30 Kasım 2020 İkizler Burcunda Ay Tutulması

30 Kasım 2020 İkizler Burcunda Ay Tutulması

30 Kasım Pazartesi günü, Türkiye saati ile 12:30’da ikizler burcunun 8 derecesinde bir Ay tutulması gerçekleşiyor sevgili okuyucularım. Aldebaran sabit yıldızı ile kavuşum halinde meydana gelen bir tutulma bu.

Ay tutulmaları dolunaylar ile birlikte gerçekleşirler. O yüzden her Ay tutulması, aslında bir dolunaydır ama dolunaydan çok daha güçlü bir etkidir. Bir Ay tutulması gerçekleşeceği zaman, büyük bir dolunay etkisinin açığa çıkacağını anlamalıyız her şeyden önce.

Neleri sembolize eder Ay tutulmaları ? Nasıl bir enerjidir ?

Tamamlanmaları, sonlanmaları, bitişleri sembolize ederler.

Beklemede olan konuların, başlatılmış işlerin sonuçlandığı evrelerdir.

Belirsizliklerin ortadan kalkmasıdır, netleşmektir. Atılan adımların sonuç verdiği evredir.

Sorunlu durumlar, uğraştıran gündemler, yönetilmesi gereken krizli durumlar da Ay tutulmaları ile ilgilidir. Agresyonu simgelerler.

Gizli saklı işlerin ortaya döküldüğü döngülerdir.

Bizi ruhsal anlamda nasıl etkiler peki Ay tutulmaları ? Duygu durumumuz tutulma etkisi altında nasıl değişir ?

♦ Duygular daha güçlü yaşanır.

♦ Tepkiler büyüyebilir. Normalde pek kızmayacağınız bir şey, sizi çok sinirlendirebilir. Konuyu büyütebilirsiniz.

♦ İçinizde birikmiş öfkeler ve bilinçaltı yükleri yüzeye çıkabilir. Affedemediğiniz, unutamadığınız şeylerin öfkesini dışa vurabilirsiniz.

♦ Ruhsal gelgitler yaşanır. Duygu durumları sıkça değişir.


Tutulmalar, dolunaylar, yeniaylar ve hatta gezegen açıları yaklaşırken gösterirler etkilerini. Söz konusu gök olayı yaklaşırken, ne olacaksa büyük ölçüde olur.

Bu tutulmanın etkilerini de günler öncesinden görmeye başladık.

İkizler burcunda bir tutulma bu. Ülkemizin haritasında, ikizler alanı 12.eve düşüyor.

12.ev kapanmak, izole olmak, geri planda, kapalı alanda olmak demektir. Sağlık konularını, tadavileri, hastaneleri sembolize eder. Ayrıca görünmeyen gizli düşmanlar 12.evle bağlantılı ve virüs bu anlamda bir 12.ev teması.

Diğer yandan ikizler, eğitimi anlatıyor. Okullar ikizler burcu yönetiminde.

Günlük yaşam içerisinde bir yerlere gitmek, yakın yerleri gezmek gibi konular, çevremizle iletişimlerimiz, hareketliliğimiz ikizler burcu ile ilgili.

Bakın, birkaç gün önce devlet yönetiminden açıklamalar geldi, değil mi ?

Vakalar artmakta. Okulların online eğitim ile devam etmesi kararlaştırıldı. Belli saat kısıtlamaları yaşıyoruz. Mekanlarda oturmak yerine alacağımız şeyi paket olarak alıp çıkacağız. Bazı serbestliklere düzenlemeler gelmiş durumda. Bir kapanma, bir izolasyon hali yaşamaya başladık tekrar. İşte tüm bunlar, tam bir ikizler burcu ve 12.ev konuları.

Şimdi Ay tutulmasının burçlara neler getirebileceğini konuşalım.

Bu arada Instagram sayfam: astroloji.anlatburcak

Astrolojik danışmanlık almak isteyenler için iletişim adresim ise : anlatburcak@gmail.com

Size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.


