5-11 Nisan 2021 Astroloji Gündemi

5-11 Nisan 2021 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım, nasılsınız ?

Güneş ve Venüs koç burcunda ilerliyor bir süredir. 4 Mart Pazar günü itibariyle Merkür de koç burcuna geçti artık.

Merkür’ün yeni başlayan bu koç transitinin genel ve burçlar bazında etkileri burada görebilirsiniz, tıklayınız :

Merkür Koç Burcunda 4-19 Nisan 2021

Koç döngüsündeyiz. Hayatımızın hızlandığı bir zaman dilimindeyiz. Yeni başlangıçlara çok müsait bir döngü bu. Umarım güzel yeni şeylere adım atıyorsunuzdur. Kendiniz için yeni şeyler başlatıyorsunuzdur.

Yeni haftaya bakacağız şimdi. Öncesinde iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak

Sırada nasıl bir hafta var ? Uyumlu gezegen açılarının, şanslı etkilerin olduğu bir hafta var. Ama dikkat etmemiz gereken bir Mars Neptün karesi de var.

Hepsine detaylıca bakalım şimdi.


5-11 Nisan haftasının öne çıkan gezegen açıları :

6 Nisan : Venüs Mars altmışlığı : Venüs 19°Koç, Mars 19°İkizler

Şahane bir altmışlık !

Mars, Venüsyen konularda harekete geçirecektir bizi.

Aşkta, ikili ilişkilerde daha cesur davranmaya,  cesaretle duygularınızı açmaya ihtiyacınız varsa, bu haftayı kullanın 🙂

Ayrıca güzellik, bakım, giyim ve kozmetik alışverişleri, dekorasyon konuları gibi Venüsyen temalarda hareketliyiz bu hafta.

9 Nisan : Merkür Kiron kavuşumu : Merkür 9°Koç, Kiron 9°Koç

Fiziksel ya da ruhsal anlamda iyileştirilmesi gereken konularda harekete geçebileceğimiz bir hafta. Çünkü Kiron şifayı sembolize eder. Bir iyileşme, bir dönüşüm etkisi bu.

Bir sağlık sorununuz varsa, doktor randevularınız olabilir. Doktor tavsiyeleri gelebilir çevrenizden. Konuyla ilgili araştırmalarınız ve dialoglarınız olabilir.

9 Nisan : Mars Neptün karesi : Mars 21°İkizler, Neptün 21°Balık

Bu hafta harekete geçeceğimiz konularda 1 yerine, 2 kere, 3 kere düşünelim. Hedefi doğru belirleyelim. Durumları doğru değerlendirdiğimizden emin olalım. Çünkü Neptün, uyumsuz açılarında yanılgılar getirebiliyor.

Bir de hedefe giderken dağılmayı sembolize eder bu kare. O yüzden konunuz, gündeminiz her ne ise ‘Vazgeçmeyin’ demek diyorum. Motivasyonunuzu kaybetmeyin. Bu geçici bir etki. Bir bulutlanma hali bu. Ama bulutlar gider, Güneş yine gösterir kendini 🙂 Merak etmeyin 🙂

10 Nisan : Merkür Satürn altmışlığı : Merkür 12°Koç, Satürn 12°Kova

Bilgi ve deneyim sahibi kişilerden gelebilecek çok doğru yönlendirmeler, güzel tavsiyeler olabilir bu hafta. İyi haberler alabiliriz. Konular şekil kazanabilir.

Belirsizlik yaşadığımız konularda bir güzergah belirleyebiliriz.

10 Nisan : Venüs Jüpiter altmışlığı : Venüs 25°Koç, Jüpiter 25°Kova

Harika bir açı bu 🙂 Jüpiter büyük iyicil. Venüs ise Jüpiter’den sonra ikinci iyicil gezegen.

Güzellikleri, olumlu gelişmeleri, şansları, fırsatları anlatan iki gezegenin uyumlu açı yapması, pozitif etkileri katlayan, çoğaltan bir şey. Şanslı zamanlardayız. Çok güzel bir hafta. Sadece Mars Neptün karesine dikkat edelim.


