4-10 Haziran 2018 Haftalık Burç Yorumları

4-10 Haziran 2018 haftasının astrolojik değerlendirmelerine hoşgeldiniz !

Geçtiğimiz haftaya kıyasla, zorlu açı kalıplarının biraz daha fazla olduğu bir haftaya giriyoruz açıkçası.

Uyarılarda bulunmam gereken bir hafta bu.

Dolunaydan yeni çıktık, ancak etkileri hala devam ediyor.

Ruhumuzda bir şeyler dolup taşıyor.

Öfkeli, sinirli hissediyoruz kendimizi.

‘Aştım ben artık, geride kaldı, artık zihnimi, ruhumu yormuyorum.’ dediğimiz konulara tekrar döndük değil mi elde olmadan? Düşünmeden duramıyoruz.

Bize bir faydası olmadığını, sinirlenerek bir şey halledemeyeceğimizi, herkes kendi keyfindeyken biz bu duygularla sadece kendimize zarar verdiğimizi çok iyi biliyoruz. Ama engel olamıyoruz zihnimize, öyle değil mi?

Bu kez daha kızgınız üstelik kendimize. ‘Hani bir daha dönmeyecektim, hani bu konuların artık huzurumu kaçırmasına izin vermeyecektim.’ diyoruz, başarısız hissediyoruz kendimizi. Kendi yarattığımız labirentlerden, sarmal döngülerden çıkamadığımızı hissediyoruz.

Bunları yazdım çünkü, böyle hissediyorsanız eğer, bilin ki, bu sadece size olmuyor. Satürn retroda, Pluto retroda, Jüpiter retroda. Geçmişi köpürtüp duruyorlar.

Bu hafta bir şeyler dolduğu bardaktan taşabilir işte. Tartışmalar ve kendimize karşı da öfkeler olası. Özellikle Çarşamba günü sert etkiler var.

Ben hep olumluyu çoğaltan yazılar yazıyorum, ama gökyüzü uyarılar gönderdiğinde ben de temkinli olmanız adına aktarıyorum.

Benden söylemesi efendim. Karşısındakine uymak yerine, ‘O hak ettiğini bulur nasılsa’ deyip kendi yoluna bakan kazanır bu hafta.

Münakaşa etmek yerine, kendi huzuruna odaklanan kazanır. Daha huzurlu bir yaşam için olumlamalar yazımı da buraya bırakıyor ve derin burun nefesleri eşliğinde kendinizi telkin etmenizi, kendi meditasyonlarınızı oluşturmanızı öneriyorum önümüzdeki günler için. Kendinizden huzuru esirgemeyin !

Haftanın başlıca açıları şöyle :

6 Haziran 2018 :   Venüs karşıt Pluto                           Venüs 20° Yengeç, Pluto 20° Oğlak

6 Haziran 2018 :   Merkür kare Neptün                       Merkür 16° İkizler, Neptün 16° Balık

7 Haziran 2018 :   Güneş kare Neptün                         Güneş 16° İkizler, Neptün 16° Balık

8 Haziran 2018 :  Mars karşıt Kuzey Ay Düğümü     Mars 7° Kova, Kuzey Ay Düğümü 7° Aslan

 

Şimdi her bir gün için değerlendirmelere geçelim :

4 Haziran 2018 Pazartesi

Ay kova burcunda. Duyarlılığımız, toplumsal bilincimiz yukarıda. Sabah saatlerinde Ay, akrepteki Jüpiter ile kare açı yapıyor. Duygularımız yoğun. Denge kurmaya çalışacağımız bir zaman dilimi. Ay 08:09’da boşluğa giriyor ve ertesi günün öğle saatlerine kadar boşlukta olacak. Netleşmekte zorlanabiliriz. Ruh halimiz de gelgitli olacak boşluk etkisiyle. Belirsizlik hissettiğimiz konulara odaklanmayalım. Ama eldeki işleri tamamlamak için Ay’ın boşlukta olduğu zamanlar iyidir. Yeni girişimlerde bulunmadan, yapılması gerekenleri toparlayalım, en güzeli bu 🙂

5 Haziran 2018 Salı

Ay günün ilk kısmında boşlukta, 13:53’te balık burcuna geçiyor. Boğa burcunda yer alan Uranüs ile altmışlık, tatlı bir açı yapıyor 🙂 Bu da, duygusal olarak iyi hissedeceğimizi, güven duygusunun, maneviyatın yükseleceğini gösteriyor. Sevgi enerjisinde güzel iletişimler söz konusu 🙂

6 Haziran 2018 Çarşamba

Ay balık burcundaki seyrine devam ediyor. Yazımın ilk kısmında sıraladığım bazı önemli açılar bugün kesinleşiyor. Merkür ile Güneş kavuşuyor bugün ve Neptün’e kare bir konumda yer alıyorlar. Yani Merkür-Neptün karesi ve Güneş-Neptün karesi oluşuyor.  Yanılgılar, dikkat eksiklikleri yaşanabilir. Hesap kitap işlerine, kararlara, adımlara dikkat etmek gerekiyor. Bir de Venüs-Pluto  karşıtlığı var tabii. Tüm otorite figürleriyle iletişimde sakin kalmak akıllıca olacaktır. Akşam saatlerinde bizi rahatlatacak bir Ay-Jüpiter üçgen açısı var ve ruhumuza iyi gelecek, iyi hissettirecek bize.

