30 Aralık 2020 Yengeç Burcunda Dolunay

30 Aralık 2020 Yengeç Burcunda Dolunay

30 Aralık Çarşamba günü, Türkiye saati ile 06:28’de yengeç burcunun 8 derecesinde bir dolunay gerçekleşiyor sevgili okuyucularım.

Uranüs’ten uyumlu açısı olan bir dolunay bu. Dolunay sırasında Uranüs, Ay ve Güneş ile uyumlu açılarda.

Bu anlamda oldukça güzel bir dolunay.

Yengeç temalarında bir özgürleşme, bir açılım, bir yenilenme döngüsündeyiz.

Nelerdir yengeç temaları ? Yengeç burcu neleri sembolize eder ?

Evimiz, yuvamız, aile içi konular, yaşam alanımızın huzuru, güvenliği, emlak, konut konuları, kira, ev sahibi, kontrat konuları, aile kökleri ile ilgili maddi konular, mülk, arsa, arazi konuları.

Ayrıca korkular, çekinceler, harekete geçmemizi engelleyen bakış açıları, konfor alanımızdan çıkmak için ihtiyaç duyduğumuz şeyler, duygusal ihtiyaçlarımız.

Dolunay sırasında Venüs, güney Ay düğüm ile kavuşumda. Neptün’den kare açısı var.

Neptün, Ay düğümleri ile kare açıda. Bu Neptün karesi, yanılgılar, gereksiz korkular ile kendimizi engelliyor olabileceğimizi gösteriyor. Kendimize olumsuz senaryolar yazıp atalet halinde kalmayı, kabuğumuzda olmayı seçtiğimizi, yeni olan için adım atmaktan geri duruyor olabileceğimizi anlatıyor.

Bu dolunayda korkuları fark etmek ve rasyonel olup olmadıklarını gözden geçirmek faydamıza olacaktır.

Bizi kabuğumuzda tutan şeylerden özgürleşmemiz için Uranüs gereken desteği veriyor, değerlendirelim. Yeniliklerden korkmayalım.

Özgürleşme, arınma ve değişim dolunayı diyebiliriz bu dolunaya 🙂

Şimdi burçlar için olasılıklara geçeceğim.

Öncesinde iletişim bilgilerim geliyor.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


(Yükselen burcunuza öncelik veriniz, çünkü öngörülerde teknik olarak yükselen burç kullanılır. Öngörüler yükselen ile yapılabilmektedir.)

Koçlar ve Yükselen Koçlar :

4.evinizde meydana gelecek olan, Uranüs vurgulu bir dolunay.

Ev, yuva, aile, ebeveynler, aile içi konular, taşınma, yerleşim, emlak, arsa, arazi, alım, satım, kiralama, kontrat, ev güvenliği, ev dekorasyonu gibi temalar var bu evde.

Ayrıca korkular, çekingenlikler, kabuğunuzda kalmanıza neden, değişimlere engel olan bakış açılarınız, ürkek hissettiğiniz ve adım atmakta zorlandığınız konular, duygusal ihtiyaçlar var.

Bu konularda iyileşmeler, değişimler, ferahlıklar geliyor dolunay ile.

Evinizle, eşyalarınızla, yaşam alanınızla ve ailenizle ilgili konularda pozitif gelişmeler mümkün.

Bugünlerde belki Neptün’ün algılarınıza bir sis perdesine çekmesine izin veriyorsunuz. Yanılgılarınızdan ve ilerlemenize engel olan korkularınızdan özgürleşmeye niyet edin. Buraları iyileştirmek için neler yapabileceğinize bakın lütfen.


Boğalar ve Yükselen Boğalar : 

3.evinizde gerçekleşecek bir dolunay.

Bu evin temsil ettiği kişilerin yaşamında ev, yuva, aile, emlak konularında güzel gelişmeler olabilir. Bu ev kimleri kapsar ? Kardeşleri, yakın akrabaları, komşuları, arkadaşları.

Ev, konut konularında sorunlu durumları çözülebilir. Konu tamamlanabilir. Olumlu değişimler meydana gelebilir.

Kardeşleriniz, maddi konularda gündemlerine çözüm bulabilirler.

Aile içi konularda, kardeşlerle ilgili sorunlarda bir iyileşme, bir tamamlanma döngüsü bu.


İkizler ve Yükselen İkizler :

2.evinizde meydana gelecek olan bir dolunay.

