4-10 Mart 2019 Astroloji Gündemi

4-10 Mart 2019 Astroloji Gündemi

Herkese merhaba ! Nasılsınıızz ? Her şey yolundadır umarım.

Ben iyiyim ve de detokstayım 🙂

Kendimi bakıma aldım. Bir ara arkadaş grubumla fena çıldırdık çünkü çay sofralarında. Islak kekler, peynirli börekler havada uçuştu 🙂 Şimdi bünyeyi bir temizleyeyim diyorum 🙂

Bakın mesela bu ıspanak + maydonoz + salatalık + limon + zencefil

Ispanak kısmına ‘Iyyyyyy’ diyorsunuz sanırım şu an 🙂 Koyu yeşilleri kullanmak lazım ama 🙂 Fayda orada.

Hadi yeni haftaya bakalım !

Epeyce gündem başlığımız var, en baştan söyleyeyim.

Merkür retrosu + Yeniay + Uranüs’ün boğaya geçişi + Önemli açı kalıpları derken, gökyüzü oldukça hareketli bu hafta.

4-10 Mart 2019 haftasının başlıca önemli gelişmeleri :

1. Merkür, 5 Mart’ta retroya giriyor ama öncesindeki 2-3 gün de durağan olacak.

‘5’inden önceki günleri kullanırım’ gözüyle bakmayın derim, gölge etkisi çoktan başladı zaten.

5’ine kadar olan dönemde de retro etkisinde yani.

Haritanızda Merkür retro değilse, bu hafta sıfırdan yeni hiçbir şeye başlanmaz artık retro bitene kadar. Hatta bitince de birkaç gün beklemek gerekiyor, gölge etkisi geçsin, eski hızına dönsün, bir kendine gelsin diye 🙂

Bu retro kimlere neler getirebilir, tüm detaylar burada : Merkür Retrosu Geliyor ! 5 Mart – 29 Mart


2. 6 Mart’ta bir yeniay meydana geliyor. Neptünyen bir yeniay bu. Destekleyici açıları var ama, işin içinde Neptün olunca, çok harika diyemiyoruz astrolojide. E tabii Merkür retrosu da önemli bir faktör bu çerçevede.

Neptün durumları ne yönde şekillendirecek ? Yeniay başlangıçtır ama Merkür retrosu sebebiyle ne tür başlangıçlar yapalım, nelere başlamayalım, hepsini anlattım.

Bu tarafa alayım sizi : 6 Mart 2019 Balık Burcunda Yeniay ve Etkileri


3. Uranüs 6 Mart’ta boğa burcuna geçiyor. Geçtiğimiz yıl Mayıs-Kasım arasında bir uğramıştı esasen boğaya. Önden bir fragman yaşamıştık yani. Sonra retrosunda koç burcunun son derecelerine geri döndü Uranüs.

Şimdi artık önümüzdeki 7 yıl boyunca boğada olacak şekilde, tam anlamıyla geçiyor.

Peki bu geçiş, sadece boğaları mı ilgilendiriyor ? Tabii ki hayır. Boğa burcunun ilk dereceleri, doğum haritamızda hangi eve denk geliyorsa, o evin konularında sürprizler, değişimler, dönüşümler, önemli başlangıçlar getirecek Uranüs bize.

Uranüs-boğa transiti için bir yazı yayınlayacağım 2 gün içinde, kimler nasıl etki alacak, detayları görürsünüz tatlı okuyucularım 🙂

4-10 Mart 2019 haftasının başlıca önemli açıları :

7 Mart 2019 : Güneş Neptün kavuşumu : Güneş 16° Balık, Neptün 16° Balık

İlham, yaratıcılık, orijinal fikirler, ruhsal şifa, içsel arınma, farkındalık, hataları fark etme, uyanış, negatif ruh halleri oluşturan, engel ve sınır oluşturan düşüncelerden arınma yönünde destek alabiliriz bu açıdan. Meditatif çalışmalar için çok uygun.

Örnek bir çalışma vereyim mi size ? Çünkü hep meditasyona, enerji çalışmalarına uygun olan açıları veriyorum. Ama tam olarak ne yapacağınızı bilmiyorsanız, nasıl yararlansam diyorsanız, yardımcı olayım ben size.

Örnek Meditasyon Çalışması :

Meditatif bir müzik açın, çok sayıda güzel video bulabilirsiniz. Su sesi şifada, öfkeden, negatif olandan arınmada çok destekleyicidir, o yönde videolar seçebilirsiniz mesela. Müziksiz de olur ama, müzikle moda girmek ve uygun atmosfer oluşturmak çok daha kolay oluyor.

Derin nefesler alın birkaç kez burnunuzdan.

Söz konusu problem ve konu ne ise, sorunuzu sorun :

‘Nasıl hissediyorum ? Bu durum nasıl hissetmeme sebep oluyor ?’ Neler böyle düşünmeme sebep oluyor ?’

