeniaya. Yüzünüzü güldürecek bir şeyler illa ki olacaktır 🙂

Terazi ve Yükselen Terazi : 8.evinizde, Satürn ve Neptün destekli, güzel bir yeniay gerçekleşiyor. Dolayısıyla 8.evin konuları doğrultusunda olumlu gelişmeler yaşayacağınız bir döngüye giriyorsunuz. Yeniay ve takip eden günlerde, ortaklaşa paralar, eşin geliri, borçlar, krediler, yatırımlar, miras, nafaka, prim, sigorta gibi konular üzerinden şanslı etkiler var. Ayrıca sağlık konuları, ameliyatlar 8.evdedir. Sizin ya da bir yakınınızın bu tür bir konusu varsa, yeniay desteğiyle çözüme kavuşabilir. Hayrınıza olsun.

Akrep ve Yükselen Akrep : 7.evinizde, iyi açılar eşliğinde bir yeniay meydana geliyor. İlişkileri, partneri, eşi, evliliği simgeler bu ev. Yaşamınıza yeni bir partner dahil olabilir bu yeniay etkisiyle, mevcut ilişkinizde evlilik yönünde adım atabilirsiniz. Çünkü Satürn kalıcı, ciddi, ayağı yere basan şeyleri simgeler.
Ayrıca iş ortakları, ortaklaşa ticari faaliyetler de bu evdedir. İş yaşamınızda yanınıza bir yol arkadaşı alabilirsiniz, ortaklı işlere imza atabilirsiniz.

Yay ve Yükselen Yay : Bu güzel yeniay, 6.evinizde gerçekleşiyor. İş, çalışma ortamı, çalışma hayatı, günlük görevler ve sorumlulukları sembolize eder 6.ev. Dolayısıyla bu temalar üzerinden yenilikler getirecektir. Yeni bir iş arkadaşı, yeni görevler, yeni günlük akışlar olası. Satürn’ün ve Neptün’ün olumlu açısı devrede. Başlayacak şeyler, faydalı olacak, diyor gökyüzü. Bu arada evcil hayvanlar da 6.evdedir, o yönde bir adım da mümkün.

İş arayışında olan okuyucularım için ise, yeni bir iş fırsatının muhtemel olduğunu söyleyeyim (Şayet haritanızda engelleyen gezegen konumlarınız yoksa).

Bu arada sağlıklı beslenmek, fit olmak, yeni sağlıklı alışkanlıklar edinmek, spor yapmak gibi temalar da 6.evdedir. Diyet, detoks gibi bir şeylere başlayabilirsiniz yeniay etkisiyle 🙂

Oğlak ve Yükselen Oğlak : 5.evinizde gerçekleşecek boğa yeniayı, bir aşk getirebilir size. 5.ev aşk demektir. Sosyalleşin derim, bu etkiyi kullanmak istiyorsanız. Bir hobi, kurs ya da çocuklarınıza dair yeni gündemler de olası. Çünkü aşk, hobiler, sanatsal aktiviteler, çocuklar 5.ev kapsamındadır. Satürn ve Neptün uyumu ile, keyfinizi artıracak olumlu gelişmeler geliyor. Tatiller, seyahatler, konserler, etkinlikler mümkün 🙂

Kova ve Yükselen Kova : 4.evinizde gerçekleşen boğa yeniayı ile, evinizde, yaşam alanınızda bir yenilenme yaşanıyor. Bakım, tadilat, temizlik, dekorasyon değişiklikleri olası. Boğa güzel görünümler, estetik algı, konfor demektir, dolayısıyla evinizde güzel değişimler yapabilirsiniz 🙂 Ayrıca aile bireylerine dair sürümcemede kalmış konularda olumlu yenilikler, çözümler, yeni başlangıçlar mümkün, Satürn ve Neptün’ün de desteğiyle.

Balık ve Yükselen Balık : 3.evinizde iyicil etkilerde, güzel bir yeniay meydana geliyor. 3.ev iletişimi, bilgi paylaşımlarını, eğitimleri, kursları, danışmanlık hizmetlerini, satış, pazarlama, tanıtım faaliyetlerini, ayrıca kardeşler, akrabalar, komşular gibi yakın çevre bağlarımızı simgeler. Buralardan yana yeni gelişmeler, keyifli başlangıçlar var size 🙂 İletişim ve haberleşme trafiğiniz olumlu yönde artıyor. Güzel şeyler başlatacaksınız ve Satürn etkisiyle kalıcı olacak bu şeyler 🙂 İyi değerlendirin, olur mu 🙂


Eveeet tatlı okuyucularım, yeniayın etkileri böyle !

@anlatburcak instagram hesabım burada ! Takip ederek güncel gelişmelerden ve günlük tüyolardan haberdar olabilirsiniz.

Herhangi bir konu için Bireysel Doğum Haritası Analizi yaptırmak ya da 2019’un size özel etkilerini öğrenmek adına, astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirsiniz (İletişim: anlatburcak@gmail.com).

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sinastri (İlişki – Uyum Analizi) yaptırabilirsiniz ayrıca.

Sinastriyi anlattığım yazımın linkini de bırakıyorum sizin için buraya : İlişki – Uyum Analizi (Sinastri)

Yeniayın desteği bizlerle olsun. Güzel, taze başlangıçlar getirsin hepimize !

Bu arada aşağıda güncel gelişmelerin linkleri yer alıyor :

29 Nisan – 5 Mayıs 2019 Astroloji Gündemi

Güneş Boğa Burcunda 20 Nisan – 21 Mayıs 2019

Venüs Koç Burcunda 20 Nisan – 15 Mayıs 2019

Merkür Koç Burcunda 17 Nisan – 6 Mayıs 2019

Uranüs 7 yıllık yeni yolculuğuna başladı. Bizler için de yepyeni 7 yıllık bir döngü bu. Doğum haritamızda Uranüs’ün geçmekte olduğu alanın konuları üzerinden radikal değişimler, büyük ve kalıcı dönüşümler yaşayacağız. Bu önemli transitin tüm detayları ve burçlara etkileri bu yazımda : Uranüs Boğa Burcunda 6 Mart 2019 – 26 Nisan 2026

Jüpiter Yay Burcuna Geçiyor 8 Kasım 2018-2 Aralık 2019 Burçlara Etkileri

2019 yorumlarınızı da ekleyeyim :

2019 Astroloji Gündemi burada. 2019 burç yorumlarınız da aşağıda :

Koç 2019, Boğa 2019, İkizler 2019, Yengeç 2019, Aslan 2019, Başak 2019, Terazi 2019 Akrep 2019, Yay 2019,

Oğlak 2019, Kova 2019, Balık 2019

Sevgiler !

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!