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

5 Nisan 2021 Pazartesi

Ay bugün 16:03’e kadar oğlak burcunda.

Günün ilk yarısında, özellikle sabahın erken saatlerinde Ay, Pluto ile kavuşuyor. Duygusal anlamda güçlü bir ruh hali ve dönüşüm etkisi anlamına geliyor bu bizim için.

Bunun dışında otorite ile ilgili konular, patron ve yöneticilerle ilgili konular öne çıkabilir.

Ay 10:05-16:03 arasında boşlukta. Oğlak burcunda olmaya devam ediyor ama burada iken alacağı bir açı kalmamış durumda. Boşluk bu anlama geliyor.

16:03’te kova burcuna geçiyor Ay.

Akşam üstü ve akşam saatlerinde çok güzel bir Ay Merkür altmışlığı var. Önemli görüşmeler, yazışmalar, telefon konuşmaları için değerlendirebiliriz. Merkür’ün uyumu, güzel haberler, güzel iletişimler anlamına geliyor bizler için 🙂


6 Nisan 2021 Salı

Ay bugün kova burcunda ilerliyor.

Günün ilk yarısında Ay, Uranüs ile kare açı yapıyor + Satürn ile kavuşuyor.

Elde olmayan durumlar, günlük akışta plan değişikliği yaratabilir.

Ama bugün Venüs Mars altmışlığının kesinleştiği gündeyiz 🙂 Özel ve sosyal ilişkilerde güzel bir gün. Alışverişler, şıklık için, güzellik için yaptığımız şeyler de destekleniyor. Sanatsal konularda da iyi bir gün.

Akşam saatleri Ay Güneş altmışlığı ile oldukça güzel görünüyor 🙂 Başlatmak istediğimiz, adım atmak, girişimde bulunmak istediğimiz konularda harekete geçebiliriz. Kadın erkek ilişkileri açısından da uyumlu bir görünüm bu. Çünkü Ay kadını, Güneş ise erkeği temsil eder.


7 Nisan 2021 Çarşamba

Ay bugün 23:30’a kadar kova burcunda, yani neredeyse günün tamamında kovada yine.

Günün ilk yarısı harika görünüyor. Çünkü Ay, Venüs ile altmışlık uyumlu bir açı yapıyor, ayrıca Jüpiter ile kavuşuyor.

Hem parasal konularda, işimizle ilgili konularda şanslı bir sabah bu. Hem insan ilişkilerimizden yana güzel bir sabah. Sevineceğimiz, mutlu olacağımız güzel şeyler olabilir.

Ay 13:04-23:30 arasında boşlukta. Bu boşluk etkisiyle gün içinde konular beklemede kalabilir. O yüzden önemli işler için 13:04’e kadar olan kısmı kullanmaya çalışalım.

Ay 23:30’da balık burcuna geçiyor.


8 Nisan 2021 Perşembe

Ay balık burcunda ilerliyor.

Ruhsal anlamda huzurlu bir atmosferdeyiz. Dingin bir enerjisi vardır balığın.

Günün ikinci yarısında güzel gelişmelerle hareketlenebiliriz. Tatlı sürprizler olabilir 🙂 Beklemediğimiz güzel şeyler olabilir 🙂 Yeni şeylere adım atabiliriz. Şu ana kadar denemediğimiz şeyleri deneyebiliriz ve kendimize yeni alanlar açabiliriz. Ayrıca işe ve paraya dair konularda da şanslıyız bugün. Çünkü Ay ve Uranüs arasında çok güzel bir altmışlık açı var 🙂


9 Nisan 2021 Cuma

Ay bugün balık burcunda.

Bugün kesinleşen Mars Neptün karesi, hatalı kararlarla harekete geçme, yanlış adım atma gibi olasılıklara işaret ediyor. Önünüzü göremediğiniz, gidişatı öngöremediğiniz konularda, bu hafta beklemede kalmanızı öneririm. Ayrıca bu kare acelecilikten doğabilecek sorunları anlatıyor. Günlük akışlarımız içinde aceleci olmayalım, sakin sakin yapalım işlerimizi.

