3 Haziran 2019 İkizler Burcunda Yeniay ve Etkileri

3 Haziran 2019 İkizler Burcunda Yeniay ve Etkileri

3 Haziran 2019 Pazartesi günü, Türkiye saati ile 12:02’de ikizler burcunun 12 derecesinde bir yeniay gerçekleşiyor sevgili okuyucularım.

Hava elementinde meydana gelen hareketli bir yeniay yaşayacağız.

Yeniay, Güneş ve Ay kavuşumudur ve yeniliklerin, yeni başlangıçların işaretçisidir. İkizler burcunun sembolize ettiği konularda yenilikler geliyor.

İkizler burcu temaları, hızlandırır bizi. Gündelik yaşamımızı renklendirecek, hedeflerimiz yönünde ilerletecek konular getirir.

  • İletişimdir çünkü, görüşmelerdir, yazışmalardır.
  • Bilgi paylaşımları ve haberleşmelerdir.
  • Eğitimler, kurslar, seminerlerdir.
  • Kardeşler, kuzenler, akrabalar, komşular gibi yakın çevre figürleridir.
  • Satış, pazarlama, sosyal medya, tanıtım, e-ticaret, online faaliyetlerdir.
  • Araçlardır, arabalardır, araba almaktır, satmaktır.
  • İlkokul, ortaokul, lise gibi dönemlerden figürler ve arkadaşlardır.
  • Kısa seyahatlerdir, şehir içinde aktifleşmektir, gezmektir, görmektir, deneyimlemektir.

İkizler yeniayı ile, görüşmek istediğimiz kişilerle bağlantıya geçebilir, iletişim kurabiliriz.

Artan haberleşmelerle ilişkilerimiz kuvvetlenebilir.

Yeni bir eğitime katılabiliriz, yeni kurs ortamları, yeni arkadaşlar dahil olabilir yaşamımıza.

Geçmiş yıllardan okul arkadaşlarımızla tekrar görüşebiliriz.

Pazarlama, tanıtım, sosyal medya, website, blog gibi faaliyet alanlarımız varsa, bu konularda ilerlememizi sağlayacak yeni başlangıçlar yaşayabiliriz.

Araba alma niyetimizi, hayata geçirebiliriz.

Yeni yerler görebilir, sehayat edebiliriz.

Dialogların artacağı, hayata daha çok karışacağımız, yazışacağımız, haberleşeceğimiz, faydalı, güzel şeyler keşfedeceğimiz bir yeniay döngüsü geliyor efendim.

Şimdi bakalım, yeniay sırasında gökyüzü ne durumda ?

Yeniayın yöneticisi ve konumu ile başlayalım.

İkizler burcunu Merkür yönetir, dolayısıyla bu yeniayın yöneticisi Merkür.

Merkür yeniay sırasında, ikizlerde, kendi evinde, dolayısıyla güçlü konumda.

Yaratıcı fikirlerle sorunlarımıza çözüm bulabileceğimiz bir yeniay bu.

Tıkandığını düşündüğümüz, bir süredir ilerleyemediğimiz konularda açılım sağlayabilecek olasılıklar ve yenilikler getiriyor.

Merkür, pratik zekadır. Akıllıca hamlelerle yeni adımlar atabileceğiz, işimize yarayacak şeyler başlatabileceğiz yeniay etkisiyle.

Yeniay sırasında, Venüs ve Pluto birbirlerine üçgen açı yapıyorlar, yani gayet olumlu bir görünümdeler. Aşk, sevgi, sevme şeklimizdir Venüs.

Pluto ise dönüştürüyor, doğru bakış açılarına getiriyor bizi. Aile büyükleri ile sorunları gidermek noktasında da destek sunuyor. Küsleri barıştırabilecek bir açı 🙂 E zaten bayram da geldi, adımlar atılsın madem 🙂

Finansal açıdan da fırsatlara işaret ediyor bu üçgen. İkizler burcu ve Merkür etkisiyle bulacağımız yeni fikirler, kazançlarımızı artırabilir.

Jüpiter-Neptün karesi etkin diğer yandan. Haziran ayı boyunca hissedeceğiz aslında bu majör görünümün etkilerini. Abartıların zarar getirebileceğini gösteren bir konumlanma.

Düşüncede abartı mesela. Fanatik düşünceler, inançlarda aşırılık gibi.

