27 Temmuz-2 Ağustos 2020 Astroloji Gündemi

27 Temmuz-2 Ağustos 2020 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım ve danışanlarım,

Bayram haftasındayız. Herkese mutlu bayramlar diliyorum ! Sevdiklerimizle nice güzel bayramlarımız olsun inşallah.

Farklı bayramlar yaşıyoruz bu yıl. Gönlümüzce kucaklaşamıyoruz. Ama tabii ki bu döngü de bir noktada sonlanacak.

Haftanın detaylarına geçmeden evvel, astrolojik danışmanlık almak isteyen okuyucularım için iletişim adresimi vereyim her zamanki gibi. Doğum Haritası Analizi yaptırmak, danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz, tıklayınız.


27 Temmuz-2 Ağustos haftasının öne çıkan gezegen açıları :

27 Temmuz : Jüpiter Neptün altmışlığı : Jüpiter 20° Oğlak, Neptün 20° Balık

Ruhsal şifaya ve dönüşüme büyük bir destek geliyor gökyüzünden. Problem yaratan hatalı tutumları, yanlış düşünceleri fark ettirecek bir zamandan geçiyoruz. Bunun için ihtiyacınız olan deneyimler gelecektir. Dönüşüm için çözüm yolları da çıkacaktır karşınıza.

27 Temmuz : Venüs Neptün karesi : Venüs 20° İkizler, Neptün 20° Balık

Aşkta, özel ilişkilerde, ayrıca sosyal ilişkilerde hayal kırıklıklarına açık etkiler var ne yazık ki. Büyük beklentilere girmemek, hayallere kapılmamak gerekiyor.

30 Temmuz : Merkür Jüpiter karşıtlığı : Merkür 20° Yengeç, Jüpiter 20° Oğlak

Sözlerimizde gereğinden fazla iddialı olmamaya, abartılı davranışlardan uzak durmaya, büyük vaatlerde bulunmamaya özen göstermeliyiz.

30 Temmuz : Merkür Neptün üçgeni : Merkür 20° Yengeç, Neptün 20° Balık

Manevi tarafımızı besleyecek Neptün’ün uyumu. Biraz daha akışta ve teslimiyetçi düşüncelerde, bakış açılarında olacağız. Yaratıcılık, hayal gücü, sanatsal yaratımlar, ilham, sezgisellik açısından da çok verimli bir görünüm.

1 Ağustos : Güneş Kiron üçgeni : Güneş 9° Aslan, Kiron 9° Koç

Üzüldüğünüz konularda güçlenebileceğiniz zamanları anlatıyor bu açı. Bir şeyi kendi içinizde onarmak belki ya da dışarıdan iyi gelecek bir şey..Değişmek, arınmak, iyileşmek, yeni enerjilere geçmek istiyorsanız, kendinizde sorun yaratan tarafları değiştirmek istiyorsanız, ruhsal dönüşüm süreciniz için neler yapabileceğinizi karşınıza çıkarabilecek bir zamandan geçtiğinizi bilin. Bu hafta güzel fikirler, yöntemler çıkacaktır karşınıza.

1 Ağustos : Merkür Pluto karşıtlığı : Merkür 23° Yengeç, Pluto 23° Oğlak

Tartışmalara açık bir karşıtlık. Pluto’nun zıt açısı, nezaketi, saygısı, bilinci yetersiz kişilerle karşılaşabileceğinizi söylüyor. Böyle durumlarda o düşük frekanslı enerjiye girmeden, münakaşadan uzak kalmayı seçin. Çünkü size hiçbir fayda sağlamayacağı gibi zararı da olabilir.

2 Ağustos : Güneş Uranüs karesi : Güneş 10° Aslan, Uranüs 10° Boğa

Konum sahibi kişilerden yana gelebilecek bildirimlerle plan değişiklikleri oluşabilir. Beklemediğiniz durumlar ortaya çıkabilir. Erkek figürlerle ani parlayan, fevri durumlar olabilir. Egosantrik tavırlar, gereksiz çıkışlar olabilir. Bunlardan uzak kalmaya çalışın. Değişebilecek planlara karşı alternatifleriniz olsun ayrıca.


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

27 Temmuz 2020 Pazartesi

Ay 04:08-07:11 arasında boşlukta, 07:11’de akrep burcuna geçiyor.

Öğle saatlerinde Ay Güneş karesinin etkilerini yaşıyoruz. Yönetici konumunda olan kişilerden yana keyifsiz hissedebilirsiniz. Kadın erkek ilişkileri açısından da uyumsuz bir görünüm.

