31 Aralık 2018 – 6 Ocak 2019 Astroloji Gündemi


31 Aralık 2018 – 6 Ocak 2019 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım ve danışanlarım ! Herkese selamlar 🙂

ve sen 2019 ! Sana da merhaba ! :))

2018, çok güzel bir yıl oldu anlatburcak.com için. Sizlerle bir bağ oluştu aramızda.

Okuyucularımdan sevgi dolu mesajlar aldım yıl boyu, danışanlarımdan nice güzel dönüşler, teşekkür mailleri aldım.

Birçok insan beni arkadaşı gibi hissettiğini söyledi. Minnettarım sevginiz ve ilginiz için. Gittikçe çoğalıyoruz birlikte.

2019 tüm güzellikleri büyütsün o zaman 🙂 ! Yeni yıl dileğim budur sevgili evren, kaydet tamam mı :))

Güzel sofralarla, ağız tadı, afiyetle, sağlıkla, huzurla ve her şeyden önemlisi sevdiklerimizle güzel bir giriş yapalım inşallah 2019’a 🙂

Yeni haftayı anlatmaya başlamadan evvel, 2019 yorumlarınızı da ekleyeyim şöyle :

2019 Astroloji Gündemi burada. 2019 burç yorumlarınız da aşağıda :

Koç 2019, Boğa 2019, İkizler 2019, Yengeç 2019, Aslan 2019, Başak 2019, Terazi 2019 Akrep 2019, Yay 2019,

Oğlak 2019, Kova 2019, Balık 2019

Ayrıca 2019 için Bireysel Doğum Haritası Analizi yaptırmak, 2019’un size özel etkilerini öğrenmek için, astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirsiniz (İletişim: anlatburcak@gmail.com).

Yeni yılda aşk görünüyor mu ? parasal durumlar nasıl olacak ? eğitim ? sağlık ? seyahatler ? ve daha birçok konuda, 2019 olasılıklarınızı öğrenebilirsiniz danışmanlık alarak. Çünkü burç yorumları çok geneldir, aslolan kişinin haritasıdır.

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Şimdi yılın ilk haftasına bakalım !

Öncelikle müjdeleyeyim efendim, çok çok iyi bir haftaya giriyoruz. Gökyüzü de kutlama yapıyor sanırım 🙂

Harika gezegen açıları var, yeni transitler başlıyor bir yandan. Hepsini detaylandıracağım şimdi !

31 Aralık 2018 – 6 Ocak 2019 haftasının önemli gelişmeleri :

1. Şüphesiz en önemli gündem, yılın ilk tutulması. 6 Ocak 2019’da oğlak burcunda gerçekleşecek bir Güneş tutulması bu. Buradan okuyabilirsiniz tüm detaylarını ve burçlara etkisini :

6 Ocak 2019 Oğlak Burcunda Güneş Tutulması ve Etkileri

2. Tutulma dışında, geçişlerimiz de var bu hafta. Yılın ilk günü, 1 Ocak 2019’da Mars koç burcuna, kendi yönettiği alana geçiyor.

Bir süredir balık burcundaydı Mars, doğası ile uyumsuz olduğu ve sönümlendiği bir alandaydı. Bu süreçte bizi de sönümledi valla 🙂 Enerjidir, motivasyondur Mars ve balıkta iken bu temalarda zorlandık.

Ama şimdi en güçlü olduğu yere, kendi evine geçiyor. Güzelce yararlanacağız bu etkiden, yeni şeyler başlatacağız, önemli girişimlerimiz olacak.

Mars-koç transitini ve etkilerini anlatacağım yazım, geçişin yaşanacağı Salı günü geliyor !

3. Merkür yay transitini tamamlıyor ve 5 Ocak Cumartesi günü, oğlak burcuna geçiyor.

Merkür oğlak transitini de bu hafta ayrı bir yazıda etraflıca anlatıyor olacağım, takip edebilirsiniz sevgili okuyucularım.

31 Aralık 2018 – 6 Ocak 2019 haftasının başlıca önemli açıları :

2 Ocak 2019 : Güneş-Satürn kavuşumu : Güneş 11° oğlak, Satürn 11° oğlak

Bu açı, hava sıcaklığını düşürecek, bilginiz olsun. Tam bir yılbaşı soğuğu yaşayacağız. Hafta boyu da etkisi azalarak devam eder, öncesi 1-2 günden başlayarak.


