5 Haziran 2020 Yay Burcunda Ay Tutulması

5 Haziran 2020 Yay Burcunda Ay Tutulması

5 Haziran Cuma günü, Türkiye saati ile 22:12’de, yay burcunun 15 derecesinde bir Ay tutulması gerçekleşiyor sevgili okuyucularım.

Ay tutulmaları, dolunaylar ile birlikte gerçekleşirler ve dolunaydan çok daha güçlü etkileri anlatırlar.

Ay tutulmaları ve dolunaylar ile tamamlanmak, neticelenmek, sonuca varmak, konuların şekillenmesi, belirsizliklerin ortadan kalkması, bir süre önce başlatılmış şeylerin görünür olması, sonuç vermesi gibi etkiler çıkar ortaya.

Diğer yandan duyguların, içimizde birikmiş öfkelerin, ruhsal yorgunlukların, bilinçaltı yüklerinin daha görünür olduğu, yüzeye çıktığı, psikolojik olarak gelgitler yaratan, enerjisi yüksek ve agresyonlu zamanlardır Ay tutulması döngüleri.

Özellikle bu tutulmada daha fazla dikkat ve kontrol gerekiyor. Çünkü zorlu açıları olan bir tutulma bu. Çok güzel etkilerin ortaya çıktığı uyumlu gezegen açıları da yaşıyoruz. Ama rüzgarın her zaman istediğimiz yönde esmesi mümkün değil.

Bazı zamanlar zorludur, konuların üzerine gitmeden sakince beklemek gerekir. Tartışmalardan, gergin enerjilerden korunmak gerekir. Kararları aceleye getirmemek gerekir. Bu tutulma biraz böyle.

Tutulma anının haritası :

Tutulma sırasında bir t-kare açı kalıbı oluşuyor gökyüzünde.

Bir tarafta Güneş-Venüs kavuşumu, bir tarafta Ay ve bu ikisine de kare açı yapan bir Mars-Neptün kavuşumu.

t-kareler gerginlikleri, kopuşları, bitmesi gereken konularda yaşanabilecek finalleri, aşılması gereken pürüzlü durumları anlatırlar.

Çatışma halidir t-kareler. Mücadeledir, uğraştır. Ay tutulmasında oluştuğu için ruhsal anlamda bizi zorlayabilecek bir tutulma döngüsündeyiz. Ay duygularımızla ve ruh halimizle ilişkili çünkü.

Mars başrolde olduğu için, öfke, şiddet, başkaldırılar ve kaotik enerjiler vurgulu. Tam da öyle, değil mi ? Dünyanın birçok yerinde ayaklanmalar, isyanlar yaşanıyor şu anda. Irkçılığa karşı tepkisini ortaya koyuyor insanlar.

Tüm bu açılar, görünümler doğrultusunda maddeler halinde uyarılarımı sıralayacağım. Önümüzdeki 15 günlük süreçte lütfen bunlara daha fazla dikkat edelim :

 

  • İletişimlerde zıtlaşmalardan uzak durun. Haklı olmak bazen işinize yaramaz. Uzaklaşın ve enerjinizi temiz tutun.
  • İkili ilişkilerde çözemediğiniz sorunları ele almak, uzlaşmak için destekleyici günler değil. Israrcı olmayın. Bir müddet sadece iyi olan şeylere odaklanın.
  • Büyük alışverişlerden, imzalı işlerden, anlaşmalardan uzak durun. Neptün’ün uyumsuz açısı, güvenilir olmayan kişilere işaret ediyor olabilir.
  • Denizlerden, sulardan gelebilecek tehlikelere dikkat etmek gerekiyor ayrıca. Açılmadan kıyıya yakın noktalarda kalın.
  • İlaçların son kullanma tarihlerine, ayrıca kimyasallara (temizlik malzemesi, kozmetik, vb) dikkat edin. Bilmediğiniz şeylerden karışım yapmayın. Bir araya gelen şeyler problem yaratabilir.

 

Şimdi de burçlar bazında bakalım Ay tutulmasının etkilerine.

Bu arada Instagram sayfama da beklerim sizi, takip etmek için tıklayabilirsiniz. Çok daha fazla şey paylaşıyorum Instagram sayfamda : astroloji.anlatburcak

 

Ayrıca size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.


(Yükselen burcunuza öncelik veriniz)

Koçlar ve Yükselen Koçlar :

Ay tutulması 9.evinizde gerçekleşiyor. Eğitim hayatınızdan tanıdığınız kişilerle iletişimlerde agresyonlu zamanlar yaşanabilir, buna dikkat etmelisiniz.

Uzaklarda yaşayan akrabalarınız ve dostlarınız ile ilgili gündemleriniz olabilir. Eğitim, seyahatler, uzun yolculuklar, yurt dışı bağlantılı işler, hukuksal konular 9.evin yönetiminde. Bu temalarda sonuçlanan durumlar olabilir.

