27 Ağustos-2 Eylül 2018 Astroloji Gündemi

27 Ağustos-2 Eylül 2018 Astroloji Gündemi

Merhabalar kıymetli okuyucularıımm 🙂

Uzuun bir bayram tatilinin ardından, sorumluluklarımıza geri döndüğümüz bir hafta başlıyor !

Umarım tatiliniz güzel geçmiştir, evde geçirenler güzelce dinlenmiştir, gezenler güzel yerler deneyimlemiştir 🙂

Şimdi tekrar günlük akışlarımıza dönme zamanı.

Haftaya 26 Ağustos 2018 Pazar günü gerçekleşen balık dolunayının etkisi ile başlıyoruz ve bu etki, yeniay döngüsüne kadar, yani önümüzdeki 15 günlük süreçte bizlerle olacak.

Ancak dolunay sonrasındaki ilk 3-4 gün, daha gözlemlenebilir, daha belirgin yaşanacak söz konusu etkiler.

Dolunay yazımı sizler için aşağıya bırakıyorum. Yükselen burcunuza öncelik vererek okuyunuz.

26 Ağustos 2018 Balık burcunda dolunay ve burçlara etkileri

Bu haftanın hemen başında 27 Ağustos’ta çok güzel bir şey oluyor 🙂

Mars retrosu bitiyor !

Çok yordu, yavaşlattı bizi. İlerlemek istediğimiz her işimiz, iki ileri bir geri oldu.

Hedeflere varamadık, konsantre olamadık. Motivasyonumuz ve isteğimiz azaldı bu süreçte.

Haziran ayından bu yana, yaz boyunca bizi duraksatan bu retro, şimdi geride kalıyor.

Mars hızlanyor, tekrar eski hızına kavuşuyor ve biz de hızlanıyoruz.

Neyi gerçekleştirmek istiyorsanız, hedefleriniz ne ise, yapmanız gerekenler, bir süredir bekleyen ve birikenler neler ise, işte şimdi onlar için harekete geçin efendim. Çünkü artık gökyüzü bizi hareket yönünde destekliyor.

Bu arada Güneş, 23 Ağustos’tan itibaren 23 Eylül’e kadar başak burcunda. Başak burçlarının doğum günlerini kutluyorum 🙂 Güneş başak transitinin burçlara etkilerini buradan. okuyabilirsiniz.

Bu arada, haftanın detaylı analizine geçmeden evvel, yaptığım doğum haritası çalışmaları konusunda okuyucularıma bilgi vermiş olayım 🙂

Doğum haritası analiz talepleriniz, yıllık ya da aylık astrolojik danışmanlık istekleriniz için anlatburcak@gmail.com‘a mail atabilir, bilgi alabilirsiniz. Önemli olan doğum haritamızın nasıl etkiler aldığıdır, biliyorsunuz. Haritamız doğrultusunda olay ve durumlar çıkar yaşam yolunda karşımıza.

Tercih edebileceğiniz seçenekleri ve içeriklerini aşağıda görebilirsiniz :

Analiz teslim konusunu da yanıtlayayım sizler için.

Doğum Haritası Analizi Nedir ? yazımı okuyarak, konuyla ilgili daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bu arada @anlatburcak instagram hesabını takip ederek, yazılardan haberdar olmanız da mümkün.

Şimdi gelelim bu haftanın öne çıkan gezegen açısına :

27 Ağustos 2018  : Merkür Jüpiter karesi  :  Merkür 15° Aslan, Jüpiter 15° Akrep

Halihazırda Jüpiter-Neptün üçgeni aktif ve daha bir süre etkisi bizlerle olacak. O yüzden ilgili linki aşağıya bırakıyorum sizler için.

Jüpiter – Neptün üçgeninin burçlara etkileri detaylıca bu yazımda. Önemli bir açı kalıbı bu, bakmanızı tavsiye ederim.

Her bir günün detaylı incelemesi ise şöyle :

27 Ağustos 2018 Pazartesi

Ay balık burcunda gün boyunca. İçe dönük hissediyor, uyumak, tembellik etmek istiyor, ama bir yandan da tekrar işe adapte olmaya çalışıyoruz. Esasen tam bir pazartesi sendromu yaşatır Ay’ın haftanın ilk gününde balık burcunda olması. Tabii tesadüf değil, tavafuk 🙂

Ay’ın açıları son derece uyumlu ama 🙂 Sabah saatlerinde Ay-Jüpiter üçgeni, öğle civarında Ay-Neptün kavuşumu, günün ikinci yarısında ise Ay-Pluto altmışlığı etkin. Bu anlamda oldukça güzel bir gün ve aktif şekilde değerlendirilebilir. İletişimden, ticarete, eğitime, otorite figürlerinden desteklere kadar birçok anlamda şanslı etkiler var.

Ama Merkür-Jüpiter karesi de devrede bu arada. Bu görünüm sebebiyle, piyasaların hareketlenebileceği, dövizde tekrar çıkışlar, yükselişler görebileceğimiz bir gün aynı zamanda.

28 Ağustos 2018 Salı

Günün büyük kısmında Ay-Mars altmışlığının olumlu etkisiyle, girişken ve aktif olabileceğimiz etkiler var. Enerjik ve dinamik hissediyoruz, bir süredir bekleyen işleri ele alıyoruz.

