4-10 Mayıs 2020 Astroloji Gündemi

4-10 Mayıs 2020 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım ve danışanlarım,

Önemli bir haftaya giriyoruz. Ay düğümleri 5 Mayıs Salı günü ikizler-yay aksına geçiyor ve bu geçişle yeni bir dönem başlıyor.

Ay düğümleri bir aks üzerinde ortalama 18 ay süreyle kalırlar. Güneş ve Ay tutulmaları da aynı aks üzerinde gerçekleşir söz konusu period içinde.

Bir dönem bitiyor, yeni bir dönem başlıyor.

2018’den bu yana yengeç-oğlak aksındaydı Ay düğümleri. Şimdi ikizler-yay döngüsünü yaşayacağız. Konularımız, gündemlerimiz, yaşam bileşenlerimiz değişecek.

Bu önemli geçişin genel ve burcunuza etkileri burada : Ay Düğümleri İkizler Yay Aksına Geçiyor !

Akrep burcunun 17 derecesinde, Neptün’den desteği olan güzel bir dolunay yaşayacağız ayrıca bu hafta.

Merkür’ün de güzel açıları var, özellikle haftanın ikinci yarısında etkiler güçleniyor.

Hadi detaylara bakalım !

Bu arada Instagram sayfama da beklerim sizi, takip etmek için tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak

Ayrıca size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.


4-10 Mayıs 2020 haftasının önemli gelişmeleri :

5 Mayıs : Ay düğümleri ikizler yay aksına geçiyor : Ay Düğümleri İkizler Yay Aksına Geçiyor !

7 Mayıs : Akrep burcunun 17 derecesinde bir dolunay meydana geliyor.


4-10 Mayıs 2020 haftasının öne çıkan gezegen açıları

4 Mayıs : Merkür Güneş kavuşumu : Merkür 14° Boğa, Güneş 14° Boğa

İyi fikirler bulabiliriz, uyanışlar, farkındalıklar yaşayabiliriz, çözüm yolları üretebiliriz. Zihnimiz daha kuvvetli, daha farklı çalışacak bu kavuşum ile.

4 Mayıs : Venüs Neptün karesi : Venüs 20° İkizler, Neptün 20° Balık

Özel ve sosyal ilişkilerde bazı dargınlıklar, beklentilerin karşılanmaması, gösterdiğiniz sevginin karşılığını görememek gibi etkiler yaratabiliyor Neptün’ün Venüs’e uyumsuz açıları.

7 Mayıs : Merkür Neptün altmışlığı : Merkür 20° Boğa, Neptün 20° Balık

Birine yardımcı olabilirsiniz ya da sizin bir sorununuza çözüm gelebilir.

İlham, yaratıcılık, iyi fikirler getirecektir ayrıca bu açı. Sezgilerimizi kuvvetlendirecektir. Salgınla ilgili durumlarda sevindirici haberler de olası.

9 Mayıs : Merkür Pluto üçgeni : Merkür 24° Boğa, Pluto 24° Oğlak

Çok güzel bir üçgen. İyi haberler, güzel gelişmeler, istediğimiz yönde dönüşümler var bu açının içinde 🙂 Bu hafta şanslı bir hafta !

10 Mayıs : Merkür Jüpiter üçgeni : Merkür 27° Boğa, Jüpiter 27° Oğlak

Bu açı, daha da güzel 🙂 Çünkü Jüpiter var işin içinde. Şanslar var, fırsatlar var, büyüme imkanları var.

10 Mayıs : Güneş Neptün almışlığı : Güneş 20° Boğa, Neptün 20° Balık

Sağlık ve şifa açısı diyebilirim. Güneş sağlıktır, güç kazanmaktır, yaşam gücüdür çünkü. Neptün ise hastalıkları, teadavileri anlatıyor. İyileşen sayılarını artırabilecek bir görünüm.

Sezgisel yanımız güçlenecek ayrıca.

Yardımlaşmaların, empatinin, anlayışın, hoşgörünün vurgulu olacağı bir atmosfer yaratıyor Güneş Neptün uyumu.


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

4 Mayıs 2020 Pazartesi

Ay, 05:24-10:09 arası boşlukta, 10:09’da terazi burcuna geçiyor. Satürn ile üçgen açı yapıyor. Öğle saatlerinde Ay-Satürn üçgeninin destekleyici etkileri bizimle.

Konum, yetki sahibi kişilerle, deneyim sahibi, yaşça olgun kimselerle, hocalarla, öğretmenlerle güzel iletişimler olabilir.

İş ve kariyer açısından, işimizi büyütecek fikirler bulmak, yeni uygulamalar, yeni stratejiler planlamak için çok güzel bir Satürn uyumu.

Akşam saatlerinde Ay, Kiron ile karşıt konumda. Özel ya da sosyal ilişkilerde ufak tefek kırgınlıklar olabilir. Bir şeylerden ötürü incinebilirsiniz. Değiyor mu kendinizi üzmenize, sizi üzen üzülüyor mu, böyle tartın konuyu.


5 Mayıs 2020 Salı

Ay, gün boyunca terazi burcunda. Bugün Ay düğümleri ikizler-yay aksına geçiyor belirttiğim gibi.

Etkileri için tıklayınız : Ay Düğümleri İkizler Yay Aksına Geçiyor !

Akşam saatlerinde Ay-Venüs üçgeni ile keyifli bir atmosfer oluşuyor. İlişkilerde uyum açısından güzel bir açı. Sanatsal konular için de kullanabilirsiniz.


