29 Ekim-4 Kasım 2018 Astroloji Gündemi

29 Ekim-4 Kasım 2018 Astroloji Gündemi

Merhaba sevgili okuyucularım ! Yeni haftayı anlatmaya geldim.

Öncelikle herkesin Cumhuriyet Bayramını kutluyor, başta cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, O’nun kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnet duygularımla anıyorum.

Bayramımız kutlu olsun ! Ülkemiz için, bu ülkenin her bir vatandaşı için, her şeyin en iyisini diliyorum.

Şimdi haftayı şöyle bir ele alalım, bakalım güncelde neler var ?

29 Ekim – 4 Kasım 2018 haftasının önemli gelişmeleri :

1. Merkür, 31 Ekim Çarşamba günü yay burcuna geçiyor. Bu geçiş ile birlikte, yay burcu temaları üzerinden yaşanacak iletişimler artmaya başlıyor. Nedir yay burcu temaları ? Eğitim, öğretim, akademik çalışmalar, yurt dışı bağlantılı konular, uzak yerlere seyahatler, ticaret, basın, yayıncılık, hukuksal meseleler, ayrıca dinler, ideolojiler, felsefi konular, vb. Bu transit için bir yazı yayınlayacağım, oradan genel ve burcunuza etkilerini görebilirsiniz.

2. Bir süredir akrep burcunda retroda olan Venüs, 1 Kasım itibariyle terazi burcuna geri dönüyor. Retronun geri kalanını, terazi burcunda deneyimleyeceğiz. Sonra 16 Kasım’da Venüs terazi burcunda düzelecek ve ileri hareketine dönecek.

29 Ekim – 4 Kasım 2018 haftasının başlıca önemli açıları :

29 Ekim 2018 : Merkür Jüpiter kavuşumu : Merkür 27° Akrep, Jüpiter 27° Akrep

1 Kasım 2018 : Jüpiter Şiron üçgeni : Jüpiter 28° Akrep, Şiron 28° Balık

6 Kasım 2018 : Güneş Neptün üçgeni : Güneş 13° Akrep, Neptün 13° Balık

Günlerin detaylı analizi ise şöyle :

29 Ekim 2018 Pazartesi

Ay yengeç burcunda. Tevafuk, Cumhuriyet bayramımız bugün ! Yengeç burcu vatanı, milleti, bir olmayı, bütünlüğü, değerlerimizi simgeler. Ay burada ilerliyor bugün ve coşkumuzu yükseltiyor.

Sabah saatleri ve devamında Ay-Güneş üçgeninin, her tür iş ve girişim için destekleyen olumlu etkileri altındayız. Akşam saatlerinde ise Ay’ın Neptün ile uyumlu görünümü giriyor devreye. İç huzuru hissedebileceğimiz, yardım ve destek alabileceğimiz ya da yardım edebileceğimiz, sevgi ve anlayış kavramlarının öne çıktığı saatlerdeyiz. Enerji ve ruhsal şifa çalışmaları için de çok uygun, değerlendirebilirsiniz efendim.

30 Ekim 2018 Salı

Ay yine yengeç burcunda. Sabah saatlerinde Pluto ile karşıt konumda. Dolayısıyla yöneticilerle, patron, amir, vb otorite figürleriyle iletişime dikkat edin derim. Anlaşmazlıklar olası. İzin istemek, zam istemek gibi girişimler için de uygun değil, bilginiz olsun.

Akşam saatlerinde Ay-Jüpiter üçgeni rahatlatacak bizi. Her tür iş için kullanılabilir. Eğitimden ticarete, iletişimden maddi fırsatlara, şanslı etkiler alıyoruz, kullanalım 🙂

31 Ekim  2018 Çarşamba

Happy halloween dermişim :)) Artık ülkemizde de Cadılar bayramının kutlandığını görüyoruz valla.

Ben de bir Halloween konsepti yapayım dedim 🙂

Sabahın erken saatlerinden itibaren Ay, aslan burcunda. Özgüvenimiz artıyor, daha girişken bir enerjideyiz. Çünkü geçtiğimiz 2,5 günlük süreçte Ay yengeçteydi ve çok daha naif, içe dönük enerjiler söz konusuydu. Şimdi aslan etkisindeyiz ve çok daha fazla inanıyoruz yapabileceklerimize. İyimserliğimiz artıyor, modumuz yükseliyor. Ama Ay, aslanda olunca, egolar da coşabilir, dikkat ! Gurur, kibir, küçümseme enerjilerinden uzak duralım. Her bir birey çok değerli çünkü.

Ay sabah saatlerinde, boğadaki Uranüs ile uyumsuz görünümde, bir yandan da Merkür’den olumlu açı alıyor. Sürpriz tatsızlıklar olası ama sorun neyse Merkür desteğiyle kolayca halledilebilir. Harcamalarda daha kontrollü olmamız gerekiyor ayrıca, onu da belirteyim. Akşam üzeri saatlerinden itibaren bu kez bir Ay-Güneş karesi geliyor. Kadın-erkek uyumsuzlukları, ebeveynlerle tartışmalar getirebilir.

