30 Nisan 2018 Akrep Dolunayı

30 Nisan 2018’de Akrep burcunun 9 derecesinde bir dolunay meydana geliyor.

Dolunaya Satürn’ün olumlu açı yaptığını görüyoruz. Oğlak burcunun 9 derecesindeki Satürn’ün altmışlık açı desteğiyle, şayet elimizi taşın altına koyar ve üzerimize düşeni yaparsak, hayat çerçevemizi güzelleştirmek için emek vermekten kaçmazsak, başarı elde edeceğimizi gösteriyor bu dolunay.

‘Çabala ve dönüş, çalış ve kazan, emek ver ve karşılığını al!’ diyor gökyüzü.

Bu süreçte irade, azim, disiplin, düzen, kural lazım bize. Zamanı doğru kullanarak, tembelliği bırakarak yaşamımıza yenilikler katacağız.

Dolunay tamamlanmayı, sonuç almayı simgeler. Akrep burcunda meydana gelecek olması ise, tam anlamıyla dönüşümü simgeliyor.

16 Nisan yeniayı ile başlattığımız girişimlerimize dair sonuçlar alabileceğimiz bir süreçte olacağız 30 nisan ve öncesi sonrası birkaç günlük dönem içerisinde.

Koç ve Yükselen Koç : 8.evinizde meydana gelen bu dolunay ile, yeniay evresinde başlatmış olduğunuz işlerden maddi kazançlar sağlayabilirsiniz. Özellikle ortaklaşa paraları işaret ediyor dolunay. Ayrıca kronik hale gelmiş, tekrar eden, bir türlü aşamadığınız psikolojik problemlerinize çözüm bulabilir, şifa yönünde adım atabilirsiniz. Güneş-Satürn uyumlu açısı sayesinde kalıcı çözüm gelecektir. Tabii üzerinize düşeni yapmanız halinde.

Boğa ve Yükselen Boğa : 7.evinize denk düşen dolunay, ikili ilişkiler, evlilik, ortak ticari faaliyetler, sözleşmeler, anlaşmalar gibi konularda bir tamamlanma sağlayacaktır. Bu yönde nasıl bir beklentiniz varsa, 30 Nisan ve takip eden 1 hafta içinde, konunuzun  net olarak şekillendiğini görebilirsiniz.

İkizler ve Yükselen İkizler : Sizler dolunayı 6.evinizde yaşıyorsunuz. Bir alışkanlıktan vazgeçmek, diyete başlamak, spor yapmak, kilo vermek için güzel etkiler alıyorsunuz. Bugüne kadar birçok diyet yaptınız, kilolar verdiniz, sonra verdiğiniz kiloları geri aldıysanız, bu kez Satürn’ün olumlu açısıyla kalıcı sonuç alacaksınız. Ayrıca rutin olarak yaptığınız şeylerde bir tamamlanma ve sona erme yaşanabilir. Örneğin katıldığınız bir kurs programı, çalışma hayatınız için bir eğitim, vb.

Yengeç ve Yükselen Yengeç : 5.evinizde gerçekleşecek dolunayın yükselten ve agresyona zemin hazırlayan enerjisiyle aşkta dalgalanmalar yaşanabilir. Gereksiz çıkışlardan uzak durmanız gerekiyor. Ayrıca çocuklarınız varsa, onlarla ilgili bir süredir emek verdiğiniz bir konuda istediğiniz, kalıcı sonucu almanız yüksek bir ihtimal.

Aslan ve Yükselen Aslan : 4.evinizde dolunay gerçekleşiyor ve hane içinde bir şeyler netleşiyor. Ailenizle ilgili, bir süredir var olan, çabaladığınız meselelerin artık nihayete erdiğini görebilirsiniz. Tartışmalar da olası. Bu süreçte aldığınız kararlar, yaşamınızın bundan sonraki çerçevesini etkileyecek şekilde kalıcı olacaktır. Dolayısıyla etraflıca düşünerek karar almanızı tavsiye ederim.

Başak ve Yükselen Başak : 3.eviniz dolunay enerjisi ile aktifleşiyor. İletişime dikkat. Söylediklerinize, yazdıklarınıza her zamankinden daha fazla özen göstermelisiniz. Kardeşler, akrabalar ve komşularla ilgili kalıcı değişiklikler yaşanabilir. Kardeşinizin bir hedefine varması gibi, bir komşunuzun taşınması gibi.