6 Mayıs 2020 Çarşamba

Ay, 05:30-10:04 arası boşlukta, 10:04’te akrep burcuna geçiyor. Öğle saatleri ve öncesinde Ay-Satürn karesi etkin. Bazı kısıtlar, engeller günlük akışı bozabilir. Beklenmesi gereken durumlar oluşabilir.

Günün ikinci yarısında ise Ay ve Uranüs karşıt açıda. Uranüs sert açılarında tatsız sürprizler getirebiliyor. Ani gelişen, beklenmedik şeyler keyfinizi kaçırabilir. Hesapta olmayan bir masraf, bir harcama ya da dialoglarda ani, fevri bir çıkış, öngöremediğiniz bir haber gibi, vb.

Kontrollü olmak, hızlı karar almamak, sakin enerjilerde kalmak gereken bir gün.


7 Mayıs 2020 Perşembe

Ay, bugün akrep burcunda. Dolunay günündeyiz.

13:45’te akrep burcunun 17 derecesinde, Neptün’den uyumlu açı alan bir dolunay meydana geliyor.

Hastalıkları, bulaşıcı şeyleri, görünmeyen düşmanları, şifahaneleri, hastaneleri anlatan balık burcunun yöneticisi Neptün’den gelen bu güzel açı, salgında daha yüksek iyileşen sayıları göreceğimizi anlatıyor olabilir.

Akrebin kendisi de krizlerle dönüşümdür, krizi yaşayıp şifaya ulaşmaktır. Ülkemiz için güzel bir dolunay.


8 Mayıs 2020 Cuma

Ay, 05:38-10:15 arası boşlukta, 10:15’te yay burcuna geçiyor. Öğle saatlerinde Ay-Satürn altmışlığı etkin. Deneyim sahibi kişilerden yardım almak, hocalarla iletişim kurmak için güzel bir zaman dilimi. İşimizde verimli sonuçlar elde edebiliriz ayrıca. Çabalarımızın karşılığını göreceğimiz şeyler olabilir.

Ufkumuzu genişletecek, hayata bakışımızı, bakış açılarımızı iyileştirecek bilgiler edinebiliriz bugün. Yabancı diller, başka kültürlere ait temalar, danslar, dünya mutfakları gibi yabancı ülkelerle ilgili konularla vakit geçirebiliriz. Uzak şehirlerde ya da yurt dışında yaşayan dostlarınız varsa, onlarla iletişim kurabileceğiniz bir gün.

Akşam saatlerinde Ay-Kiron üçgeni var 🙂 İyileşen vaka sayısı, daha fazla olabilir bugün. Salgınla mücadelede uygulanan tedavi yöntemleri ile ilgili güzel şeyler de duyabiliriz.


9 Mayıs 2020 Cumartesi

Ay, günün tamamında yay burcunda. İyimser, neşeli bir enerjisi var yayın ancak günün ikinci yarısında Ay-Neptün karesi, Ay-Venüs karşıtlığı gibi uyumsuz açılar görüyoruz.

Dialoglarda pot kırmak, birilerini istemeden üzmek, ilişkilerde hayal kırıklığı yaratabilecek sözler duymak olası. İletişimleri azaltmak iyi olabilir bugün.


10 Mayıs 2020 Pazar

Ay, 12:38’e kadar yay burcunda. Güne Ay-Mars altmışlığının motivasyomunuzu ve enerjimizi yükselten etkisiyle başlıyoruz. Hedeflerimiz için harekete geçmek, evde spor yapmak, efor gerektiren işleri halletmek için kullanabiliriz bu sabahı.

Ay, 09:10-12:38 arasında boşlukta, 12:38’de oğlak burcuna geçiyor. Evden çalışanlar, Pazar gününde de olsak, iş düşünecektir muhtemelen. Çalışabiliriz, önümüzdeki hafta için hazırlık yapıp aradan çıkarabiliriz bir şeyleri. Ay oğlakta iken çalışmak, görevleri yerine getirmek istiyoruz.

Güneş-Neptün altmışlığı ve Merkür-Jüpiter üçgeni bugün kesinleşiyor. Etkilerini yukarıda anlattım.

Parasal konularda destekleyici bir gün.


Güneş, 19 Nisan itibariyle boğa burcuna geçti ve 1 ay süreyle boğada olacak. Transitin genel ve burcunuza etkileri için tıklayınız : Güneş Boğa Burcunda 19 Nisan-20 Mayıs 2020

Mayıs ayı gökyüzü gündemi ve burç yorumlarınız da aşağıda :

Mayıs 2020 Astroloji Gündemi

Koç Burcu Mayıs 2020, Boğa Burcu Mayıs 2020, İkizler Burcu Mayıs 2020,

Yengeç Burcu Mayıs 2020, Aslan Burcu Mayıs 2020, Başak Burcu Mayıs 2020,

Terazi Burcu Mayıs 2020, Akrep Burcu Mayıs 2020, Yay Burcu Mayıs 2020,

Oğlak Burcu Mayıs 2020, Kova Burcu Mayıs 2020, Balık Burcu Mayıs 2020

22 Mart’ta Satürn, kova burcuna geçti sevgili dostlarım. Yeni bir döngü başlattı.

Bu transitin hangi olasılıkları çalıştırabileceğini, neler getirebileceğini henüz okumadıysanız, burayı tıklayabilirsiniz : Satürn Kova Burcunda 22 Mart – 2 Temmuz 2020

İyi haftalar herkese !

Sağlıklı, verimli, güzel gelişmeler yaşayacağımız bir hafta olsun.

Görüşmek üzere,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!