30 Ağustos 2019 Başak Burcunda Yeniay ve Etkileri

30 Ağustos 2019 Başak Burcunda Yeniay ve Etkileri

Merhabalar sevgili okuyucularım ve danışanlarım !

30 Ağustos Cuma günü, Türkiye saati ile 13:37’de, başak burcunun 6 derecesinde bir yeniay gerçekleşiyor.

Öncelikle yeniay nedir ? Nasıl bir etkisi vardır bizler için ? derseniz,

Yeniaylar, yenilik enerjisidir, hayatımızda yeni başlangıçların oluşacağını gösterirler.

Yeni gündemler, yeni konular, atılımlar, değişimler getirirler bize.

Yeniay sırasında gökyüzünün, gezegenlerin konumu ve birbirleri ile yaptıkları açılar, gerçekleşecek şeylerin nasıl yenilikler olacağını, olumlu-olumsuz ne tür etkiler barındırdığını, ne tür olasılıkların aktive olduğunu anlatırlar.

Bu yeniay, şahane bir yeniay arkadaşlar ! Her zaman bu açılarda bir yeniay görmüyoruz.

Oldukça şanslı ve sürprizli, büyük değişimlere fırsat verecek gezegen açıları var bu yeniayda.

Açılımlar var, beklenmedik, sürprizli, yüzümüzü güldürecek değişimler var.

Hadi detaylara bakalım !

Yeniay sırasında, başak burcunda bir stelyum, yani gezegen yığılması görüyoruz.

Birçok gezegen başak burcunda, bir arada, kavuşum halinde.

Yeniay zaten Güneş ve Ay kavuşumudur + bu kavuşuma Mars, Merkür ve Venüs de eşlik ediyor.

Üstelik bu gezegen kalabalığı, boğa burcundaki Uranüs ile harika bir üçgen açı yapıyor.

Uranüs, yeniay ile aynı derecede, boğanın 6 derecesinde. Dolayısıyla çok güçlü, keskin bir üçgen açı bu.

Normal şartlarda bir açı toleransımız vardır. Uranüs 6 derecenin yakınlarında olsaydı da, üçgen açı olacaktı, ama bu tam bir üçgen ! Bu nedenle de olumlu etkiler çok güçlü !

Değişimler kapıda. Bir şeyler yenilenecek. Üstelik düşündüğümüzden farklı şekillerde, sürprizlerle gelecek bu yenilikler. Büyük düşünelim, kendimizi kısıtlamayalım ve iyi değerlendirelim bu yeniayı.

Şimdi, yeniayın burçlar için nasıl olasılıklar içerdiğine geçeceğim.

Öncesinde instagram hesabımı hatırlatayım : @astroloji.anlatburcak

Takip ederek günlük tüyolardan yararlanabilir, gökyüzündeki tüm gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

Astroloji dışında da yaşamınızı kolaylaştıracağını, işinize yarayacağını düşündüğüm bilgiler paylaşıyorum, oraya da buyrunuz 🙂

Hadi yeniayın burçları, genel olarak hangi konularda etkileyebileceğine bakalım :

(Yükselen burcunuza öncelik veriniz)

Koçlar ve Yükselen Koçlar :

Bu yeniay, 6.evinizde gerçekleşiyor. İş, çalışma ortamı, çalışma hayatı, iş arkadaşları, günlük rutinler, görevler ve sorumluluklar üzerinden sürpriz gelişmeler, yenilikler var.

İş arayışında olan okuyucularım için yeni bir iş fırsatı doğabilir. İş değişiklikleri gündeme gelebilir. Çalışma ortamınızda değişimler yaşanabilir. Yenilikler, düzenlemeler geliyor.

6.ev zaten genel anlamda yaşamı düzenlemektir, yeni faydalı alışkanlıklar edinmektir, yeni günlük akışlar oluşturmaktır. Sorumluluklarınız ve gündelik yaşantınız üzerinden bir şeyler güncelleniyor.

Sağlık teması da bu evin yönetimindedir. Sorunlara çözüm getirecek güçte bir yeniay. İstediklerinizi getirmesini dilerim.

Boğalar ve Yükselen Boğalar :

5.evinizde gerçekleşecek bu yeniay, Uranüs’ün açısı sebebiyle sürprizli bir aşk, yeni bir flört, bu yönde bir dialog getirebilir size. Çünkü 5.ev aşk demektir.

Hobiler ve sanatsal faaliyetler de 5.evdedir. Bu alanlarda, daha önce yapmadığınız şeylerle göz önünde olmak isteyebilirsiniz, bunun için farklı şeyler deneyebilirsiniz. Tanınırlığını artırmak, daha fazla insana ulaşmak için güzel etkiler var. Yeni hobilere, katılmak, kayıt yapmak için harika bir dönem, bu tür adımlarınız da olabilir.

