29 Mart-4 Nisan 2021 Astroloji Gündemi

29 Mart-4 Nisan 2021 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım, nasılsınız ? Dolunaydan nasıl etkiler aldınız ?

28 Mart Pazar günü, terazi burcunda bir dolunay yaşadık. Dolunay bir ortaya çıkma, görünür olma halidir. Bir şeyleri fark etme, tespit etme zamanıdır. Uyanış zamanıdır.

Terazi burcunda gerçekleştiği için evlilikler, ilişkiler, ortaklıklar ve genel olarak ve insan ilişkilerimiz içinde şifalandırılması gereken yerleri gösterdi bu dolunay. Çünkü bir Kiron kavuşumu söz konusu. Hem bedensel, hem ruhsal anlamda, iyileştirilmesi gereken şeyler görünür oldu. Bu hafta da etkiler devam edecek (günden güne azalarak).

O yüzden dolunay yazımı buraya bırakıyorum yine, tıklayabilirsiniz ↓

28 Mart 2021 Terazi Burcunda Dolunay

Güneş ve Venüs artık koç burcunda sevgili okuyucularım. Canlı, dinamik, enerjisi yüksek bir koç döngüsündeyiz. Yeni başlangıçları destekleyen bir zamandayız. Bu zamanları en iyi şekilde değerlendirmek adına, olasılıklardan haberdar olmak isterseniz, yazılarım burada ↓ Buyrunuz :

Güneş Koç Burcunda 20 Mart-19 Nisan 2021

Venüs Koç Burcunda 21 Mart-14 Nisan 2021

Peki sırada nasıl bir hafta var ? Yeni haftada nasıl olasılıklar var ?

Çok iyi gezegen açıları var 🙂 Detaylara geçmeden önce onu bir müjdeleyeyim 🙂

İyi bir hafta ! Pek çok açıdan değerlendirebileceğimiz, önemli işlerimiz için kullanabileceğimiz, insan ilişkilerimizden yana destek bulabileceğimiz, iyi haberler alabileceğimiz, güzel bir hafta ! 🙂

Her bir günü konuşacağız şimdi her zamanki gibi.

Öncesinde iletişim bilgilerimi vereyim, sonra detaylara geçeyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


29 Mart-4 Nisan haftasının başlıca gelişmeleri :

4 Nisan Pazar günü, Merkür koç burcuna geçiyor.

4 Nisan’a kadar devam edecek olan sürecin genel ve burçlar bazında etkileri burada, tıklayınız :

Merkür Balık Burcunda 16 Mart-4 Nisan 2021

Merkür koç burcunda iken günlük hayatımız, iletişimlerimiz hızlanacaktır. Bir süredir planını yaptığımız şeylerde, adım atma, harekete geçme zamanı bu.

Bu hafta ayrı bir yazıyla, yeni başlayacak olan bu koç transitini anlatacağım Allah’ın izniyle.


29 Mart-4 Nisan haftasının öne çıkan gezegen açıları :

29 Mart : Güneş Kiron kavuşumu : Güneş 8°Koç, Kiron 8°Koç

Bir yara sarma hali var burada. Sevdiklerimizle olan bağımız içinde, birbirimizi iyi etmeye çalışma hali var. Kiron şifayı simgeler. Bedensel ya da ruhsal sorunlar için harekete geçmeyi de anlatıyor bu kavuşum. Tedavi gerektiren konularınızı ertelemeyin.

30 Mart : Venüs Satürn altmışlığı : Venüs 11°Koç, Satürn 11°Kova

Aşk, ikili ilişkiler, ayrıca sosyal ilişkiler açısından harika bir açı. İlişkilerde artan bir samimiyet halini, ilişkilerin daha sağlam bir zemine oturmasını simgeliyor. Birbirimize verdiğimiz desteği, birbirimizin işini kolaylaştırmak için yapacağımız şeyleri gösteriyor.

Venüsyen konular üzerinden düşünecek olursak, sembolize ettiği güzellik/bakım konuları, estetik işlemler, alışverişler için de iyicil bir görünüm.

30 Mart : Merkür Neptün kavuşumu : Merkür 21°Balık, Neptün 21°Balık

Sanatsal konular için şahane bir ilham, bir yaratıcılık etkisi. Sezgisel anlamda da güzel bir Neptün desteği alıyoruz. Enerji çalışmaları için kullanabilirsiniz. Meditasyonlar yapabilirsiniz. Ama dalgınlıklar, unutkanlıklar olabilir biraz günlük akışlar içinde. Ona dikkat.

31 Mart : Venüs Kuzey Ay Düğümü altmışlığı : Venüs 12°Koç, Kuzey Ay Düğümü 12°Koç

Hem ikili ilişkiler, hem sosyal ilişkiler için çok iyi bir görünüm. Kuzey Ay düğümü kadersel bir göstergedir ve Ay düğümlerinden iyicil olan taraftır. İnsan ilişkilerimizden yana memnun olacağımız, bizi sevindirecek, bize iyi gelecek bir şeyler görünüyor 🙂 Güzellikler gelsin !

