27 Nisan-3 Mayıs 2020 Astroloji Gündemi

27 Nisan-3 Mayıs 2020 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım ve danışanlarım,

Nasılsınız ? Salgında daha küçük vaka artışları görmeye başladık artık. Bir yandan iyileşen sayıları hızla artıyor. Moral olarak daha iyiyiz, değil mi 🙂

Ayrıca unutulmaz bir 23 Nisan akşamı yaşadık geçtiğimiz hafta. Hep birlikte pencerelerimizden büyük bir coşkuyla İstiklal marşımızı okuduk, kıymetli bir anı oldu bizler için.

Güzel bir haftayı geride bıraktık. Hadi şimdi yeni haftaya bakalım !

Bu arada Instagram sayfama da beklerim sizi, takip etmek için tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak

Ayrıca size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.


27 Nisan-3 Mayıs 2020 haftasının önemli gelişmeleri :

27 Nisan’da Merkür boğa burcuna geçiyor. İletişimde boğa burcu tavrında olacağımız bir dönem başlıyor. 12 Mayıs’a dek sürecek. Sakin, temkinli, stratejik adımlar atıyoruz dialoglarımızda.

Boğa toprak elementidir. Bağ, bahçe işleri ile ilgilenebiliriz, bu yönde bilgilerimizi artırabiliriz Merkür boğada iken. Hangi sebze nasıl ekiliyormuş, hangi çiçeğin bakımı nasılmış, videolar izleyebiliriz mesela.

Boğa gastronomi demek ayrıca. Gastronomi alanında da ufkumuzu genişleteceğimiz yeni bilgiler geliyor.


27 Nisan-3 Mayıs 2020 haftasının öne çıkan gezegen açıları

28 Nisan : Merkür Satürn karesi : Merkür 1° Boğa, Satürn 1° Kova

Kısıtlardır Satürn. Otoriteyi, kuralları, düzenlemeleri anlatır. Bazı kısıtlarla ilgili haberleri anlatıyor bu açı. Sokağa çıkma yasağı ile ilgili duyuru yapılması gibi örneğin.

1 Mayıs: Merkür Uranüs kavuşumu : Merkür 6° Boğa, Uranüs 6° Boğa

İletişim, haberleşme, günlük akışlar Merkür’ün yönetiminde. Uranüs etkisiyle, bu temalarda sürprizli durumlar kuvvetle muhtemel. Hızlı gelişmeler, sürpriz haberler olası.

3 Mayıs : Venüs Neptün karesi : Venüs 20° İkizler, Neptün 20° Balık

Aşk ve ilişkilerde hayal kırıkları yaratabilecek bir açı. Sosyal ilişkiler için de aynı etki geçerli. Özellikle haftanın ikinci yarısında, insan ilişkilerimizde beklentilerimizi küçük tutmak, duygusal incinmelerden korunmak adına işe yarayabilir.

Sanatsal faaliyetler, güzellik, bakım konuları da Venüs’ün anlattığı şeyler. Uyumsuz bir açı geliyor Neptün’den. Bu temalarda yaptığınız şeylerden istediğiniz sonuçları alamayabilirsiniz.

Bilmediğiniz kremleri, maskeleri denemeyin derim ya da saçınızı kesmek istiyorsunuz belki. Eliniz alışkın değilse yapmayın. Neptün’ün açısı geçsin, sonra denersiniz. Güzellik-bakım konularını önümüzdeki haftaya erteleyin.


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

27 Nisan 2020 Pazartesi

Ay, 20:27’ye kadar ikizler burcunda bugün. İletişim trafiği açısından hareketli etkiler devam ediyor.

Günün ikinci yarısında Ay, Merkür ile almışlık, uyumlu bir açıya ilerliyor. Güzel etkiler alıyoruz iletişim ve haberleşme konularında. Kullanabiliriz bu olumlu atmosferi.

Merkür ile açısı 19:59’da kesinleşen Ay, 19:59-20:27 arası boşlukta, 20:27’de yengeç burcuna geçiyor.

Bu akşam kuzey ay düğümü ile kavuşuyor Ay. Kadersel destekler var, güzel gelişmeler var.

Yengeç, halkı, halkı ilgilendiren konuları anlatır. Keyifli bir akşam olsun.


28 Nisan 2020 Salı

Ay, gün boyunca yengeç burcunda. Evimiz, yuvamız, ailemiz yengecin anlattığı temalar.

Evimizin ihtiyaçları ile ilgilenebiliriz, dekorasyon değişiklikleri yapabiliriz. Aile bireylerimizle ilgili konuları halledebiliriz bugün.

Günün ilk yarısında Ay-Uranüs altmışlığı etkin, güzel değişiklikler yapabiliriz evimiz için.

Öğle saatlerinde Ay, Güneş ile uyumlu. İlişkiler, iletişimler, önemli kişilerle görüşmeler için destekleyici bir zaman dilimi.


29 Nisan 2020 Çarşamba

Ay, bugün yengeç burcunda olacak yine. Evimizle ilgili konular, ailevi konular ön planda.

Günün ilk yarısında Ay-Neptün üçgeni etkin. Ilımlı, dingin, manevi enerjileri yükselten, huzurlu bir atmosfer var. Meditasyon yapmak, ibadet etmek, ruhsal konularla ilgilenmek için çok güzel bir zaman dilimi.

