28 Haziran 2018 Oğlak Dolunayı-Terazi, Akrep, Yay

28 Haziran 2018 Oğlak Dolunayı-Terazi, Akrep, Yay

28 Haziran 2018 Perşembe günü saatler 07:53’ü gösterdiğinde, oğlak burcunun 6 derecesinde Satürn etkili bir dolunay meydana geliyor.

Satürnyen dolunay diyoruz bu dolunaya. Çünkü bu dolunay Satürn ile birleşiyor.

Satürn’ün karakteri itibariyle de yaşamlarımıza oldukça belirgin, somut etkiler ortaya çıkıyor.

Dolayısıyla oldukça önemli bir dolunay ve iyi anlamak gerekiyor, bunun için buraya tıklayabilir, dolunayın genel çerçevesini anlatığım yazımı okuyabilirsiniz efendim.

Dolunay hasat zamanıdır. Yeniayda başlatılan işlerde sonuç getirir. Her ay bir yeniay, bir dolunay gerçekleşir. Sistem böyle işler.

Bu dolunay, 13 Haziran ikizler yeniayında başlatılan işlerde, atılan adımlarda sonuçlar getirecek bizlere.

Bu nedenle 13 Haziran ve takip eden birkaç günlük süreçte neler başlattınız, hangi konularda adım attınız, bunlar önemli. Yeniay hangi evinizde gerçekleşmişti, hangi temaları vurgulamıştı, aşağıdan geriye dönük kontrolünüzü yapabilirsiniz.

13 Haziran yeniayının genel etkileri burada, burçlara etkileri ise burada 🙂

Şimdi 28 Haziran oğlak dolunayının burçlara etkilerine terazi, akrep ve yaylarla devam edelim :

(Okurken yükselen burcunuza öncelik veriniz.)

Terazi ve Yükselen Akrepler: 4.evinizde bir dolunay gerçekleşiyor. 4.ev, ailedir, evimizdir, yuvamızdır, geçmişten süregelen konulardır, güvenliktir, değerlerimizdir, geleneksel yanımızdır. Bu konular üzerinden agresyon içeren, açıkçası biraz keyif kaçırabilecek yeni gündemleriniz olabilir dolunay ile birlikte. Örneğin aile bireyleriyle uyumsuzluklar gibi, evinizde bir eşyanın bozulması gibi, evinizin güvenliğine dair sorun yaşamanız gibi. Aile içinde sesler yükselebilir, ortak karar almak zorlaşabilir bu süreçte. Ancak diğer yandan, dolunay haritanızda bir gezegene olumlu açı yapıyordur mesela, bu durumda da oldukça güzel sonuçlar getirir. İşin içinde Satürn var ve hak edilenleri, emeklerin karşılığını verecek dolunay. Sizin de 4.eviniz söz konusu. Geçmişten bugüne çabasında olduğunuz konularda yüzünüzü güldürecek sonuçlar da alabilirsiniz efendim. Hayırlara vesile olsun 🙂

Akrepler ve Yükselen Akrepler : Dolunay 3.evinize denk düşüyor. Bu evin temaları neler peki ? İletişim, kardeşler, akrabalar, komşular, yakın çevre, satış, pazarlama faaliyetleri, tanıtım, sosyal medya, eğitim, kurslar, öğrenme, öğretme, bilgi paylaşımı.

Şimdi birlikte sesli düşünüp olasılıkları üretelim. Ne olabilir mesela ? Dolunayın yükselten agresyon enerjisiyle, kardeş ya da akrabalarınızla tartışabilirsiniz mesela. Bir eğitim, kurs programını tamamlayabilirsiniz mesela. Satış, pazarlama konularında aktifseniz, bir projeyi istediğiniz şekle getirebilirsiniz mesela. Dolunayı doğru kullanmanız halinde, olumlu yönde, güzel gelişmelerin yaşanabileceğini söyleyeyim efendim. Ancak yüksek enerjiyi doğru yönetmeli, agresyondan, gereksiz çıkışlardan uzak durmalısınız. Ne kendinizi üzün, ne başkalarını 🙂

Yaylar ve Yükselen Yaylar : Dolunay 2.evinizde gerçekleşiyor. Paraya dair konularınız oluşuyor efendim, çok net ! Mesela bir yüklü ödeme ya da bir gelir artışı, harcamalar, kazançlar, çerçeve bu. Gündeminiz para. Satürn devrede olduğundan, beklediğiniz, bir süredir alamadığınız paralarınızı alabilirsiniz. Mülk edinme, ev alma, ev satma konularında beklemeler yaşadıysanız, artık sonuçlanma evresini deneyimleyeceksiniz, onu da belirteyim.

Bunlar dışında yeme içme düzeninize dikkat etmenizi tavsiye edeceğim. 2.ev söz konusu çünkü. Yemede aşırıya kaçabilir, günlük alışkanlıklarınızın dışında, belki sağlık sorunu yaratabilecek bir şeyler tüketebilirsiniz. Dolunay biraz problematik bir enerjidir, lütfen dikkat edelim. Kontrollü atlatmanız halinde, çok da faydalı sonuçlar getirebilecek bir dolunay. Emeklerimizin karşılığını alabileceğimiz bir süreç. Hadi hayırlısı 🙂

 

Dolunay yorumları, bir sonraki yazımda geri kalan burçlar olan oğlak, kova ve balıklarla devam edecek 🙂

Bu arada sıkça mesaj alıyorum. Astrolojik danışmanlık yapıyorum efendim, evet.

Horoskop analizleriniz için bana sitenin menüsündeki iletişim kutusundan ya da anlatburcak@gmail.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

Ayrıca aşağıya Haziran ayının yorumlarını bırakıyorum.Her bir yazıda iki burç için haziran ayının astrolojik değerlendirmesi yer alıyor.

Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık

Bunlar dışında, kısa bir süre önce iki önemli geçiş daha yaşandı gökyüzünde.

Merkür ve Venüs hızlı hareket ettiğinden, girdiği burçta kısa süreli bulunan, hayatımızdaki günlük gündemleri belirleyen gezegenlerdir. Dolayısıyla burç değiştirmelerinin bizlere yansıması da çok çabuk ve net olur.

Çok kısa bir süre önce Merkür yengeç burcuna, Venüs ise aslan burcuna geçti ! Bu geçişlerin burcunuza etkilerini görmek isterseniz, onlar da aşağıda yer alıyor 🙂

Merkür Yengeç Burcunda- Burçlara Etkileri , Venüs Aslan Burcunda-Burçlara Etkileri

25- Haziran-1 Temmuz 2018 haftasının astrolojik değerlendirmelerini de buradan okuyabilirsiniz. Her bir günün detaylı incelemesini yapıyorum efendim.

Doğum haritası analiz talepleriniz, yani astrolojik danışmanlık için anlatburcak@gmail.com‘dan bilgi alabilirsiniz.

Sevgiler,

Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!