(Yükselen burcunuza öncelik veriniz)

Koçlar ve Yükselen Koçlar :

Ay tutulması 3.evinizde meydana geliyor. İletişim alanı olan 3.ev, kardeşlerle, yakın akrabalarınızla ve komşularınızla bağlantılı. Bunun dışında sık görüştüğünüz kişiler de yine 3.ev kapsamında.

Tutulma civarı günler sorunlara açık biraz. İlişkilerinizde daha anlayışlı olmaya özen gösterin.

Akrabalarınızdan haberler de gelebilir. Özellikle virüsle ilgili şeyler olabilir bunlar. Testi pozitif çıkanlar olabilir.

Araba almak ya da arabanızı satmak, ehliyet almak gibi gündemleriniz varsa, tutulma sürecinde sonuçlanabilir. Kurallara uygun olmayan davranışlar içinde iseniz, yasal yaptırımlarla, cezai uygulamalarla karşılaşabilirsiniz bu döngüde. Bir trafik cezası ödeyebilirsiniz. Hem kendiniz, hem başkaları için kurallara uymanız önemli.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

Ay tutulması 2.evinizde gerçekleşiyor.

Parasal gündemlerde, beklenen paralarla ilgili konularda bir sonuçlanma döngüsü bu.

Maddi konular, parasal meseleler öne çıkar bugünlerde. Bir masraf doğabilir, harcama yapmanız gereken bir konu olabilir örneğin. Maddi anlamda bir gerginlik olabilir tutulma civarı günlerde.

Yatırım yaptığınız alanlarda geriye dönüp size ne ölçüde kar getirdiğini sorgulayabilirsiniz ya da yaptığınız bir yatırımın sonucunu bu tutulma döngüsünde görebilirsiniz. İstediğiniz miktarda getirisi olmayan bir yatırımınızdan vazgeçebilirsiniz.


İkizler ve Yükselen İkizler : 

Bu Ay tutulması en çok sizi ilgilendiriyor. 1.evinizde gerçekleşecek bir tutulma.

Bazı durumları sonlandırma yönünde kararlarınız olabilir tutulma ile. Bir dialogu sonlandırmak, bir yerden taşınmak, bir ortamdan ayrılmak gibi örneğin. Her tür konu olabilir.

Ama olumsuz düşünmeyin. Bir şeylerden özgürleştirecektir sizi bu tutulma. Bitmesi gereken şeyler bitecektir. Sorunlu durumlar da sonlanabilir, feraha çıkabilirsiniz.

Bir projeyi, bir eğitimi tamamlayabilirsiniz ayrıca. Sertifikanızı, diplomanızı alabilirsiniz.

Bir tamamlanma ve bitiş döngüsü bu sizin için.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

12.evinizde bir Ay tutulması.

Ruhsal anlamda bir döngü tamamlanıyor. Üzerinizdeki tozları atmaya başlıyorsunuz. Kendinizde eksik hissettiğiniz yerleri geliştirmiş, kuvvetlendirmiş biri olarak saklandığınız yerden çıkıyorsunuz artık. İnziva sonlanıyor.

Geçmişten izini, yükünü taşıdığınız konulardan bir özgürleşme getiriyor bu tutulma size. Bir tamamlanma, uyanış, açılım ve farkındalık etkisi bu.

Ruhsal anlamda denge kazandığınız bir süreç.


Aslan ve Yükselen Aslan :

11.evinizde gerçekleşecek olan bir Ay tutulması.

Sosyal çevreniz ve içinde bulunduğunuz gruplar üzerinden etki alıyorsunuz. Gruplar derken bir parçası olduğunuz ekipleri, departmanları, takım arkadaşlarınızı, çalışma arkadaşlarınızı düşünebilirsiniz. Ayrıca dostlarımızı simgeler 11.ev.

