28 Eylül 2019 Terazi Burcunda Yeniay ve Etkileri

28 Eylül 2019 Terazi Burcunda Yeniay ve Etkileri

Merhabalar sevgili okuyucularım ve danışanlarım !

28 Eylül Cumartesi günü, Türkiye saati ile 21:26’da, terazi burcunun 5 derecesinde bir yeniay gerçekleşiyor.

Öncelikle yeniayın, yenilik enerjisi olduğunu ve yeni başlangıçları, oluşumları, değişimleri simgelediğini belirteyim.

Yeniay haritanızın hangi alanında gerçekleşirse, ilgili temalarda küçük ya da büyük bir değişiklik mutlaka yaşanır 🙂

Özellikle de yeniay derecesi ve öne çıkan gezegen yerleşimleri, doğum haritanızdaki gezegen konumları ile açı ya da kavuşum yapıyorsa.

Yeniay sırasında gökyüzü şöyle :

Yeniayın yöneticisi Venüs, kendi evinde terazide. Merkür terazide. Güneş ve Ay’a eşlik ediyorlar.

Venüs ve Jüpiter arasında, çok güzel bir altmışlık açı göze çarpıyor. İki iyicil gezegenin uyumlu açı yapması, yeniayın etkilerini olumlu tarafa taşıyan, önemli bir faktör. Demek ki ilişkiler ve ortaklıklar adına, güzel başlangıçlar geliyor.

Diğer taraftan koç burcundaki Şiron ile karşıt konumda gerçekleşiyor yeniay. Şiron, yara aldığımız yerlerdir, şifalanmasına ihtiyaç duyduğumuz taraflarımızdır, değer duygumuzdur, kendimize verdiğimiz değerdir.

Gökyüzü soruyor, ilişkilerin dengeli mi ?

Hep veren taraf mısın ? Hep alan taraf mısın ? Yoksa dengeyi sağlıyor, bir ölçü gözetiyor musun ?

Hep sen mi fedakarlık yapıyorsun ? Kendini geriye atarak, değer duygunu eksiltiyor musun ?

Yoksa benliğini koruyor, kendini sayıyor musun ?

‘Eğer kendini eksiltiyorsan, uyum sağlayacağım diye, hep sen alttan alıyorsan, hep sen özveride bulunuyorsan, ben buraya müdahale edeceğim. Senin iyiliğin için yapacağım bunu.’ diyor terazi yeniayı.

‘İlişkilerde şifalanma’ diyebilirim bu yeniayın temasına.

Şayet var olan bir ilişkide şifa, kopuşla, bitişle gelebilecekse bu yolla gelir. Sorunlar çözülebilecekse, kişiler çözüm niyetindeyse, onarım-tadilat-bakım yapılır ilişkilerde 🙂

Özet bu 🙂

Nerede incindiniz, hangi sözler dokundu size, hangi davranış içinizdeki sevgisiz tarafı uyandırdı, bunları konuşmak, düzeltmek, iyileştirmek için güzel bir yeniay.

Bunlar dışında, yeniayın yöneticisi Venüs, Jüpiter ile uyumlu açı yapıyor madem, Jüpiter’in temsil ettiği konularda da keyifli gelişmeler, başarılı girişimler, şanslı hissettirecek başlangıçlar olabilir.

İşbirlikleri, danışmanlıklar, uluslararası faaliyetler, eğitim, hukuk gibi konular, ayrıca yolculuklar, seyahatler adına destekleyen bir yeniay esasen.

Şimdi, yeniayın burçlar için nasıl olasılıklar taşıdığına geçeceğim.

Öncesinde instagram hesabımı hatırlatayım : @astroloji.anlatburcak

Takip ederek günlük tüyolardan yararlanabilir, gökyüzündeki tüm gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

Astroloji dışında da yaşamınızı kolaylaştıracağını, işinize yarayacağını düşündüğüm bilgiler paylaşıyorum, oraya da buyrunuz 🙂

(Yükselen burcunuza öncelik veriniz)

Koçlar ve Yükselen Koçlar :

7.evinizde bir yeniay gerçekleşiyor.