‘Neler böyle hissetmeme sebep oluyor ?’ ‘Bu şeyleri nasıl değiştirebilirim ?’

‘Ne yaparsam bu durum değişir? Nasıl davranırsam bu durum değişir ?’

Bir şey istiyorsanız ve bir türlü olmuyorsa mesela, sorun : ‘Bana engel olan şey ne?’

Ben bu şeyi düşünce kalıplarımla itiyor muyum ? Olmasına izin vermiyor muyum ?

İstediğim bu şeyin olmasından korkuyor muyum bir yandan ? Korkmakta haklı mıyım, yoksa yanlış varsayımlarla sınırlıyor muyum kendimi ? Olursa ne olacak ? Hayatımı nasıl değiştirecek ?

‘Hayatta bu şeye sahip olanlar, nasıl adımlardan geçiyor ? Ne yönde hareket edersem bu şey bana da olabilir ?’

5 dakika bile olsa, odaklanarak soru soralım kendimize.

Ve yazmak ! Nasıl fayda sağlıyor, inanamazsınız. Öyle kolay fark ediyor ki insan yazınca..bir şeyi, kalabalık bir zihinden geçirmek yerine, kelimelere dökünce, net olarak ifade edince.

Meditasyonda bulduğunuz cevaplar o kadar işinize yarayacak ki. Sorunu ve çözümü fark ettirecek çünkü. Ben düzenli olarak meditasyon yapıyorum. Herkese de tavsiye ederim.

Bu yeniay, ruhsal çalışmaları çok destekleyici görünümler içerdiğinden, böyle küçük bir meditasyon örneği vermek istedim size 🙂


9 Mart 2019 : Güneş Satürn altmışlığı : Güneş 18° Balık, Satürn 18° Oğlak

Güçlü kişilerden gelecek destekler, rehber, hoca, yol gösterici konumunda olan figürlerden öneriler, iş ve kariyer alanında parlamak, emeklerin karşılığını almak gibi şeyler söylüyor bu açı. Haftayı güzelleştiriyor. Satürn etkisiyle, ayağı yere basan işlere girişebiliriz.


10 Mart 2019 : Mars Neptün altmışlığı : Mars 16° Boğa, Neptün 16° Balık

Hayallerimiz, isteklerimiz yönünde harekete geçeceğimizi söylüyor burada Mars. Merkür retro olduğundan, bir süredir aklımızda olan, ertelediğimiz konularda atılımlar, girişimler yapalım derim, sıfırdan yeni şeylerde değil !


 Günlerin detaylı analizi ise şöyle :

4 Mart 2019 Pazartesi

Ay, tüm gün kova burcunda. Takım çalışmaları, grup faaliyetleri ön planda. Yapılacak toplantılardan oldukça yaratıcı fikirler çıkacaktır kova etkisiyle, bu açıdan verimli bir gün, değerlendirelim 🙂 Arkadaş ve dost çevrelerini de simgeler kova. Onlarla keyifli programlar, organizasyonlar da düşünebiliriz. Akşam saatlerinde de çok güzel bir Ay-Jüpiter altmışlığı var. Her tür konuda şans açısıdır bu, olumlu gelişmeler getirir. Oldukça güzel bir gün 🙂

5 Mart 2019 Salı

Ay, 11:12’ye kadar kova burcunda, sabah saatlerinde Uranüs ile uyumlu açıda. Sürpriz gelişmeler, yenilikler, değişiklikler için güzel bir sabah 🙂

11:05-11:12 arasında Ay boşlukta, bu kısa boşluk süresinin ardından 11:12’de balık burcuna geçiyor. Yeniaya doğru ilerliyoruz.

6 Mart 2019 Çarşamba

Yeniay günündeyiz. Buraya da bırakayım yazımı : 6 Mart 2019 Balık Burcunda Yeniay ve Etkileri

Uranüs de boğa burcuna geçiyor bugün ve 7 yıllık yeni döngüsü başlıyor ! Hepimize hayırlar getirsin diyorum, çok önemlidir Uranüs’ün nerede olduğu.

Gündüz saatlerinde Ay-Mars arasında güzel bir açı var bu arada. Girişken ve cesaretli olacağımız, hareketli bir atmosferdeyiz. Sportif faaliyetler için de Mars’ın uyumlu açıları destekleyicidir,  o da aklınızda olsun. Oturmaya mı geldik yahu 🙂 Şu hayata durup seyretmeye mi geldik 🙂 Hareket iyidir !

7 Mart 2019 Perşembe

Ay, gece saatlerine kadar balık burcunda, yani günün tamamında balıkta diyebiliriz o yüzden.