Projelerin tamamlanması, sona gelinmesi gibi durumlar olabilir iş hayatınızda. Artık ihtiyaç kalmadığı için proje bazlı kurulmuş olan ekipler dağılabilir.

Gönüllüsü olduğunuz dernekler varsa, buralarda sorunlu enerjiler var biraz. Sonlanan durumlar olabilir.


Başak ve Yükselen Başak : 

10.evinizde bir Ay tutulması gerçekleşiyor.

Çalışma hayatınız varsa, işiniz üzerinden etki alabilirsiniz.

Yöneticileriniz değişebilir, işten ayrılanlar olabilir. Yönetimden yeni kurallar gelebilir. Sonlanan projeler olabilir. Verilmiş olan bazı haklar iptal edilebilir. Üstlerle iletişiminizde dikkatli olun bugünlerde.

Aile büyükleri ile ilgili sorumluluklar da doğabilir. Tutulma civarı günlerde, ev ve aileniz ile ilgili konular, sizi biraz zorlayabilir. Bir tamamlanma etkisi bu esasen. Gözünüzde büyütmeden gerekenleri yapmaya çalışın.


Terazi ve Yükselen Terazi : 

Ay tutulması 9.evinizde gerçekleşiyor.

Üniversite, yüksek öğrenim, eğitim, sınavlar, akademik çalışmalar 9.evin konuları. Eğer öğrenci iseniz, sizin için bu temaların aktif olacağı bir döngüye giriyorsunuz. Beklemede olan konular sonuçlanabilir. Örneğin bir tez konusu belirleme süreci vardır danışman hocanızla, bu konu netleşebilir.

Uzak şehirlere veya başka ülkelere seyahatleriniz varsa, birtakım aksiliklere müsait bir tutulma döngüsü olduğunu söyleyeyim. Giriş çıkışların kapatıldığı yerler olabilir çünkü bugünlerde.

Hukuksal alanda beklediğiniz sonuçlar varsa, bu tutulma ile netice alabilirsiniz ya da konuda bir gelişme yaşayabilirsiniz.


Akrep ve Yükselen Akrep :

8.evinizde gerçekleşecek bir Ay tutulması.

Bir borç konusu, geçmişten gelen bir ödeme konusu sorun yaratabilir. Bir şeyin artık ödenmesi gerekebilir.

Borç aldığınız biri, sizinle iletişime geçebilir ya da siz borç vermiş olabilirsiniz. Vaktiyle vermiş olduğunuz bu parayı, tahsil etmek isteyebilirsiniz. Güzel bir iletişim ile yapın bunu.

Büyük harcamalardan ve borca girmekten uzak durmanız gereken bir dönem.

Bir ameliyat durumu varsa, bekleyen bir operasyon konusu varsa, bu tutulma ve civarı günlerde gerçekleşebilir.

Ayrıca kardeşler arasında miras, mal paylaşımı gibi konularda sonuç alabileceğiniz bir tutulma.


Yay ve Yükselen Yay : 

Ay tutulması 7.evinizde gerçekleşiyor. Burası evlilik, ilişkiler ve ortaklıklar evidir.
Ayrıca imzalı işler, sözleşmeler, kontratlar da 7.ev kapsamındadır.

Bir kontratın, sözleşmenin sonlandığı döngüyü yaşıyor olabilirsiniz. Örneğin kiracı iseniz, kira kontratınızın senesi doluyordur ya da bir projenin süresi tamamlanıyordur ve sözleşmeniz bitiyordur.

Evlilik içerisinde ve ikili ilişkilerde biraz sakin kalmak gerekiyor tutulma etkisi altında. Agresyondan uzak kalmaya, sağlıklı iletişim kurmaya çalışın.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

Ay tutulması 6.evinizde gerçekleşiyor.

