30 Nisan-6 Mayıs 2018 Haftalık Burç Yorumları

30 Nisan-6 Mayıs 2018 haftasının astrolojik değerlendirmelerine hoşgeldiniz 🙂

Bu haftanın gökyüzü gündemi şöyle :

30 Nisan 2018 – Akrep burcunda dolunay gerçekleşiyor. Detaylarını ve burçlara etkilerini buradan okuyabilirsiniz.

Yaklaşık 10 gün süreyle çok etkin olacağından, esasen hafta boyunca akrep dolunayı tesiri altında olduğumuzu söyleyebiliriz.

Haftanın öne çıkan başlıca açısı ise,  Güneş-Neptün altmışlığı.

6 Mayıs 2018 – Güneş 60’lık Neptün açısı – Güneş 15° Boğa, Neptün 15° Balık

 

30 Nisan 2018 Pazartesi

Güne, gece saatlerinde akrep burcunda gerçekleşen dolunay ile başlıyoruz. Yani, 16 Nisan civarında yapmış olduğumuz girişimlerin somut sonuçlarını alacağımız bir sürece giriyoruz. Hafta boyunca bu neticeler görünür hale gelecektir.

Günün ikinci kısmında, akrep burcundaki ay, yine akrepte yer alan Jüpiter ile kavuşuyor, balıktaki neptünle üçgen açı yapıyor. Dolunaydan sonraki ilk açıların oldukça uyumlu olması da bizi daha fazla destekleyen enerjileri aktive ediyor. Maneviyatın, empatinin, ılımlı etkilerin açığa çıkacağını söyleyen ay, gece saatlerinde bu kez oğlaktaki mars ve pluto ile altmışlık açı yapıyor. Yani gün boyunca ayın uyumlu açılarını deneyimliyor olacağız, değerlendirelim 🙂

1 Mayıs 2018 Salı

Ay, 18.20 civarında yay burcuna geçene kadar akrepte, boşlukta olacak. Bir gün öncesi kadar güçlü etkiler ve girişimlerimiz için uygun zeminler yok. Ay boşluktayken, başlatılan işlerin sonuçsuz kalma ihtimali yüksektir çünkü. Ancak ay, yay burcuna geçince netleşiyoruz, yayın enerjisi ile iyimserleşiyoruz 🙂 Ayrıca Ay, akşam saatlerinde koç burcunda yer alan Şiron ile üçgen açı yapıyor. Şifa elde etmek, şifaya vesile olmak için harika bir açı. Yardım almak, yardımcı olmak, çözüm bulmak, işe yarayacak bakış açısını kazanmak, umudu yükseltmek, şükürle, iyimserlikle bakmak, inanmak, güçlenmek özetle ayağa kalkmak anlamına geliyor bu açı, hayırlara vesile olsun.

2 Mayıs 2018 Çarşamba

Ay, yay burcundaki seyrine devam ediyor ve ikizlerdeki Venüs ile  günün ilk saatlerinde karşıt açı yapıyor. Özellikle ikili ilişkiler başta olmak üzere, tüm insan ilişkilerinde daha doğrudan oluyoruz ve pot kırma, patavatsızlık ihtimalleri artıyor. Sözlerimizi dikkatli seçelim lütfen. Akşam saatlerinde ise, koç burcundaki Merkür ile üçgen açı yapan ay, bu kez iletişimlerde destekliyor.

3 Mayıs 2018 Perşembe

Ay yine yay burcunda. Gündüz saatlerinde hayal kırıklıkları, belirsizlikler ve yanlış anlamalara neden olacak şekilde neptünle kare, akşam ise değişimi, gelecek planlarını, girişimleri destekleyecek üçgen açı yapacak Uranüs ile. Önemli başlangıçlar için, akşamı kullanmak daha akıllıca olacaktır. Eğlenmek, keyifli programlar yapmak, rutin dışına çıkmak için de kullanılabilir. Eğitim, yurt dışı bağlantılı konular, basın, yayıncılık faaliyetleri ile ilgili sürpriz gündemler de oluşabilir.

4 Mayıs 2018 Cuma

Gece saatlerinde boşluğa giren ay, 05.10 itibariyle oğlak burcuna geçiyor. Yayın iyimser, spontan ve coşkulu enerjisinden sonra, ayağı daha yere basan, hesap ederek yol alan oğlak burcu enerjisi güne hakim geliyor. Somut sonuçlar elde etmek isteyeceğimiz, hızlı kararlar yerine temkinli olup daha sağlam adımlar atacağımız bir gün. Garantici olacağız, önümüzü net görmek isteyeceğiz. Dolayısıyla, çevremizden gelen iyimser bakış açılarına tepkili olabilir, kalp kırabiliriz. Akşam Ay-Satürn kavuşumu var bu arada. Biraz karamsar hissedebileceğimiz bir akşam açıkçası.

5 Mayıs 2018 Cumartesi

Ay, oğlak burcunda ilerlemeye devam ediyor. Ay, boğadaki Güneş ile üçgen, balıktaki Neptün ve akrepteki Jüpiter ile altmışlık, yani son derece uyumlu açılar yapıyor. Ay-Güneş üçgeni aşkta, ikili ilişkilerde güzel etkiler ortaya çıkaracaktır. Ayrıca Ay anneyi, Güneş babayı simgelediğinden, anne-baba uyumu da artacaktır. Neptün ile olan irtibatı ise, yardımlaşma, dayanışma, empati, maneviyat, mistik konular, ilahi olanla bütünleşme anlamlarına geliyor. Dğerlendirilmesi gereken açılar. Zira, akşam saatlerinde gökyüzünde zorlayıcı kareler oluşacak. Önemli işlerinizi, akşama kalmadan halledebilirsiniz.

6 Mayıs 2018 Pazar

Ay, 16.50’de boşluğa girene kadar, önce Mars ile kavuşacak, sonra Uranüs ile kare yapacak. Yani zorlayacak, yoracak, kalpleri de biraz kıracak gibi görünüyor. Son sözü, baştan söylemeyelim. Gerginliklere, tartışmalara dikkat. 17.50 civarında kova burcuna geçen ay ile, çok daha humanist, uyumlu, toplumsal bilincin ve duyarlılığın, saygının yüksek  olacağı enerjiler oluşuyor. Bugün aynı zamanda, yazımın başında belirttiğim Güneş-Neptün uyumlu görünümü var. İlahi olanla bir olmak, ibadet etmek, meditaston yapmak, yardım etmek, yardım almak, iyiye odaklanmak, iyi ve güzel olanı çağırmak için güçlü enerjiler oluşuyor. Sevgide kalalım 🙂

 

Bu arada gökyüzünün önemli gündemleri olan ‘Satürn retrosu’nu, ‘Şiron’un koç burcuna geçişi’ni ve ‘Uranüs’ün boğa burcuna geçişi’ni anlattığım, her bir burç için etkilerini incelediğim yazılarımı da okuyabilirsiniz.

Mayıs 2018 Astroloij Gündemi’ne buradan bakabilirsiniz.

Her bir burç için Mayıs ayı burç yorumlarına da aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık

İyi haftalar dilerim,

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!