Davranışlarda abartı mesela. Sonrasını düşünmeden anlık kararlarla büyük hareketler yapmak gibi.

Bu kısma dikkat edersek eğer, güncellenmek için gayet güzel bir yeniay geliyor efendim.

Pratik fikir ve uygulamalarla yolumuzu açabilir, mevcut yaşam bileşenlerimizi daha iyi hale getirebiliriz.

Bir önemli bilgiyi daha ekliyorum her zaman olduğu gibi :

Yeni başlatacağımız şeyler için, yeniay günü yerine, yeniayın en az 1 gün sonrasını ve devamındaki günleri kullanmak daha iyidir.

Çünkü Güneş ve Ay, birbirinden en az 12 derece uzaklaşsın, Ay biraz büyüsün, görünür olsun isteriz.

Ay büyüyen fazda iken başlatılan işler, çok güzel büyür, bereketlenir, çoğalır, fayda getirir.

Dolayısıyla yeniaydan sonraki günler, yeniay haftası gayet uygundur girişim ve başlangıçlar için.

 

Şimdi, yeniayın burçlar için nasıl potansiyeller içerdiğine geçelim :

(Yükselen burcunuza öncelik veriniz, öngörülerde yükselen burç kullanılır sevgili okuyucularım)

Koçlar ve Yükselen Koçlar :

3.evinizde güzel bir yeniay meydana geliyor. İletişime dayalı işlerinizde öne çıkacağınız, yeni uygulamalarınızla fark yaratacağınız, dikkat çekeceğiniz bir döngü geliyor. Sosyal medyada daha aktif olacak, internet temelli işlerinizde ilerleme sağlayacaksınız yeniay ile.

Ayrıca kardeşlere, akrabalara, komşulara dair konularda yenilikler var. Yeni, seveceğiniz bir komşu taşınabilir yakınınıza. Kardeşlerinizin hayatında yeni başlangıçlar olabilir. Arkadaşlarınızla iletişimleriniz de güçleniyor.

Bu arada yazmak, yayınlamak, website açmak gibi niyetleriniz varsa, yılın en uygun yeniayı budur, aklınızda olsun 🙂 Bu tür konular ikizlerin ve 3.evin yönetimindedir çünkü.

Boğalar ve Yükselen Boğalar :

2.evinizde bir yeniay gerçekleşiyor. Bu ev para evidir, gelirlerin, harcamaların, yatırımların, ayrıca mülk, ev alım satım konularının evidir. Bu konularda yeni başlangıçlar yaşayabilirsiniz. Gelir akışınızı güçlendirecek yeni fikirler, yeni projeler oluşabilir. Bir yeteneğinizi kazanca dönüştürebilir, işe çevirebilirsiniz.

Yeni paralar gelebileceği gibi, yeni harcamalar, özellikle lüks tüketimler, rutin dışı alışverişler de olası.

Bunlar dışında duyulardır, hazlardır, keyiftir, sefadır, yeme-içme alanıdır 2.ev. Gastronomi, yemek kursları, gurme tatlar ve bu yönde eğitimler, workshoplar bu yeniay ile gündeminize dahil olabilir.

İkizler ve Yükselen İkizler :

Yeniay sizde gerçekleşiyor. Bu sizin için, yeni kararlarınız, başlangıçlarınız, girişimleriniz için oldukça destekleyici bir gelişme. Şayet bir süredir hazırlık yaptığınız, niyetinde olduğunuz, planladığınız şeyler varsa, yeniay ve sonrasında harekete geçebilir, uygulamaya dökebilirsiniz aklınızdakileri.

Ayrıca 1.ev dış görünüşümüzü simgelediğinden, imajınızda yenilikler de yapabilirsiniz.

Sizin için başlangıç zamanı bu. Keyifli, faydalı, bereketli yeni sayfalar açabilirsiniz hayatınızda. Bugünlerde aklınıza gelen fikirleri önemseyin derim mutlaka 😉

Yengeç ve Yükselen Yengeç :

12.evinizde meydana geliyor bu yeniay. Sizin için bir bekleme, bir geri çekilme, bir inziva etkisi bu. Başlangıçlar için hazırlanma süreci. Ruhsal problemlerinizi çözmek, iç huzurunuzu artıracak yönde bir arınma, bir şifa elde etmek adına destekleyici bir etki alıyorsunuz. Özgüven, özmerhamet ve kendinizle ilişkiniz üzerinde çalışırsanız, faydalanmış olursunuz bu süreçten.