Bugün Ay, bu kare açıyı tetikliyor. Neptün ile kavuşup, Mars ile kare açı yapıyor. Açıyı aktive etmiş oluyor. Bu açılar gündüz saatlerinde kesinleşiyor ama günün ilk yarısında da, öğle saatlerinde de hissettirebilirler kendini. Çünkü yaklaşan açı konumunda olacaklar.

Bugün için böyle etkiler var. Sakin, mantıklı, temkinli olalım. Yapmak istediğimiz şeylerin sonucu ne olur, bize ne getirir, iyi olur mu bizim için, düşünerek hareket edelim.

Neptün’den bu açıyı alan Mars olduğu için, spor konusunda da uyaracağım sizi. Kendimize zarar vermeyelim. Isınmadan büyük hareketler yapmayalım. Merkür Kiron kavuşumu da bugün kesinleşiyor çünkü. Kiron etkisi, fiziksel yaralanmalara açıktır. Dikkat.


10 Nisan 2021 Cumartesi

Bugün Ay 09:10’a kadar balık burcunda. 02:48-09:10 arasında boşlukta.

09:10’da koç burcuna geçiyor Ay. Balık enerjisi, huzurlu, dingin, sakin bir enerjiydi. Şimdi Ay’ın koç transiti ile hareketlenmek ve hızlanmak istiyoruz. Aklımızdaki şeyleri yapmak, uygulamak istiyoruz.

Merkür Satürn altmışlığının kesinleştiği gündeyiz. İyi haberler, işe yarayacak tavsiyeler, deneyim sahibi kişilerden gelebilecek öneriler anlamına geliyor bu altmışlık. İletişimler için de destekleyici.

Ayrıca eğitimler, seminerler, online kurslar varsa aklımızda, kayıt yapmak için güzel bir gün. Kitap alışverişleri olabilir ayrıca.

Venüs Jüpiter altmışlığı da bugün kesinleşiyor. Etkilerini yukarıda görebilirsiniz. Oldukça güzel, fırsatlara açık bir gündeyiz.


11 Nisan 2021 Pazar

Ay gün boyunca koç burcunda bugün.

Günün ilk yarısında önce Ay Satürn altmışlığı, sonra Ay Merkür kavuşumu kesinleşiyor.

Bol iletişimli bir sabaha benziyor bu. Yazışmalarımız, haberleşmelerimiz, telefon görüşmelerimiz olabilir. Haber beklediğimiz konularda netleşebiliriz.

Koç enerjisinde, canlı, aktif, hareketli bir gün. Evde spor yapmak için de oldukça güzel.


Aşağıdaki linklerde günceldeki transitler yer alıyor :

Güneş Koç Burcunda 20 Mart-19 Nisan 2021

Venüs Koç Burcunda 21 Mart-14 Nisan 2021

Mars İkizler Burcunda 4 Mart-23 Nisan 2021

Nisan ayı burç yorumlarınız da aşağıda sevgili okuyucularım :

Koç Burcu Nisan 2021, Boğa Burcu Nisan 2021, İkizler Burcu Nisan 2021,

Yengeç Burcu Nisan 2021, Aslan Burcu Nisan 2021, Başak Burcu Nisan 2021,

Terazi Burcu Nisan 2021, Akrep Burcu Nisan 2021, Yay Burcu Nisan 2021,

Oğlak Burcu Nisan 2021, Kova Burcu Nisan 2021, Balık Burcu Nisan 2021

2021 burç yorumlarınız da aşağıda :

Koç Burcu 2021, Boğa Burcu 2021, İkizler Burcu 2021, Yengeç Burcu 2021,

Aslan Burcu 2021, Başak Burcu 2021, Terazi Burcu 2021, Akrep Burcu 2021,

Yay Burcu 2021, Oğlak Burcu 2021, Kova Burcu 2021, Balık Burcu 2021

Bunlar ise günceldeki uzun vadeli transitler :

Jüpiter Kova Burcunda 19 Aralık 2020-29 Aralık 2021

Satürn Kova Burcunda 17 Aralık 2020-7 Mart 2023

İyi haftalar diliyorum herkese 🙂

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!