Ayrıca 5.ev çocuklar demektir. Sürpriz hamilelikler, çocuklarınızla ilgili olumlu sürprizler, keyifli gelişmeler getirecek bir yeniay.

5.ev genel anlamda şanstır, hayatın keyifli konularıdır, mutlu eden şeylerdir. Dolayısıyla güzel bir şeyler geliyor diyeyim özetle 🙂 Keyifli başlangıçlar geliyor.

İkizler ve Yükselen İkizler :

4.evinizde gerçekleşen yeniay ile, evinizde, yaşam alanınızda köklü değişiklikler yapabilirsiniz. Uranüs’ün desteği devrede. Taşınma, yer değişiklikleri, ev alma, kiralama, vb değişimler gündeme gelebilir. Yuvanızı, ailenizi ilgilendiren konularda çok güzel gelişmeler getiriyor yeniay.

Anneye dair konular da olumlu etki alıyor. Ev, yuva, aile, güvenlik, yaşam alanı gibi temalar üzerinden gelecek şanslar var. İyi değerlendirin.

Yengeç ve Yükselen Yengeç :

3.evinizde güçlü, güzel bir yeniay meydana geliyor. İletişime dayalı yeni işler, yaratıcı projeler, internet, sosyal medya faaliyetleri ile bilgilerinizi paylaşmaya başlayabilirsiniz. Website açabilir, sosyal medya platformlarında yeni, güzel adımlar atabilirsiniz, e-ticarete başlayabilirsiniz. Satış, pazarlama, reklam, tanıtım işlerinde yenilenmeler var.

Ayrıca kardeşlere, akrabalara, komşulara, yakın çevreye dair konularda olumlu, sürprizli bir şeyler geliyor.

Araba alım satım işleri için de uygun bir yeniay, onu da belirteyim. Çünkü araçlar bu evin yönetimindedir.

Kısa seyahatler, yer değişiklikleri, eğitimler, kurslar, seminerler gibi temalar üzerinden çok olumlu, şanslı gelişmeler görünüyor sizin için.

Aslan ve Yükselen Aslan : 

2.evinizde bir yeniay gerçekleşiyor. Bu ev para evidir, gelirlerin, harcamaların, yatırımların, ayrıca mülk, ev alım satım konularının evidir. Bu konularda yeni güzel gelişmeleriniz, başlangıçlarınız var.

Gelir akışınızı güçlendirecek, daha fazla kazandıracak orijinal, yaratıcı fikirler, uygulamalar girebilir devreye Uranüs’ün destekleyen açısıyla. Ev almak, satmak isteyen, bu yönde planları olan kişiler, yeniayın etkisiyle kolayca, sonuçtan memnun olacak şekilde gerçekleştirebilirler işlemlerini.

Satın almak istediğiniz şeylerle ilgili sürpriz fırsatlar da doğabilir.

Bunlar dışında duyulardır, hazlardır, keyiftir, sefadır, yeme-içme alanıdır 2.ev. Gastronomi, yemek kursları, gurme tatlar ve bu yönde eğitimler, workshoplar bu yeniay ile hayat çerçevenize dahil olabilir. Bu yönde iş kurmak, aşçı olmak, ilerlemek isteyenler önemli adımlarını atabilirler.

Başak ve Yükselen Başak :

Yeniay sizde gerçekleşiyor. Bu sizin için çok güzel bir etki. 2019’un en en iyi yeniaylarından biri. Çok güzel gezegen açıları ile gerçekleşiyor çünkü. Gökyüzünde bir başak stelyumu var şu anda. Gezegenler burcunuzda toplanmış durumda.

Yeni atılımlarınız, hayat çerçevenize şekil verecek başlangıçlarınız, girişimleriniz için oldukça destekleyici bir zaman dilimi. Yenilikler yapacaksınız, yeni bir döngü başlatacaksınız kendinize. Konu, her şey olabilir, bir şekilde harekete geçeceksiniz. Bir süredir hazırlığında ve niyetinde olduğunuz planları hayata geçirmek için çok iyi bir dönem.

Ayrıca 1.ev dış görünüşümüzü de simgeler. Dolayısıyla imajınızda yenilikler de yapabilirsiniz. Uranüs etkisiyle, sıradışı şeyler bile olabilir 🙂 Estetik operasyonlar da olabilir.

Terazi ve Yükselen Terazi :

12.evinizde meydana geliyor yeniay. Ruhsal problemlerinizi çözmek, iç huzurunuzu artıracak yönde bir arınma, bir şifa elde etmek adına çok güzel bir zaman dilimi.

