28 Eylül-4 Ekim 2020 Astroloji Gündemi

28 Eylül-4 Ekim 2020 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım ve danışanlarım, nasılsınız ?

Nasıl gidiyor Mars retrosu ? İçimizdeki Marsiyen duyguları dönüştürmemizi istiyor hayat bu döngüde bizden. Öfke, şiddet eğilimi, kıskançlık, rekabet, hırslar Mars’ın anlattığı duygular.  Biraz buralara bakmamız gerekiyor. Duygularımızı ve kök nedenlerini farketmek, daha iyi bir versiyonumuza dönüşmek için bir fırsat dönemindeyiz.

Mars retrosunun etkilerini aktardığım yazım burada, tıklayabilirsiniz ↓↓↓

Mars Retrosu 10 Eylül-15 Kasım 2020

Bu hafta 2 Ekim’de, koç burcunun 9 derecesinde bir dolunay var sevgili okuyucularım.

Koç terazi aksı hareketleniyor bu dolunay ile. Kiron dolunayın başrolünde. Ay, dolunay sırasında Kiron ile kavuşuyor. İnsan ilişkilerimizde incindiğimiz yerleri daha net göreceğimiz, neleri istediğimizi, nelerin artık bize göre olmadığını farkedeceğimiz, ilişkileri dönüştürmek, iyileştirmek isteyeceğimiz bir dolunay döngüsü bu.

Bu arada ‘2021’e Genel Bakış’ yazımı henüz görmemiş olanlar buyursunlar : 2021’e Genel Bakış

ve şimdi iletişim bilgilerim geliyor. Sonra haftanın detaylarına geçeceğiz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz, tıklayınız.


28 Eylül-4 Ekim haftasının başlıca gelişmeleri :

Satürn 29 Eylül’de ileri hareketine dönüyor. Retrosu sonlanıyor. Oğlak burcundaki yolculuğunda ileri harekette olacak artık. İş, kariyer, para ve düzen kurmak için çaba sarfettiğimiz konularda ilerlemeler başlıyor.

2 Ekim’de koç burcunun 9 derecesinde bir dolunay meydana geliyor yukarıda konuştuğumuz gibi.

2 Ekim’de Venüs başak burcuna geçiyor. Ayrı bir yazıda konuşacağız bu transiti. Sağlık, hastaneler, hizmet alanları, görevler, düzenli yaşam, günlük yaşam, rutinler başak burcunun sembolize ettiği kavramlar. Venüs buradan geçerken, bu temalarda iyicil etkiler yaratacaktır.

4 Ekim’de Pluto retrosu bitiyor. Satürn ile birlikte düz harekette olacaklar. Düzen kurmak istediğimiz konularda, yol almak, ilerlemek göreceli olarak daha kolay olacak bu değişim ile birlikte.


28 Eylül-4 Ekim haftasının öne çıkan gezegen açıları :

29 Eylül : Venüs Mars üçgeni : Venüs 25° Aslan, Mars 25° Koç

Venüs ve Mars’ın çok güzel bir uyumunu görüyoruz bu hafta. Aşkta, ikili ilişkilerde yeni heyecanlı gelişmeler olabilir.

30 Eylül : Mars Satürn karesi : Mars 25° Koç, Satürn 25° Oğlak

Harekete geçme isteğimizi azaltan, cesaretimizi ve girişimci yanımızı biraz kıran bir kare bu.

Hedefler konusunda zorlamalara, zorla oldurmaya çalışma haline girmeden geçirmemiz gereken bir Mars retrosu sürecindeyiz. Satürn de kare açısıyla bunu bir kez daha hatırlatıyor.

Öfkelerin dizginlenmesi gereken bir hafta. Otoriteden yana gerileceğimiz durumlar da olabilir.


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

28 Eylül 2020 Pazartesi

Ay bugün 18:33’e kadar kova burcunda yine.

Sabahın erken saatlerinde Ay Venüs karşıtlığı var. İlişkilerde, günlük dialoglarda uafk tefek soğukluklar hissedilebilir. Ama sonra gelen Ay Mars altmışlığı, spor için, hareket ve enerji isteyen işler için harika bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor.

Ay 10:17-18:33 arasında boşlukta. 18:33’te balık burcuna geçiyor.

Akşam saatlerinde nefis bir Ay Merkür üçgeni görüyoruz. Sezgisel enerjiler tavan yapıyor 🙂 İlham dolu fikirler akıyor zihnimize 🙂 Maneviyatımızı yaşamak, kendimize zaman ayırmak, sessizleşmek, ibadet etmek, spiritüel çalışmalar yapmak için harika bir akşam.


29 Eylül 2020 Salı

Ay gün boyunca balık burcunda. Öğle saatlerinde Ay Uranüs altmışlığı, beklenmeyen güzel sürprizlerle rahatlamalar yaşayabileceğimizi, yardımların, desteklerin gelebileceğini gösteriyor.

Balık enerjisiyle, vermek, sunmak, yardım etmek, katkı olmak, paylaşmak istiyoruz bugün. İyilikler hep olmalı tabii ama bugün bu enerji daha yüksek.

Gece saatlerinde Ay, Jüpiter ile altmışlık, uyumlu açıya yaklaşıyor. İyi hissedeceğimiz, iyimser olacağımız, güzel bir gece.