Parasal konularda gündeminizde olan sorunlu bir duruma çözüm gelebilir dolunay ile. Konu tamamlanabilir, bir rahatlama yaşayabilirsiniz.

İkizler burcunda yer alan kuzey Ay düğümü, bugünlerde Neptün’den kare açı alıyor. Hayatla ilgili genel bir isteksizlik, ‘Ben ne yapıyorum, niye yapıyorum?’ duygusu, ‘Yapmalı mıyım, doğru yolda mıyım?’ tereddütü yaşıyor olabilirsiniz.

Neptün hatalı bakış açılarına sebep oluyor. Sizi yanıltmasına izin vermeyin. Yolunuzda istikrarla ilerlemeye devam edin.


Yengeç ve Yükselen Yengeç : 

Dolunaya ev sahipliği yapıyorsunuz. 1.evinizde bir dolunay. Güçlü bir değişim döngüsünden geçtiğinizi anlayabiliriz buradan.

Bir kapanış, bir meselenin tamamlanması, bir bitiş, bir konudan kurtuluş, bir arınma yaşayacağınız birkaç günlük bir döngü içindesiniz. Beklediğiniz bir şey varsa şu an gündeminizde, burada bir sonuçlanma olabilir.

Bir uyanış, bir tamamlanma, bir özgürleşme sürecindesiniz.


Aslan ve Yükselen Aslan :

Dolunay 12.evinizde gerçekleşiyor.

İç dünyanızda şifalandırmaya ihtiyaç duyduğunuz yerlere dokunuyor dolunay. Nereleri iyileştirmeniz sizi özgürleştirir, bunları fark ettiğiniz bir döngüdesiniz.

Biraz isteksizlik, halsizlik, bir mod düşüklüğü, bir motivasyon kaybı yaşıyor olabilirsiniz bugünlerde. Kendinize mümkün olduğu ölçüde izin verin biraz. Hareketliliği azaltmaya, kendinizi dingin bir tarafa taşımaya çalışın.


Başak ve Yükselen Başak : 

Dolunay, 11.evinizde gerçekleşiyor.

Bir süredir üzerinde çalıştığınız bir proje, bir ekip çalışması tamamlanabilir, sonlanabilir. İşinizde bundan sonrası için hedeflerinizi güncelleyebileceğiniz bir etki alıyorsunuz ayrıca.

Sosyal çevrenizde, arkadaşlarınızla olan iletişimlerinizde sorunlu durumlar çözülebilir. Birbirinizi nerelerde yanlış anladığınızı fark edebilirsiniz.


Terazi ve Yükselen Terazi :

10.evinizde bir dolunay meydana geliyor.

İşiniz, kariyeriniz, üstleriniz, patronlarınız, otorite bağlantılı konularınız üzerinden etki alıyorsunuz.

Sonuç beklediğiniz bir konu varsa, dolunay ve civarındaki günlerde konu tamamlanabilir.

Neptün’ün Ay düğümlerine olan kare açısı, günlük yaşamınızda zorluyor olabilir sizi bugünlerde. Bir hevessizlik hali olabilir. ‘Ne yapıyorum ben, niye yapıyorum, yapmalı mıyım, doğru yolda mıyım?’ tereddütleri olabilir. Biraz buralara bakma, sorgulama zamanı bu. Hedefleriniz için güç toplamaya ihtiyacınız var belki.

Belki tek ihtiyacınız, bir süre için durmak. Yaptıklarınıza ara vermek. Hayatınızın hangi alanında bir mola vermeniz mümkünse, yapmanızı tavsiye ederim.

Bu arada 10.ev dolunayı olması sebebiyle, resmi evrak konularınız varsa, yasal işlemleriniz varsa, bunlarda sona geldiğiniz bir zamanı anlatıyor olabilir dolunay.


Akrep ve Yükselen Akrep :

Dolunay 9.evinizde gerçekleşiyor.

Yüksek öğrenimde, akademik çalışmalarınızda sonuna geldiğiniz bir konu olabilir. Bir tamamlanma döngüsü olabilir sizin için bu. Tamamlanan şey, sizde büyük bir özgürleşme, bir rahatlama yaratabilir.

Başka bir şehirle, başka bir ülke ile ilgili gündemleriniz varsa bir süredir, planlarınız varsa, yer değiştirmek istiyorsanız, bunu gerçekleştirebilirsiniz.