31 Mart : Güneş Satürn altmışlığı : Güneş 11°Koç, Satürn 11°Kova

Eril figürlerle ilgili konularda, eşinizle, sevgilinizle ilgili konularda (erkek) pozitif gelişmeler olası. İlişkiler içinde erkek olan tarafın uğraştığı bazı gündemler, sorunlar varsa, olumlu yönde gelişmeler yaşanabilir bu hafta.

İşinizde otoriteyi temsil eden kişilerden, eğitim hayatınızda hocalarla ilgili konulardan yana da şanslar var.

2 Nisan : Merkür Pluto altmışlığı : Merkür 26°Balık, Pluto 26°Oğlak

İyi haberler anlamına geliyor bu altmışlık 🙂 Önemli bir gündeminiz varsa, çözmeye çalıştığınız bir şey varsa, özellikle de sağlık konusunda ise bu konu, durumu dönüştürmek, iyileştirmek, daha iyi hale getirmek için nelerin yapılması gerektiği netleşebilir bu hafta.

Yapılabilecek bir şeylerin olduğunu gösteren, çözüm yolunu gösteren bir açı.

Bir dönüşüm ve kuvvet kazanma etkisi bu. Pluto’nun olduğu yerde güçlenme hali vardır.


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

29 Mart 2021 Pazartesi

Ay gün boyunca terazi burcunda.

Günün ilk yarısında harika bir Ay Mars üçgeni var. Haftaya yüksek bir enerji ile başlıyoruz. Bedensel kuvvet gereken işleri yapabiliriz. Cesaret gerektiren girişimlerimiz için de değerlendirebileceğimiz bir sabah. Spor için şahane bir sabah !

Günün ikinci yarısı da hayli güzel 🙂 Ay ve Jüpiter arasında bir üçgen açı var. Jüpiter’in olduğu yerde güzellikler olur. Şanslar, fırsatlar olur. Bereket olur. İşler rahat ilerler.

Eğitimle, hocalarla, danışmanlık veren kişilerle ilgili konularda olumlu gelişmeler olabilir ayrıca. Bir konuda bir eğitmen arayışınız varsa, doğru kişilerle iletişime geçebilirsiniz bugün.

Yolculuklar için de harika bir etki.


30 Mart 2021 Salı

Ay 08:33’e kadar terazi burcunda olmaya devam ediyor. 03:07-08:33 arasında boşlukta. Yani bir açısı yok. 08:33’te akrep burcuna geçiyor.

Venüs Satürn altmışlığının kesinleştiği gündeyiz. Yukarıda etkilerini anlattım.

İnsan ilişkilerimiz açısından oldukça güzel bir gün. Birbirimizi destekliyoruz, birbirimizden güç alıyoruz.

Ama akşam saatleri gerginliklere açık biraz, dikkat edelim. Ay ve Uranüs boğa-akrep aksında karşı karşıyalar. Parasal konularda büyük adımlar atmayalım ayrıca.


31 Mart 2021 Çarşamba

Ay akrep burcunda ilerlemeye devam ediyor. Venüs’ün Kuzey Ay düğümü ile olan uyumlu açısı, kadın figürlerden gelebilecek güzelliklere işaret ediyor 🙂

Kadınlarla ilgili konularda, sorunlarda çözüm sağlayacak pozitif gelişmeler olabilir bu hafta.

Bu hafta diyorum. Çünkü bu majör açıların etkisi, olduğu gün ile sınırlı değil sevgili okuyucularım. Öncesi sonrası birkaç gün etkiler aktif (Ama Ay’ın açıları olduğu gün ile sınırlıdır).

Günün ikinci yarısında Ay Neptün üçgeninin mis gibi etkisiyle, sevgi dolu paylaşımlar içindeyiz. Birbirimize yardımcı oluyoruz. Birbirimize iyi geliyoruz. Ay, Merkür ile uyumlu açıya ilerliyor. Güzel haberler de olası. İletişimler keyifle akıyor.

Akşam saatlerinde Ay ve Jüpiter kare açıda. Yeme içme konusunda keyifler abartılabilir. Alışverişler abartılabilir. Dikkat 🙂


1 Nisan 2021 Perşembe

Ay 08:58’e kadar akrep burcunda yine.

03:28-08:58 arasında boşlukta olan, yani açısız ilerleyen Ay, 08:58’de yay burcuna geçiyor.

Akrep enerjisi duygusal anlamda yoğundu biraz. Şimdi yay modu ile canlanıyoruz 🙂 Daha iyimser, daha umutlu, daha eğlenceli bir atmosferdeyiz.

