28 Haziran 2018 Oğlak Dolunayı-Oğlak, Kova, Balık

28 Haziran 2018 Oğlak Dolunayı-Oğlak, Kova, Balık

28 Haziran 2018 Perşembe 07:53 itibariyle 6 derece oğlak burcunda Satürnyen bir dolunay meydana geliyor.

Satürnyen derken ne kastediyorum, bu ne demek ? Satürn etkisinde demek efendim. Satürn karakterli bir dolunay demek.

Bu dolunay Satürn ile kavuşumda. Bu sebeple yaşamlarımıza oldukça net, somut etkiler getiriyor.

Dolunayı iyi anlamak, doğru planlarla, tedbirlerle ilerlemek gerekiyor, bunun için buraya tıklayabilir, dolunayı anlatığım yazımı okuyabilirsiniz efendim.

Dolunay, yeniayda başlatılan konularda sonuç getirir. Sistemin işleyişi böyledir.

Bu dolunay, 13 Haziran yeniayında başlatılan işlerde bir sonuçlanma getirecek bizlere. Dolayısıyla 13 Haziran ve takip eden birkaç günlük süreçte neler başlattığınız, hangi konularda adım attığınız önemli. Yeniay hangi evinizde gerçekleşmişti, hangi temaları vurgulamıştı, aşağıdan görebilirsiniz.

13 Haziran yeniayının genel etkileri burada, burçlara etkileri ise burada 🙂

Şimdi 28 Haziran oğlak dolunayının burçlara etkilerine geçelim :

(Okurken yükselen burcunuza öncelik veriniz.)

Oğlak ve Yükselen Oğlaklar : Dolunay sizde gerçekleşiyor, dolayısıyla da en çok sizi ilgilendiriyor. Oğlakların sesini duyar gibiyim. ‘ Yorulduk artık, bıktık artık’ diyorsunuz değil mi 🙁 Yıllardır burcunuzda ağır bir gezegen olan Pluto’yu ağırlıyorsunuz. 2017’nin sonundan bu yana Satürn de sizde. Şimdi o Satürn’ün tam üzerinde bir dolunay meydana geliyor. Haliyle Satürn’ün etkisini vurguluyor ve artırıyor. Bir şeyleri çözmeniz, ama bu defa net olarak, kalıcı sonuç getirecek yönde çözmeniz gerekiyor. Atmayı planladığınız adımlar var uzun zamandır. Yaşam çerçeveniz için planladığınız değişiklikler var. Şimdi bunlarla net şekilde ortaya çıkabilir, artık çevrenize de duyurabilirsiniz bir şeyleri. Kendi içinizde sessiz sedasız yürütüyor, çok da insanlara bahsetmeden ilerletiyordunuz belki, ama şimdi o şeyler gözle görülür hale geliyor.

Bu arada imaj değişikliği, estetik konuları için hiç ama hiç uygun bir süreç olmadığını belirteyim. Dolunayın 1.evinizde gerçekleşiyor olması, bu yönde istekler doğurabilir, o yüzden özellikle uyarıyorum 🙂 Dolunay ve takip eden 2 haftalık zaman diliminde, görünümünüzde bir değişikliğe giderseniz, sonuçlarından çok da memnun kalmayabilirsiniz açıkçası 🙁 Bu arada ilişkilere de dikkat. Sakince geçirmeye bakın dolunayı.

Kova ve Yükselen Kovalar : 12.evinizde Satürn etkili bir dolunay meydana geliyor. Bakın açıkçası, hiç de kolay bir etki değil. Ben her zaman olumluyu konuşmaya, olumluyu çoğaltmaya çalışıyor, odağı pozitif olana çeviriyorum. Çünkü nasıl düşünürsek öyle olur madem, e iyi düşünelim, enerjimizi temiz tutalım diyorum.