Mars bu tutulmaya uyumsuz bir açıda. Acelecilik yapmayın, telaşa kapılmayın. Tutulma öncesi ve sonrası günlerde ağır ve temkinli hareket edin. Fevri çıkışlar yapmamaya, aceleci kararlar almamaya özen gösterin.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

8.evinizde gerçekleşecek bu Ay tutulması. Bir borç konusu gündeme gelebilir. Bir ödeme sorun yaratabilir. Bir alacağınızı tahsil etmekte zorlanabilirsiniz. Mars’ın kare açı yaptığı, agresyona müsait bir tutulma.

Parasal konularda sakin olun, bütçenize dikkat edin, borç oluşturmamaya çalışın. Harcamaları minimize etmek faydanıza olacaktır bugünlerde.


İkizler ve Yükselen İkizler : 

Ay tutulması 7.evinizde gerçekleşiyor. Yani evlilik, ilişkiler ve ortaklıklar alanında.
Anlaşma, sözleşme ve kontratlar, iş birlikleri de 7.evin konusu.

Partnerinizle, iş ortağınızla, iş birliği yaptığınız kişilerle bazı agresyonlu durumlar, fikir ayrılıkları, gerginlikler maydana gelebilir. Sonlanan sözleşmeler, iş birlikleri olabilir.

Tutulma öncesi ve sonrası günlerde, konuları biraz olsun akışına bırakmak, acele karar almamak, sonradan pişman olabileceğiniz fevri çıkışlar yapmamak faydanıza olabilir.
İletişimlerde bir tık geri çekilmek gereken, uzlaşmaya pek müsait olmayan bir tutulma atmosferi bu.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

Ay tutulması 6.evinizde gerçekleşiyor.

İş, sağlık ve hizmet demek bu alan. İşiniz, çalışma hayatınız, günlük düzeniniz, hizmet ettiğiniz ve hizmet aldığınız konular, astlarınız, çalışanlarınız, ayrıca evcil hayvanlarınız 6.evin konusu.
Bu temalarda gerginliklere müsait bir tutulma döngüsünde olacaksınız. Özellikle tutulma öncesi sonrası 1 haftalık dönem içinde etkiler daha belirgin. Üretin, verimliliğinize odaklanın bu süreçte. İş arkadaşlarınızla bribirinizi yanlış anlayabilirsiniz, ufak tefek durumların üzerinde durmayın.

Mars kareli bir tutulma. Günlük temponuz normalin üzerine çıkabilir. Koşturmalar artabilir. Bu durum da enerjinizi düşürebilir, hastalanabilirsiniz yorgunluk sebebiyle. Sağlığınıza, bağışıklığınıza daha fazla özenin.
Evcil hayvanınız varsa, o da sizi uğraştırabilir bugünlerde.


Aslan ve Yükselen Aslan :

Ay tutulması 5.evinizde gerçekleşiyor.

Çocuklarınız varsa, onlarla ilgili bekleyen konuların netleşebileceği bir tutulma döngüsü. Döngü derken, 1 hafta öncesi sonrası ile birlikte ortalama 15 günlük bir süreci kastediyorum.

Hobileriniz varsa, sanatla bağlantınız varsa, yeteneklerinizi sergilediğiniz platformlar varsa, buralarda gergin birkaç gün geçirebilirsiniz tutulma etkisiyle. Bir isteksizlik hali olabilir. İş yaptığınız kişilerle agresyona da dikkat edin.


Başak ve Yükselen Başak : 

4.evinizde gerçekleşecek Ay tutulması. Ev ve aile temaları üzerinden etki alacaksınız.

Aile içi anlaşmazlıklar yaşanabilir. Anlaşamadığınız konular kendini tekrar edebilir, her zamankinden daha büyük görünebilir gözünüze.

Yaşadığınız yer ile ilgili sorunlarınız varsa, onlar da öne çıkıyor. Yeni bir eve, yer değiştirmeye ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz. Her şey en doğru zamanda olur ve Mars karesi ile gerçekleşen bu tutulma pek doğru bir zaman değil. Aceleci kararlar almayın. Bulunduğunuz yerde huzurunuzu, keyfinizi artırmaya odaklanın. Şimdilik sakince beklemek gerekiyor.


Terazi ve Yükselen Terazi : 

Ay tutulması 3.evinizde meydana geliyor.

Yakın çevre iletişimlerinde gerginlikler olabilir. İletişimleri biraz azaltın derim bu ara.
Kardeşlerle, yakın akraba ve komşularla zaman zaman agresyonlu durumlar yaşanabilir. Bunu son 10-15 günlük süreçte yaşamış da olabilirsiniz. Çünkü tutulmalar bir süre öncesinde başlıyor etkilerini göstermeye.

