3-9 Ağustos 2020 Astroloji Gündemi

3-9 Ağustos 2020 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım ve danışanlarım,

Dolunay ile başlıyor yeni hafta. Gündemimizde Uranüs etkisinde gerçekleşecek bir kova dolunayı var. Beklenmedik yerlerden doğabilecek tatsızlıklara açık bir döngü. Bugünlerde özellikle ikili ilişkilerde gerginlikler doğabilir.

Dolunayın yazısı geliyor.

Hep şahane şeyler söylemek isterim ama gökyüzü bazen karışıyor, biliyorsunuz.

Merkür geçtiğimiz haftadan bu yana epey uyumsuz açılar yaptı ve yapmaya devam ediyor. Keyfiniz eksilmiş olabilir biraz. İletişimlerden yana üzülmüş, bunalmış olabilirsiniz. Bugünler biraz böyle.

Haftanın detaylarına geçmeden evvel, astrolojik danışmanlık almak isteyen okuyucularım için iletişim adresimi vereyim her zamanki gibi. Doğum Haritası Analizi yaptırmak, danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz, tıklayınız.


3-9 Ağustos haftasının öne çıkan gezegen açıları :

4 Ağustos : Merkür Satürn karşıtlığı : Merkür 27° Yengeç, Satürn 27° Oğlak

Aile hayatınız ve işiniz arasında kalabileceğiniz, sorumlulukların ve otorite baskısının gergin hissettirebileceği etkileri anlatan bir karşıtlık. Emlak, tapu konularında işleriniz, işlemleriniz, resmi süreçleriniz varsa, bazı gecikmeler, engeller, tamamlamanız gereken belgeler, aşmanız gereken durumlar olabilir.

4 Ağustos : Mars Jüpiter karesi : Mars 19° Koç, Jüpiter 19° Oğlak

Hızın, hareketin, eforun, hırsın, öfkenin abartılabileceği, kontrolsüz çıkışların olabileceği ve ölçüden taşan davranışların zarar getirebileceği bir haftada olduğumuzu bilmenizi isterim.


3-9 Ağustos haftasının başlıca gelişmeleri :

Merkür 5 Ağustos’ta aslan burcuna geçiyor. Bu transit, günlük hayattan aldığımız keyfi artıracaktır. Daha keyifli, daha eğlenceli şeyler yapacağız Merkür burada iken. Sanatla, sporla, hobilerimizle daha çok ilişki kuracağız.

Çocuklarla ve hamilelikle ilgili konular hareketleniyor ayrıca. Çocukların okul hazırlığı gibi. Çocuk sahibi olmak isteyenlerin bu konuda daha fazla okuması, hazırlık yapması ya da ihtiyaç duyuyorsa tedavi için iyi bir doktor araştırması gibi.

Merkür aslan transiti için ayrı bir yazı gelecek. Her transiti anlatıyorum, düzenli okuyucularım biliyorlar.

Venüs 7  Ağustos’ta yengeç burcuna geçiyor.

Ev ve aile konularında yumuşacık etkiler sunacak bize 🙂 Evimizi daha güzel, daha düzenli bir hale getireceğiz. Aile içi ilişkiler pozitif etki alacak.

Venüs için de bir yazı geliyor.


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

3 Ağustos 2020 Pazartesi

Ay, bugün kova burcunda. Öğle saatlerinde Ay, Kiron ile uyumlu konumda ama Uranüs ile kare açıda. Beklemediğiniz şeyler keyfinizi kaçırabilir. Sosyal medyadan sevimsiz bir mesaj almak olabilir bu, arkadaş çevrelerinde ya da iş ortamında ekipler içerisinde bir şeye gerilmek olabilir.

Akşam üstü saatlerinde bu kez Ay Güneş karşıtlığını görüyoruz. Evlilik ve ikili ilişkilerde tartışmalara açık bir atmosferde olduğunuzu bilin.


4 Ağustos 2020 Salı

Ay, gün boyunca kova burcunda. Sabah saatlerinin enerjisi yüksek, harika bir Ay Mars altmışlığı oluşuyor. Spor için ideal bir sabah. Bedensel güç ve motivasyon isteyen işleri güzelce halledebiliriz.

Gün boyunca kova burcunun etkisiyle internet, modem, teknolojik konular, sosyal medya hesaplarınız ve arkadaş gruplarınız ön planda. Bu temalarda konularınız olabilir.

Gece saatlerinde Ay Venüs üçgeni ile aşkta, ilişkilerde şanslı, uyumlu bir akış var.

Keyif aldığınız ortamlarda bulunabilir, sevdiğiniz kişilerle bir araya gelebilirsiniz ayrıca. Kuzey güney ay düğümleri ile de uyumlu olacak Ay yine bu saatlerde. Güzel bir akşam, güzel bir gece.


5 Ağustos 2020 Çarşamba

00:45-05:27 arasında boşlukta olan Ay, 05:27’de balık burcuna geçiyor. Balığın çok naif bir enerjisi vardır. Sevgi dolu, paylaşmayı seven, yardımsever bir burç balık 🙂 O yüzden bugün paylaşımlar artacak, yardımlaşmalar artacak.

Diğer yandan hedefleri bir kanara bırakabiliriz. Biraz boşvermiş bir enerjide olabiliriz. Aslında kimi zaman tek ihtiyacımız olan şey budur. Konu her ne ise akışa bırakmak ve hayatla birlikte akmak. Hayatı kontrol etmeye çalışmamak.

Akşam saatlerinde Ay, Uranüs ile uyumlu açıya ilerliyor. Değişik şeyler yapmak, farklı şeyler denemek ruhsal anlamda iyi gelecektir bize.


