31 Ekim 2020 Boğa Burcunda Dolunay

31 Ekim 2020 Boğa Burcunda Dolunay

31 Ekim Cumartesi günü, Türkiye saati ile 17:49’da boğa burcunun 8 derecesinde bir dolunay gerçekleşiyor sevgili okuyucularım.

Uranüs ile kavuşumda gerçekleşen bir dolunay bu.

Uranüs boğa burcunun 8 derecesinde şu an. Dolunay Uranüs ile tam kavuşumda. Derece farkı bile yok. O yüzden güçlü bir Uranüsyen enerjisi var bu dolunayın.

Uranüs sürprizli, hızlı, ani gelişen şeyleri, değişimleri, yenilikleri, uyanışları, özgürleşmeyi simgeleyen bir gezegen.

Dolunay ise farkındalıktır. Konuların tamamlandığı, netleştiği, görünür hale geldiği, neticeye vardığı döngüdür.

Uranüsyen bu dolunay, yeni kararlar getirebilir bize. Daha da doğrusu, karar değişiklikleri getirebilir. Uranüs’ün olduğu yerde, değişim vardır çünkü.

Örneğin bir süredir planladığınız, hazırlandığınız, niyetinde olduğunuz bir şey vardır. O şeyi yapmaktan vazgeçersiniz, konuyu bırakırsınız mesela. Fikir değişikliklerine gidebileceğimiz, bazı farkındalıklarla, uyanışlarla planlarımızı güncelleyebileceğimiz, hedeflerimizin değişebileceği bir dolunay sürecindeyiz. Özellikle para ile ilgili olan, para gerektiren, bütçenizi etkileyebilecek, yaşam standartlarınızı etkileyebilecek konularda.

Boğa burcu, maddi güvencedir, bireysel kazançlardır. Maddi anlamda ne ölçüde konforda olduğumuzla ilgili bir burç. Mülkler, maddi edinimler, gelirler, harcamalar boğa burcu ile ilgili.

Dolunayın öncesindeki ve sonrasındaki birkaç gün, yoğun olacak etkiler.

Önemli uyanışlar getirecek bu dolunay bize. Planlarımızda, yapmak istediklerimizde fark etmediğimiz noktalar, görünür olacak.

Bunun dışında agresyondan, fevri çıkışlardan, ani kararlardan uzak durmak gereken bir döngü. Hızlıca atılan adımlar, sorun yaratabilir.

Bugünlerde elektrikle, elektrikli aletlerin tamiri ile pek uğraşmamanızı önereceğim ayrıca. Uranüs elektriği de simgeler. Aman dikkat edin. Özellikle de çok hakim değilseniz tamir işlerine, çok kurcalamayın aletleri. Kendinizi riske atmayın.

Uranüsyen bu dolunay, hızlı bitişlere de işaret ediyor. Değişmez dediğiniz, sıkı sıkıya tutunduğunuz, düzen değişikliğine gitmek istemediğiniz, konfor alanından çıkmak istemediğiniz konularda, evren müdahalesi gelebilir dolunay ile. Sizin bitiremediğinizi, hayat bitirebilir. Bitmesi gereken ve bitecek olan şey, emin olun, iyiliğinize hizmet etmeyen, size faydası olmayan, hatta belki zararı olan bir şeydir. Evren oralarda bir temizlik yapabilir. Hiçbir şeye çok fazla tutunmamamız gerektiğini hatırlatabilir Uranüs’ün enerjisiyle.

Şimdi burçlar için olasılıklara geçelim.

Öncesinde →→ Instagram sayfamı takip etmek, güncelden haberdar olmak isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak

Ayrıca size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.


(Yükselen burcunuza öncelik veriniz, çünkü öngörülerde teknik olarak yükselen burç kullanılır. Öngörüler yükselen ile yapılabilmektedir.)

Koçlar ve Yükselen Koçlar :

2.evinizde meydana gelecek olan bir dolunay.

Parasal konularda ve birikim gerektiren, maddi kuvvet gerektiren konularda bir netlik sağlayabilir size. Planlarınızı değiştirebilirsiniz. Daha rasyonel bir bakış açısıyla, hedeflerinizi güncelleyebilirsiniz.