Ruhunuzdaki, zihninizdeki sizi aşağı çeken fazlalıklardan kurtulmak, çöpleri, enerjinizi bozan negatif düşünceleri, duygu durumlarını temizlemek için kullanın bu dönemi. Destek geliyor. Bir şeyler vesile olur mutlaka.

Beklemediğiniz yerlerden güzel sürprizleriniz de var. Çünkü 12.ev öngörülemeyen alandır.

Akrep ve Yükselen Akrep :

11.evinizde, sürprizli, şanslı, değişim enerjisi yüksek bir yeniay meydana geliyor.

Arkadaş ve dostlarınızdan, içinde bulunduğunuz gruplardan yana güzel gelişmeler var. Yeni ortamlara da girebilir, yeni ekiplere, takım çalışmalarına, arkadaş gruplarına dahil olabilirsiniz. Sosyal sorumluluk işlerinde yer alabilir, ihtiyaç sahiplerinin hayatına dokunabilirsiniz. Bir yapıya, kuruma üye olabilirsiniz.

Dilekler, niyetler 11.evin konusudur ayrıca. Gönlünüzden geçen bir şeyler gerçekleşebilir bu yeniay ile. Uranüs’ün olumlu açısı sebebiyle, beklenmedik yerden, beklemediğiniz şekilde gelebilir bu şeyler 🙂

Yay ve Yükselen Yay : 

10.evinizde harika bir yeniay gerçekleşiyor. Uranüs etkisiyle, sürpriz bir iş, terfi, yeni bir görev gelebilir. İş kurma yönünde adımlarınız, dönüşümleriniz olabilir.

Ayrıca aile kökleri, aile büyükleri 10.ev yönetimindedir. Onlarla ilgili yeni konular, olumlu gelişmeler de mümkün.

Bir şeyleri yapılandırıyorsunuz, sonuçtan memnun kalacaksınız, merak etmeyin.

Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

Yeniay, 9.evinizde meydana geliyor. Çok da olumlu etkiler barındıran bir yeniay.

Eğitim hayatınızda, akademik alanda, yurt dışı bağlantılı konularda yenilikler olabilir. Uzak yerlere seyahatler, uzaktaki yakınlarınızla bir araya gelmeler, yer değişiklikleri olabilir. Uluslararası ticari faaliyetler, internet, e-ticaret işleri destekleniyor ayrıca yeniay ile.

Hukuksal bir mesele varsa, Uranüs etkisiyle hızlı çözümler gelebilir, konudan özgürleşmeniz olası. Sonuç, istediğiniz yönde olacaktır.

Din, inanç, felsefe, hayata bakış, yaşam biçimi üzerinden yenilikler ve değişimler var ayrıca.

Yaşam çerçevenizi güncelliyorsunuz.

Kova ve Yükselen Kova :

8.evinizde, çok güzel bir yeniay gerçekleşiyor.

Ortaklaşa ticari kazançlar, eşin geliri, borçlar, krediler, bankalar, yatırımlar, miras, nafaka, prim, sigorta gibi konularda beklediğiniz sonuçları alabileceğiniz, istediğiniz yönde gelişmelerin oluşacağı bir zaman dilimi.

Uranüs etkisiyle, sürprizli olabilir hatta bunlar 🙂

Psikolojik olarak zorlayan konularınızda, size sıkıntı veren, zihninizi meşgul eden meselelerinizde, hızlı ve beklenmedik dönüşümler geliyor. Rahat olun. Ruhunuzu serin tutun.

Balık ve Yükselen Balık :

7.evinizde harika bir yeniay gerçekleşiyor.

İlişkiler ve işbirlikleri alanıdır burası. Partneri, eşi, evliliği, ayrıca iş ortağını simgeler.

Yeniay etkisiyle, yaşamınıza bir partner dahil olabilir, bir ilişki başlayabilir. Hatta hızlı ve sürprizli de olabilir bu, Uranüs etkisiyle 🙂 Evlilik yönünde adımlarınız olabilir. Dönüşümler görünüyor.

Ayrıca iş birlikleri, sözleşmeler, imzalar, anlaşmalar, ortaklı işler, yeni bir iş ortağı getirebilir size yeniay.

Oldukça güzel etkiler alıyorsunuz.


Evet sevgili okuyucularım, başak yeniayı böyle olasılıklara işaret ediyor.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık için İletişim: anlatburcak@gmail.com

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Gökyüzündeki tüm gelişmelerden haberdar olmak için sitemi takip edebilirsiniz.

Güncelde şu transitleri yaşıyoruz :

Merkür Aslan Burcunda 11-29 Ağustos 2019

Mars Başak Burcunda 18 Ağustos – 4 Ekim 2019

Yeniayın, istediğiniz başlangıçlara vesile olmasını, sevindirecek değişimler getirmesini diliyorum.

Sevgiler !

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!