Terazi ve Yükselen Terazi : Dolunay 2., yani para evinizde gerçekleşiyor. Gelen paralar, giden paralar, yatırımlar, ödemeler söz konusu. Maddi kaynaklarınızda bir güncellenme olabilir. İşin içinde Satürn olduğundan, meydana gelen değişiklik sağlam temelli ve uzun vadede etki edecek şekilde olacaktır.

Akrep ve Yükselen Akrep : Dolunay burcunuzda gerçekleşiyor. Yaşamınızda önemli kararlar alacağınız, kapatmanız gereken, şimdiye dek sürümcemede kalmış sayfaları kapatmak için güç bulacağınız, yeniye adım atmak için çabanızı ortaya koymaktan kaçınmayacağınız bir evre sizler için. Dolunay ve takip eden özellikle 1 haftalık süreçte, ruhsal gerginlik hissetmeniz, ruhunuza birikenleri artık haykırmak, boşaltmak, hakkınızı aramak istemeniz kuvvetle muhtemel. Ani çıkışlardan uzak durmanız, haklıyken haksız duruma düşmekten koruyacaktır sizi. Hızlı kararlar almak yerine, düşünerek aksiyon almanız dolunayı kazanca dönüştürmenizi sağlayacaktır.

Yay ve Yükselen Yay : 12.ev dolunayı açıkçası biraz zorlayıcıdır. Her ne oluyorsa, hayır olandadır. Yani olan hayırlıdır. Ancak çoğunlukla sonradan görebiliriz o hayrı, bir şeyleri yaşarken ve üzülürken değil. İlerleyen dönemlerde iyi ki böyle olmuş diyeceğiniz ama şimdilik keyfinizi biraz kaçırabilecek, hesapta olmayan gelişmeler yaşanabilir bu dönemde. Satürn devrede, dolayısıyla her ne oluyorsa, yaşamınızda uzun vadeli yer alacaktır. Sizden habersiz yapılmış bir şeyler açığa çıkabilir. Diğer yandan sezginizin artacağı, iç sesinizi dinlemenin her zamankinden daha çok işe yarayacağı bir dönem.

Oğlak ve Yükselen Oğlak : 11.evinizde bir dolunay meydana geliyor. Gruplar halinde bir süredir çalıştığınız projeler son şeklini alıyor ve duyurmaya, gün yüzüne çıkarmaya uygun hale geliyor. Yani emeklerinizin karşılığını alıyorsunuz. Hem de yaşamınızda kalıcı değişiklikler oluşturacak şekilde.

Kova ve Yükselen Kova : 10.ev dolunayı yaşıyorsunuz. Kariyerinize, iş hayatınıza dair konular gündeminize oturuyor. Otorite figürleriyle anlaşmazlıklar ve işten çıkmanıza sebep olacak agresyonlar olası. Dolayısıyla çok dikkatli olunuz. Ancak memnun olmadığınız, sizi mutsuz eden bir işse, belki de bitmesi hayrınıza olacaktır. Diğer yandan anne, baba gibi aile büyüklerine dair konuların kalıcı olarak çözülmesi, netice alınması için çok destekleyici bir dolunay.

Balık ve Yükselen Balık : Dolunay size son derece olumlu bir üçgen açı yapıyor. Eğitim, öğretim hayatınızla ilgili emek verdiğiniz bir çalışmanın tamamlanması yönünde rahat edebileceğiniz gibi, yurt dışı ile ilgili beklenti halinde olduğunuz bir konudan olumlu sonuç elde edebilirsiniz. Basın, yayıncılık faaliyetleriniz varsa, projelerin tamamlanma zamanıdır 🙂

 

Bu arada gökyüzünün önemli gündemleri olan ‘Şiron’un koç burcuna geçişi’ni ve ‘Uranüs’ün boğa burcuna geçişi’ni  anlattığım, her bir burç için etkilerini incelediğim yazılarımı da okuyabilirsiniz.

Mayıs 2018 gündemine de buradan ulaşabilirsiniz.

Her bir burç için Mayıs ayı yorumlarını da yayınlamış bulunuyorum. Keyifli okumalar 🙂

Dolunayın, yüzümüzü güldürecek gelişmeler getirmesini dilerim 🙂

Sevgiler,

Burçak Kayış

 

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!