Bir araba alım satım konusu olabilir ayrıca. Acele etmeyin derim.


Akrep ve Yükselen Akrep :

Ay tutulması 2.evinizde gerçekleşiyor.

Maddi konular sebebiyle gergin birkaç gün geçirebilirsiniz. Karamsar ve çözümsüz hissedebilirsiniz kendinizi. Biraz keyif kaçıracak bir para çıkışı da olabilir tutulma döngüsünde (öncesi-sonrası birkaç gün). Hatalı bir ürün almak ya da aldığınız şeyin düşündüğünüz gibi çıkmaması, gereksiz bir alışveriş yapıp pişmanlık duymak gibi durumlar olası. O yüzden bunu önden bilerek alışverişlerinizde dikkatli olun.


Yay ve Yükselen Yay : 

Bu Ay tutulması en çok sizi ilgilendiriyor. 1.evinizde gerçekleşecek bir tutulma.

Bir şeyleri bitirme yönünde kararlarınız olabilir tutulma ile. Mars’tan kare açı alan, fevri çıkışlara müsait bir tutulma bu. Hızlı kararlar pişmanlık getirebilir. Birkaç gün konuları kendi haline bırakmak, herhangi bir girişimde bulunmamak, bu yüksek enerjiyi sakince atlatmak önemli.

Duygusal anlamda gergin, karamsar, isteksiz birkaç gün yaşayabilirsiniz. Ama siz yaylar, en çok iyimserliğinizle bilinirsiniz. Kendinizi iyi tutun lütfen. Geçici bir etki.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

12.evinizde bir Ay tutulması.

Ruhsal sorunların çözülmek üzere büyüyebileceği, şifalanmak yönünde sizi harekete geçirebilecek bir tutulma. Bazen bir konu öyle bir hal alır, artık bir şey yapmanız gerekir ya hani. Tam da öyle bir etki.
Bilinçaltınıza dair pek çok şeyi fark ettirecek ayrıca size. Bu da gerçekliğinizi değiştirme fırsatı sunacak. Çünkü inançlarımız ve düşüncelerimiz değişince yeni realiteler yaratıyoruz kendimize.

Onun dışında alışverişlerde, imzalı işlerde, parasal konularda temkinli olmanızı öneririm. Büyük girişimler yapmamanız daha iyi olur bu süreçte. Çünkü aldanma, kandırılma gibi problematik temaları var 12.evin.


Kova ve Yükselen Kova :

11.evinizde gerçekleşecek bir Ay tutulması.

Dostlarınızla gerginliklere açık günlerden geçiyorsunuz. Tutulmalar yaklaşırken etkilerini göstermeye başladığından, son birkaç gün içinde bu tür şeyler yaşamış da olabilirsiniz.

Öncesi-sonrası ile birlikte ortalama 15 günlük süreçte, arkadaşlarınızla ilişkinizde beklentilerinizi küçük tutmak, bir şey istememek daha iyi olabilir. Mars, Neptün ile kavuşuyor, tutulmaya kare açı yapıyor. Dolayısıyla düşündüğünüz karşılıklar bu süreçte gelmeyebilir. İletişimleri azaltmanızı öneririm. Şu gergin enerjiler bir geçsin bakalım, geride kalsın.


Balık ve Yükselen Balık : 

10.evinizde bir Ay tutulması gerçekleşiyor.

Mars’tan uyumsuz açı alan bir tutulma bu. Otorite ile iletişimlerinizde tatsızlıklara, gerginliklere açık bir süreçten geçiyorsunuz. Özellikle ayın ilk yarısında dialoglarınıza dikkat edin. Bu yüksek enerjiler, aceleci ve hatalı kararlar aldırmasın size. İş konusunda biraz agresyonlu bir süreç.

Aile büyükleri ile ilgili sorumluluklar yorabilir ayrıca bu dönemde.


Haziran ayı gökyüzü gündemi ve burç yorumlarınız da aşağıda :

Haziran 2020 Astroloji Gündemi

Koç Burcu Haziran 2020, Boğa Burcu Haziran 2020, İkizler Burcu Haziran 2020,

Yengeç Burcu Haziran 2020, Aslan Burcu Haziran 2020, Başak Burcu Haziran 2020,

Terazi Burcu Haziran 2020, Akrep Burcu Haziran 2020, Yay Burcu Haziran 2020,

Oğlak Burcu Haziran 2020, Kova Burcu Haziran 2020, Balık Burcu Haziran 2020

Ayrıca aşağıda Satürn’ün yeni transiti için olası etkileri görebilirsiniz ↓

Satürn Kova Burcunda 22 Mart – 2 Temmuz 2020

Güncel transitler ise şöyle :

Mars Balık Burcunda 13 Mayıs-28 Haziran 2020

Güneş İkizler Burcunda 20 Mayıs-21 Haziran 2020

Görüşmek üzere,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!