Uzaklarla (başka şehir ve ülkelerle) bağlantılı konular, iletişimler, haberleşmeler olabilir bugün. Uzakta yaşayan sevdiklerimizle konuşabiliriz.

Akademik temalar, üniversite, eğitim konuları, hocaların talepleri, makale, tez çalışmaları, okula dair konular ön planda ayrıca.

Bugün güçlendiğimiz bir gün. Karamsarlığa düştüğümüz konularda, yeniden umutla dolacağımız bir gün. Ay’ın yay transiti, umudu yükseltecek gelişmeler getirecektir.


2 Nisan 2021 Cuma

Ay günün tamamında yay burcunda. Neşeli, enerjik, iyimser, keyifli bir ruh halindeyiz.

Sabah saatlerinde Ay Güneş üçgeni ve Ay Venüs üçgeni var. Çok güzel görünümler bunlar 🙂

İnsan ilişkilerimizden yana şanslı hissedeceğimiz bir sabah. Günlük işlerimiz de keyifle akar.

Öğle ve gündüz saatlerinde Ay Mars karşıtlığının agresyona zemin hazırlayan, fevri enerjisine dikkat etmek gerekiyor. Günlük işlerinizde ve trafikte acelecilik yapmayın ayrıca.

Akşam saatlerinde Ay Neptün karesi var. Bir şeylerin düşündüğünüz gibi olmadığını fark edebileceğiniz bir akşam. Ufak tefek hayal kırıklıkları olabilir.


3 Nisan 2021 Cumartesi

Ay 11:12’ye kadar yay burcunda yine. 08:23-11:12 arasında boşlukta. 11:12’de oğlak burcuna geçiyor.

Haftasonu da olsa, iş konusunda oldukça verimli bir gün 🙂

Evden çalışanlar pek çok şeyi bugün halledebilirler.

Akşam saatlerinde Ay, Uranüs ile üçgen açıya ilerliyor ! Yenilik enerjisidir bu. Yeni şeyler yapma kararı alabiliriz. Bir şeyleri alıştığımız halden daha farklı şekilde yapmaya karar verebiliriz. Rutinlerimizin dışına çıkabiliriz ve bu bize çok iyi gelebilir 🙂 Güzel bir akşam !


4 Nisan 2021 Pazar

Ay oğlak burcundaki transitine devam ediyor.

Günün ilk yarısında Ay ve Güneş kare açıda. Kadın erkek uyumsuzluğunu simgeleyen bir görünüm bu. Çünkü Ay kadını, Güneş ise erkeği sembolize ediyor. Münakaşa etmemeye özen gösterelim.

Merkür bu sabah koç burcuna geçiyor ayrıca. Yukarıda genel bir özet yaptım ama bu transiti de ayrı bir yazıda konuşacağız.

Gündüz ve akşam üstü saatlerde Ay ve Venüs arasında, uyumsuz bir kare açı var. Hem özel, hem sosyal ilişkilerde biraz agresif bir enerji var bugün. Birbirimizi kırmayalım.


Aşağıdaki linklerde günceldeki transitler yer alıyor :

Güneş Koç Burcunda 20 Mart-19 Nisan 2021

Venüs Koç Burcunda 21 Mart-14 Nisan 2021

Mars İkizler Burcunda 4 Mart-23 Nisan 2021

Merkür Balık Burcunda 16 Mart-4 Nisan 2021

Nisan ayı burç yorumlarınızı yayınlamaya başladım sevgili okuycularım :

Koç Burcu Nisan 2021, Boğa Burcu Nisan 2021, İkizler Burcu Nisan 2021

(Devamı geliyor)

Mart ayı burç yorumlarınız da aşağıda :

Koç Burcu Mart 2021, Boğa Burcu Mart 2021, İkizler Burcu Mart 2021,

Yengeç Burcu Mart 2021, Aslan Burcu Mart 2021, Başak Burcu Mart 2021,

Terazi Burcu Mart 2021, Akrep Burcu Mart 2021, Yay Burcu Mart 2021,

Oğlak Burcu Mart 2021, Kova Burcu Mart 2021, Balık Burcu Mart 2021

2021 burç yorumlarınız da aşağıda :

Koç Burcu 2021, Boğa Burcu 2021, İkizler Burcu 2021, Yengeç Burcu 2021,

Aslan Burcu 2021, Başak Burcu 2021, Terazi Burcu 2021, Akrep Burcu 2021,

Yay Burcu 2021, Oğlak Burcu 2021, Kova Burcu 2021, Balık Burcu 2021

Bunlar ise günceldeki uzun vadeli transitler :

Jüpiter Kova Burcunda 19 Aralık 2020-29 Aralık 2021

Satürn Kova Burcunda 17 Aralık 2020-7 Mart 2023

İyi haftalar diliyorum herkese 🙂 En iyi şekilde değerlendirelim bu şanslı, iyicil etkileri !

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!