Akşam saatlerinde Ay ve Uranüs karşı karşıya. Konular beklemediğiniz yönde gelişebilir. Ani tatsızlıklar doğabilir dialoglarda. Parasal konularda beklenmedik durumlar oluşabilir.

Bugün Ay’ın açıları uyumsuz 🙁

Jüpiter Neptün altmışlığı ve Venüs Neptün karesi kesinleşiyor ayrıca. Etkilerini yukarıda anlattım.


28 Temmuz 2020 Salı

Ay, yine akrep burcunda. Bugün gün boyunca gezegenlerden uyumlu açılar alacak.

Sabah saatlerinde Ay Merkür üçgeni, günlük işlerimizde ve iletişimlerimizde destekliyor bizi. Kredi talebinde bulunmuş olanlar, kredi kartı başvurusu yapmış olanlar, ödemeleri, bankacılık işlemleri olanlar için güzel bir sabah. Beklediğiniz haberler gelebilir. Muhasebe konularınız, denetim, sigorta, vergi konularınız varsa, istediğiniz yönde gelişebilir.

Gündüz saatlerinde Ay, Jüpiter ve Neptün ile uyumlu açılar yaparak Jüpiter Neptün altmışlığının  etkilerini kuvvetlendiriyor. Her türlü işiniz için kullanın bugünü. Destekleyici, şanslı, konuların rahat akacağına işaret eden görünümler var.

Akşam saatlerinde Ay Pluto altmışlığı ile bedensel ya da ruhsal şifa gerektiren konularda olumlu gelişmeler olabilir. Örneğin bir yerinizde ağrılar yaşıyorsunuzdur, iyi bir doktorun ismini verir bir arkadaşınız. Ruhsal bir konu ise bir güzergah belirleyebilirsiniz kendinize. Durumu nasıl daha iyi bir hale getirebileceğinizi bulabilirsiniz.

Parasal konular açısından da güzel bir akşam. Kişisel kazançlardan ziyade başkalarından gelebilecek maddi kaynakları kastediyorum.


29 Temmuz 2020 Çarşamba

Ay, sabahın ilk saatlerinde (07:01) Satürn ile uyumlu açı yapıyor. Duygusal anlamda güzel bir sabah. Kendi içinizde iyi hissedebilirsiniz ya da iyi hissedeceğiniz şeyler olabilir.

Ay 07:01-10:24 arasında boşlukta. Yani herhangi bir açısı yok. 10:24’te yay burcuna geçiyor.

Yay burcunun enerjisi bizi yükseltecektir. Daha keyifli, daha neşeli ve yaşamın akışına güvenen, iyimser bir ruh halinde olacağız bugün.

Akşam ve gece saatlerinde uyumlu açılar görüyoruz. Akşam saatlerinde Ay Güneş üçgeni ilişkilerden yana şanslı etkiler sunuyor. Ay’ın ve Güneş’in uyumu, kadın ve erkeğin uyumudur. Çünkü Ay kadını, Güneş erkeği simgeler.

Ayrıca Ay dişil tarafımızı, Güneş eril tarafımızı sembolize eder. Ay duygularımızdır, Güneş düşüncelerimizdir. Dolayısıyla duygularımız ve düşüncelerimiz dengede, iyi hissediyoruz bu akşam. İlişkilerde keyifli paylaşımlar da olacaktır.

Gece saatlerinde Ay Kiron üçgeni, tam bir şifalanma etkisi yaratıyor. Kabule geçme, olayların arkasındaki (bize hizmet eden) nedenleri görme hali bu. Her bir deneyim, kişiye ihtiyacı olduğu için verilir. Bir durumu, bir düşünceyi, bir inancı değiştirmesi, düzeltmesi, iyileştirmesi için verilir.


30 Temmuz 2020 Perşembe

Ay, bugün yay burcunda. Gündüz saatlerinde bir Ay Mars üçgeni var. Çok güzel bir enerji. İyimserlik, neşe, bedensel kuvvet, pozitif bir ruh hali..oldukça güzel bir atmosferdeyiz. Ayrıca güç isteyen, efor isteyen işleri halledebiliriz, gözümüzde büyüyen şeyleri aradan çıkarabiliriz 🙂 Spor için de harika bir açı.

Akşam ve gece saatleri için aynı yönde şeyler söyleyemiyorum. Akşam saatlerinde Ay Neptün karesi, amacını aşan sözlerin olabileceğini, pot kırabileceğinizi, birilerini istemeden üzebileceğinizi gösteriyor. Siz de başkalarından yana bu tür etkilere açıksınız.

Gece saatlerinde Ay, Venüs ile karşıt açıya ilerliyor. İlişkilerde tatsızlıklara, uyumsuzluklara açık bir vakit.