İlişkiler ve işbirlikleri alanıdır burası. Partneri, eşi, evliliği, ayrıca iş ortağını simgeler.

Yeniay etkisiyle, yaşamınıza bir partner dahil olabilir, bir ilişki başlayabilir. Geçmişinizi unutturacak, yaralarınızı saracak bir ilişki getirebilir size yeniay. Var olan ilişkide, durumları iyileştirecek adımlar atılabilir.

Bitmesi gereken bir ilişki içindeyseniz, yenilik bitiş şeklinde de gelebilir.

Ayrıca iş birlikleri, sözleşmeler, imzalar, anlaşmalar, ortaklı işler üzerinden taze enerjiler, el sıkışmalar görünüyor.

Boğalar ve Yükselen Boğalar :

Yeniay, 6.evinizde gerçekleşiyor.

İş, çalışma ortamı, çalışma hayatı, iş arkadaşları, günlük rutinler, görevler ve sorumluluklar üzerinden yenilikler var.

İş arkadaşları ile iletişimde iyileşmesi, düzeltilmesi gereken durumlar, kendini belli edecektir yeniay ve sonrasındaki günlerde. Halletmeniz gereken bir şeyler çıkacaktır.

Bu ev, sağlık temasını da kapsadığından, söylediklerim sağlığınız konusunda da geçerli.

Büyük şeyler düşünüp kendinizi korkutmayın. Mevsim geçişindeyiz. Soğuk algınlıkları, üşütmeler, istirahat etmenizi gerektirecek durumlar getirebilir size yeniay.

Mevcutta bir sağlık sorununuz varsa, çözüm yoluna götürecek sizi.

Evcil hayvanlarınızla ilgili sağlık sorunları da konu olabilir bugünlerde. 6.ev, evcil hayvanları da kapsıyor.

İkizler ve Yükselen İkizler :

5.evinizde gerçekleşecek bu yeniay, Şiron’un dikkat çeken konumu sebebiyle, aşkta bir şifaya işaret ediyor.

Flörtlerinizde, aşk hayatınızda sizi inciten ve değer bilincinizi azaltan durumlar varsa, buralara değişiklikler geliyor. Kendi değerinizi hatırlayacaksınız yeniayın getirdikleriyle.

Bunlar dışında, yeni bir hobi, bir kurs ortamı, bir sanatsal aktivite, keyifli bir meşguliyet başlayabilir yeniay etkisiyle. Bu yenilik size iyi gelecektir, emin olun. Çünkü Şiron onarır, iyileştirir.

Çocuklarınızla ilgili, ufak tefek sağlık sorunları olabilir bu arada. Minnoşlar çok kolay üşütüyorlar zaten kendilerini. Çorapsız yerlere basmalar yetiyor mesela, değil mi 🙂

Yengeç ve Yükselen Yengeç :

4.evinizde gerçekleşen yeniay ile, evinizde, yaşam alanınızda değişiklikler yapabilirsiniz. Tesisat, kombi bakımı, kapı, pencere yenileme gibi bir şeyler çıkabilir.

Aile bireylerinizle iletişimlerde bir şifalanma var ayrıca. Geçmişi bırakın artık, kendinize yük etmeyin. Yeterince taşıdınız kötü anıları. Bırakın, geride kalsınlar. Sevgi verin sadece, ailenize hissettirin duyduğunuz sevgiyi. Size katlanarak dönecektir bu yaydığınız enerji.

Güven konunuza, kendi içinizde ne kadar güvenli hissettiğinize, kabuğunuzdan çıkıp çıkmamakta yaşadığınız tereddütlere ışık tutuyor yeniay. Konfor alanınızdan çıkmanız için yardımcı oluyor. Korkulacak bir şeyin olmadığını biliyorsunuz, aslında. Ama korkunuzu da sevin. Koruyor sizi. Adımlarınızı atarken düşünmenizi sağlıyor. Hislerinizi onurlandırın, ‘ben niye böyleyim’ demek yerine. Küçük ve kolay parçalara bölün hedeflerinizi, ufak ufak adımlarla çıkın konfor alanınızdan.

