30 Kasım-6 Aralık 2020 Astroloji Gündemi

30 Kasım-6 Aralık 2020 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım ve danışanlarım, nasılsınız ?

Yeni hafta ikizler burcunda gerçekleşecek olan Ay tutulması ile başlıyor. İkizler burcunun 8 derecesinde meydana gelecek bir tutulma bu.

Günlerdir etkisindeyiz esasen. Çünkü yaklaşırken görünür oluyor etkiler.

Tutulma yazım burada : 30 Kasım 2020 İkizler Burcunda Ay Tutulması

Hem genel etkilerini, hem burçlara neler getirebileceğini anlattım yine.

Haftanın detaylarına geçmeden evvel, ne yapıyorum ? İletişim bilgilerimi veriyorum her zamanki gibi.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz, tıklayınız.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


30 Kasım-6 Aralık haftasının öne çıkan gezegen açıları :

30 Kasım : Merkür Satürn altmışlığı : Merkür 28°Akrep, Satürn 28°Oğlak

Hocalar ile, öğretmenler ile, eğitim ile ilgili konular açısından şanslı bir açı.

Görüşmeler, toplantılar, iş anlaşmaları da destekleniyor bugün.

6 Aralık : Venüs Neptün üçgeni : Venüs 18°Akrep, Neptün 18°Balık

Üçgen açılar en uyumlu, en akışkan açılar. Bu anlamda zaten çok güzeller 🙂 Pozitif etkileri yüksek. Bu üçgende bir olumlu durum daha var. Neptün, Venüs’ün üst oktavıdır. Doğaları uyumlu, temaları benzer iki gezegen bunlar. O yüzden birbirine uyumlu açıda olmaları harika bir etki !

Sevgi, anlayış, hoşgörü, içsel huzur, halden anlamak, yardım etmek, yardım almak, desteklemek, af dilemek, affetmek, uyumla hareket etmek şeklinde anlatabileceğim bir görünüm. Küslükler varsa, özrünüzü gecikmeden dileyin. Durumu telafi etmek istiyorsanız, bu açı yardımcı olur size.

İnsan ilişkilerimizde çok güzel yardımlaşmalar da olacaktır. Konular beklenmedik yerlerden gelebilecek kolaylıklarla çözülebilir.

30 Kasım-6 Aralık haftasının başlıca gelişmeleri :

Merkür 1 Aralık’ta yay burcuna geçiyor. Aylık burç yorumlarınızda, bu transitten alabileceğiniz etkileri görebilirsiniz.


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

30 Kasım 2020 Pazartesi

Ay tutulması gerçekleşiyor bugün : 30 Kasım 2020 İkizler Burcunda Ay Tutulması

Ay gün boyunca ikizler burcunda. İletişim trafiği hayli aktif.


1 Aralık 2020 Salı

07:21 sonrasında Ay bütün gün boşlukta. İkizler burcunda bir boşluk süreci. Konuşmak, sohbet etmek, sosyal medyada, internette vakit geçirmek isteyeceğimiz, enerjisi biraz dağınık, biraz da verimi düşük bir gün. Ama her gün çok verimli olmak zorunda değiliz. Bu mümkün değil. Bugün  böyle 🙂

Diğer yandan günün ilk yarısında Ay, kuzey Ay düğümü ile kavuşumda. Bu pozitif bir etki. İyi hissedeceğimiz, şanslı hissedeceğimiz şeyler olabilir.

22:51 itibariyle Merkür yay burcuna geçiyor artık. Aylık burç yorumlarınızda alabileceğiniz etkileri aktardım.


2 Aralık 2020 Çarşamba

06:32’ye kadar Ay boşlukta. 06:32 itibariyle yengeç burcuna geçiyor. Ülkemizi ilgilendiren konuların, milli konuların, halkla, toplumla ilgili konuların konuşulabileceği, 2,5 günlük bir Ay transiti başlıyor.

Öğle ve gündüz saatlerinde Ay ve Kiron kare açıda. İnsan ilişkilerinde ufak tefek kırgınlıklar olabilir. Niyet kötü olmasa da bazı düşüncesizlikler olabilir. Herkes aynı hassasiyette değil.

Ama günün ikinci yarısında, özellikle akşam üstü civarında Ay Uranüs altmışlığı ile enerjimiz değişiyor. Yenilikler yapmak, kendimiz için yeni şeyler denemek isteyeceğiz. Teknoloji ile ilgili konularda güzel gelişmeler olabilir. Elektrikli alet ve elektronik alışverişleri için uygun bir vakit. Güzel ürünler çıkabilir karşımıza.


3 Aralık 2020 Perşembe

Ay gün boyunca yengeç burcunda.