Bir konuyu zamana bırakmaya, şimdilik herhangi bir şey yapmamaya karar verebilirsiniz. Maddi olarak elinizi biraz daha güçlendirmeye ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz. Henüz hazır hissetmiyor olabilirsiniz.

Odak noktanız işiniz, bireysel kazançlarınız, maddi olanaklarınız bugünlerde.


Boğalar ve Yükselen Boğalar : 

Bu Uranüsyen dolunaya ev sahipliği yapıyorsunuz. Güçlü bir değişim döngüsünden geçtiğinizi anlayabiliriz buradan.

Bir kapanış, bir meselenin tamamlanması, bir bitiş, belki bir konuda bir vazgeçiş yaşayacağınız birkaç günlük bir döngü içindesiniz. Dolunay etkisi birkaç gün sürüyor ama etkileri hayatınıza şekil veriyor. Bir konuyu artık kendi haline bırakmaya karar verebilirsiniz, bütünüyle vazgeçmek değilse bile.

Özellikle ilişkiler ve evlilik konusunda, maddi konularda, mülklerle ilgili konularda, mal paylaşımlarında, ortaklı kazançlarla ilgili konularda olabilir bu.

Bir uyanış, bir tamamlanma, bir özgürleşme sürecindesiniz. Şu ana kadar ısrarla istediğiniz bir şeyin peşini bırakabilir, iç huzurunuzu seçebilirsiniz. Konudan arınmak isteyebilirsiniz.

Beklediğiniz bir şey varsa saymış olduğum temalarda, bunlarda bir sonuçlanma olabilir.


İkizler ve Yükselen İkizler :

Dolunay 12.evinizde gerçekleşiyor.

Uranüsyen etkiyi, güçlü şekilde alacaksınız. Çünkü 12.ev transitleri, büyük ruhsal açılımlar sağlar bize. Önemli farkındalıklar yaşarız insan ilişkilerimize dair, duygularımıza dair, hayata dair. Bilmediğimiz bazı şeyler de açığa çıkar. Özellikle de böyle bir dolunayda. Çünkü başrolde Uranüs var.

Gizli kalmış, üstü örtülü kalmış bir konu, ortaya çıkabilir. Bilginiz dahilinde olmayan bir şeyi öğrenebilirsiniz ya da bir yanılgıdan özgürleşebilirsiniz. ‘Kendime geldim, ben bunu nasıl düşünememişim, ben bunu nasıl fark etmemişim’ diyeceğiniz bir dolunay etkisi yaşayabilirsiniz.

‘Evreka !’ anları vardır hani. Taşların yerine oturduğu, bir şeyleri birden idrak ettiğimiz anlar. Bu Uranüsyen dolunay, size böyle bir etki getiriyor.


Yengeç ve Yükselen Yengeç : 

Dolunay, 11.evinizde gerçekleşiyor.

Bir süredir üzerinde çalıştığınız bir proje, bir ekip çalışması tamamlanabilir, sonlanabilir. Sürprizli şekilde ekipten ayrılanlar olabilir. Siz de olabilirsiniz bu kişi. Bir gruptan çıkabilirsiniz.

Sosyal çevrenizde, arkadaşlarınızla olan iletişimlerinizde ani gelişen durumlar olabilir. Sosyalleşmek için harika günler değil esasen. Bir süre geri çekilmek, kendinizle kalmak, olası negatif ihtimalleri uzaklaştırır.

Arkadaşlarınızla aranızda özellikle para, yatırım, maddi güç gerektiren konularla ilgili bozuşmalar, küslükler olabilir. Sosyal ilişkilerde bir şeyleri çok zorlamamak gerekiyor.


Aslan ve Yükselen Aslan :

10.evinizde bir dolunay meydana geliyor.

İşiniz, kariyeriniz, üstleriniz, patronlarınız, otorite bağlantılı konularınız üzerinden etki alıyorsunuz. Ani şekilde istifa eden, görevini bırakan kişiler olabilir. Yönetim değişebilir. Yöneticilerinizin şaşırtıcı durumları olabilir.

