4-10 Şubat 2019 Astroloji Gündemi

4-10 Şubat 2019 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım 🙂 Yeni bir hafta, yeni gelişmeler ve yine ben ! 🙂

Nasılsınız, nasıl geçiyor günler ? Mars-Pluto karesini sakin atlatmışsınızdır umarım. Agresyon ve huzursuzluk yaşattı bize bu kare, geçtiğimiz haftanın özellikle son günlerinde.

Neyse ki, etkileri geride kalıyor.

Bu hafta için güzel haberlerim var size ! Bir de küçük sürprizim var.

Piyanoda sizin bir parça çaldım, aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz 🙂 Özellikle dingin ve huzurlu bir şey olsun istedim, o yönde bir parça seçtim. Richard Krentzlin’e ait bir prelüd (klasik müzikte bir form) bu, çok sevdiğim bir melodisi var. Videoyu tıklayabilirsiniz :

 

Harika bir haftaya giriş yapıyoruz. Böyle zamanları, güzel gelişmeleri müjdelemeyi çok seviyorum 🙂

Keyifli, şanslı, destekleyici gezegen açıları geliyor.

veee çok önemli bir de ne var bu hafta ? Yeniay !!!

Her ay bir yeniay, bir dolunay gerçekleşir efendim, Ay’ın döngülerinde düzen bu şekildedir.

Her yeniayda maalesef çok güzel gezegen açılar oluşmuyor. Ama bu ayın yeniayı oldukça güzeel 🙂

5 Şubat Salı günü, kova burcunun 15 derecesinde Merküryen, yani Merkür ile kavuşum yapan bir yeniay meydana geliyor. Hem de şans ve fırsatlar gezegeni Jüpiter, bu kavuşuma altmışlık dediğimiz, olumlu bir açı yapıyor.

Yeniayın tüm detaylarını ve etkilerini anlattığım yazım burada : 5 Şubat 2019 Kova Burcunda Yeniay ve Etkileri

Yeniay, hepimize güzel yenilikler, keyifli gelişmeler getirsin !

Haftanın detaylarına bakacağız şimdi.

Bu arada @anlatburcak instagram hesabım burada ! Takip ederek güncel gelişmelerden ve günlük tüyolardan haberdar olabilirsiniz.

Ayrıca 2019 için Bireysel Doğum Haritası Analizi yaptırmak, 2019’un size özel etkilerini öğrenmek için, astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirsiniz (İletişim: anlatburcak@gmail.com).

Çünkü burç yorumları çok geneldir, aslolan kişinin haritasıdır.

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sinastri (İlişki – Uyum Analizi) yaptırabilirsiniz ayrıca.

Sinastriyi anlattığım yazımın linkini de bırakıyorum sizin için buraya : İlişki – Uyum Analizi (Sinastri)

Dönelim 4-10 Şubat haftasına.

4-10 Şubat 2019 haftasının başlıca önemli gelişmeleri :

İki önemli geçişimiz var bu hafta. Venüs ve Merkür burç değiştiriyor.

1.Haftanın ilk gününde, Venüs oğlak burcuna geçiş yapıyor.

Bir süredir enerjisi, yaşam coşkusu yüksek, iyimser ve maceracı yay burcundaydı Venüs. Ama şimdi oğlak dönemi başlıyor. Bu transitin etkilerini anlatacağım yazım Pazartesi günü geliyor efendim, bilginize.

2.Haftanın sonunda, 10 Şubat Pazar günü 13:50’de Merkür, balık burcuna geçiyor. İletişimde balık tavrında olacağımız, hoşgörü ve empati temalarının yükseleceği, içe dönebileceğimiz, kendimizi iyi edebileceğimiz, şifalanabileceğimiz bir süreç bu.

Ama biraz dalgınlık, unutkanlık getirecek Merkür balıkta iken bize. Rasyonellikten  uzaklaşıp daha duygusal kararlar verebileceğiz. Hesap kitap işlerinde de dikkat gerektiren bir transit 🙂 Merkür balık dönemi için ayrı bir yazı yayınlayacağım bu hafta, tüm etkileri detaylıca görebilirsiniz sevgili okuyucularım.