İş, hizmet ve sağlık evidir 6.ev. Çalışma hayatınız, günlük düzeniniz, her gün düzenli olarak yaptığınız işler, görevler, hizmet ettiğiniz ve hizmet aldığınız konular, astlarınız, çalışanlarınız, ayrıca evcil hayvanlarınız bu ev kapsamında.

İş ortamınızda düzenlenen, değişen kurallar olabilir. Günlük düzeniniz değişebilir. İş yapma şekliniz değişebilir.

İş arkadaşlarınızla ters düşmemeye çalışın. Onu da söylemiş olayım. Yükselten bir enerjidir çünkü dolunaylar ve tutulmalar. Duygular, öfkeler daha kuvvetli yaşanır.

Evcil hayvanınız varsa, onunla ilgili meşguliyetleriniz de olabilir bugünlerde. Örneğin aşı, örneğin bir kontrol ya da ufak tefek sağlık sorunları gibi.


Kova ve Yükselen Kova :

Ay tutulması 5.evinizde gerçekleşiyor.

Yeni başlamış olan aşk ilişkilerinde, flört diyebileceğimiz başlangıç aşamasında olan iletişimlerde gerginlikler, hatta belki bitişler olabilir. Ama olan hayrınıza olacaktır.

Borsa, döviz gibi alanlarda yatırımlarınız varsa, durumlar istediğiniz gibi ilerlemeyebilir önümüzdeki 2-3 haftalık süreçte. Riskli yatırımlardan uzak durun.

Çocuk sahibi okuyucularım, bu tutulma döngüsünde onlarla ilgili konularla meşgul olacaklar. Biraz da yorulacaklar gibi duruyor. Ama bir neticelenme etkisidir bu. Yapmanız gerekenleri yapın, tamamlayın, rahat edin.


Balık ve Yükselen Balık : 

4.evinizde gerçekleşecek Ay tutulması. Eviniz ve aileniz ile ilgili konularda etki alıyorsunuz.

Taşınmak, ev almak, evinizi satmak, bir ev tutmak, bir arsanın satışı, bir emlak konusu varsa, tutulma ile sonuçlanabilir.

Aile bireylerinizle ilgili konularda, ev içindeki huzurunuz, keyfiniz açısından biraz gergin etkiler var bugünlerde. Özellikle kardeşlerle ilgili konularda.

Sakin, yapıcı, çözüm odaklı bir iletişim dilinde kalmayı seçin. Tartışmalardan uzak tutun kendinizi.

Sizin evinizde, yanınızda kalan akrabalarınız varsa, onlara da empati ile yaklaşmanız, kelimelerinizi özenle seçmeniz iyi olur. Gücenmelerine neden olacak şeyler yapmamaya çalışın.


Kasım ayı burç yorumlarınız da aşağıda sevgili okuyucularım.

Kasım 2020 Astroloji Gündemi

Koç Burcu Kasım 2020, Boğa Burcu Kasım 2020, İkizler Burcu Kasım 2020,

Yengeç Burcu Kasım 2020Aslan Burcu Kasım 2020, Başak Burcu Kasım 2020,

Terazi Burcu Kasım 2020, Akrep Burcu Kasım 2020, Yay Burcu Kasım 2020,

Oğlak Burcu Kasım 2020, Kova Burcu Kasım 2020, Balık Burcu Kasım 2020

Aşağıdaki linklerde ise günceldeki gelişmeler yer alıyor :

Aralık 2020 Astroloji Gündemi,

Koç Burcu Aralık 2020, Boğa Burcu Aralık 2020, İkizler Burcu Aralık 2020,

Yengeç Burcu Aralık 2020 (Burçların devamı geliyor)

Venüs Akrep Burcunda 21 Kasım-15 Aralık 2020

Güneş Yay Burcunda 21 Kasım-21 Aralık 2020

Merkür Akrep Burcunda 11 Kasım-1 Aralık 2020

Mars Koç Burcunda 2 Haziran 2020-7 Ocak 2021

Görüşmek üzere !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!