Siz de açıksınız ani istifa kararlarına. Buna dikkat edin. Bir B planınız henüz yoksa, hazırda bir alternatif bulunmuyorsa, böyle bir şey yapmayın. Merkür retroda, Mars retroda. Böyle çıkışların zamanı değil.

Sonuç beklediğiniz bir yasal bir süreç varsa, bir resmi işlem varsa,  dolunay ve civarındaki günlerde konu tamamlanabilir bu arada.


Başak ve Yükselen Başak : 

Dolunay 9.evinizde gerçekleşiyor.

Yüksek öğrenimde, akademik çalışmalarınızda sonuna geldiğiniz bir konu olabilir. Bir tamamlanma döngüsü olabilir sizin için bu. Tamamlanan şey, sizde büyük bir özgürleşme, bir rahatlama yaratabilir.

Başka bir şehirle, başka bir ülke ile ilgili gündemleriniz varsa bir süredir, planlarınız varsa, yer değiştirmek istiyorsanız, bundan vazgeçebilirsiniz. Konuyu şimdilik zamana, hayatın akışına bırakabilirsiniz. Kararınızın maddi sebepleri olabilir.

Bir eğitim planınızı da şimdilik erteleyebilirsiniz.


Terazi ve Yükselen Terazi :

8.evinizde gerçekleşecek bu dolunay.

Parasal bir konuda bir sonlanma, bir kurtuluş, bir netleşme döngüsü olabilir sizin için. Özgürlüktür Uranüs. Konudan özgürleşebilirsiniz.

Bir tazminat, bir nafaka, bir miras paylaşımı, sigorta, vergi, vb konular varsa beklediğiniz, sonuçlanabilir. Belirsizlik hali bitebilir.

Parasal konularda, borç, ödeme, alacak, verecek konularında ani gelişebilecek durumlara açıksınız bu döngüde. Harcamaları mümkün olduğunca azaltın. Büyük alışverişler yapmayın. Borçlanmamaya çalışın derim.


Akrep ve Yükselen Akrep :

7.evinizde gerçekleşecek olan Uranüsyen bir dolunay.

Eşle ilgili, partnerle ilgili parasal konularda sürprizli durumlar doğabilir. Beklenmedik masraflar çıkabilir.

Eşinizle ortak olan mülklerinize dair, kazançlarınıza, yatırımlarınıza dair konularda karar değişiklikleriniz olabilir. Örneğin bir ev alacakken vazgeçmek, şimdilik ertelemek gibi.

Özel ve sosyal ilişkilerinizde agresyona biraz açıksınız bugünlerde. Uranüs ani kararları ve kopuşları anlattığı için, sakin kalmak gerekiyor. Israrcı bir tavırla durumların çok üstüne gitmemek, ‘konuyu şimdi çözelim’ ısrarında olmamak faydalı olabilir.


Yay ve Yükselen Yay : 

Dolunay 6.evinizde meydana geliyor.

İş, hizmet sunduğunuz, hizmet aldığınız alanlar ve kişiler, astlarınız, çalışanlarınız, evinizde size yardımcı olanlar, günlük hayat, sağlık konuları, ayrıca evcil hayvanlar gibi temalar üzerinden etki alıyorsunuz. 6.ev bunları anlatıyor.

İş ortamınızda, iş yapma şeklinizde, günlük görevlerde değişimler meydana gelebilir.

Günlük düzeninizde, rutin olarak yaptığınız bir şey sonlanabilir. Hatta hızlı bir değişim olabilir bu. Bir özgürleşme yaratabilir. Size yeni alanlar açacak şekilde, bir rahatlama getirebilir.

Tedavi gördüğünüz bir konu, bir sorun varsa, tamamlanabilir. İstediğiniz değişimi elde edeceğiniz noktaya gelmiş olabilirsiniz.


Oğlak ve Yükselen Oğlak :

Dolunay 5.evinizde meydana geliyor.

Aşk, flört, duygusal konular, yaratıcılığa dair konular, cinsellik, çocuk, bebek, hamilelik konuları, sanat, spor, sahne, etkinlikler, gösteriler, çocuklara dair konular 5.ev kapsamında sayabileceğimiz temalar.