Aslan ve Yükselen Aslan : 

3.evinizde bir yeniay meydana geliyor. Jüpiter’in güzel açısı ile, iletişime dayalı yeni işler, internet, sosyal medya faaliyetleri ile bilgilerinizi paylaşmaya başlayabilirsiniz. Website açabilir, sosyal medya platformlarında yeni, güzel adımlar atabilirsiniz, e-ticarete başlayabilirsiniz. Satış, pazarlama, reklam, tanıtım işlerinde yenilikler var. Bu başlatacağınız şey, size iyi gelecektir, çünkü Şiron devrede.

İçerik üreterek bir depresyondan çıkmak, bunalımlı ruh hallerini aşmak gibi şeyler mümkün.

Ayrıca kardeşlere, akrabalara, komşulara, yakın çevreye dair konularda olumlu bir şeyler geliyor. Sağlık sorunları varsa, çözüm yoluna girecektir.

Başak ve Yükselen Başak :

2.evinizde bir yeniay gerçekleşiyor. Bu ev para alanıdır. Gelirlerin, harcamaların, yatırımların, ayrıca mülk, ev alım satım konularının evidir. Bu konularda başlangıçlarınız var. İrili ufaklı herhangi bir şey olabilir bu, haritanıza bağlı olarak.

Satın almak istediğiniz şeylerle ilgili fırsatlar doğabilir.

Bir şeyleri iyileştirmek, yenilemek adına yapılacak harcamalar görünüyor. Ayrıca mevcut maddi çerçevenizde, sizi rahatlatacak paralar da gelebilir.

Bunlar dışında gastronomi, yemek kursları, gurme tatlar, bu yönde eğitimler, workshoplar, vb mümkün.

Terazi ve Yükselen Terazi :

Yeniay sizde gerçekleşiyor. Güneş, Venüs, Merkür sizde. Yılın diğer vakitlerine kıyasla, elinizin daha güçlü olduğu bir zaman dilimindesiniz.

Planlarınız adına kullanın bugünleri.

Yeniay etkisiyle, sorun yaratan durumları, mevcutta problem olan bir şeyleri düzeltmek, yoluna koymak adına başlangıçlarınız, girişimleriniz olabilir.

Ayrıca 1.ev dış görünüşümüzü de simgeler. Dolayısıyla imajınızda yenilikler de yapabilirsiniz. Estetik operasyon önermem ama, onu belirteyim. Şiron’un böyle bir zıt açısı varken, yapılmaz. İyileşmesi normalden uzun sürebilir, problem yaratabilir.

Akrep ve Yükselen Akrep :

12.evinizde meydana geliyor yeniay. Ruhsal problemlerinizi çözmek, iç huzurunuzu artıracak yönde bir arınma, bir şifa elde etmek adına çok güzel bir zaman dilimi. Hele de böylesine bir Şiron etkisi varken.

İç dünyanızdaki, zihninizdeki sizi aşağı çeken fazlalıklardan kurtulmak, çöp düşüncelerden özgürleşmek için kullanın bu yeniay fırsatını. Gün içinde ürettiğimiz düşüncelerin birçoğu ‘çöp’ diyebileceğimiz nitelikte aslında. Maalesef bu böyle. Beynin mekanizması, deneyimlerle, geçmiş anılarla birleşince böyle işliyor.

Beklemediğiniz yerlerden güzel sürprizleriniz de var. Çünkü 12.ev öngörülemeyen alandır. Size iyi gelecek bir şeyler geliyor. Hadi bakalım 🙂

Yay ve Yükselen Yay : 

11.evinizde, şifası yüksek bir yeniay meydana geliyor.

Arkadaş ve dostlarınızdan, içinde bulunduğunuz gruplardan yana yardımlar, destekler, güzel gelişmeler olası.

İncindiğiniz durumlar, küslükler olduysa, konuşulabilir, barışılabilir.

Yeni gruplara da girebilirsiniz. Fayda üretmek, başkalarının hayatına dokunmak için yapabilirsiniz bunu. Gönüllü faaliyetler 11.evdedir çünkü. Hele de Şiron etkisi varken, ihtiyaç sahiplerinin mevcut durumlarını iyileştirmek, katkı sunmak adına derneklere, vakıflara katılabilirsiniz, destek sunabilirsiniz.