Günün ikinci yarısı ise biraz zorlu görünüyor. Ay, Pluto ve Jüpiter ile zıtlaşıyor çünkü. Karşıt açılar oluşuyor. Keyifsiz hissedebiliriz, duygusal yoğunluklar yaşanabilir.

Ay, 22:29 sonrası boşlukta.


30 Nisan 2020 Perşembe

Sabahın ilk saatlerinde (04:06) Ay, aslan burcuna geçiyor. Bugün Ay’ın açıları uyumsuz sevgili okuyucularım.

Günün ilk yarısında önce Ay-Satürn karşıtlığını, ardından Ay-Merkür karesini  deneyimleyeceğiz. İletişimler, otorite ile bağlantılar ve parasal konular açısından keyifsiz etkiler var biraz.

Akşam üstü saatlerde Ay-Uranüs karesini yaşayacağız. Fevri, ani çıkışlar, egosantrik tavırlar, kibirli davranışlar olabilir, iletişimlerinizi azaltın dilerseniz. Beklenmedik gelişmelerle planlar aksayabilir ayrıca.

Akşam ise Ay ve Güneş kare açıda. Duygularımız ve düşüncelerimiz çatışabilir. Aklımız doğru ve pozitif bir tarafta iken ruhsal anlamda kendimizi iyi hissetmeyebiliriz. Eril figürlerden yana tatsızlıklar, anlaşmazlıklar da olabilir. İletişimler için pek uygun bir akşam sayılmaz.


1 Mayıs 2020 Cuma

Ay, bugün aslan burcunda. Sanatla ilgilenebileceğimiz, hobilerimize vakit ayırabileceğimiz bir gün. Aslan temalarıdır bunlar.

Öğle saatleri ve civarında Ay-Venüs uyumu ile keyifli vakit geçirebiliriz, sanatsal faaliyetlerle meşgul olabiliriz, güzel iletişimler kurabiliriz, yeteneklerimizi sergileyebiliriz çeşitli platformlarda.

Günün ikinci yarısında, daha çok akşam üstü saatlerinde Ay-Mars karşıtlığı etkinleşecek. Agresyondan uzak kalın. Keyifli konular yaratın kendinize.

Ay, 19:04 sonrasında boşlukta olacak. Yani herhangi bir açı yapmayacak.


2 Mayıs 2020 Cumartesi

Ay, 08:35’te başak burcuna geçiyor.

Günün ilk yarısında Ay, kuzey-güney ay düğümleri ile iyi açılar yapıyor. Güne güzel başlıyoruz, kendimiz için iyi şeyler yapıyoruz. İhtiyaç duyduğumuz şeyler önümüze gelebilir.

Günün ikinci yarısında Ay-Uranüs üçgeni etkin. Güzel değişimler, rutinin dışına çıkacağımız şeyler olabilir. Bir konuya pratik bir çözüm bulabiliriz. Çünkü Ay başakta ve başak pratik çözümler demektir. Uranüs ise yaratıcılıktır.

Akşam saatlerinde ise Ay-Merkür üçgeni etkinleşiyor 🙂 İletişimler için harika bir zaman dilimi.


3 Mayıs 2020 Pazar

Ay, günün tamamında başak burcunda ilerleyecek.

Sabahın ilk saatlerinde Ay-Güneş üçgeni var. Keyifli bir sabah. Kendimizi güçlü hissediyoruz.

Günün ikinci yarısı sevimsiz görünüyor ama, uyarımı yapmış olayım sevgili dostlarım 🙁

Ay, Venüs ile kare, Neptün ile karşıt açı yapacak. Venüs-Neptün karesini, iyiden iyiye çalıştıracak. Özel ve sosyal ilişkilerde hayal kırıkları olabilir. Güzellik-bakım konularında da temkinli olmak gerekiyor. Yukarıda detaylandırdım etkilerini.

Alışveriş önermem ayrıca. Satın aldığınız şey, istediğiniz-düşündüğünüz gibi çıkmayabilir.


Güneş, 19 Nisan itibariyle boğa burcuna geçti ve 1 ay süreyle boğada olacak. Transitin genel ve burcunuza etkileri için tıklayınız : Güneş Boğa Burcunda 19 Nisan-20 Mayıs 2020

Nisan ayı gökyüzü gündemi ve burç yorumlarınız da aşağıda :

Nisan 2020 Astroloji Gündemi

Koç Burcu Nisan 2020, Boğa Burcu Nisan 2020, İkizler Burcu Nisan 2020,

Yengeç Burcu Nisan 2020, Aslan Burcu Nisan 2020, Başak Burcu Nisan 2020,

Terazi Burcu Nisan 2020, Akrep Burcu Nisan 2020, Yay Burcu Nisan 2020,

Oğlak Burcu Nisan 2020, Kova Burcu Nisan 2020, Balık Burcu Nisan 2020

22 Mart’ta Satürn, kova burcuna geçti sevgili dostlarım. Yeni bir döngü başlattı.

Bu transitin hangi olasılıkları çalıştırabileceğini, neler getirebileceğini henüz okumadıysanız, burayı tıklayabilirsiniz : Satürn Kova Burcunda 22 Mart – 2 Temmuz 2020

İyi haftalar herkese !

Sağlıklı, verimli, güzel gelişmeler yaşayacağımız bir hafta olsun.

Görüşmek üzere,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!