28 Haziran 2018 Oğlak Dolunayı-Koç, Boğa, İkizler

28 Haziran 2018 Oğlak Dolunayı

28 Haziran 2018 Perşembe günü saat 07:53’te oğlak burcunun 6 derecesinde bir dolunay meydana geliyor. Satürn ile birleşen önemli bir dolunay bu. Dolayısıyla genel çerçevesine bakmanız işinize yarayacaktır, bunun için buraya tıklayabilirsiniz efendim.

Bu dolunay, 13 Haziran yeniayında başlatılan işlerde bir sonuçlanma getirecek bizlere. Bu nedenle 13 Haziran ve sonrasındaki birkaç günlük süreçte neler başlattığınız önemli. Yeniay hangi evinizde gerçekleşmişti, hangi temaları vurgulamıştı, aşağıdan görebilirsiniz.

13 Haziran yeniayının genel etkileri burada, burçlara etkileri ise burada 🙂

Şimdi 28 Haziran oğlak dolunayının burçlara etkilerine geçelim :

(Okurken yükselen burcunuza öncelik veriniz.)

Koç ve Yükselen Koçlar : 10.evinizde Satürn kavuşumuyla gerçekleşen bir dolunay deneyimleyeceksiniz. 10.ev temaları olan iş, kariyer, toplum önünde sahip olduğunuz sıfatlar (mesleki sıfatlar dışında ayrıca anne, baba, eş olmak gibi), aile büyükleri, devlet bağlantılı konularda bir sonuç alma evresi olacak bu sizler için. İşin içinde Satürn var, bu da somutluğu, net ve kalıcı olacak kararları işaret ediyor.

Örneğin işinizde bir netleşme, hak ettiğiniz terfiyi, emeklerinizin karşılığını almak gibi. Kendi işinizi kurma kararı, istifa kararı gibi. Aile büyüklerine dair bir süredir problem teşkil eden ya da belirsizlik yaratan bir konuda netleşmek, sonuç almak gibi. Devlet bağlantılı bir işinizde neticeye varmak gibi. Olumlu olumsuz (haritanıza bağlı olarak değişecektir) sonuçlar alma dönemi bu. Yeniayda başlayan konularda belirgin, somut neticeler zamanı.

Boğa ve Yükselen Boğalar : 9.evinizde bir dolunay gerçekleşiyor. İşin içinde çok önemli bir Satürn etkisi var. Bu da dolunayın sonucunun hayatınızda uzun vadeli şekilde etkili olacağını gösteriyor. Satürn kalıcılıktır, temeli sağlam işlerdir. Dolunay hasat toplama zamanı, Satürn de emeklerin karşılığını çok güzel ödeyen bir gezegen olduğundan okuldan mezun olmak, bir eğitim programını başarıyla tamamlamak, uzun süredir çalıştığınız sınavdan olumlu netice almak gibi getirileri olabilir sizlere. Çünkü eğitim, öğretim konuları 9.evin kapsamındadır. Uzak yerlere seyahatler, yabancılarla bağlantılı, yurt dışı temaslı gündemlerinizde de netleşmeler elde edeceksiniz. Bir süredir sürümcemede kalmış, sizi bekletmiş ve yormuş konuların sonucunu alma dönemi olacak bu. Dolunay, doğum haritanızda  bir gezegene zorlu bir açı yapıyorsa, bu netice maalesef olumsuz ve sizi üzecek yönde olabilir. Tam tersi haritanızın bir bileşeni ile uyumlu görünümde ise, beklediğiniz, yüzünüzü güldürecek, ferahlatacak neticeyi de getirebilir. Hayrınıza olsun 🙂

İkizler ve Yükselen İkizler : 8.ev dolunayı yaşayacaksınız. Biraz zorlu konuların evidir bu ev. Boşanma, nafaka, miras, ortaklaşa kazançlar, mal paylaşımı gibi konularda sonuç elde edebileceğiniz bir dönem. Ayrıca hastalıklar, ameliyatlar da bu evin yönetimindedir. Bir sağlık sorununuzdan ameliyat olarak kurtulma gibi, ya da ameliyat kararı alınması gibi, çeşitli şekillerde gündemler oluşabilir sizler için. Uzun zamandır almayı planladığınız bir kredi varsa, dolunay ve takip eden günlerde bu yönde bir sonuç elde edebilirsiniz. Çalışılmadan elde edilen bazı kaynakların bitimi de söz konusu olabilir. Örneğin bir bursun bitmesi gibi.

Bir kapı kapanırsa, başka bir kapı açılır. Hayat bir şekilde rızklandırır hepimizi. Karamsarlığa kapılmayın lütfen. Bu uyarıyı özellikle yapıyorum. Çünkü dolunay Satürn ile birleşiyor ve Satürn karamsar yapar bizleri. Dolunayın o gelgitli, o ruhumuzu zorlayan enerjisi ile Satürn’ün kasveti birleşince çok daha umutsuz hissedebilirsiniz kendinizi. Dolunay ve takip eden 10 günlük süreçte bu etki azalarak devam edecek. Ama bilin ki geçecek ! Mesela temmuz ayında gezegenlerin çoğu yengeçte, yani para evinizde olacak. Bu da size yeni paralar getirecek 🙂 Akışa güvenin, yarınlardan korkmayın lütfen 🙂 Hiiiç ummadığınız yerlerden çözüm bir şekilde gelecektir. Sizler için aşağıya iki yazımı bırakacağım, bunlardan da yararlanabilirsiniz sevgili ikizler ve yükseleni ikizler olanlar 🙂

Akışta olmak ne demek ? Akışa bırakmak nasıl olur ?

Bolluk ve bereketi yaşamınıza çekmek için olumlamalar

 

Dolunay yorumları sıradaki yazılarımda diğer burçlar için devam edecek 🙂

Ayrıca aşağıya Haziran ayının aylık yorumlarını bırakıyorum. Her bir yazıda iki burç için haziran ayının astrolojik değerlendirmesi bulunmaktadır.

Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık

Tüm bunlar dışında önemli iki transit daha gerçekleşti gökyüzünde. Merkür ve Venüs hızlı hareket eden, hayatımızdaki günlük gündemleri belirleyen gezegenlerdir. Dolayısıyla burç değiştirmelerinin hayatımıza yansıması da çok çabuk ve net oluyor. Halihazırda Merkür yengeç burcuna, Venüs ise aslan burcuna geçti. Bu değişimlerin burcunuza etkilerini görmek isterseniz aşağıya buyrunuz 🙂

Merkür Yengeç Burcunda- Burçlara Etkileri , Venüs Aslan Burcunda-Burçlara Etkileri

 

25- Haziran-1 Temmuz 2018 haftasının astrolojik değerlendirmelerini de buradan okuyabilirsiniz. Her bir günün detaylı incelemesini yapıyorum efendim.

Doğum haritası analiz talepleriniz, yani astrolojik danışmanlık için anlatburcak@gmail.com‘dan bilgi alabilirsiniz.

Görüşmek üzere 🙂

Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!