4-10 Şubat 2019 haftasının başlıca önemli açıları

4 Şubat 2019 : Merkür Jüpiter altmışlığı : Merkür 18° Kova, Jüpiter 18° Yay

Astrolojide, gezegenler arasında oluşan altmışlık açılar uyumludur ve etkileri olumludur efendim. İletişimi ve haberleşmeyi simgeleyen Merkür’ün şans gezegeni Jüpiter ile uyumlu bir açı yapıyor olması, güzel haberler alabileceğimiz, iletişimde fırsatlar yakalayabileceğimiz, istediğimiz yönde yazışmalar, görüşmeler, toplantılar yapabileceğimiz bir haftaya girdiğimizi gösteriyor. Etkileri birkaç gün sürecek bu açının.

Ayrıca Jüpiter büyümektir, gelişmektir ve bu açı ile yaşamımızı daha iyi bir noktaya taşıyabileceğimiz fikirler bulabilir, hayata geçirebiliriz onları. Seyahatler, eğitim, ticari faaliyetler, yurt dışı bağlantılı konular için de çok güzel bir hafta. Jüpiter bunları da temsil eder çünkü.


8 Şubat 2019 : Güneş-Jüpiter altmışlığı : Güneş 18° Kova, Jüpiter 18° Yay

Güneş gücümüzdür, yaşam kaynağımızdır, motivasyonlarımız, hedeflerimiz, planlarımızdır. Jüpiter ile uyumlu açısı, başarı ve güç vaad ediyor bize 🙂 Güzel bir hafta demiştim en başından 🙂


8 Şubat 2019 : Merkür-Mars altmışlığı : Merkür 25° Kova, Mars 25° Koç

Mars girişim, cesaret, motivasyon, başlangıçlar demektir. Merkür ise fikirler, dialoglar, görüşmeler. Demek ki bu hafta, fayda getirecek dialoglarla yeni şeyler başlatacağız. Harekete geçtiğimiz bir hafta olacak bu. Görüşeceğiz, konuşacağız, kararlar alacağız, uygulayacağız. Zaten yeniay haftası, tam da zamanıdır 🙂


9 Şubat 2019 : Mars-Kuzey Ay Düğümü karesi : Mars 26° Koç, K.Ay Düğümü 26° Yengeç

Haa işte, bakın bu açıya dikkat edelim. Agresyona, kontrolsüz öfkelere karşı koruyalım kendimizi. Ne kimsenin seviyesine inelim, ne ağzımızın tadını kaçıralım. Ne gerek var ? İşimize bakalım biz.


10 Şubat 2019 : Merkür-Uranüs altmışlığı : Merkür 28° Kova, Uranüs 29° Koç

Uranüs’ün olduğu yerde sürprizler vardır. Merkür de devrede olduğuna göre, sürprizli, güzel haberler alabiliriz. Bizi şaşırtan, sevindiren, beklemediğimiz dialogların içinde bulabiliriz kendimizi.


 Günlerin detaylı analizi ise şöyle :

4 Şubat 2019 Pazartesi

Ay, gün boyunca kova burcunda. Takım çalışmaları, ekipler halinde yapılacak işler, toplantılar için çok güzel bir gün. Orijinal ve yaratıcı fikirler bulabileceğimiz, sıradan olanın dışına çıkabileceğimiz etkiler altındayız. Bireysellikten uzaklaşıp bütünün faydasını düşünmeye odaklanacağız, toplumsal konulara daha duyarlı olacağız ayrıca Ay-kova etkisiyle.

5 Şubat 2019 Salı

Günün en başında, 00:03’te yeniay meydana geliyor. Linkini buraya da bırakayım sizin için :

5 Şubat 2019 Kova Burcunda Yeniay ve Etkileri

Günün tüm açıları çok güzel, Salı’yı iyi kullanalım derim. Önemli işlerimizi denk getirirsek, rahat ilerleriz mesela.

Günün ilk kısmında Ay-Mars altmışlığı, girişimlerimizde destekliyor bizi. Akşam saatlerinde ise Ay-Uranüs uyumlu açısını görüyoruz, tatlı sürprizler olası 🙂

6 Şubat 2019 Çarşamba

Ay, sabahın ilk saatlerinde balık burcuna geçiyor. Dingin, mistik, ama biraz da melankolik bir balık etkisi başlıyor önümüzdeki 2,5 günlük süre için. Ayrıca Ay-Venüs altmışlığı etkin günün ilk yarısında. İlişkilerden yana keyifli gelişmeler mümkün 🙂 Kadın figürlerden destekler de bulabileceğimizi gösteriyor bu açı.