Ama bazen de gökyüzü görünümleri ve etkileri zorlu olduğunda, siz kıymetli okuyucularımı uyarmak adına detaylıca anlatıyorum olasılıkları.

Buradaki temel zorluk, dolunayın 12.evinize düşüyor olması. Çünkü 12.ev üstü kapalı, örtülü bir evdir ve o kutudan ne çıkacağı belli olmuyor, öngörülemiyor çoğu zaman. Örneğin aniden ortaya çıkan, hesapta olmayan bir sağlık sorunu, örneğin dalgınlık yüzünden yaşayacağınız bir tatsızlık, örneğin kandırılma, arkanızdan işler çevrilmesi. Biraz böyle bir ev bu ev 🙁

Bir süredir sizden saklanan bir şeyler varsa, bu süreçte onların hepsini ortaya dökülecektir. Yani ilahi adalet tecelli edecektir. Satürn devrede ve ilahi sistem hak edene hak ettiğini verecektir.

Sizi kalbinizi serin uttun. Bu dönem her ne yaşıyor iseniz, bu olayın ya da durumun size ne anlatmaya çalıştığını okumaya çalışın. Yaşadığınız şeyi, neden yaşadığınızı anlamaya çalışın. Dersler alınırsa, konu hayatınızdan çıkar, tamamlanır, evrenin mesajlarını okuyun lütfen. Fayda getirecek olan budur. Olan her şeyin hayrınıza olmasını dilerim.

Balık ve Yükselen Balıklar : 11.evinizde biraz sert bir dolunay meydana geliyor. Dolunayın haritanızdaki bir gezegene olumlu teması varsa, sonuç şahane de olabilir. Ancak neden sert diyorum, çünkü burada Satürn devrede. Satürn zorlar, kısıtlar, dersler, sınavlar getirir. Dolayısıyla dolunay ve sonrasındaki 15 günlük süreçte oluşan gündem sizi biraz yoracak, olgunlaştıracak türden olabilir. Ancak emeklerinizin karşılığını da alabileceğiniz bir dolunay. 11.ev de hedeflerdir, amaçlardır. Dolayısıyla idealleriniz yönünde sağlam, net ve kalıcı ilerlemeler de sağlayabileceğiniz bir süreç bu. Arkadaşlarınız ve dost çevreleriniz üzerinden bir uyarım olsun bu arada, agresyona dikkat. İlişkilerden yana beklentileriniz karşılanmayabilir. Kırgınlıklar oluşabilir açıkçası. Siz olumlu çıktılar almaya odaklanın hedefleriniz doğrultusunda. Gelir akışınızla ilgili de gelişmeler var.

 

Dolunay yorumları böyle efendim 🙂

Ayrıca aşağıya Haziran ayının yorumlarını bırakıyorum. Her yazıda iki burç için haziran ayının astrolojik değerlendirmesi yer alıyor.

Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık

Bunlar dışında iki önemli geçiş daha yaşandı gökyüzünde.

Merkür ve Venüs girdiği burçta kısa süre kalan, hızlı hareket eden, hayatımızdaki günlük gündemleri belirleyen gezegenlerdir. Dolayısıyla burç değiştirmelerinin hayatımıza yansıması da çok çabuk ve net olur.

Çok kısa bir süre önce Merkür yengeç burcuna, Venüs ise aslan burcuna geçti. Bu değişimlerin burcunuza etkilerini görmek isterseniz onlar da aşağıda 🙂

Merkür Yengeç Burcunda- Burçlara Etkileri , Venüs Aslan Burcunda-Burçlara Etkileri

25- Haziran-1 Temmuz 2018 haftasının astrolojik değerlendirmelerini de buradan okuyabilirsiniz. Her bir günün detaylı incelemesini yapıyorum efendim.

Doğum haritası analiz talepleriniz, yani astrolojik danışmanlık için anlatburcak@gmail.com‘dan bilgi alabilirsiniz.

Sevgiler,

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!