4 Ocak 2019 : Merkür-Uranüs üçgeni : Merkür 28° yay, Uranüs 28° koç

Bakın, bu çok güzel bir açı ! Sürpriz haberler, beklenmedik güzel iletişimler, dialoglar getirecek bize.

Günlük akışınızda rutin dışına çıkmak, yeni şeyler deneyimlemek, bir şeyleri değiştirmek, memnun olmadığınız  alanlarda dönüşüm yaratmak için de çok destekleyici.

Yaratıcılığımızı, çözüm yaratma kapasitemizi artıracak, orijinal fikirler getirecek bu açı bize. Bugünlerde aklınıza gelen fikirleri not alın ve üzerine çalışın derim. Birkaç gün etkisi sürecek, mutlaka yararlanalım !


4 Ocak 2019 : Güneş-Neptün altmışlığı : Güneş 14° oğlak, Neptün 14° balık

Yardımlaşmak, yardım almak, yardım etmek, hoşgörü, empati, anlayış, sevgi, huzur, uyum demektir bu açı. Her tür insan ilişkilerinde işimize yarayacak, destekler bulmamızı sağlayacak bir görünüm. Ruhsal açıdan şifalanabileceğimizi gösteriyor ayrıca, spiritüel çalışmalar için değerlendirebilirsiniz efendim.

Günlerin detaylı analizi ise şöyle :

31 Aralık 2018 Pazartesi

Ay, sabahın ilk saatlerinde akrep burcuna geçiyor, yaklaşık 2 gün akrepte ilerleyecek. Duygularımız derin yani 🙂

Ama bence bu modu bırakalım, yılbaşı keyfine odaklanalım. Eller havaya ! hadi bakalım, oturmaya mı geldik ! 🙂

Yok yahu, evi tercih ediyorum ben, müzik ve danstan ziyade yeme-içme ağırlıklı geçiyor bizde de yılbaşı akşamları 🙂 televizyon da önemli tabii bu ptt çerçevesinde :))

Günün ikinci yarısında etkisi başlayacak güzel bir Güneş-Ay altmışlığımız var, akşam saatlerinde de kesinleşecek, yıla güzel giriyoruz valla, miss !

1 Ocak 2018 Salı

Ay, günün tamamında akrep burcunda. Güne Ay-Neptün üçgeni ile başlıyoruz, iç huzurumuz yerinde, enerjimiz dingin ve güzel.

Akşamüstü saatlerinde Ay-Pluto altmışlığı kesinleşiyor bu kez, harika bir güç açısı bu. Yeni kararlar almak, bir şeyleri planlamak, yapılandırmak için zemin hazırlıyor bize. Aile büyükleri ile iletişimde de olumlu etkiler yaratıyor, oralardan gelecek destekler görünüyor efendim.

2 Ocak 2018 Çarşamba

Ay 11:58’e kadar akrep burcunda, ancak boşlukta. Tembellik etmek istiyoruz, biraz da melankoli var akrep etkisiyle.

Ama 11:59 itibariyle yay burcuna geçen Ay, enerjimizi yükseltiyor, toparlıyor bizi.

Bu geçişin hemen ardından, öğle saatlerinde Ay-Mars üçgeni de devreye girince motivasyonumuz, girişkenliğimiz iyiden iyiye artıyor. Spor için de güzeldir Mars’ın uyumlu açıları, o anlamda da değerlendirebilirsiniz.

3 Ocak 2018 Perşembe

Ay yay burcunda gün boyunca. Öğle öncesinde Ay-Jüpiter kavuşumu var, bunu mutlaka değerlendirelim. Ne yapalım, hangi konularda değerlendirelim ? derseniz, Jüpiter’in temsil ettiği konularda efendim.

Jüpiter, eğitim, akademik alanlar, yurt dışı bağlantılı konular, yabancı kültürler, uzak yerlere seyahatler, ayrıca ticaret, reklam, pazarlama, tanıtım, sosyal medya, hukuksal meseleler, dini konular, inanç sistemleri, ufkunuzu genişletecek yeni bilgiler demektir. Bu temalarda işleriniz varsa, Ay-Jüpiter kavuşumuna denk getirebilir, olumlu etkilerden yararlanabilirsiniz.

Öğleden sonra ise Ay-Neptün karesi var, iletişimlerde hayal kırıklıklarına dikkat, yazışmalarınızı, görüşmelerinizi bu saatlere denk getirmemek işe yarayabilir, şayet seçme şansınız varsa. Bir de belirsizlik, netleşememe, bekleme etkisi verir bu açı. Önemli bir şey için mail bekliyorsunuz, geç geliyor, konu birkaç saat sürümcemede kalıyor mesela, böyle durumlar getirebilir.