Temmuz ayında gerçekleşecek yeniay, sizin zamanınız olacak, başlangıçlar ve girişimler için doğru zaman olacak. Ama şu an için bekleyin, olur mu ? Çünkü 12.ev döngüsünde yeni ve önemli adımlar atılmaz, atılırsa mutluluk getirmez çoğunlukla. O yüzden harekete geçmeyin lütfen.

Aslan ve Yükselen Aslan : 

11.evinizde iletişimi ve bilgiyi öne çıkaran bir yeniay meydana geliyor. Bu ev,  hedeflerimizdir, niyetlerimiz ve dileklerimizdir. İletişim temelli bir amacınız, planınız, isteğiniz varsa, yeniay getirebilir size bunu 🙂

Ayrıca 11.ev sosyalleşmektir, arkadaş gruplarıdır, aynı amaç için bir araya gelen kalabalıklardır. Bu yeniay ile dostlarınızla bağlantınız güçlenebilir, destekler bulabilirsiniz. Takım faaliyetlerinde yer alabilirsiniz. Gruplar içerisinde aktif rol üstlenebilirsiniz. Yeni insanlar tanıyabileceğiniz, keyifli bir yeniay döngüsü bekliyor sizi 🙂

Başak ve Yükselen Başak :

10.evinizde bir yeniay gerçekleşiyor. Bu ev kariyer alanıdır, sahip olduğumuz sıfatlardır, sorumluluklar ve yetkilerdir. Ayrıca otorite figürleri, yöneticiler, patronlar bu evin kapsamındadır. Yeniay bu konular üzerinden başlangıçlar getiriyor size. Yeni bir yönetici gelebilir iş ortamınıza, patronlarınız bir yenilik başlatabilir, işinizde yeni bir görev ve sorumluluk üstlenebilirsiniz.

Ayrıca aile kökleri, aile büyükleri 10.ev yönetimindedir. Onlarla ilgili yeni konular da dahil olabilir gündeminize bu yeniay etkisiyle. Şayet ailenizden uzak kaldıysanız ve dialoglarınız zayıfladıysa, kırgınlıklar, küslükler olduysa, bu yeniay onarıcı bir etki taşıyor, ilişkileri toparlamak için güzel bir fırsat 🙂

Terazi ve Yükselen Terazi :

İkizler yeniayı, 9.evinizde meydana geliyor. Bu evin temaları oldukça geniştir, birçok konuyu kapsar. Şimdi sembolize ettiği alanlar üzerinden yeniay olasılıklarını üretelim :

Eğitim hayatınızda, akademik alanda, yurt dışı bağlantılı konularda yenilikler olası. Uzak yerlere seyahatler, uzaktaki yakınlarınızla bir araya gelmeler, yer değişiklikleri yeniay tarafından destekleniyor.

9.ev keşfetmektir, deneyimlemektir, öğrendiklerimizle yaşamımızı güzelleştiririz bu evimiz aktifleşince. Oldukça güzel bir yeniay sizin için. Çünkü yükseleninize en olumlu açıyı yapıyor ve yaşamınızı güncelleyecek temaları aktif kılıyor. İstediklerinize vesile olsun ! 🙂

Akrep ve Yükselen Akrep :

8.evinizde iletişim vurgusu taşıyan bir yeniay gerçekleşiyor. Dolayısıyla 8.evin konuları doğrultusunda dialogların artacağı, bağlantılar kuracağınız, anlaşmaların, imzaların gündeme geleceği bir döngü geliyor.

Nedir 8.evin konuları ?

Ortaklaşa ticari kazançlar, eşin geliri, borçlar, krediler, bankalar, yatırımlar, miras, nafaka, prim, sigorta gibi konular. Eşinizin gelirinde bir güncellenme olabilir, kredi başvurusu yapabilirsiniz, yatırım planlarınız varsa hayata geçirebilirsiniz yeniay ve sonrasında. Miras, mal paylaşımları, nafaka gibi meseleleriniz varsa, Merkür’ün güçlü olduğu bu yeniay, o alanlarda da gelişmeler ve ilerlemeler sağlayacaktır size.