Dilekler, niyetler 11.evin yönetimindedir ayrıca. Sizi mutlu edecek, bir konunuzu çözecek, iyi gelecek yenilikler de getirebilir terazi yeniayı.

Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

10.evinizde bir yeniay gerçekleşiyor.

İş ve kariyer alanında, ayrıca ailenizle, aile büyüklerinizle ilgili konularda yenilikler var. Yöneticilerinizle sorunlu durumlar iyileşebilir. Ailenizde sağlık sorunu varsa, ele alınabilir.

İlişkiler nasıl düzelecekse, çözüm öyle gelir. İrtibatı keserek de olabilir bu, konuşup anlaşıp barışarak da olabilir.

İşiniz ve hayatta başardıklarınız üzerinden, kendinizi çok az takdir ettiğinizi, kendinize yeterince değer vermediğinizi hatırlatıyor ayrıca gökyüzü. Bu yeniay, size kesinlikle bu yönde bir farkındalık getirecektir, yaşatacağı bir deneyim vesilesiyle.

Kendinizi küçümseyip bu algıyı yaratırsanız, başkaları da aynı tavrı sergiler. Kendinize yapmayın bunu.

Kova ve Yükselen Kova :

Yeniay, 9.evinizde meydana geliyor. Özel bir evdir, temaları çok güçlüdür bu evin. Çok sayıda da teması vardır.

Eğitim hayatınızda, akademik alanda, yurt dışı bağlantılı konularda yenilikler olabilir. Uzak yerlere seyahatler, uzaktaki yakınlarınızla bir araya gelmeler, yer değişiklikleri olabilir. Uluslararası ticari faaliyetler, internet, e-ticaret işleri destekleniyor ayrıca yeniay ile.

Hukuksal bir mesele varsa, çözüm ve şifalanma gelebilir.

Din, inanç, felsefe, hayata bakış, yaşam biçimi üzerinden dönüşümler görünüyor ayrıca. Manevi olanla ilişkinizde halledemedikleriniz için yardıma geliyor yeniay.

Balık ve Yükselen Balık :

8.evinizde bir yeniay gerçekleşiyor. Sağlık sorunları, kronik problemler, ayrıca ruhsal zorluklar bu evdedir. Buraya bir Şiron, bir şifa desteği getiriyor yeniay.

Bir şeyler vesile olacaktır çözüm için, evrenin işaretlerini takip edin lütfen, ki siz ruhsal derinlik ve hayatı algılama açısından şanslısınız tabiat olarak. Çözüm fırsatları var, geri durmayın, değerlendirin mutlaka.

Maddi sorunlarınız, borçlarınız, ortaklaşa ticari kazançlar, eşin geliri, krediler, bankalar, yatırımlar, miras, nafaka, prim, sigorta gibi konularda yeni gündemler var ayrıca.


Evet sevgili okuyucularım, terazi yeniayı böyle olasılıklara işaret ediyor.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık için İletişim: anlatburcak@gmail.com

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Gökyüzündeki tüm gelişmelerden haberdar olmak için sitemi takip edebilirsiniz.

Eylül ayı astroloji gündemi ve burç yorumlarınız aşağıda :

Eylül 2019 Astroloji Gündemi

Koç Burcu Eylül 2019, Boğa Burcu Eylül 2019, İkizler Burcu Eylül 2019, Yengeç Burcu Eylül 2019,

Aslan Burcu Eylül 2019, Başak Burcu Eylül 2019, Terazi Burcu Eylül 2019, Akrep Burcu Eylül 2019,

Yay Burcu Eylül 2019, Oğlak Burcu Eylül 2019, Kova Burcu Eylül 2019, Balık Burcu Eylül 2019

Gökyüzündeki diğer güncel transitler ve etkileri de aşağıda yer alıyor :

Merkür Terazi Burcunda 14 Eylül – 3 Ekim 2019

Venüs Terazi Burcunda 14 Eylül – 8 Ekim 2019

Mars Başak Burcunda 18 Ağustos – 4 Ekim 2019

Yeniayın, sorunlara çözüm, ilişkilere şifa, soru işaretlerine cevap getirmesini diliyorum.

Görüşmek üzere,

Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!