31 Temmuz 2020 Cuma

Ay, 03:07-14:58 arasında boşlukta. 14:58’de oğlak burcuna geçiyor.

Sabah saatlerinde Ay, henüz yayda iken güney ay düğümü ile kavuşuyor bu arada. Bir şeylerden vazgeçmek, çabalama halini bırakmak gibi durumlar olabilir.

14:58’de Ay’ın oğlak burcuna geçişi ile, geride bıraktığımız maceracı yay enerjisinden çıkıyoruz, daha görev odaklı oluyoruz. Keyifler, eğlenceler yerine sorumluluklar var günün devamında.


1 Ağustos 2020 Cumartesi

Ay, gün boyunca oğlak burcunda.  Sabah saatlerinde çok güzel bir Ay Uranüs üçgeni var. Rutinlerin dışına çıkmak için, yeni, değişik, keyifli şeyler yapmak için güzel bir zaman. Diğer yandan eş zamanlı olarak Ay Kiron karesini görüyoruz. Bedensel ya da ruhsal yaralanmaları gösteren bir açıdır bu. dikkat edin.

Akşam saatleri için uyarayım. Maalesef münakaşalara açık bir atmosfer var. Ay Mars karesi, gereksiz fevri çıkışların olabileceğini gösteriyor. Yükselen seslere karşılık vermeyin, konular büyümesin.


2 Ağustos 2020 Pazar

Ay, 21:10’a kadar kova burcunda. Bugün Ay’ın rahat etmediği açıları ve kavuşumları olacak.

Ay duygularımızı ve psiklojimizi sembolize ettiği için, günün neşesi bir tık eksik diyebilirim. Yapılması gereken şeyler, keyifsiz ve yorgun hissettirebilir. Psikolojik olarak zorlanabiliriz. Takıntılı düşünceler, korkular zihnimize üşüşebilir. Ruhsal çalışmalardan, spiritüel yöntemlerden yararlanarak pozitif enerjileri yükseltmeliyiz bugün.

Sabah saatlerinde Ay, Pluto ile kavuşuyor, Merkür ile karşıt açı yapıyor. Merkür Pluto karşıtlığını tetiklemiş ve etkileri büyütmüş oluyor. Otorite ile, yönetim ile, aile büyükleri ile iletişimlerde sorunlar yaşanabilir.

Gündüz saatlerinde Ay, Satürn ile kavuşuyor. Hocalarınızla, eğitmenlerinizle iletişimleriniz olabilir.

Ay, 16:59-21:10 arasında boşlukta. 21:10’da kova burcuna geçiyor. Günün geri kalanı göreceli olarak daha ferah.


Ağustos ayı astroloji gündemi de aşağıda yer alıyor :

Ağustos 2020 Astroloji Gündemi

Ağustos ayı için aylık yorumlarınızı da yayınlamaya başladım sevgili okuyucularım. Her gün 1 burç şeklinde devam edeceğim yayınlamaya. Şu an için ilk 4 burcu yayınlamış bulunuyorum.

Buyrunuz : Koç Burcu Ağustos 2020, Boğa Burcu Ağustos 2020,  

İkizler Burcu Ağustos 2020, Yengeç Burcu Ağustos 2020

Temmuz ayı içerisinde Ay’ın boşlukta olduğu zamanları listeledim sizler için. Bu zamanlara dikkat etmek neden önemli, yazı içinde sebepleri de göreceksiniz, tıklayınız :

Temmuz 2020 Ay Boşlukta Takvimi

Temmuz ayı astroloji gündemi ve burç yorumlarınız da aşağıda :

Temmuz 2020 Astroloji Gündemi

Koç Burcu Temmuz 2020, Boğa Burcu Temmuz 2020, İkizler Burcu Temmuz 2020

Yengeç Burcu Temmuz 2020, Aslan Burcu Temmuz 2020, Başak Burcu Temmuz 2020,

Terazi Burcu Temmuz 2020, Akrep Burcu Temmuz 2020, Yay Burcu Temmuz 2020

Oğlak Burcu Temmuz 2020, Kova Burcu Temmuz 2020, Balık Burcu Temmuz 2020

Aşağıdaki linklerde ise günceldeki gelişmeler yer alıyor :

5 Temmuz 2020 Oğlak Burcunda Ay Tutulması ve Etkileri

21 Haziran 2020 Yengeç Burcunda Güneş Tutulması

Mars Koç Burcunda 28 Haziran 2020-7 Ocak 2021

Satürn Kova Burcunda 22 Mart – 2 Temmuz 2020

Ay Düğümleri İkizler Yay Aksına Geçiyor !

Keyifli, huzurlu bir hafta olsun herkes için.

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!