Yay ve Yükselen Yay : 

7.evinizde, ilişkiler alanında bir yeniay meydana geliyor. Partneri, eşi, evliliği simgeler bu ev.

Yeniay etkisiyle, yaşamınıza bir partner dahil olabilir, bir ilişki başlayabilir. iyi giden bir ilişkide evlilik konuşulabilir, bu yönde kararlar alınabilir, tarihler belirlenebilir.

Ayrıca sözleşmeler, imzalar, anlaşmalar, ortaklı işler bu evin kapsamındadır. Yeniay, size yeni iş bağlantıları da getirebilir, bir iş ortağı da 🙂

Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

Bu yeniay, 6.evinizde gerçekleşiyor. İş, çalışma ortamı, çalışma hayatı, iş arkadaşları, günlük rutinler, görevler ve sorumluluklar bu ev kapsamındadır. Dolayısıyla yeniay, bu temalar üzerinden yenilikler getirecektir size. Yeni bir iş arkadaşınız olabilir, işinizde yeni görevler verilebilir size.

İş arayışında olan okuyucularım için de, yeni bir iş fırsatının olasılıklar dahilinde olduğunu belirteyim.

Ayrıca 6.ev yaşamı düzenlemektir. Temizlik yapmaktan, dolapları düzenlemekten, kişisel bakıma, sağlıklı beslenmeye kadar, yaşamınızı düzene sokacak eylemlerdir. Yeniay sizi, bu yönde de harekete geçirmeye geliyor 🙂

Kova ve Yükselen Kova :

5.evinizde gerçekleşecek bu yeniay, bir aşk, yeni bir flört, bu yönde bir dialog getirebilir size. Çünkü 5.ev aşk demektir. Sosyalleşerek değerlendirin bu döngüyü, yeni insanlarla tanışın derim şayet aşk istiyorsanız 🙂

Hobiler ve sanatsal faaliyetler de öne çıkıyor yeniay etkisiyle, bir kursa kayıt yaptırabilirsiniz.

Ayrıca 5.ev çocuklar demektir. Çocuklarınıza, yeğenlerinize, yani yaşamınızdaki çocuklara dair yeni gündemler ve gelişmeler de mümkün yeniay ile 🙂

Balık ve Yükselen Balık :

4.evinizde gerçekleşen yeniay, evinize, yaşam alanınıza yenilikler getiriyor. Tadilat, temizlik, dekorasyon değişiklikleri gibi değişimler ve yenilenmeler mümkün.

Bunun dışında aile bireylerinizle iletişimlerinizin, onlara dair konuların ön planda olacağı etkiler veriyor size. Güvenlik konusu da gündeminizde. Hem evinize dair fiziksel önlemlerden bahsediyorum, hem de ruhsal olarak güvenlik ihtiyacınızdan. Çünkü aidiyettir, güvende hissetmektir, güvende hissettiğimiz yerdir 4.ev. Bu yeniay size, güven duygunuzu sorgulatacak gibi görünüyor. Duygu durumunuzu iyileştirecek bir şeyler yapmalısınız.


Evet sevgili okuyucularım, ikizler yeniayı böyle olasılıklarla geliyor.

@anlatburcak instagram hesabım burada ! Onu da hatırlatmış olayım. Takip ederek güncel gelişmelerden ve günlük tüyolardan haberdar olabilirsiniz. Yaşamınızı kolaştıracak öneriler sunmaya çalışıyorum sıkça.

Ayrıca, Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık için İletişim: anlatburcak@gmail.com

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sinastri (İlişki – Uyum Analizi) yaptırabilirsiniz ayrıca.

Sinastriyi anlattığım yazımın linkini de bırakıyorum sizin için buraya : İlişki – Uyum Analizi (Sinastri)

 

Yeniay, hepimize taze, güzel başlangıçlar getirsin ! Yüzümüzü güldürecek yeni sayfalar açsın bize !

Gökyüzündeki tüm gelişmelerden haberdar olmak için sitemi takip edebilirsiniz.

Güncel gelişmelerin linklerini aşağıya bırakıyorum sizler için :

Güneş İkizler Burcunda 21 Mayıs – 21 Haziran 2019

Venüs Boğa Burcunda 15 Mayıs – 9 Haziran 2019 – Etkileri

Mars Yengeç Burcunda 16 Mayıs – 2 Temmuz 2019 – Etkileri

Sevgiler !

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!