7 Şubat 2019 Perşembe

Günün ilk kısmında Ay, Neptün ile kavuşuyor ve Satürn ile uyumlu açı yapıyor. Satürn-Neptün altmışlığının olumlu etkilerini çoğaltıyor böylece. Hayal ettiğimiz şeyleri gerçekleştirebileceğimiz, bunun için rehber, hoca konumunda olan deneyimli kişilerden destekler alabileceğimiz bir zaman dilimindeyiz, bu açıdan değerlendirelim.

Günün ikinci kısmında ise Ay-Jüpiter karesi etkinleşiyor. Bu açı sebebiyle abartmaya meyilli olabiliriz, gücümüzü aşan sözler verebiliriz, yapabileceğimizden daha fazlasını vaad edip kendimizi zora sokabiliriz, dikkat edelim. Yeme-içme açısından da kontrolsüz olacağız biraz, diyetler bozulacak, evet 🙂

Günü güzel kapatıyoruz ama. Akşam ve gece saatlerinde etkin olan Ay-Pluto altmışlığı aile büyükleri ile uyumumuzu artırıyor, güçlü hissetmemizi sağlıyor.

8 Şubat 2019 Cuma

Bugün Ay, 17:33’e kadar balık burcunda ve boşlukta. Ay’ın boşluk etkisi sebebiyle, konsantre olmakta güçlük çekeceğimiz, dağınık bir atmosfer var. Bir şeylere odaklanmakta, özellikle sonuçlandırmakta zorlanabiliriz. Beklediğimiz mailler, cevaplar, dönüşler gecikebilir, işler sürümcemede kalabilir.

17:33 itibariyle Ay, koç burcuna geçiyor. Hareketleniyoruz, enerjimiz yükseliyor. Daha girişken, daha atak olacağımız bir 2,5 günlük süreç başlıyor.

9 Şubat  2019 Cumartesi

Ay, günün tamamında koç burcunda. Özgüvenimiz yüksek. Yeni şeyler başlatmak için güzel bir gün. Ayrıca dış görünüşümüzde değişiklikler yapmamız olası.

Akşam için not düşeyim bu arada, Ay-Satürn karesi var akşam saatlerinde. Satürn engellenmeler, kısıtlanmalar getirir, kare açı aldığında işler rahat akmaz, bir şeyler sıkışmış hissettirir bizi. Karamsarlık da verir. Bu geçici etkiyle, çok da kaçırmayalım tadımızı, keyifleneceğimiz şeyler yapmaya çalışalım, odağımızı başka tarafa çevirelim.

10 Şubat 2019 Pazar

Ay, gün boyunca koç burcunda. Güne Ay-Jüpiter üçgeninin keyiflendiren, iyimser hissettiren, şanslı, destekleyici etkisiyle başlıyoruz.

Peşinden Ay’ın iki açısı daha giriyor devreye. Biri Ay-Pluto karesi, aile büyükleriyle uyuma dikkat diyelim. Diğeri gayet güzel, Ay-Güneş altmışlığı 🙂 Kadın- erkek ilişkilerinde, iletişimlerde şanslı olacağımız, düşünce ve duygu dengemizi kurmada zorlanmayacağımız, keyifli, eğlenceli bir zaman dilimine işaret ediyor Ay-Güneş uyumu.

Bu arada akşam saatleri sert görünüyor, Ay-Mars ile kavuşuyor efendim. Öfke, tartışmalar, agresyon demektir bu, lütfen kontrollü olalım.

4-10 Şubat 2019 haftasının detayları böyle.

Gökyüzündeki tüm gelişmelerden haberdar olmak için sitemden yararlanabilirsiniz.

Güncel gelişmelerin linklerini aşağıya bırakıyorum sizler için.

Merkür Kova Burcunda 24 Ocak – 10 Şubat 2019

Venüs Yay Burcunda 7 Ocak – 4 Şubat 2019

Jüpiter Yay Burcuna Geçiyor 8 Kasım 2018-2 Aralık 2019 Burçlara Etkileri

2019 yorumlarınızı da ekleyeyim :

2019 Astroloji Gündemi burada. 2019 burç yorumlarınız da aşağıda :

Koç 2019, Boğa 2019, İkizler 2019, Yengeç 2019, Aslan 2019, Başak 2019, Terazi 2019 Akrep 2019, Yay 2019,

Oğlak 2019, Kova 2019, Balık 2019

Ayrıca dilerseniz, bir diğer websitem olan burcakkayis.com‘a da göz atabilirsiniz.

Sağlıklı, mutlu, bereketli bir hafta olsun herkes için !

Görüşmek üzere,

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!