7 Haziran 2018 Perşembe

Ay gün boyunca balık burcunda. Günün erken saatlerinde Ay-Pluto uyumlu açısının olumlu yansımaları var yaşamımıza. Yetki sahibi kişilerle görüşmek, devlet bağlantılı işleri halletmek, aile büyükleri ile uyumlu hareket etmek kolay olacak bu saatlerde. Ayrıca sabah saatlerinde bir de Ay-Venüs üçgeni var. Sevgi, uyum, hoşgörü, kolaylık anlamlarına gelen bu açıyla bir şeyler nefis akıyor, kullanılabilir. Bu açı sonrasında Ay boşluğa giriyor. 09:34’ten itibaren Ay, günün geri kalanında boşlukta. Bu hafta böyle durumlar var, evet. Gündüz saatlerine denk gelen ve uzun süren boşluk süreçleri var. Önemli başlangıçlarınızı Ay’ın boşlukta olacağı zamanlara denk getirmeyiniz.

8 Haziran 2018 Cuma

Gece saatlerinden itibaren Ay koç burcunda hareket ediyor. Balık burcunun naif ve dingin enerjisinden sonra çocuklaşıyoruz biraz, enerjimiz artıyor. Cesaretimiz, ön planda olma isteğimiz yükseliyor.  Günün ilk saatlerinde Ay, Şiron ile kavuşuyor. Şifacı Şiron devrede, iyi geleceğiz belki birilerine, yardımcı olacak, problem çözeceğiz. Empati yüksek, destekler almak için çok güzel bir görünüm var gökyüzünde. Öğle saatlerinde Ay, kovadaki Mars ile uyumlu, altmışlık açı yapıyor. Girişimler için kullanılabilecek saatler. Günün ikinci kısmında ise, Ay-Satürn karesinin kısıtlayan, akışı yavaşlatan etkisi devreye giriyor. Otorite ile güç çekişmelerine girmeyin lütfen. Erteleniyorsa bir şeyler, öyle olması gerekiyordur. Başka bir açıya, olumlu bir zamana denk gelecektir. Onda da bir hayır vardır, dert etmeyin 🙂

9 Haziran 2018 Cumartesi

Ay koç burcunda bugünün tamamında. Sabahın ilk saatlerinde Ay-Güneş ile uyumlu açıda, her tür iş için kullanılabilir. Kadın erkek ilişkileri açısından da olumlu bir zaman dilimi. Uyum, birlik ön planda. Ancak öğle saatleri civarında Ay-Pluto karesi var. Güç sahibi kişilerden yana gelecek yorucu etkiler söz konusu olabilir. Akşam saatlerinde Ay, yengeç burcundaki Venüs  ile uyumsuz, kare açıda. İlişkilerde kırıcı olmak mümkün. Sözleri seçelim. 22:36’dan itibaren Ay boşlukta bu arada.

10 Haziran 2018 Pazar

Ay 07:03’ten itibaren boğa burcunda. Sabah saatlerinde Uranüs ile kavuşan Ay, tatlı sürprizler olabilir diyor. Güzel kahvaltılar, arkadaşlarla programlar için çok güzel bir sabah. Boğa burcu söz konusu, yeme-içme için en uygun zaman 🙂 Öğle saatlerinde Ay-Satürn üçgeni de var. Bir şeyleri somutlaştırmak, karar almak, ilerlemek, planlamak için güzel bir gün. Yaşça olgun ve de güç sahibi kişilerden destek almak için de oldukça müsait. Kahvaltılarda bir şeyler konuşulur artık 🙂

Akşama bakacak olursak, Ay-Mars karesi devrede ve agresyondan kaçınmak gerekiyor. Bu arada sakarlıklara karşı da dikkat.

 

29 Mayıs 2018’de gerçekleşen dolunayın etkisi devam ettiğinden dolunaya dair bilgileri de aşağıya bırakıyorum.

Dolunayın genel etkileri burada !

Aşağıda her bir yazıda ise, 2 burç için detaylı incelemeler bulunuyor.

Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık

Sevgiler,

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!