Uranüsyen bu dolunay aşkta bir farkındalık, bir flört halinin içinde uyanışlar getirebilir size. Fark ettikleriniz durumu sonlandırmak istemenize neden olabilir. Ama tabii olacak olan şey, hayrınıza olacaktır. Güzelliklerin gelmesi için, resmin içinden güzel olmayan şeylerin çıkması gerekiyor.

Çocuklarınızın ilginç kararları, sizi şaşırtabilecek niyetleri olabilir bugünlerde.

Beklenmedik hamileliklere açık bir döngü. Eğer çocuk sahibi olmak gibi bir planınız yoksa, dolunayın etkisine dikkat etmek gerekiyor.

Sanatsal çalışmalarınızda müthiş yaratıcı bir etki ! Sanatla bağınız varsa, şaşırtıcı, sıradışı şeyler çıkabilir ortaya. Çünkü Uranüs var işin içinde 🙂


Kova ve Yükselen Kova : 

4.evinizde meydana gelecek olan, Uranüs vurgulu bir dolunay.

Ev, yuva, aile, ebeveynler, aile içi konular, taşınma, yerleşim, emlak, arsa, arazi, alım, satım, kiralama, kontrat, ev güvenliği, ev dekorasyonu gibi temalar var bu evde.

Bu konularla ilgili neler varsa gündeminizde, planlarınız ne ise, Uranüs onları değiştirebilir biraz. Şimdilik erteleyebilirsiniz, şu an için adım atmaktan vazgeçebilirsiniz. Örneğin ayrı eve çıkma niyetiniz vardır, bu sizde parasal anlamda bir stres yaratıyordur. Maddi anlamda biraz daha güçlenmeye ihtiyaç duyduğunuzu, sizin için konuyu şimdilik zamana bırakmanın ve aceleci olmamanın daha iyi olacağını fark edebilirsiniz. Kararınız, planınız değişebilir.

Ev içinde aniden bozulan elektrikli aletler olabilir ayrıca. Uranüs elektriği, elektronik şeyleri simgeler. Bu tür gündemleriniz olabilir bu ara. Evinizde bir şeylerle ilgilenmeniz gerekebilir.

Aile içi iletişimlerde fevri çıkışlardan uzak durun. Uranüs, saman alevi etkisi yaratabiliyor çünkü. Söylemek istediğiniz şeyler varsa da, uygun bir üslüp + sakin bir tavır çok daha iyi olacaktır. Bağırınca söylediklerimiz duyulmuyor esasen. Karşı taraf kapatıyor kendini. Haklı iken haksız konuma düşmemek, kendimizi doğru ifade etmek adına dingin bir enerjide, saygılı bir tutumda olalım.


Balık ve Yükselen Balık :

3.evinizde gerçekleşecek bir dolunay.

Yakın çevrenizden kişilerin şaşırtıcı kararları olabilir, hızlı gelişen durumlar olabilir. Karar değişiklikleri olabilir bir süredir konuştuğunuz şeylerde, planladıkları şeylerde. Yakın çevre derken kimleri kastediyorum ? 3.ev tam olarak kimleri anlatır ? Kardeşleri, yakın akrabaları, komşuları, arkadaşları.

Kardeşleriniz yeni kararlarından, karar değişikliklerinden bahsedebilirler. Maddi sebeplerden dolayı vazgeçilen durumlar olabilir.

Aniden taşınan komşularınız olabilir.

Uranüsyen etkiler devrede.


Kasım ayı burç yorumlarınızı da yayınlamaya başladım sevgili okuyucularım. Ayın astroloji gündemi ve yayınlamış olduğum 6 burç aşağıda. Devamı geliyor.

Kasım 2020 Astroloji Gündemi

Koç Burcu Kasım 2020, Boğa Burcu Kasım 2020, İkizler Burcu Kasım 2020,

Yengeç Burcu Kasım 2020,  Aslan Burcu Kasım 2020, Başak Burcu Kasım 2020

Aşağıdaki linklerde ise günceldeki gelişmeler yer alıyor :

Venüs Terazi Burcunda 28 Ekim-21 Kasım 2020

Mars Retrosu 10 Eylül-15 Kasım 2020

Güneş Akrep Burcunda 23 Ekim-21 Kasım 2020

Mars Koç Burcunda 28 Haziran 2020-7 Ocak 2021

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!