1 Kasım 2018 Perşembe

Ay yine aslan burcunda bugün. Günün ikinci yarısında Ay-Mars karşıtlığı meydana geliyor. Bu da agresyon ve tartışma demektir, temkinli olmanız adına uyarayım efendim. Karşılık vermek işleri büyütebilir, sakinliğinizi koruyun.

Gece saatlerinde ise Ay-Jüpiter karesi var. Bu da abartılı davranış ve düşüncelere sebep olur. O açıdan da dikkat.

2 Kasım  2018 Cuma

Sabahın ilk saatlerinde, 07:31-08:48 arasında kısa bir müddet Ay’ın boşluk etkisini deneyimleyeceğiz. Bu evrede önemli başlangıçlar yapmayınız.

08:49 itibariyle Ay, başak burcuna geçiyor. Bu saatlerde Ay, Uranüs ile uyumlu konumda ve değişimler yapma arzumuzu yükseltiyor. Ancak aynı zamanda Merkür’den kare alıyor Ay, bu da sözlerimizle kalp kırabileceğimizi, başak etkisiyle fazla eleştirel olabileceğimizi gösteriyor.

Akşam ise çok daha güzel enerjiler var. Ay-Güneş altmışlığı (uyumlu açı) etkin. İlişkilerden parasal konulara, her anlamda olumlu bir açı bu, kullanabilirsiniz.

3 Kasım 2018 Cumartesi

Sabahın ilk saatlerinde Ay ve Neptün karşıt konumda. Dolayısıyla halsiz hissedebiliriz, yataktan çıkmak ve güne başlamak için zorlanabiliriz. Ancak öğle saatlerinde Ay-Pluto üçgeni toparlıyor bizi. Sorumluluklarımızı yerine getirmek adına, çok daha destekleyici etkiler alıyoruz. Bu saatler yetki ve güç sahibi kişilerle işler, iletişimler için de uygun.

4 Kasım 2018 Pazar

Sabah saatlerinde Ay-Jüpiter uyumlu açısı devrede. Bu da iyimserlik, neşe verecek bize, güzel bir pazar 🙂

10:26-12:01 arasında Ay boşlukta. 12:02 itibariyle terazi burcuna geçiyor. İlişkilerde karşı tarafı daha fazla önemseyeceğimiz, empatimizin artacağı bir 2,5 günlük süreç başlıyor.

Akşam üzeri saatlerde Merkür ile uyumlu konumda olan Ay, Satürn’den kare alıyor. Arkadaş buluşmaları için uygun, diğer yandan aile büyükleri ile uyumsuz enerjiler söz konusu.

 

29 Ekim- 4 Kasım 2018 haftası böyle 🙂

Diğer gökyüzü gündemlerinden haberdar olmak isteyen okuyucularım için, aşağıya ilgili linkleri bırakıyorum :

Halihazırda Güneş, akrep burcunda ilerliyor. Güneş akrep transitinin genel ve burçlara etkileri burada : Güneş Akrep Burcunda 23 Ekim-22 Kasım 2018

Merkür şu anda akrep burcunda ilerliyor. Genel ve burçlara etkileri bu yazımda : Merkür Akrep Burcunda 10-30 Ekim 2018

Bu arada 5 Ekim’de başlamış olan Venüs retrosu, en önemli gündemlerden.

Venüs Retrosu ve Burçlara etkileri 5 Ekim-16 Kasım 2018 yazım burada. Retro etkilerinden haberdar olarak, kontrollü ilerleyin ve temkinli olun lütfen.

Bir başka önemli transit, Mars’ın kovadaki seyri.

Bu transitten de haberdar olunuz. Mars tekrar kova burcunda! 11 Eylül-16 Kasım 2018

Ama tabii bunlar genel etkilerdir, her zaman esas almamız gereken doğum haritamızdır.

Bu arada, yaptığım doğum haritası çalışmaları konusunda bilgilendirme yapmış olayım.

Doğum haritası analiz talepleriniz, yıllık ya da aylık astrolojik danışmanlık istekleriniz için anlatburcak@gmail.com‘a mail atabilir, bilgi alabilirsiniz. Önemli olan doğum haritamızın nasıl etkiler aldığıdır, biliyorsunuz. Haritamız doğrultusunda olay ve durumlar çıkar yaşam yolunda karşımıza.

Tercih edebileceğiniz seçenekleri ve içeriklerini aşağıda görebilirsiniz :

Analiz teslim konusunu da yanıtlayayım sizler için.

Doğum Haritası Analizi Nedir ? yazımı okuyarak, konuyla ilgili daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bu arada @anlatburcak instagram hesabını takip ederek de, yayınlanan yazılardan, gökyüzü gelişmelerinden haberdar olabilirsiniz.

Ayrıca dilerseniz, bir diğer websitem olan burcakkayis.com‘a da göz atabilirsiniz.

Güzel bir hafta olsun hepimiz için 🙂

Görüşmek üzere,

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!