Günün ilk yarısında Ay Venüs üçgeni ile insan ilişkilerimizde keyifli bir sabah yaşıyoruz. Parasal konularda, ödemelerle ilgili konularda da güzel bir etki.

Öğle saatlerinden başlayarak, günün ikinci yarısında Ay Mars karesinin agresyona zemin hazırlayan etkileri devrede. Kontrol gerekiyor. Bir şeylerin üzerinde durmamak gerekiyor.

Akşam üstü ve akşam saatlerinde Ay Neptün üçgeni ile dengeye geleceğiz, çok daha huzurlu hissedeceğiz zaten. Sezgisel enerjimiz de yükseliyor, dinginleşiyoruz bu vakitlerde. Koşturmalar, telaşlar azalınca, ruhsal enerjimiz kuvvetlenmeye başlar. Dingin insanlar, evrenden gelen mesajlara çok daha açıktırlar.


4 Aralık 2020 Cuma

Ay bugün 15:52’ye kadar yengeç burcunda.

Sabah saatlerinde önce Ay Jüpiter karşıtlığı geliyor. Duygusal bir sabah. Alınganlıklar olabilir. Kendimizi duygusal anlamda güvende hissetmeyebiliriz. Hayata güvenmek, kabuktan çıkmak, hayata atılmak, bir şeylere cesaret etmek, yeni bir yaşam düzenine geçmek gibi konuları sorgulayabiliriz kendimizde. Özellikle de yengeç temalarında şeyler olabilir bunlar. Örneğin ayrı bir çıkmak gibi.

Sabahın ilerleyen saatlerinde Ay Satürn karşıtlığı geliyor bu kez. Korkularımızın bizi ne kadar sınırladığını düşünüp duruyoruz sanırım bu sabah 🙂 Hem korkular, hem şartlar. Satürn korkuları ve kısıtları, zorlukları sembolize eden bir gezegen.

13:28-15:52 arasında Ay boşlukta, 15:52’de aslan burcuna geçiyor.

Akşam ve özellikle gece saatlerinde, Ay Kiron üçgeninin güzel etkilerini alıyoruz. Bir şifalanma hali var burada. Bir enerji değişimi var. Bir kararlar, bir şeyler var sanki 🙂


5 Aralık 2020 Cumartesi

Ay gün boyunca aslan burcunda.

Sabah saatlerinde Ay Uranüs karesi etkin. Parasal konularda çok açılmamak, keyfi harcamaları ölçüsünde tutmak iyi olur.

Gündüz saatleri çok güzel. Ay ve Güneş arasında harika bir üçgen var. Özel ve sosyal ilişkilerde, iş ve paraya dair konularda, kendimizle ilgili şeylerde, her anlamda iyi bir etki. Güçlüyüz, öne çıkıyoruz. Yeteneklerimizi göstermek istiyoruz. Eğlenmek, hayatın tadını çıkarmak istiyoruz. Güzel bir vakit.

Akşam saatlerinde Ay, Mars ile üçgen açıya ilerliyor. Burada da cesur adımlar var yine 🙂 Girişimler var. Bunlar özellikle de aslan temalarında olacaktır. Nedir aslan temaları ? Aşk, sanat, yetenekler, spor, eğlenceler, keyifler, ayrıca çocuklar, gençler.


6 Aralık 2020 Pazar

Ay bugün neredeyse günün tamamında boşlukta. 01:27-22:46 arasında boşlukta. Herhangi bir açısı yok. Tam bir Pazar esasen. Aslan etkisiyle eğlence isteğimiz ön planda.

Keyifler, aşkla, sanatla, çocuklarla ilgili konular öne çıkıyor.

22:46’da Ay başak burcuna geçiyor.

Bugün ayrıca Venüs Neptün üçgeninin kesinleştiği gün 🙂 Çok güzel bir açı. Etkilerini yukarıda anlattım.


Aşağıdaki linklerde ise günceldeki gelişmeler yer alıyor :

Aralık 2020 Astroloji Gündemi,

Koç Burcu Aralık 2020, Boğa Burcu Aralık 2020, İkizler Burcu Aralık 2020,

Yengeç Burcu Aralık 2020, Aslan Burcu Aralık 2020, Başak Burcu Aralık 2020,

Terazi Burcu Aralık 2020,  Akrep Burcu Aralık 2020, Yay Burcu Aralık 2020

Oğlak Burcu Aralık 2020, Kova Burcu Aralık 2020, Balık Burcu Aralık 2020

Venüs Akrep Burcunda 21 Kasım-15 Aralık 2020

Güneş Yay Burcunda 21 Kasım-21 Aralık 2020

Merkür Akrep Burcunda 11 Kasım-1 Aralık 2020

Mars Koç Burcunda 2 Haziran 2020-7 Ocak 2021

İyi haftalar herkese !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!