30 Eylül 2020 Çarşamba

Ay bugün de balık burcunda sevgili okuyucularım.

Sabah saatlerinde Ay, Neptün ile kavuşuyor. Duygusallaşabileceğimiz, izole olmak ve geride durmak isteyeceğimiz bir sabah. Ruhsal enerjimiz yüksek. Sezgiselliğimiz kuvvetli. Ama Neptün dalgınlıklar da getirebiliyor biraz. Özellikle iş ortamında dikkatli olmanızı öneririm. Bir de ne getiriyor ? Bir uyku hali 🙂 Bir yataktan çıkamama hali 🙂

Öğle vaktinden başlayarak gündüz saatlerinde Ay Pluto altmışlığı, parasal konularda, iş ortamında, üstlerle dialoglarda, sunumlarda, görüşmelerde şanslı olacağımızı gösteriyor.

Akşam saatlerinde Ay bu kez Satürn ile uyumlu açıda. İş ve kariyer konusunda, aile büyükleri ile ilgili konularda güzel gelişmelere açık bir akşam.

Ay 20:29 sonrasında boşlukta.


1 Ekim 2020 Perşembe

Ay 05:46’dan itibaren koç burcunda.

Hareketi fazla, enerjisi yüksek bir gün. Pek çok işi hevesle halledebiliriz. Yaptığımız şeylerde yol alabiliriz.

Akşam saatlerinde Ay Kiron ile kavuşuyor. Öfkeleri dönüştürmek için, içimize dönüp bakabiliriz bu akşam. Şifalandırmak ve temizlemek isteyebiliriz içsel enerjimizi. Daha derinlikli düşünmek ve enerjimizi iyi olan, güzel olan şeylere kanalize etmek konusunda kendimizle bir anlaşma yapalım bu güzel Kiron kavuşumunda.


2 Ekim 2020 Cuma

Ay bugün koç burcunda ilerlemeye devam ediyor. Dolunay günündeyiz.

Günün ilk dakikalarında (00:05), koç burcunun 9 derecesinde bir dolunay gerçekleşiyor.

Gündüz saatlerinde Ay Jüpiter karesi, eğitim, seyahatler, hukuksal konular ve finansal alanda sorumlulukların gerginlik yaratabileceğini ya da karamsar hissedebileceğimizi, duyguları abartabileceğimizi, bir şeylerin gözümüzde büyüyebileceğini anlatıyor.

Akşam ve gece saatlerinde Ay Pluto karesi, takıntılı düşüncelerin, kirli konuların, zihnimize üşüşen korkuların bizi duygusal anlamda zorlayabileceğini, düşünmek istemedikçe daha çok düşünebileceğimizi söylüyor bize. Erdemleri eksik, manipülasyon yapan kişilere deuymayın derim ayrıca bu akşam. Size iyi gelen şeyleri yapın.


3 Ekim 2020 Cumartesi

Ay 18:12’ye kadar koç burcunda olacak bugün yine.

Ama sabah saatlerinden itibaren boşlukta.

Sabaha karşı saatlerde Ay Mars kavuşumunu görüyoruz. Huzursuz hissedip uyanabiliriz. Erkenden halledeceğimiz işler de olabilir.

Ardından Ay Satürn karesi geliyor. Keyifsiz bir ruh halinde olabiliriz. Kısıt ya da engel olarak tanımladığımız şeyler daha büyük görünebilir gözümüze.

Ay 08:47-18:12 arasında boşlukta. 18:12’de boğa burcuna geçiyor. Ay Venüs üçgeni oluşuyor bu akşam. Seveceğimiz, sevineceğimiz, güzel şeyler olabilir. İlişkilerde keyifli bir akış var.


4 Ekim 2020 Pazar

Ay boğa burcunda.

Sabah saatlerinde Ay Merkür karşıtlığı, kıskançlıkların, iyi niyetli olmayan düşüncelerin, takıntılı, saplantılı bakış açılarının sorun yaratabileceğini gösteriyor.

Öğle saatlerinde Ay Uranüs kavuşumu ile, planlarımız değişebilir.

Parasal konularda büyük hareketlerden uzak duralım.


Ekim ayı astroloji gündemi ve burç yorumlarınız da aşağıda yer alıyor, tıklayınız.

Ekim 2020 Astroloji Gündemi

 Koç Burcu Ekim 2020, Boğa Burcu Ekim 2020, İkizler Burcu Ekim 2020,

Yengeç Burcu Ekim 2020, Aslan Burcu Ekim 2020, Başak Burcu Ekim 2020,

Terazi Burcu Ekim 2020, Akrep Burcu Ekim 2020, Yay Burcu Ekim 2020,

Oğlak Burcu Ekim 2020, Kova Burcu Ekim 2020, Balık Burcu Ekim 2020

Aşağıdaki linklerde ise günceldeki gelişmeler yer alıyor :

Güneş Terazi Burcunda 22 Eylül-23 Ekim 2020

Venüs Aslan Burcunda 6 Eylül-2 Ekim 2020

Mars Koç Burcunda 28 Haziran 2020-7 Ocak 2021

Huzurlu, sağlıklı, mutlu bir hafta diliyorum hepinize.

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!