4 Ocak 2018 Cuma

Merkür ve Şiron’un uyumsuz açıda olacağı bir gündeyiz. Kalp kıracak sözler demektir bu, kelimelerimizi iyi seçelim bugün. Ama bunun dışında harika açılar da var. Asla kötü bir gün değil ! Yukarıda anlattığım Merkür-Uranüs üçgeni devrede zaten, o epey işimize yarayacak.

Ayrıca akşam saatlerinde (19:00-20:40 arası diyebiliriz) Ay-Merkür kavuşumu ve Ay-Uranüs üçgeni var, iletişimlerde şanslıyız, fayda getirecek sürpriz dialoglar olası.

20:42-21:54 arası Ay boşlukta, yeni ve önemli başlangıçlarınızı bu aralıkta yapmayın efendim.

21:55 itibariyle Ay, oğlak burcuna geçiyor. Ciddi, kararlı, mantıklı ve disiplinli bir atmosfer başlıyor önümüzdeki 2 gün için.

5 Ocak 2018 Cumartesi

Ay oğlak burcunda, karamsar olmaya meyilliyiz, böyle geçici etkilerle ruhumuza eziyet etmeyelim, enerji alanımızı zayıflatmayalım bence. Bir manyetik alan yayıyoruz çünkü kesintisiz olarak.

Başarı kavramını, hayatta vardığımız noktayı sorgulayacağız bugün. Neyi yapabildik şu ana kadar, neler için uğraştık da olmadı, bu tür konulara kafa yoracak, kendimize saracağız biraz. Akşam Ay-Satürn kavuşumu da var ki, tam bu ruh halleri demektir işte. Başarı ilgili bir yazı yazdım diğer websitem olan burcakkayis.com da. Toplumun genel kabulleri ve aklın uzağına düşen basmakalıp inançlarıyla, nasıl gereksiz zorluyoruz kendimizi, hayattaki başarımızı neler üzerinden ölçüyoruz, görüşlerimi aktardım. Buradan okuyabilirsiniz, hak vereceksiniz bence bana 🙂 Başarı Nedir ? Kim başarılıdır ?

6 Ocak 2018 Pazar

Bugün tutulma günü ! Linki buraya da bırakıyorum sizler için, tutulmanın detayları şöyle :

6 Ocak 2019 Oğlak Burcunda Güneş Tutulması ve Etkileri

Önümüzdeki aylara şekil verecek yeni düzenlemeler geliyor hayatımıza. Oğlak tam da budur. Sistem kurmayı, yapılandırmayı, düzenlemeyi sembolize eder.

Bir konuda uyarayım ama, yeri geldikçe bu bilgiyi hep paylaşıyorum. Güneş tutulmaları yeniaylarla birlikte gerçekleştiğinden, yeni başlangıçlar yapmak için çok uygun zamanlardır.

Yeniaylarda da yeni işler başlatırız. Ancak yeniayın ya da tutulmanın olduğu günü seçmek yerine, en az 1 gün sonrasını beklemek tercih edilir efendim. Çünkü Ay, biraz Güneş’ten uzaklaşsın, az da olsa büyüsün, görünsün isteriz. Bu da aklınızda olsun !

31 Aralık 2018 – 6 Ocak 2019 haftasının detayları böyle efendim.

Gökyüzündeki tüm gelişmelerden haberdar olmak için sitemden yararlanabilirsiniz.

Güneş, 22 Aralık 2018 itibariyle oğlak burcuna geçti, etkilerini okudunuz mu ?

Bu geçişi ve etkilerini buradan görebilirsiniz : Güneş Oğlak Burcunda 22 Aralık 2018 – 20 Ocak 2019

Halihazırda, şans gezegeni Jüpiter’in yeni başlamış olan yay transiti de bizler için çok önemli !

Jüpiter Yay Burcuna Geçiyor 8 Kasım 2018-2 Aralık 2019 Burçlara Etkileri

Bu arada @anlatburcak instagram hesabını takip ederek de, yayınlanan yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Ayrıca dilerseniz, bir diğer websitem olan burcakkayis.com‘a da göz atabilirsiniz.

Yıla güzel bir giriş olsun hepimiz için 🙂

Görüşmek üzere,

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!