Bir eğitim planınızı hayata geçirebilirsiniz. Gereken bütçeyi temin edebilirsiniz.


Yay ve Yükselen Yay : 

8.evinizde gerçekleşecek bu dolunay.

Parasal bir konuda bir sonlanma, bir kurtuluş, bir netleşme döngüsü olabilir sizin için. Özgürlüktür Uranüs ve bu dolunaya uyumlu açıda. Konudan özgürleşebilirsiniz.

Bir tazminat, bir nafaka, bir miras paylaşımı, sigorta, vergi, vb konular varsa beklediğiniz, sonuçlanabilir. Hakkınız olanı alabilirsiniz.

Parasal konularda, borç, ödeme, alacak, verecek konularında bir rahatlama yaşayabilirsiniz. Gündeminizde olan, sizi ruhen yoran bir konu bitebilir.


Oğlak ve Yükselen Oğlak :

7.evinizde gerçekleşecek olan bir dolunay.

Eşle ilgili, partnerle ilgili parasal konularda sürprizli durumlar doğabilir. Güzel fırsatlar doğabilir, parasal bir konu hallolabilir.

Evliliğinizde ev, konut konuları üzerinden olumlu etki alıyorsunuz ayrıca. Buralarda sorunlar varsa çözülebilir.

İş ortaklarınız varsa, anlaşamadığınız noktaları oturup konuşmak ve gerekiyorsa yeni kararlar almak için iyi bir döngü.


Kova ve Yükselen Kova : 

Dolunay 6.evinizde meydana geliyor.

İş, hizmet sunduğunuz, hizmet aldığınız alanlar ve kişiler, astlarınız, çalışanlarınız, evinizde size yardımcı olanlar, günlük hayat, sağlık konuları, ayrıca evcil hayvanlar gibi temalar üzerinden etki alıyorsunuz. 6.ev bunları sembolize ediyor.

İş ortamınızda, iş yapma şeklinizde, günlük görevlerde değişimler meydana gelebilir. Olumlu değişimler olabilir bunlar. Sizi daha iyi hissettirecek, rahatlatacak şeyler olabilir.

Günlük düzeninizde, rutin olarak yaptığınız bir şey sonlanabilir. Hatta hızlı bir değişim olabilir bu. Bir özgürleşme yaratabilir. Size yeni alanlar açacak şekilde, bir rahatlama getirebilir.

Tedavi gördüğünüz bir konu, bir sorun varsa, tamamlanabilir. İstediğiniz değişimi elde edeceğiniz noktaya gelmiş olabilirsiniz.


Balık ve Yükselen Balık :

Dolunay 5.evinizde meydana geliyor.

Aşk, flört, duygusal konular, yaratıcılığa dair konular, cinsellik, çocuk, bebek, hamilelik konuları, sanat, spor, sahne, etkinlikler, gösteriler, çocuklara dair konular 5.ev kapsamında sayabileceğimiz temalar.

Bu konularda güzelce tamamlanan, istediğiniz yönde sonlanan, sonuçlanan şeyler olabilir.

Hamile kalmak isteyenler için destekleyici bir döngü.

Sanatsal çalışmalarınızda yaratıcı bir etki. Sanatla bağınız varsa, şaşırtıcı, güzel şeyler çıkabilir ortaya. Çünkü Uranüs’ün olumlu açısı var bu dolunayda.


2021 burç yorumlarınız da aşağıda sevgili okuyucularım↓

Koç Burcu 2021, Boğa Burcu 2021, İkizler Burcu 2021, Yengeç Burcu 2021,

Aslan Burcu 2021, Başak Burcu 2021, Terazi Burcu 2021, Akrep Burcu 2021,

Yay Burcu 2021, Oğlak Burcu 2021, Kova Burcu 2021, Balık Burcu 2021

Aşağıdaki linklerde ise günceldeki transitler yer alıyor :

Jüpiter Kova Burcunda 19 Aralık 2020-29 Aralık 2021

Satürn Kova Burcunda 17 Aralık 2020-7 Mart 2023

Güneş Oğlak Burcunda 21 Aralık 2020-19 Ocak 2021

Merkür Oğlak Burcunda 21 Aralık 2020-8 Ocak 2021

Venüs Yay Burcunda 15 Aralık 2020-8 Ocak 2021

Mars Koç Burcunda 2 Haziran 2020-7 Ocak 2021

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!