Akşamüstü itibariyle Ay boşluğa giriyor. 16:54-19:36 arasında Ay boşlukta. Bu zaman diliminde yeni başlangıçlardan uzak durmak işimize yaracak. Eldeki işleri tamamlayalım.

19:37 itibariyle koç burcuna geçen Ay sayesinde daha aktif, daha canlı bir enerjiye giriyoruz. Akşam saatlerinde Ay-Şiron kavuşumu şifalanmak, olaylara farklı açılardan bakarak negatif ruh hallerinden uzaklaşmak açısından destekliyor bizi. Ama aile büyükleri ile, yetki, otorite sahibi figürler ile iletişim konusunda uyarayım. Çünkü bu akşam Ay-Satürn karesi de devrede. Olumlu ve olumsuz diyebileceğimiz iki açı etkin. Biz olumludan yararlanmaya, sevgi enerjisinde kalmaya çalışalım.

29 Ağustos 2018 Çarşamba

Sabah saatlerinde Ay ile kuzey ay düğümü arasında güzel bir üçgen açı meydana geliyor. Bu da, kadersel, önemli başlangıçlar yapabileceğimizi gösteriyor. Enerjisi yüksek bir gün. Tembellik etmek yerine spor yapmak isteyeceğiz, işte daha verimli olacağız, iletişimlerde öne çıkacağız.

30 Ağustos 2018 Perşembe

Sabah saatlerinde Ay-Merkür üçgeni iletişimi destekliyor, değerlendirelim. Akşam saatlerinde ise, Ay-Mars uyumsuz görünümü agresyon yaratıyor, kontrollü ilerlemek işimizi kolaylaştırır bu zaman diliminde. Bu akşam, daha çok kendimizle vakit geçirmek iyi bir fikir olabilir.

31 Ağustos 2018 Cuma

Ay, sabahın erken saatlerinden itibaren boğa burcunda. Sabah saatlerinde Ay, Uranüs ile kavuşumda, Satürn ile üçgen görünümde. Uranüs-Satürn uyumlu açısının etkilerini yükseltiyor, yani bu açı kalıbını aktifleştiriyor diyebiliriz.  Yenilik yapmak, üstelik kalıcı olacak yenilikler, değişiklikler yapmak için son derece uygun görünümler bunlar. Parasal konularda, iş, kariyer anlamında, başarmak, kazanmak adına çok güzel açılar var gökyüzünde.

Öğle saatlerinde Ay-Güneş üçgeni gerçekleşiyor bu kez. Bu açı da son derece olumlu. ‘Çalış, üret, ben seni destekliyorum.’ diyor gökyüzü. Bu güzel günü kullanalım mutlaka. Bu arada spora, diyete başlamak, yeni bir yaşam düzenine geçmek için de çok doğru bir gün 🙂 Bugün yapılan başlangıçların kalıcı olması, kuvvetle muhtemel 🙂

1 Eylül 2018 Cumartesi

Ay boğa burcunda. Gün boyunca Merkür ve Jüpiter ile uyumsuz görünümlerde. Bu da Merkür-Jüpiter karesinin zorlayan etkilerini artırıyor, çünkü Ay buraları tetikliyor. İletişime dikkat diyorum bugün için. Kırıcı konuşabilir ya da kırılan siz olabilirsiniz. Dialoglarda iddialaşmak, haklı çıkmaya çalışmak gibi etkiler de var. Gururla, kibirle konuşmak, üzmek, üzülmek olası. Ayrıca haddimizi de aşabiliriz bu görünümler altında. Gerçekleştiremeyeceğimiz şeylerin sözünü vermeyelim lütfen.

 2 Eylül 2018 Pazar

Ay, 08:56-11:02 arasında boşlukta, 11:03’te ikizler burcuna geçiyor. İletişim, yazışmalar, görüşmeler artıyor. Öğle saatlerinde Ay-Şiron uyumlu açısı, iletişimlerde şifa bulabileceğimizi, kırıldığımız noktaları geride bırabileceğimizi, ilişkilerden, yakın çevremizden yana destekler bulabilebileceğimizi gösteriyor. Günün devamında Ay-Kuzey ay düğümü altmışlığı da etkinleşiyor. Son derece güzel bir görünüm bu, kadersel yenilikler olası. Hobiler, sanatsal aktiviteler açısından da, bunları paylaşmak, göstermek, tanıtmak, internet, sosyal medya, vb açısından da destekleyici bir görünüm. Özetle, sosyalleşmek için çok güzel bir Pazar günü 🙂

Haftanın analizi böyle sevgili okuyucularım.

Her haftanın başında, her bir günün detaylı analizini yaptığım haftalık yazılarımı paylaşıyorum, takip edebilirsiniz.

Ayrıca, Ağustos 2018 Astroloji Gündemi ve Ağustos ayı burç yorumlarınızı buradan okuyabilirsiniz.

Haftasonunda Eylül ayına giriyoruz. Eylül 2018 Astroloji Gündemi ni de buraya bırakıyorum sizler için.

İyi haftalar diliyorum herkese 🙂

Sevgilerimle,

Burçak Kayış

 

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!