Sabah saatlerinde Ay-Jüpiter karesi, ‘tutamayacağın sözler verme, gücünü aşan şeyler vaad etme, boyunu aşan görevler üstlenme, ben yaparım, ben hallederim deme’ diyor 🙂 Bir de Jüpiter karelerinde iştahımız açılır, her konuda abartmaya meyilli olduğumuz bir atmosfer yarattığı için. Balık günü bir de. Kahvaltı epey coşkulu geçecek sanırım :))

Günün ilk yarısında Ay-Pluto altmışlığı yöneticilerle, üstlerle iletişimlerde destekliyor bizi, devlet bağlantılı işlemlerin de rahat akacağı bir zaman dilimi. Bir devlet dairesinde işiniz vardır mesela, bu saatleri seçebilirsiniz.

Ay, 22:08-23:29 arasında boşlukta, 23:29 itibariyle koç seyri başlıyor.

8 Mart 2019 Cuma

Yaaaaa bir şey söyleyeyim mi ? İyi ki varız beee ! :))) Hayat bizimle güzel ! Yaşasın kadın olmak !

Hepinizin Kadınlar Günü’nü kutluyorum. Dişil enerji şefkattir, merhamettir, üretmektir, eğitmektir. Çok güzeliz bence !

Günün açılarını da vereceğim tabii.

Ay, günün tamamında koç burcunda, gündüz saatlerinde Venüs ile uyumlu açıda. Bakın bu tesadüf mü, yoksa tevafuk mu ? Venüs, kadınları sembolize eder ve bu açı varlığımızı yüceltecek güzel şeyler yaşatacak bugün bize 🙂

Koç etkisiyle de dinamik, keyifli, enerjisi yüksek bir gün.

9 Mart  2019 Cumartesi

Ay, gün boyunca koç burcunda. Günün ilk yarısında Ay-Satürn karesi etkin, bu da günlük akış içerisinde ufak tefek engeller, gecikmeler getirebilir bize. Geçenlerde yine bu açı vardı, bir yere gidecektim. Bir etkinlik sebebiyle yol kapatılmıştı mesela 🙂

Akşamüstü saatlerinde etkinleşmeye başlayan Ay-Pluto karesi görüyoruz bir de. Aile büyükleri ile tartışmalar ya da farklı görüşler, uzlaşılamayan durumlar olası. Ama hemen peşinden Ay-Jüpiter üçgeni giriyor devreye, güzel gelişmeler yaşanır, merak etmeyiniz 🙂 Sonrasında Ay boşlukta kapatıyoruz günü.

10 Mart 2019 Pazar

Ay, 10:10’a kadar boşlukta, klasik miskinlik atmosferi bu 🙂 Güzel bir pazar uykusu çekelim zaten.

10:10 itibariyle boğa burcuna geçen Ay, Uranüs ile kavuşuyor. Sürprizli durumlar olası. Değişim-dönüşüm yönünde gelişmeler de mümkün. Boğa etkisiyle yeme-içme, keyif, sefa gibi temalar, ayrıca sanatsal faaliyetler öne çıkacaktır. Güzel bir pazar 🙂

4-10 Mart 2019 haftasının detayları böyle !

Bu arada, @anlatburcak instagram hesabım burada ! Takip ederek güncel gelişmelerden ve günlük tüyolardan haberdar olabilirsiniz.

Mail adresimi de hatırlatayım. Herhangi bir konu için Bireysel Doğum Haritası Analizi yaptırmak ya da 2019’un size özel etkilerini öğrenmek için, astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirsiniz (İletişim: anlatburcak@gmail.com).

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sinastri (İlişki – Uyum Analizi) yaptırabilirsiniz ayrıca.

Sinastriyi anlattığım yazımın linkini de bırakıyorum sizin için buraya : İlişki – Uyum Analizi (Sinastri)

Gökyüzündeki tüm gelişmelerden haberdar olmak için sitemi takip edebilirsiniz.

Güncel gelişmelerin linklerini aşağıya bırakıyorum sizler için.

19 Şubat 2019 Başak Burcunda Dolunay ve Etkileri

Güneş Balık Burcunda 19 Şubat – 21 Mart 2019

Mars Boğa Burcunda 14 Şubat – 31 Mart 2019

Venüs Oğlak Burcunda 4 Şubat-1 Mart 2019

Koç Burcu Mart 2019, Boğa Burcu Mart 2019, İkizler Burcu Mart 2019 (Diğer burçlar sırayla geliyor)

Jüpiter Yay Burcuna Geçiyor 8 Kasım 2018-2 Aralık 2019 Burçlara Etkileri

2019 yorumlarınızı da ekleyeyim :

2019 Astroloji Gündemi burada. 2019 burç yorumlarınız da aşağıda :

Koç 2019, Boğa 2019, İkizler 2019, Yengeç 2019, Aslan 2019, Başak 2019, Terazi 2019 Akrep 2019, Yay 2019,

Oğlak 2019, Kova 2019, Balık 2019

Ayrıca dilerseniz, bir diğer websitem olan burcakkayis.com‘a da göz atabilirsiniz.

Sağlıklı, mutlu, keyifli ve bereketli bir hafta olsun herkes için !

Görüşmek üzere,

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!