6 Ağustos 2020 Perşembe

Ay, balık burcunda ilerlemeye devam ediyor. Ay bugün oldukça uyumlu, olumlu açılar yapacak. Günün ikinci yarısında Ay Jüpiter altmışlığı güzel yardımlar, destekler, işlerimizde kolaylıklar getirebilir. Şanslı bir zaman.

Akşam saatlerinde Ay, Neptün ile kavuşuyor. Ruhsal enerjimiz yükseliyor. Duygularımızı besleyecek, bize iyi hissettirecek şeylerle vakit geçirebiliriz. Spiritüel çalışmalar için harika bir akşam. Bir mum yakın, isteklerinize odaklanın. Bir meditasyon yapın. Rahatlatıcı bir müzik açıp nefesinize odaklanın. Kendinize zaman ayırın bu akşam.

Gece saatlerinde Ay Pluto almışlığı, kendimizi daha güçlü hissedeceğimizi anlatıyor. Parasal konulara beklemediğimiz çözümler de gelebilir.


7 Ağustos 2020 Cuma

Ay, 16:04’e kadar balık burcunda bugün.

Sabah saatlerinde Ay Satürn altmışlığı etkin. Hocalarla, eğitmenlerle uyum içinde hareket edeceğiniz, bilgilerinden, deneyimlerinden fayda bulacağınız bir sabah. Hocalar dışında gün içinde karşınıza çıkabilecek kişilerden tavsiyeler gelebilir ayrıca.

15:53’te Ay, Venüs ile kare açı yapıyor. Özellikle öğle saatlerinden başlayarak hissedebilirsiniz etkisini. Özel ve sosyal ilişkilerde fazla verici davrandığınız noktalarda uyarı gönderebilir evren. Nasıl gönderebilir mesela ? Değer verdiğiniz, iyilikler yaptığınız kişilerden aynı özeni, değeri, enerjiyi alamayabilirsiniz. Bazı kişilerle düşündüğünüz gibi yakınlık kuramayabilirsiniz, pek hoşunuza gitmeyecek tavırlar görebilirsiniz.

Ay 15:53-16:04 arası boşlukta, 16:04’te koç burcuna geçiyor.

Gece saatlerinde Ay Merkür üçgeni ile dialoglarda, iletişimde şanslıyız. Keyifli haberler de gelebilir 🙂


8 Ağustos 2020 Cumartesi

Ay, gün boyunca koç burcunda. Bu sabah saatlerinde Ay, Kiron ile kavuşuyor. Kimseyi kırmamaya, incitmemeye özen gösterin. Bedensel anlamda yaralanmalar da olabilir Kiron etkisiyle. Isınmadan spor yapmayın. Koç enerjisiyle aceleci olmayın. Hızlı hareketler yapmayın.

Akşam ve gece saatlerinde, Ay Güneş üçgeni ilişkilerden yana oldukça keyifli etkiler sunuyor 🙂

Cesareti, özgüveni, enerjisi yüksek bir akşam. Sanatsal konularda yeteneklerini sergilemek isteyenler mutlaka değerlendirsinler. Güneş sanatı anlatan aslan burcunda çünkü.


9 Ağustos 2020 Pazar

Ay, bugün yine koç burcunda.

Sabah saatlerinde Ay Mars kavuşumu ve Ay Jüpiter karesi gibi uyumsuz açılar görüyoruz. Ay, Mars Jüpiter karesini tetikliyor. Küçük, basit şeyler çok gereksiz şekilde büyüyebilir. Tartışmaya dönebilir. Girmeyin bu enerjilere.

Öğle saatlerinde Ay Pluto karesi, kendinizi yeterince güvende hissetmediğiniz bir ruh hali getirebilir. Hayatınızda her şey yolunda olsa bile, sosyal medyada gördükleriniz, haberlerde izledikleriniz kötü hissettirebilir.

Bu akşam Ay, Satürn ile kare açıda. Sorumluluklarınız, yapmanız gerekenler stres yaratıyor olmalı. Hayal ettiğiniz şeyler gözünüze uzak görünebilir bu akşam. Karamsar hissedebilirsiniz. Sıkışmış hissedebilirsiniz. Elinizdeki imkanlar bazı konular için yetersiz geliyor olabilir. Yorulmuş olabilirsiniz. Bir tık keyfi eksik bir akşam. Bugünler geçer mi ? Tabii ki geçer 🙂 Hayat hep aynı olamaz ki 🙂 Gezegenler hep aynı yerde duramaz ki 🙂


Ağustos ayı astroloji gündemi ve burç yorumlarınız aşağıda yer alıyor sevgili okuyucularım :

Ağustos 2020 Astroloji Gündemi

Koç Burcu Ağustos 2020, Boğa Burcu Ağustos 2020, İkizler Burcu Ağustos 2020,

Yengeç Burcu Ağustos 2020, Aslan Burcu Ağustos 2020, Başak Burcu Ağustos 2020,

Terazi Burcu Ağustos 2020, Akrep Burcu Ağustos 2020, Yay Burcu Ağustos 2020,

Oğlak Burcu Ağustos 2020, Kova Burcu Ağustos 2020, Balık Burcu Ağustos 2020

Aşağıdaki linklerde ise günceldeki gelişmeler yer alıyor :

5 Temmuz 2020 Oğlak Burcunda Ay Tutulması ve Etkileri

21 Haziran 2020 Yengeç Burcunda Güneş Tutulması

Mars Koç Burcunda 28 Haziran 2020-7 Ocak 2021

Satürn Kova Burcunda 22 Mart – 2 Temmuz 2020

Ay Düğümleri İkizler Yay Aksına Geçiyor !

Keyifli, huzurlu bir hafta diliyorum hepinize.

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!